www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 01:24

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 22 tra 2015 20:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 tra 2015 20:12
Postovi: 15
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Hvala novi 1 sto si uvijek tu za mene, jedan svecenik stariji mi je rekao "ako nece decko da postuje tvoje tijelo nek ga vrag nosi" poslje tih rijeci bila sam potresena al to je Bozije pravilo da budemo cisti i svecenik je upravu. Ja sam u vezu krenula mlada, zanesena neiskusna zaljubila se, napustila prijatelje i sve imam samo njega, sve sam svela na njega. Kod njega nije ista situacija, Kod mene se sad budi neki nemir u dusi, možda i ja grijesim ali ljudi pocela sam se borit za sebe, i kad kazem sta mi smeta on nema sluha i uvijek se brani napadom... Ja sam preslaba da bi sama odluku donila, navikla sam na njega previse, nadam se da ce mi Bog pomoci da izadem na kraj s ovom vezom i da se zavrsi po volji Bozijoj... Otici cu na ispovjed prvom prilikom, odlucit cu nadtavit dalje u cistoci to su Bozija pravila i to je valjda prijevoz za izlazak iz ove situacije... <3


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 tra 2015 20:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 ožu 2015 00:29
Postovi: 34
Podijelio: 42 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
Polazeći od crkvenog stajališta a i općenito moralnog zakona,ti bi trebala ostati s tim dečkom i ako trpiš dosta toga...iako... mi ne znamo točno o čemu se radi ali pretpostavljam,kao i inače o čemu se radi u dosta takvih veza.Nervoza,nezadovoljstvo,sumnjičavost,nepovjerenje nagrizaju vezu tj.vaše duše i nemate nikakvog mira u srcu.Ipak,stvoreni smo kao slobodna djeca božja i potreban nam je duševni mir prije svega drugog,jer samo tako možemo normalno funkcionirati.Kao što su i drugi dosta upoznati i sa obiteljskim nasiljem i nasiljem u vezama,nikad tu ništa nije posve čisto o čemu se radi.Nekad je žena nevina ušla u brak ali je on opet sklon ne cijeniti taj njezin dar iako je ona dobra i vjerna žena,a njegov problem je što pije,kocka ili je ženskaroš po prirodi.Negdje opet je žena ta koja je dosta sklona flertu,nemarna i nezainteresirana u vezi ili braku,ne cijeni dečka ili muža dovoljno...a on je pristojan dečko iz dobre obitelji nenavikao na takvo što i još k tome ludo zaljubljen.Što god ti savjetovali,opet...možda neće uspjeti donijeti vam mir.Moja sestra je preživjela pakao u braku,živjeli su necrkveni brak.On je bio nasilan,pun sebe i nikoga slušao nije niti poštovao,ko god bi se sa strane umješao i pozitivno savjetovao.Kad bi ga ona zamolila da zajedno idu u crkvu rekao bi da samo da je Bog svugdje i da njemu to ne treba.Tu je bilo bogopsovke,svađa,fizičkog i psihičkog zlostavljanja i prijetnji jer on je bio gromada od čovjeka a ona jedva 60 kg i svako ga se plašio.Srećom to nije trajalo dugo,moja sestra se obratila duhovniku i moleći litanije Duhu Sv.on je brzo otišao od nje.Hvala Isusu,jer svi smo patili puno,a pogotovu djeca koje je također tukao jako male.Moja je sestra inače bila zgodna i lijepa djevojka,koja je imala dosta prilika a nakon svega toga spala je na jedva nekih 50 kg i postala živi mrtvac."Pogođeni čovjek jedini zna svoju nevolju." Job,6 i lako je nama predložiti bilo što.
Svemu postoji uzrok,pronađi točno koji je vaš,odnosno njegov i moli litanije Duhu sv. Duh sv. će ti razjasniti što dalje.Možda je problem kod tvog dečka ljubomora,možda kocka,alkohol,problemi u njegovoj obitelji,želja za promjenom itd.ko će znati.Teško je da trpiš to sve i još nisi sigurna hoće li se nakon svega promijeniti.Bitno je da moliš za njega svakako...ali kažem,opet budi oprezna...ako je njegovo zlo jače i tebe će povući za sobom,ne dopusti to sebi.Bog te neizmjerno ljubi,probaj i držati distancu neko vrijeme,odvojite se na neko vrijeme ako ništa ne ide,moli se za njega,pa vidi što će učiniti ali prvo mu predloži da živite sakramentalan život kako Bog zapovijeda. BTB


Zadnja izmjena: Jairova kći; 22 tra 2015 20:58; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 tra 2015 20:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
alfaena napisao:
Hvala novi 1 sto si uvijek tu za mene, jedan svecenik stariji mi je rekao "ako nece decko da postuje tvoje tijelo nek ga vrag nosi" poslje tih rijeci bila sam potresena al to je Bozije pravilo da budemo cisti i svecenik je upravu. Ja sam u vezu krenula mlada, zanesena neiskusna zaljubila se, napustila prijatelje i sve imam samo njega, sve sam svela na njega. Kod njega nije ista situacija, Kod mene se sad budi neki nemir u dusi, možda i ja grijesim ali ljudi pocela sam se borit za sebe, i kad kazem sta mi smeta on nema sluha i uvijek se brani napadom... Ja sam preslaba da bi sama odluku donila, navikla sam na njega previse, nadam se da ce mi Bog pomoci da izadem na kraj s ovom vezom i da se zavrsi po volji Bozijoj... Otici cu na ispovjed prvom prilikom, odlucit cu nadtavit dalje u cistoci to su Bozija pravila i to je valjda prijevoz za izlazak iz ove situacije... <3


Po mom skromnom misljenju,smatram sestro da si se pocela otvarat Kristu,a to je najbitnije!Dali to znaci da trebas ostaviti decka ili ne,ti sama znas najbolje ali bitno je da znas da nisi sama,ni blizu,Isus Krist je uvijek s tobom,ali i toliki na ovom forumu,s tobom smo u molitvi,zato nam i sluzi forum da si medjusobno pomazemo :b112:
Ako te nitko ne razumije,Isus te apsolutno razumije i zna najbolje tvoje srce,ne sudi te nego ljubi.Jednostavno je,moli i trazi,kleci i ispovjedaj se i Snaga stize,nepojmljiva Snaga za sve,na trenutke se zivot cini nemogucim ali to je jeftina farsa.Da smo osudjeni da se sami borimo,odavna bi svi propali,ali u nama se neizmjerno bori i zivi Duh Sveti,i to je jedna prekrasna stvarnost.Sva muka je nista,nula,kad otvorimo srce Bogu :b112:
btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 tra 2015 19:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Mila da bismo mi bili dobri treba gledat dobro u drugima...tako I ti u tom svom momku....ja se neslazem sa tom recenicom od svecenika ako nece postovat tvoje tijelo vrag nek ga nosi, prvo taj momak neradi samo grijehe, vec I neko dobro ovdje na Zemlji, I on se bori onako kako najbolje zna...nije nitko bez grijeha, s toga netreba bacat ni na kog kamenje....ja bi rekla njegov slobodan je izbor da nepostuje tvoje tijelo, ako tebi to neodgovara, ti nadi nekog tko ce postovat tvoje tijelo, a on nek nade nekog tko je za njega, tjelesnu takoder........ili se oboje preobratite....
Ti se otvaras Kristu jer za tebe netko je molio, ili moli, a za njega mozda nikad nitko nije ni molio, niti moli....I ako moli, nije dovoljno jako iz nekih razloga....
Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 tra 2015 19:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Tako nekako....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 tra 2015 19:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Jel tebi taj momak ikad dodao casu vode?Jel on mozda nekog nahranio?Jel nekog nekad usrecio nekom gestom?Jel mozda imao za nekoga vremena da poprica, da ohrabri....ti to neznas...al Bog zna....tko zna kakv je on u Bozijim ocima, Bozije oci nisu ljudske oci, s toga..mozda jest tjelesan...nije duhovan...al sigurno ima dobra u sebi.....djela milosrda....ako cemo u grijehe....uf...tko ce opstat....Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 tra 2015 19:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Taj tvoj momak ima djela , kao I osobine koje su dobre u Bozijim ocima...ne samo grijehe...na kraju krajeva...svecenici I casne bi trebali iz ljubavi spram Bogu I bratu covjeku molit za spas svih dusa....zivjet toliko ponizno I sveto...I nadoknadivat Bozijoj pravednosti za tude nepravde...tako bi pokazali da su zaista iz ljubavi otisli slijediti Krista...a ne eto da bi sudili vrag neka ga nosi..ta mi je recenica puna mrznje, od jednog svecenika, nije trebala bit izrecena....jel ti on predlozio, drago dijete ajmo ja I ti napravit zavjet za tog tvog momka...nije, zato sto nema ljubavi....Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 tra 2015 19:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Draga ima li taj tvoj momak dobri osobina....nesto cim se ponosis zato sto si mu trenutno ti djevojka?Zahvaljivas li ti na daru zivota tog covjeka....iako je tjelsan, na Zemlji nije slucajno....nije on monstrum, vec obicni covjek...I nepostoji nitko bez grijeha...osim Isusa I Marije I to Marije po milosti Bozijoj...npr.prekines s tim momkom, I nades momka koji nije tjelsan, postovat ce tvoje tijelo, mislis da ce on bit bez grijeha?Mislis da ce imat dobra djela veca od onog koji je tjelesan?Neznas.....nisi Bog, nevidis....
Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 tra 2015 19:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Ono dobro u drugima gledaj...pa ce I tebi dragi Bog dat dobro..ja znam cure, zenske, sa vise muskaraca su spavale, tjelesne su skroz, al vidim I one njihove dobre osobine, vriline, koje ja nemam....a one imaju....ja neznam kakve su one u Bozijim ocima, al znam da imaju I dobro ucinjeno iza sebe, ne samo grijehe....I one su samo ljudi, kako znaju, tako se bore za sebe..Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 tra 2015 20:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Jel taj tvoj momak jedan dam radio da bi zaradio novac da tebi kupi nesto,neki poklon,ako jest ti nekad nesto kupio,a vjerujem da jest I to od srca,jesi prepoznala kod njega darezljivost kao osobinu,on je tvoj sveti Nikola u tom trenu bio...to nisi primjetila...ako neprimjecujes dobro kod njega koje ima za tebe,a primjecujes samo grijehe,onda si nezahvalna sto je taj covjek stavljen na tvoj put...koliko samo ljubavi dobijemo to neprimjetimo naicesce...koliko je puta taj tvoj momak nekog nasmijao...itd


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 33 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr