www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 02:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 13 ožu 2015 23:54 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 29 srp 2014 18:36
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala na tekstu, jako je poticajan i ohrabrujuci, zivio, Btb :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2015 17:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
misao svijeta napisao:
Hvala na tekstu, jako je poticajan i ohrabrujuci, zivio, Btb :wink:


Hvala iskljucivo Isusu :a1250: ,
ne meni,nikako meni jer san slab i gresan.
Cijeli moj zivot mora biti svjedocanstvo za Njega,da se vidi cije sam dijete,lako za tekst,triba to i ziviti svaki dan,a napasti tijela i svijeta na tisuce...tek onda dolazi djavolska napast;dok mi zivimo po tijelu i svijetu,djavao nam ne smeta,tek ako se tome opiremo,zli napada.
Ali bitno je zagledati se u Krista a ne u svoju gresnost(koju naravno triba ispovidat i nastojati ne grijesiti vise),jer Krist spasava,cisti nas i dize i svaki dan trazi nase srce,sve drugo je nebitno.
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 tra 2015 21:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 tra 2015 20:12
Postovi: 15
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
U vezi sam 4 godine ovo je jedna od onih noci kada smo zestoko posvadani kada se pitam sto nemogu da se oslobodim ove veze ili zasto nam nikako neide. Od dana kada smo krenuli do danas svade su prisutne, imam 22 godine al osjecam se ko malo djete ko velika kukavica i neznalica, nez sta da radim nit vise mogu da trpim nit mogu da ga pustim... Nit on zeli sam otici.. Izgubili smo se u vremenu i prostoru nit znamo vise cilj nit put, neznamo ni dali mozemo zajedno.. Neznam ni dali Bog zeli da budem s njim. Prvi mi je i jedini momak... Samo zelim da olaksam dusu da njemu prestanem se jadat da sutim kao i on sto suti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 tra 2015 21:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Draga ja mislim da ti prava osoba moze bit bilo tko,savrsena osoba za tebe,pa I taj tvoj momak,samo I jedino ako ste obadvoje preobraceni I zivite u Kristu,sa Kristom I za Krista.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 tra 2015 21:41 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 tra 2015 20:12
Postovi: 15
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Da u tom i jest problem sto nismo cisti kao Krist, sto nemozemo biti dobri kao on, oprastat koliko on moze, ljubit i kad nista nedobijes zauzvrat... Odlazak u Crkvu kratka molitva kod kuce nisu dovoljni, nismo cisti i dobri iznutra... Hvala vam sto ste odgovorili.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 tra 2015 10:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 ožu 2015 00:29
Postovi: 34
Podijelio: 42 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
smajlic13 Draga Alfaena...nije dobro da trpiš u takvoj vezi.Ti nisi dužna tripiti to sve.Ti od Boga imaš dodijeljenu slobodnu volju,koju nam sotona tako lukavo upravo u međuljudskim odnosima prikriva...čineći nas ovisnima i robovima,bilo lošem prijateljstvu,lošoj ljubavi itd.Sjeti se uvijek da si dijete božje i da te Isus neizmjerno voli jer te skupo,svojom krvlju platio,pa da te ne voli čak ni nitko drugi osim njega,dovoljno ti je da budeš radosna.Isus zna šta znači biti neshvaćen,odbačen i prezren.On je to sve prošao upravo zbog tebe."Skupo ste plaćeni,ne budite robovi ljudima!" 1.Kor. 7,23
Predloži mu da živite u čistoći i da odete na neku duhovnu obnovu zajedno,kao i da popričate sa nekim svećenikom kojeg već imaš u blizini.Ništa na silu,samo ako on hoće.Ako ništa od toga ne prihvaća,moj ti je prijedlog da ga ostaviš,nisi dužna ostati u takvoj vezi,nije ti muž pa još da i to trpiš.Uključi se u neku duhovnu zajednicu i gledaj naći dečka i budućeg muža po srcu svom,onog ko je otvorena srca za tebe,jer ljubi Boga.Isus te neizmjerno voli,to nikad ne zaboravi."Može li majka ostaviti svoje dojenče?Ne imati sućuti za čedo utrobe svoje??Pa kad bi koja i zaboravila,tebe ja zaboraviti neću.Gle,u dlanove sam te svoje urezao...zidovi tvoji svagda su mi pred očima!" Iz. 49,15 Svakako pročitaj članak na Bitno.net "Važno je za koga se udaš!" pa razmisli...:) BTB !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 tra 2015 13:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
alfaena napisao:
U vezi sam 4 godine...

Znači da si se udala?

alfaena napisao:
Da u tom i jest problem sto nismo čisti kao Krist...

Odrasli ste ljudi. Zašto ne razvijete iskrenu, čistu i dobronamjernu međusobnu komunikaciju?
Zašto si nepotrebno sami tovarite uvijek iznova teret na vaše duše?
Moli se za njega ako već nisi i potakni ga na to.
On tvoje mišljenje mora uvažavati.
A razmišljaš neiskvareno...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 tra 2015 14:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
alfaena napisao:
...Odlazak u Crkvu kratka molitva kod kuce nisu dovoljni, nismo cisti i dobri iznutra...

Ako se opet uprljate odi na ispovijed pa na pričest. I učini to svaki put kad se uprljaš.
Vjeruj da ćeš samo s njim uspjeti. Na duže staze ćeš sa Kristom u sebi taj grijeh nadvladati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 tra 2015 18:00 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 tra 2015 20:12
Postovi: 15
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Hvala vam na savjetima, molila sam dvaput devetnicu Mariji koja razvezuje cvorove nikad nisam u molitvi gurala svoju volju, uvjek sam zatrazila od Boga da me izvede na pravi put sto se veze tice, i tako nekako poslje svake svade pokleknem na slatke rijeci pomislim da i on zeli da se popravimo ali to se nedesava, malo sam ja klonula duhom sto se kaze ja teze i molim u zadnje vrijeme, hvata me neka ravnodusnos... Mi kao da se borimo jedno protiv drugo... Moracu vise da se molim za vezu da bude najbolje, moram se duhovno probudit zato sam na ovom forumu, poceti cu citati Bibliju opet, opet cu poglepogledat sveti Film samo da se vratim u normalno stanje...Hvala vam <3


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 tra 2015 19:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
alfaena napisao:
Hvala vam na savjetima, molila sam dvaput devetnicu Mariji koja razvezuje cvorove nikad nisam u molitvi gurala svoju volju, uvjek sam zatrazila od Boga da me izvede na pravi put sto se veze tice, i tako nekako poslje svake svade pokleknem na slatke rijeci pomislim da i on zeli da se popravimo ali to se nedesava, malo sam ja klonula duhom sto se kaze ja teze i molim u zadnje vrijeme, hvata me neka ravnodusnos... Mi kao da se borimo jedno protiv drugo... Moracu vise da se molim za vezu da bude najbolje, moram se duhovno probudit zato sam na ovom forumu, poceti cu citati Bibliju opet, opet cu poglepogledat sveti Film samo da se vratim u normalno stanje...Hvala vam <3


Draga sestro,najveca istina je da te je Isus u krvi otkupio!
I tebe i tvog decka,nije glavni problem grijeh,problem je ustrajavati u njemu i tu se vidi kome pripada nase srce,jesmo li egoisticni ili pustamo Boga u svoj zivot.Nije ti necistoca glavni problem,dosta ljudi tu pada ali je ptanje zelimo li se promijeniti,ako je odgovor da,nista ti nece biti tesko,Bog ce ti dat snage stostruko vise nego i trebas.Kriz je to,uska su to vrata i trnovit je taj put ali jedini pravi,sve drugo je smece i propast,svaki hod bez Krista je osudjen na propast.
Ja takodjer vjerujem da ces ti sa Isusom ustrajati i donijet dobru odluku,brak sa tim deckom ili prekid veze,bilo bi dobro da popricas sa duhovnikom ili nekim tko ce te uputiti u zdrav i cist odnos sa Kristom,koji je temelj bilo kojeg odnosa u tvom zivotu,stvari su komplicirane ako uvijek mislimo da mozemo sve sami,Bog nam je dao tolike svecenike i duhovnike preko kojih nam govori,ali i psihoterapeute te hagioterapeute,dakle,netrebas sve sama.Otvori srce Bogu,On ce te voditi,opet kazem,nije to lako,umrijeti sebi,ali moramo,bas svi,ako zelimo biti Njegovi.
Onaj prvi korak u povjerenju i vjeri u Krista,kad zakoracimo u "nepoznato",k Njemu,jako je tezak,a poslije,kad pocne proces obracenja i povjerenja u Njega,sve je lakse,mozda su problemi i veci ali sve je lakse jer imamo Radost i Nadu!
Dragocijeni ste oboje u Kristovim ocima,na Njegovu dlanu i nece vas On napustiti :b112:
Btb sestro,i tebe i tvoga decka :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 29 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr