www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 16:09

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 495 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 50  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 06 srp 2015 20:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Gabriele Amorth i pokojni Adalbert Rebic nisu bilo tko. Moglo bi se jos nadodati da je - ako je zemaljska Crkva brod koji pusta na sve strane - mjesna crkva u Medjugorju barka koja pusta na sve strane... Na taj nacin nas brod - koji vec 2 tisucljeca po olujnim morima plovi i neprestano pusta - prkosi svim prirodnim zakonima. Svako iskljucivo ljudsko djelo (bez Stvoriteljeve suradnje) ima da propadne kad tad.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 srp 2015 21:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
hmpf bla bla bla... Sve je ispraznost!... ispravak: (bez suradnje sa Stvoriteljem) - nije da On ponekad ne zeli da suradjuje sa nama...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 srp 2015 22:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
Netko u Međugorju vidi mjesto velike milosti Božje, dok s druge strane neki drugi ljudi iz Međugorja nose utiske o broju hotela, cijeni pića ili suvenira na štandovima.
Valjda je tako da što donesemo u Međugorje to iz njega i nosimo sa sobom dalje u život.
Što god drugi mislili o Međugorju, jako mi je drago što u našem narodu postoji takvo jedno mjesto u kojem na svakom koraku susrećeš ljude koji traze Boga i taj gradić cijeli je u tom duhu uronjen u osobito snažnu prisutnost Gospe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lip 2016 09:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Evo čitam ovaj tekst o ukazanjima Gospe u Argentini za koje sad prvi put čujem. I piše :Nedjelja Svetog Trojstva 22. svibnja bila je obojana plavom bojom, plavom za našu Blaženu Majku. Biskup Hector Caredlli iz San Nicolasa u Argentini službeno je proglasio da su ukazanja Naše Gospe od Krunice u njegovoj biskupiji nadnaravnog karakter te samim time i dostojna vjerovanja.

Ovdje je lokalni biskup priznao ukazanja Gospe i to je to. No u Međugorju nemamo službeno priznanje već sasvim suprotno, biskupa koji je jasno i nedvosmisleno protiv. Te Zadarsku izjavu koja je rekla non constat de supernaturalitate. Palo mi je na pamet da je prošlog ljeta papa Franjo nešto natuknuo da će biti neke odluke o Međugorju, jer je komisija predala izvješće i evo godina dana je prošla i ništa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 lip 2016 14:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
johnny 5 napisao:
Evo čitam ovaj tekst o ukazanjima Gospe u Argentini za koje sad prvi put čujem. I piše :Nedjelja Svetog Trojstva 22. svibnja bila je obojana plavom bojom, plavom za našu Blaženu Majku. Biskup Hector Caredlli iz San Nicolasa u Argentini službeno je proglasio da su ukazanja Naše Gospe od Krunice u njegovoj biskupiji nadnaravnog karakter te samim time i dostojna vjerovanja.

Ovdje je lokalni biskup priznao ukazanja Gospe i to je to. No u Međugorju nemamo službeno priznanje već sasvim suprotno, biskupa koji je jasno i nedvosmisleno protiv. Te Zadarsku izjavu koja je rekla non constat de supernaturalitate. Palo mi je na pamet da je prošlog ljeta papa Franjo nešto natuknuo da će biti neke odluke o Međugorju, jer je komisija predala izvješće i evo godina dana je prošla i ništa.


Ona je rođena 1937, pa pretpostavljam da je preminula. Dakako, očito je da ukazanja više ne traju, a Crkva nije nikad priznala ukazanju koja još traju, tako da je nemoguće očekivat od Crkve, da se izjasni o ukazanjima koja traju(da je Crkva protiv izjasnila bi se u trajanju ukazanja).

“I firmly believe that this is an event of the Blessed Virgin… I cannot say more than what the Church says.. She neither rejects nor defines that it is true…and there is no element that may say it is not true, on the contrary, the existing elements are positive…Evidently this is a manifestation promoted by God through the Blessed Virgin.” (Monsignor Domingo Salvador Castagna, Bishop Of San Nicolas)

Očito je da je biskup imao njihovu naklonost. No, u Međugorju se Gospa "ukazala" ženi koja je bila vođena franjevcima, i koji kao takvi ne spadaju pod nadležnost biskupa, vec svog glavnog provincijata.Shvaćajuci to, shvacamo da su i priče tipa "neposlušnost Crkvi", samo još jedno prazno blebetanje. Treba uzet u obzir i činjenicu da su franjevci sa biskupijom na ratnoj nozi vec dosta vremena. Preko 150 biskupa se izjasnilo pozitivno o Međugorju, uključujuci i papu Ivana Pavla 2. i BenediktaXVI.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 lip 2016 17:47 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 kol 2015 11:02
Postovi: 30
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
Evo vidim da se rasprava baš protegnula naširoko vezano za stav o Međugorju, ovu temu sam ja otvorila prije dvije godine, samo pod drugim imenom - Emanuelas.

Čitala sam vaša mišljenja, i na kraju svi možemo isto zaključiti, da zapravo ne znamo mnogo toga, nego nam ostaje čekati crkveni sud, koji je jedini ispravan.
Kao što sam i navela, živim na par km od Međugorja, i ima divnih plodova ovog mjesta, od tolikog broja obraćenja, ozdravljenja i slično.. čitala sam mnoge knjige provjerenih autora koji vjeruju u Međugorje, čula mnoge osobe koji svojim primjerom svjedoče o milostima koje su primili.
Sa druge strane, razočarana sam sa mnogo toga, od obrtnika koji su najbolji prijatelji sa vidjelicom Mirjanom, i koji u roju od 5 min nakon nove Gospine poruke, javljaju svojim ostalim zaposlenicima sadržaj, i onda ti zaposlenici koji nisu na ukazanju,nego u radnji, tiskaju sadržaj i istog trena prodaju hodočasnicima, zatim najnovijim "šokom", da je Maja Šuput pjevala na vjenčanju vidjelice kćerke vidjelice Mirjane, prije 2 tjedna, a dan prije, Maja se ponosno hvali fotografijom sa jednog gay vjenčanja :shock: Ne moram ni napominjati da je Maja ponosno objavila na fb i Instagramu sliku sa Mirjanom vidjelicom. Sve mi to služi kao sablazan za sve one koji su svakako slabi u vjeri.
Toliko ima toga ZA i PROTIV, ali Crkva će imati konačan stav.
Neka mi Bog oprosti ako griješim, ali samo sam htjela čuti vaša mišljenja, jer i sama se toliko puta zapitam.
Što se tiče samog biskupa Perića, nažalost, vidim i kako kod njega veliku ulogu igra politika, od raspoređivanja franjevaca do mnogo toga, nedavno sam čitala o bivšem franjevcu koji je odlučio napustiti Crkvu jer se zaljubio ( očito taj poziv i nije bio za njega), a biskup mu je zaprijetio da ao napusti Crkvu, više se nigdje neće zaposliti. Tako je i bilo, čovjek sad jedva spaja kraj sa krajem, a živi u Banja Luci, i želi objaviti knjigu o razočarenju koje je doživio od Crkve. Biskup Perić je jako krut čovjek, na prvu bih rekla -željezan. sa te strane, mnogo ljudi odavde ne smatra njega kao nekoga tko je mjerodavan donositi sud o Međugorju.
Ja ne donosim sud o Crkvi na osnovu toga, niti dopuštam da se priča protiv svećenika, jer uvijek ima divnih primjera, koje navodim kad bilo tko počne osporavati djelovanje fratara. Gdje je Dobro,tu Zlo posebno ne miruje, time se vodim, i što vrijeme više prolazi, sve više shvaćam da mnogo toga ne znam, jedino što preostaje je moliti za svećenike, i čitavu Crkvu da ih Duh sveti vodi,i upravlja njihovim odlukama, kako za Međugorje, tako i u svim drugim aspektima djelovanja. :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 lip 2016 18:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
dujam napisao:

Ona je rođena 1937, pa pretpostavljam da je preminula. Dakako, očito je da ukazanja više ne traju, a Crkva nije nikad priznala ukazanju koja još traju, tako da je nemoguće očekivat od Crkve, da se izjasni o ukazanjima koja traju(da je Crkva protiv izjasnila bi se u trajanju ukazanja).

“I firmly believe that this is an event of the Blessed Virgin… I cannot say more than what the Church says.. She neither rejects nor defines that it is true…and there is no element that may say it is not true, on the contrary, the existing elements are positive…Evidently this is a manifestation promoted by God through the Blessed Virgin.” (Monsignor Domingo Salvador Castagna, Bishop Of San Nicolas)

Očito je da je biskup imao njihovu naklonost. No, u Međugorju se Gospa "ukazala" ženi koja je bila vođena franjevcima, i koji kao takvi ne spadaju pod nadležnost biskupa, vec svog glavnog provincijata.Shvaćajuci to, shvacamo da su i priče tipa "neposlušnost Crkvi", samo još jedno prazno blebetanje. Treba uzet u obzir i činjenicu da su franjevci sa biskupijom na ratnoj nozi vec dosta vremena. Preko 150 biskupa se izjasnilo pozitivno o Međugorju, uključujuci i papu Ivana Pavla 2. i BenediktaXVI.


Ako Crkva ne može utvrditi ukazanja koja još traju čemu su uopće biskupi bivše Jugoslavije davali Zadarsku izjavu non constat de supernaturalitate i čemu je sazvana sadašnja komisija koja je završila s radom? Nevezano samo za Međugorje, jel postoji neko načelo u Crkvi da se ne izjašnjava o privatnim objavama koje još traju?

Ne znam točno kako funkcionira Crkva hijerarhijski u odnosu na neke redove i biskupe ali mislim da biskup može franjevcima itekako zabraniti rad na području svoje župe itd. Ako sam u krivu slobodno me ispravi.

Možeš li mi navesti gdje si to vidio da se preko 150 biskupa zajedno sa sv. Ivanom Pavlom II. i Benediktom 16. izjasnilo pozitivno o međugorskim ukazanjima?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 lip 2016 20:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
johnny 5 napisao:
Ako Crkva ne može utvrditi ukazanja koja još traju čemu su uopće biskupi bivše Jugoslavije davali Zadarsku izjavu non constat de supernaturalitate i čemu je sazvana sadašnja komisija koja je završila s radom?


A vjerovatno je sazvana komisija, sukladno tome donesena je i izjava. Komisija je sazvana, da se utvrdi jesu li ukazanja istinita. Nije se ništa moglo utvrdit.

johnny 5 napisao:
Nevezano samo za Međugorje, jel postoji neko načelo u Crkvi da se ne izjašnjava o privatnim objavama koje još traju?


Ne znam. Čisto sumnjam.

johnny 5 napisao:
Ne znam točno kako funkcionira Crkva hijerarhijski u odnosu na neke redove i biskupe ali mislim da biskup može franjevcima itekako zabraniti rad na području svoje župe itd. Ako sam u krivu slobodno me ispravi.


E sad, vjerovatno im može zabranit u svojim Crkvama, što i je logično, no oni su pojedinačno odgovorni "predstavniku" svog reda.

johnny 5 napisao:
Možeš li mi navesti gdje si to vidio da se preko 150 biskupa zajedno sa sv. Ivanom Pavlom II. i Benediktom 16. izjasnilo pozitivno o međugorskim ukazanjima?


Imam knjigu o Međugorju. Mislim da ih je čak i više bilo. Ako hoces mogu citirat, bar njih dvojicu?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lip 2016 08:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
dujam napisao:
Imam knjigu o Međugorju. Mislim da ih je čak i više bilo. Ako hoces mogu citirat, bar njih dvojicu?


Može, citiraj, još ako u knjizi piše gdje su to izjavili. No pretpostavljam da se radi o onim pričama meni je papa rekao pa sam ja to prenio trećem, treći četvrtom itd.

Ivana 28 napisao:
Što se tiče samog biskupa Perića, nažalost, vidim i kako kod njega veliku ulogu igra politika, od raspoređivanja franjevaca do mnogo toga, nedavno sam čitala o bivšem franjevcu koji je odlučio napustiti Crkvu jer se zaljubio ( očito taj poziv i nije bio za njega), a biskup mu je zaprijetio da ao napusti Crkvu, više se nigdje neće zaposliti. Tako je i bilo, čovjek sad jedva spaja kraj sa krajem, a živi u Banja Luci, i želi objaviti knjigu o razočarenju koje je doživio od Crkve. Biskup Perić je jako krut čovjek, na prvu bih rekla -željezan. sa te strane, mnogo ljudi odavde ne smatra njega kao nekoga tko je mjerodavan donositi sud o Međugorju.


Mislim da sam čuo za tu priču prije par godina o tom franjevcu. No jesi li sigurna da je to baš tako bilo? Šta znači da biskup Perić može staviti bilo koga na crnu listu, te ga niko neće zaposliti? Ili se to odnosi na crkvene strukture što bi imalo više smisla? Zašto smatraš da je biskup Perić željezan?

Možda ga ljudi ne smatraju mjerodavnim jer im se ne sviđa njegov stav. Jel im mjerodavan prethodni biskup Žanić koji je isto imao negativno mišljenje o ukazanjima?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lip 2016 10:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
johnny 5 napisao:
Može, citiraj, još ako u knjizi piše gdje su to izjavili. No pretpostavljam da se radi o onim pričama meni je papa rekao pa sam ja to prenio trećem, treći četvrtom itd.


Radi se, kao što si i sam rekao o "papa mi je to rekao", ali radi se o izjavam biskupa, nadbiskupa, itd. Ne znam, meni je to validno, možda malo naivno, ali mislim da (nad)biskupi ne bi lagali "tek tako", složno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 495 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 50  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 24 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr