www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 07:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 11 ožu 2015 08:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 lip 2014 15:14
Postovi: 132
Lokacija: Hrvatska
Podijelio: 80 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
Eh, mladost...
Namjerno ne nastavljam dalje s onom riječi što počinje slovom l!
Zaljubljenost, koja se tako žestoko manifestira kod vas, posve je prirodan tijek stvari, no to je samo početak ljubavi ili odrastanja, bolje rečeno zrenja.
U vašem dobu, toj mladosti s početka, svaka je zaljubljenost burno praćena manifestacijama razuma, tijela i duha.
No, budite sigurni, svaka zaljubljenost prođe, a ono što ostaje je ljubav.
A tu ljubav treba graditi, biti otvoren prema drugoj osobi, poštovati je, a odnos ljubavi će se produbljivati prema Božjem planu.
Nije vam lako, dragi mladi ljudi, no znajte da je jedino vrijedno u životu ono što nas je Isus naučio, a to je ljubav.
Zato prigrlite svijet, ljubite bližnje, a prava ljubav će doći. Nikad nije prekasno za ljubav!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 ožu 2015 16:23 
Zamislite samo kako je Isusu koji nas toliko ljubi, a kako mu vraćamo. Samo se ti moli Bogu, zna On što je tebi potrebno, ta stvoren si iz ljubavi, ljubav će doći prije nego misliš, radije Bogu predaj sve svoje ljubavne jade, On će ti naći djevojku koja je baš za tebe.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 11 ožu 2015 20:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
hahaha,otvorili smo pravu temu,nebrini Fiducia,potpuno ispravno si protumacila moje rijeci :D
nazalost,zaljubljenost boli,nije to ljubav ali boli uzasno koliko god bili snazni i neustrasivi to nas slomi,bas sve,
samo neki idu dalje i traze drugu zenu a nazalost neki se povuku u sebe i ostare sami.Tu je problem,koliko god nas slome triba ustrajat uz Bozju pomoc i traziti dalje,nije nas ostavio Bog ako je cura,On je drugaciji,Njegova ljubav nas nece nikad iznevjeriti za razliku od nase ljudske.
Hahahaha,ovdje se odmah javljaju "prave muskarcine" koji su manji od makovog zrna i srame se priznati odbacenost i slomljeno srce,ali triba sve njih razumit jer imamo svi teske rane na srcu,po nasim rijecima progovara najvise nase bolno djetinjstvo.

Ali Bog nas razumi sve i zna nasa srca,bez brige,dat ce nam On stostruko od onog sto nam triba. :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 ožu 2015 10:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 lip 2014 15:14
Postovi: 132
Lokacija: Hrvatska
Podijelio: 80 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
novi1 napisao:
Hahahaha,ovdje se odmah javljaju "prave muskarcine" koji su manji od makovog zrna i srame se priznati odbacenost i slomljeno srce,ali triba sve njih razumit jer imamo svi teske rane na srcu,po nasim rijecima progovara najvise nase bolno djetinjstvo.

Ali Bog nas razumi sve i zna nasa srca,bez brige,dat ce nam On stostruko od onog sto nam triba. :a1250:


Ako si mislio na mene, oprosti, nisam mislio nikoga uvrijediti.
"Nesretne" mladenačke zaljubljenosti, ma kako bolne bile glede odbačenosti i slomljenih srdaca, zaboraviš i kao da ih nikad nije bilo kad osnuješ obitelj i njoj se posvetiš.
Vjerojatno je navezanost na ljubavne emocije u mladosti nešto što svi trebamo proći, no prava ljubav je kompleksnija od zaljubljenosti, njeni su pojavni oblici dublji od zaljubljenosti. To shvatimo s godinama.
Problem i ljepota zaljubljenosti je vjerojatno u tome što je tako slatko vidjeti sve u najljepšem svijetlu, pa i osobu u koju smo zaljubljeni...

Bog zna! Dobro kažeš!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 ožu 2015 13:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
misao svijeta napisao:
Uh, sta da kazem, vec godinu pokusavam nac lijek, neide mi nikako.
Nakon 9 godina istao sam bez nekog kome sam vjerovao i s kim sam trebao pred oltar. Od tad se nisam maka
Sa mista ni cenat dalje dok je ta ista zbog koje sam takvi vec dobro zaplovila morem nove ljubavi.
Sve sta imam i sta me drzi je molitva, znam da ce na kraju jedino u tom slucaju bit dobro. Eto ga moji ljudi :)

pozdrav tebi i mali savjet..možda da se osvrneš malo oko sebe i zaploviš i ti morem nove ljubavi :lol:
naravno uz molitvu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 ožu 2015 13:56 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 29 srp 2014 18:36
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
marija-nada napisao:
misao svijeta napisao:
Uh, sta da kazem, vec godinu pokusavam nac lijek, neide mi nikako.
Nakon 9 godina istao sam bez nekog kome sam vjerovao i s kim sam trebao pred oltar. Od tad se nisam maka
Sa mista ni cenat dalje dok je ta ista zbog koje sam takvi vec dobro zaplovila morem nove ljubavi.
Sve sta imam i sta me drzi je molitva, znam da ce na kraju jedino u tom slucaju bit dobro. Eto ga moji ljudi :)

pozdrav tebi i mali savjet..možda da se osvrneš malo oko sebe i zaploviš i ti morem nove ljubavi :lol:
naravno uz molitvu



A sve ja to znam i virujen, pomalo , korak po korak, nek bude volja njegova :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 ožu 2015 19:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
Kresimir Fly napisao:
novi1 napisao:
Hahahaha,ovdje se odmah javljaju "prave muskarcine" koji su manji od makovog zrna i srame se priznati odbacenost i slomljeno srce,ali triba sve njih razumit jer imamo svi teske rane na srcu,po nasim rijecima progovara najvise nase bolno djetinjstvo.

Ali Bog nas razumi sve i zna nasa srca,bez brige,dat ce nam On stostruko od onog sto nam triba. :a1250:


Ako si mislio na mene, oprosti, nisam mislio nikoga uvrijediti.
"Nesretne" mladenačke zaljubljenosti, ma kako bolne bile glede odbačenosti i slomljenih srdaca, zaboraviš i kao da ih nikad nije bilo kad osnuješ obitelj i njoj se posvetiš.
Vjerojatno je navezanost na ljubavne emocije u mladosti nešto što svi trebamo proći, no prava ljubav je kompleksnija od zaljubljenosti, njeni su pojavni oblici dublji od zaljubljenosti. To shvatimo s godinama.
Problem i ljepota zaljubljenosti je vjerojatno u tome što je tako slatko vidjeti sve u najljepšem svijetlu, pa i osobu u koju smo zaljubljeni...

Bog zna! Dobro kažeš!



Ne Kresimire,nisan mislija na tebe,slazem se sa tvojim konstatacijama :b112:
mislija san na druge koji predlazu opijanje i prolazne avanture kao lijek za odbacenost,ali svatko ima slobodu od Boga danu da bira kako ce se u pojedinim situacijama ponasati,tko sam ja da sudim,na kraju svi cemo stati pred sud Gospodinov i Njemu jedinom odgovarati :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 ožu 2015 10:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 lip 2014 15:14
Postovi: 132
Lokacija: Hrvatska
Podijelio: 80 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
novi1 napisao:
Kresimir Fly napisao:
novi1 napisao:

mislija san na druge koji predlazu opijanje i prolazne avanture kao lijek za odbacenost,ali svatko ima slobodu od Boga danu da bira kako ce se u pojedinim situacijama ponasati,tko sam ja da sudim,na kraju svi cemo stati pred sud Gospodinov i Njemu jedinom odgovarati :a1250:


Lijek za odbačenost je saznanje da uvijek, ali baš uvijek Isus ostaje s nama i mi u njemu.
A ovaj je svijet za nas samo put.
Uvijek je važan put, bitno je kako putujemo cestama svog života!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 ožu 2015 19:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
kralju napij se i napadni druge cure.viruj mi :a1163:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 ožu 2015 20:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
misao svijeta napisao:
Uh, sta da kazem, vec godinu pokusavam nac lijek, neide mi nikako.
Nakon 9 godina istao sam bez nekog kome sam vjerovao i s kim sam trebao pred oltar. Od tad se nisam maka
Sa mista ni cenat dalje dok je ta ista zbog koje sam takvi vec dobro zaplovila morem nove ljubavi.
Sve sta imam i sta me drzi je molitva, znam da ce na kraju jedino u tom slucaju bit dobro. Eto ga moji ljudi :)


Ako je molitva sve sto imas,ti prijatelju imas sve :D
molitva je razgovor s Bogom a taj odnos je sve sto vridi,sve ostalo je nebitno i doci ce uz mali trud ali odnos sa Bogom nam daje ispravnu sliku o svakom nasem promisljanju i djelovanju :b112:
Krist je sve i izvan Njega je sve smrt i bijeda,izljecit ce ti slomljeno srce i dati ti stostruko od onoga sto ocekujes i trebas,samo vjeruj i nema straha.A Bog iz svake nase tuge,slomljenosti i ranjenosti izvaci beskrajno dobro,Njega ne odredjuju nasa ljudska ogranicenja,ma kakvi,On ih neizmjerno nadilazi,samo mu vjeruj.
Nase snage bez Boga su tu nista,jad i bijeda.Nikakve prolazne avanture i alkohol nas ne lijece nego nas sve vise odvajaju od Boga,i nas i nase potencijalne prolazne partnerice.Sve te zablude nas vode prema besmislu i beznadju,istina polako ali sigurno tako idemo na siroka vrata koja vode u sigurnu propast.A zlo se cesto
A nase tijelo je hram Duha Svetoga i moramo budno paziti kako se ponasamo prema svom i tudjem hramu, i tu nema kompromisa :a1430:
Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 25 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr