www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 23:02

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 495 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 50  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 10 srp 2017 04:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 kol 2007 22:51
Postovi: 338
Podijelio: 35 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
http://www.laudato.hr/Kolumna/Kratko-i- ... vanje.aspx

...dio iz teksta fra Mate Bašića:
Samo je Svetoj stolici pridržano pravo ispitivanja. Osim toga, Tridentski koncil ovoj odredbi nadodaje: »Nova se čudesa ne smiju priznavati bez odobrenja mjesnoga biskupa.«

...po ovome, tako dugo dok je sadašnji biskup Ratko Perić živ, neće biti priznanje 'ukazanja'...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 srp 2017 08:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
salto napisao:
http://www.laudato.hr/Kolumna/Kratko-i-jasno/Ukazanja-i-privatne-objave-Razlucivanje.aspx

...dio iz teksta fra Mate Bašića:
Samo je Svetoj stolici pridržano pravo ispitivanja. Osim toga, Tridentski koncil ovoj odredbi nadodaje: »Nova se čudesa ne smiju priznavati bez odobrenja mjesnoga biskupa.«

...po ovome, tako dugo dok je sadašnji biskup Ratko Perić živ, neće biti priznanje 'ukazanja'...


Manje bitno...onaj tko ima potrebu ići dolje ide...to je naravno dozvoljeno...i crpi iz plodova međugorja TKO IMA NADAHNUĆE I INASPIRACIJU ZATO...formalno i potpuno priznanje nije bitno!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 srp 2017 13:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 kol 2007 22:51
Postovi: 338
Podijelio: 35 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
Manje bitno...onaj tko ima potrebu ići dolje ide...to je naravno dozvoljeno...i crpi iz plodova međugorja TKO IMA NADAHNUĆE I INASPIRACIJU ZATO...formalno i potpuno priznanje nije bitno!


Po ovome ispada da uopće ne treba slušati što nam govori službena Crkva nego živjeti samo po svojoj savjesti. Nije li to življenje neke "vlastite vjere"? Zar ne moramo biti poslušni biskupima i papi?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 srp 2017 07:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Belive napisao:
Citala sam o Medugorju zadnjih dana po novinama, ali nisam nista pisala jer se i ova tema samo sada svodi na obicna prepucavanja.
No, ono sto je meni zanimljivo jest cinjenica da (koliko sam ja upoznata) Vatikan uopce ne razmatra ukazanja koja se dogadaju danas vec samo ono koja su se dogadala prvih sedam dana te provjerava iskljucivo njihovu autenticnost.
Meni i to nesto govori.


To je u biti priznanje
A , šta tebi to govori?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 srp 2017 08:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Belive napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
Belive napisao:
Citala sam o Medugorju zadnjih dana po novinama, ali nisam nista pisala jer se i ova tema samo sada svodi na obicna prepucavanja.
No, ono sto je meni zanimljivo jest cinjenica da (koliko sam ja upoznata) Vatikan uopce ne razmatra ukazanja koja se dogadaju danas vec samo ono koja su se dogadala prvih sedam dana te provjerava iskljucivo njihovu autenticnost.
Meni i to nesto govori.


To je u biti priznanje...kolko sam ja čitao i shvatio , papa ne da razmatra te prve dane, nego je rekao da on priznaje ( misli) da je bilo ukazanja Gospe u prvom periodu!
A , šta tebi to govori?


gosp. Hrki nisam baš u mood-u (kako jedna tema kaže) "mlaćenja prazne slame".
Vrijeme će pokazati. Vrijeme uvijek sve pokaže.


Pa ako je tebi davanje TVOGA mišljenja ( sama kažeš " meni i to nešto govori"....ali , šta ti to govori ?! to ostaje nejasno) o[/b]nda ne znam zašto vršiš nedorečene, nejasne upise...pa kada pitam pojašnjenje onda ti se nada pisati??
Gluposti

Ono ako nisi raspoložena za pisati , onda nemoj ni pisati...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 srp 2017 13:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
salto napisao:
http://www.laudato.hr/Kolumna/Kratko-i-jasno/Ukazanja-i-privatne-objave-Razlucivanje.aspx

...dio iz teksta fra Mate Bašića:
Samo je Svetoj stolici pridržano pravo ispitivanja. Osim toga, Tridentski koncil ovoj odredbi nadodaje: »Nova se čudesa ne smiju priznavati bez odobrenja mjesnoga biskupa.«

...po ovome, tako dugo dok je sadašnji biskup Ratko Perić živ, neće biti priznanje 'ukazanja'...


Manje bitno...onaj tko ima potrebu ići dolje ide...to je naravno dozvoljeno...i crpi iz plodova međugorja TKO IMA NADAHNUĆE I INASPIRACIJU ZATO...formalno i potpuno priznanje nije bitno!

Nadahnuce i inspiraciju mozes imati i u prostoru svoje sobe,u susretu sa bliznjim odnosno u svakom trenutku koji ti DS "priredi". Cini li to moju sobu,posao ili susjedovu kucu mjestom djelovanja Trojstva odnosno Gospe?.Svakako,ali na tim mjestima se nije ukazala Gospa.
Tako da ti ovo objasnjenje ne drzi logiku.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 srp 2017 14:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
http://www.dnevno.hr/vjera/svjedocanstv ... a-1042483/

izlječila ga valjda kako neki kažu utvara iz međugorja...ili demon prerušen u anđela svjetla kako neki zlurado znaju reći da je to valjda ono što vidioci vide

OMG


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 srp 2017 14:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
SVETI PADRE PIO JE PROREKAO DOLAZAK GOSPE U MEĐUGORJE...HVALA NEBESIMA :D
Pa tko ima uši neka čuje...

http://www.dnevno.hr/vjera/svjedocanstv ... e-1007871/


U knjizi “A Spark from Heaven” BBC-eva novinarka Mary Craig izvještava da prije nego li će započeti ukazanja u Međugorju, Padre Pio kazao je grupi hodočasnika koja ga je došla posjetiti iz Mostarske biskupije: “Blagoslovljena Djevica Marija uskoro će posjetiti vašu zemlju”

Upravo te riječi Padre Pia čine ovo proročanstvo izvanrednim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 srp 2017 15:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
francesco1 napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
salto napisao:
http://www.laudato.hr/Kolumna/Kratko-i-jasno/Ukazanja-i-privatne-objave-Razlucivanje.aspx

...dio iz teksta fra Mate Bašića:
Samo je Svetoj stolici pridržano pravo ispitivanja. Osim toga, Tridentski koncil ovoj odredbi nadodaje: »Nova se čudesa ne smiju priznavati bez odobrenja mjesnoga biskupa.«

...po ovome, tako dugo dok je sadašnji biskup Ratko Perić živ, neće biti priznanje 'ukazanja'...


Manje bitno...onaj tko ima potrebu ići dolje ide...to je naravno dozvoljeno...i crpi iz plodova međugorja TKO IMA NADAHNUĆE I INASPIRACIJU ZATO...formalno i potpuno priznanje nije bitno!

Nadahnuce i inspiraciju mozes imati i u prostoru svoje sobe,u susretu sa bliznjim odnosno u svakom trenutku koji ti DS "priredi". Cini li to moju sobu,posao ili susjedovu kucu mjestom djelovanja Trojstva odnosno Gospe?.Svakako,ali na tim mjestima se nije ukazala Gospa.
Tako da ti ovo objasnjenje ne drzi logiku.


ma mislim...puno priče i na kraju šta??

Isto kako ti ili ja ili xy što kažeš da može naći inspiraciju u sobi, tako netko će naći inspiraciju i u hodočašću u Mđeđugorju
Duh puše gdje hoće, kako hoće i kome hoće...
Ne vidim onda čemu spominjanje sobe??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 srp 2017 21:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
.[/quote]

ma mislim...puno priče i na kraju šta??

Isto kako ti ili ja ili xy što kažeš da može naći inspiraciju u sobi, tako netko će naći inspiraciju i u hodočašću u Mđeđugorju
Duh puše gdje hoće, kako hoće i kome hoće...
Ne vidim onda čemu spominjanje sobe??[/quote]
Pa da moja soba nije mjesto na kojem se ukazala Gospa.
To sto vjernici u Medjugorju crpe nadahnuce i inspiraciju za poboljsanje svog vlastitog zivota je dobro,ali je premalo da se samo zbog toga Medjugorje potvrdi mjestom ukazanja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 495 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 50  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 35 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr