www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 06:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 495 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 11 svi 2014 16:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
cirenac napisao:
Francek....
Sad kad sam došo doma vidio sam da sam nedavno dobio
odgovor od don Damira Stojića, na neka pitanja..
U jednom od svojih predavanja (nažalost nalaze se na DVD, mora se kupit)
on otvoreno isto izjavljuje , samo da je osjetio prisutnost...
Što da radim, da mu napišem da umišlja?

Tek kad Crkva potvrdi da je don Damir Stojić osjetio prisutnost (napisao si ovde samo prisutnost, virovatno misliš na prisutnost Gospe) tek onda je on osjetio prisutnost. Tako dugo dok Crkva šuti o tome, tako dugo on nije osjetio ništa. Doduše, možda je on doista osjetio prisutnost Gospe, ali ja u to neću virovati. Virujem samo u ono šta Crkva potvrdi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 svi 2014 17:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Crkva nije građanski Sabor , da donosi odluke po žurnom postupku.
Polako. Bez histerije....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 svi 2014 18:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 sij 2014 12:19
Postovi: 42
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
U svom postu niposto nisam htjela zanemariti sve plodove Međugorja,od tolikog broja obracenih,tolikih ispovijedi,mnostvo ozdravljenja(ne znam koliko ih je sluzbeno proglaseno cudom),toliko dusa koje se vracaju potpuno drukcije iz tog malog mjesta..Ne smijemo zanemariti da dolje vlada divan mir,no upitam se da li je to jer je taj prostor natopljen molitvom,svaki dan se moli Ruzarij ,toliki broj hodocasnika,toliko molitve na jednom tako malom mjestu.. Stanovnike ovog mjesta necu komentirati :? Imam tetku koja dolje ima pansion,jedno ljeto dok sam joj pomagala,zaprepastila sam se :shock: Kolika zavidnost među susjedima,jedni drugima na prijevaru odvode goste,toliko svađe zbog zemlje,a tek odnos prema radnicima ,iskoristavaju se do zadnjeg atoma snage,ponekad na kraju mjeseca i bez place:( Cast rijetkim izuzecima,nazalost. Obzirom da mi je Međugorje na kucnom pragu doslovce,bila bih presretna kad bi Crkva ovo mjesto proglasila svetistem , te potvrdila ono sto vecina vjernika vec misli o Međugorju..No,ne mogu da ne usporedim zivote vidjelaca iz Fatime i Lourda koji su zivjeli skromno,i svojim ponasanjem nikad nisu doprinosili sumjama u autenticnost ukazanja. Nazalost,to sto ja ,a i ostali vidimo u Međugorju(izvan crkvenog prostora i Krizevca )je strasno. :shock:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 svi 2014 21:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
...............

eto, ja kao hercegovački zet skoro svake godine odem u Međugorje..i što da kažem?.. nisam vidio NIŠTA.. nije mi se obratio NITKO.. pomalo me smetaju prodavači kineskih krunica i velike gužve, da budem iskren..
samo, zaboravio sam reći da postoji jedan ALI.. ali ja vidim Božje prisustvo svaki dan , kad gledam svoju obitelj.. nema svađe, nema bolesti, nema velikih problema.. mora li se gospa baš ukazati da bismo mi bili sigurni da je prisutna?.. sjetim se sebe, koliko puta sam imao priliku krivo odlučiti, otići s krivim društvom, učiniti veliku pogrešku- a nisam ništa od toga..

Dakle... možda nam Bog ne može pomoći da zaustavimo neki rat, spasimo svijet, ili kupimo nova kola, ali nam zasigurno pomaže da izdržimo i da pravilnije odlučimo..

Valja otići u Međugorje.. ali se valja i pripremiti za njega..

PS evo, zaradio sam i četvrtu zvjezdicu, stotka ;-))


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 svi 2014 23:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
delimično se slažem sa Franom,

ono što je i don Damir rekao on vjeruje ali ne organizira hodočašća,
poštuje odluku biskupa, (u stvari biskupsku konferenciju SFRJ),
SFRJ se raspala. Slijedeći biskup je samo potvrdio tvrdnje prethodnog,
bez biskupske konferecije, ispravite me ako sam u krivu,
ako je tako, to je onda samo jedno mišljenje sadašnjeg biskupa,
O.K. I to se poštuje među svećenicima, kardinalima, biskupima,
sada dolaze sami, i zaključuju da je Međugorje mjesto sveto,
no, to su sve privatne , objave i mišljenja, prema čemu je Crkva oprezna, pa makar i
don Gabrijel Amort tvrdio isto, za Međugorje(knjiga "Izviješća poslednjeg egzorcista")
ali, on je samo običan egzorcist, ća se on razumi...u take stvari.
No, riječ majke Crkve je posljednja,(a, to obično biva i minut do 12) izjava vel. Vinka Puljića na promociji knjige Egzorcist, prije 10-tak god, kod nas,
i bojim se da je u pravu....
A, do tada....30 milijuna ljudi, što s njima, o plodovimada ne pričamo....
No, ja poštujem što crkva kaže, ali idem kad god mogu u hodočašće,
i plodovi su tu, da ih ne nabrajam....
*************************************
čudesa?
ma, najveće je u srcu, vizualni mi nisu potrebni, niti ih tražim, niti molim, ni očekujem,
jer bi bilo samo suprotno,
jer vjera je u srcu, duši, mene mijenja vjera toliko koliko se predam,, a ne čudesa,
jesam i ja ponekad il često neverni Toma, ali srce- duša oni se ne daju prevarit,
ni slike, ni ....ne znam ni ja što, više bi mi uzdrmalo vjeru nego učvrstilo,
no, i ovo je samo osobno mišljenje....
*********************************
Sa druge strane, KARDINAL Puljić odobrava Molitvu U I me Isusovo,
i to se negira i potajno preporuča puku da se ne moli,
a, molila se kad je bio rat, svijeće palile po prozorima.....
**********************************
i Quo Vadis Domine?
i tko je tu onda lud?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 svi 2014 07:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
001000101010100000
001010001010100101
010101000101010101
:h2:
:t7:

:p59:
:b130:

smajlic22
smajlic22
smajlic22
smajlic8 smajlic6

https://www.youtube.com/watch?v=F1w41u_1fgY


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 svi 2014 08:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
cirenac napisao:
delimično se slažem sa Franom,

ono što je i don Damir rekao on vjeruje ali ne organizira hodočašća,
poštuje odluku biskupa, (u stvari biskupsku konferenciju SFRJ),
SFRJ se raspala. Slijedeći biskup je samo potvrdio tvrdnje prethodnog,
bez biskupske konferecije, ispravite me ako sam u krivu,
ako je tako, to je onda samo jedno mišljenje sadašnjeg biskupa,
O.K. I to se poštuje među svećenicima, kardinalima, biskupima,
sada dolaze sami, i zaključuju da je Međugorje mjesto sveto,
no, to su sve privatne , objave i mišljenja, prema čemu je Crkva oprezna, pa makar i
don Gabrijel Amort tvrdio isto, za Međugorje(knjiga "Izviješća poslednjeg egzorcista")
ali, on je samo običan egzorcist, ća se on razumi...u take stvari.
No, riječ majke Crkve je posljednja,(a, to obično biva i minut do 12) izjava vel. Vinka Puljića na promociji knjige Egzorcist, prije 10-tak god, kod nas,
i bojim se da je u pravu....
A, do tada....30 milijuna ljudi, što s njima, o plodovimada ne pričamo....
No, ja poštujem što crkva kaže, ali idem kad god mogu u hodočašće,
i plodovi su tu, da ih ne nabrajam....
*************************************
čudesa?
ma, najveće je u srcu, vizualni mi nisu potrebni, niti ih tražim, niti molim, ni očekujem,
jer bi bilo samo suprotno,
jer vjera je u srcu, duši, mene mijenja vjera toliko koliko se predam,, a ne čudesa,
jesam i ja ponekad il često neverni Toma, ali srce- duša oni se ne daju prevarit,
ni slike, ni ....ne znam ni ja što, više bi mi uzdrmalo vjeru nego učvrstilo,
no, i ovo je samo osobno mišljenje....
*********************************
Sa druge strane, KARDINAL Puljić odobrava Molitvu U I me Isusovo,
i to se negira i potajno preporuča puku da se ne moli,
a, molila se kad je bio rat, svijeće palile po prozorima.....
**********************************
i Quo Vadis Domine?
i tko je tu onda lud?


Ovo je dobar primjer kako svako vidi stvari kroz svoje naočale, po tebi ispada sve u Međugorju je tip top, i svi visoki klerici su za, samo još ne znamo šta Vatikan čeka.

Prvo to nije mišljenje samo jednog biskupa, nego je mišljenje dvojice biskupa koji su bili zaduženi za tu biskupiju, oni su crkvena vlast tamo, i njihovo mišljenje je itekako bitno. Drugo komisija je zaključila non constat de supernaturalitate o ukazanjima, tj. ne može se utvrditi nadnaravnost, istina moram bit pošten i reć da to ne znači ni da nije po Komisiji bilo nadnaravnih ukazanja jer bi onda zaključak bio constat de non supernaturalitate (zanimljiva igra riječi if i do say so myself. :D ), dakle Komisija je zaključila da nisu mogli utvrditi nadanravna ukazanja, dva biskupa koja su tamo bila su oštro protiv, a pokojni Žanić Bog mu pokoj dao duši je u početku bio za. Postoji izjava di mu "Gospa" navodno prijeti ako se pod hitno ne obrati.

Da spomenem hercegovački slučaj di je navodno "Gospa" rekla da su fratri u pravu.

Ako ćemo spominjati Amortha, mogu ja spominjati biskupa Gemmu, koji je FYI isto bio egzorcist koji je rekao Međugorje je prijevara, skandal i Sotonino djelo. :wink:

O vidiocima postoji toliko kontroverzi, a sve su lijepo nabrojene u Ogledalu Pravde, i to potpisane izjave da ne bi bilo nisam ja to napisao, a o navodnim izjavama Gospe da i ne govorim, svega tu ima.

Spomenuo si 30 milijuna ljudi, ko je njih prebrojao, i šta sama brojka govori, ne govori ništa, o plodovima Međugorja je i forumašica spomenula, lova i biznis.

Dakle priča o Međugorju nije tako ružičasta, itekako ima onu tamnu stranu, ja osobno ne vjerujem vidjelicama aposlutno ništa, niti imam potrebu trčat u Međugorje.
Ostaje vidjet kakav će bit zaključak Komisije, navodno je papa Franjo primio izvješće, sad oće se oglasit, neće, ne znam kak to ide.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 svi 2014 09:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Pa, Džoni svi smo mi ljudi, ispod kože krvavi, ograničeni,
i svatko vidi onako kako osjeća....
mnogima nije trebalo Međugorje za obraćenje,
mnogima da....
ne želim stvarati tenziju bez potrebe, jer teme
"Međugorje" i "zlatko Sudac", pa o njima smo već prije godina
na desetke stranica, pro et contra......
ja sam se usudio izneti sopstveno mišljenje, (sa tankim argumentima).
što ne znači da ne poštujem Majku Crkvu i sv.Oca Papu,
i njegov konačni sud.
a, do tada uzalud sve diskusije, i prestajem učestvovati,
ne iz povređene sujete, nego da se ne "prljamo",
sa rekla- kazala....
Božja je uvijek zadnja.
Pozdrav i tebi brate, drago mi te čuti, kao i Frana, naggara i ostale...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 svi 2014 01:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Ne može se biti "neutralan".
Vjera je dakako između ostaloga i dar, kaže sveti Pavao.
Zdrav razum je od Boga dat.
Mudrost je dar Duha Svetoga.
Po svemu drage sestre i draga braćo u Kristu, moramo imati neki stav ( ne kao komunisti :DDD , zajednički usuglašen ), glede Međugorskih događanja.
Trezveno i bez silne žurbe.
Bog vas čuvao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 svi 2014 09:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
Emanuelas napisao:
Bozji blagoslov svima :)

Nemojte misliti da ovdje zelim davati drugu sliku Međugorja,pogotovo ne da smatram da drugi forumasi grijese u svojim svjedocanstvima,niposto. Naime,zbog sljedeceg sto cu vam izloziti,zanima me samo vase misljenje.

Zivim u neposrednoj blizini Međugorja. Vecina ljudi,kao i ja,nedjeljom vole otici u Međugorje na misu,iako im je bliza crkva u vlastitoj zupi,ali eto,u Međugorju na misi je ipak najljepsi dozivljaj. Najvise volim otici u Međugorje ispovijediti se,volim se popeti na Krizevac i Podbrdo,volim dolje ici na misu,znaci- u svemu prethodno navedenome slazem se sa ostalim forumasima. :)
Međutim-najvise sto me koleba kad se spominje Međugorje jest- zivoti vidjelaca. Ne vodim se za portalima,novinama ,ni pricama "čula-kazala",nego vlastitim iskustvom i razumom. Znam da oni nisu savrseni,kao nijedan covjek,imaju veliku odgovornost na sebi,a samim time i velik pritisak pogotovo zbog potraznje tolikog broja turista koji dolaze u Međugorje. No,zivot tih vidjelaca je daleko od onoga sto je zivot covjeka koji donekle zivi na visokoj nozi. Spomenut cu vidjelicu Mirjanu,cija kcerka je nedavno kupila najnoviji Land Rover,zlatne boje,koji toliko upada u oci da se ne moze ne okrenuti za njim. Sama vidjelica je na nedavnoj veceri ,na upit svojih kumova koje bi auto kupili svome sinu za rođendan,predlozila jedno od najskupljih,u smislu sta ce mu Golf 5,ono je vec izaslo iz mode. :shock: Opet napominjem,ne vodim se za kojekakvim pricama,ovdje je prisustvovala mama moje najbolje prijateljice koja otada vise ne zeli ici na vecere gdje je ta vidjelica. Mozda i ne bih povjerovala svemu tome da sama kcerka te vidjelice ne potvrduje to najnovijim autom kojim se stalno voza po nasem mjestu :shock: Drugo,za muza vidjelice Mirjane vezu se tolike malverzacije,pogotovo jednog od najnovijeg hotela u Međugorju ,a nedavno je spominjan i u intervenciji SIPA-e sto se tice pronevjere novca.
Jakov Colo- njegova kcerka ima x slika na fb,u kratkim suknjicama,najnovijoj modi,skupim mobitelima.. :?
Muz vidjelice Vicke ne razgovara sa prvim susjedima,također imaju ogromnu luksuznu kucu :?
Marija Pavlovic L.je prosle godine tijekom inspekcijskog nadzora dobila visoku kaznu jer je imala preko 100 neprijavljenih gostiju,a i radnika.
Mogla bih nabrajati u nedogled,ali ne zelim. Ne volim ni o kome,pogotovo ne o vidiocima pricati lose,ali me zanima vase misljenje o ovoj drugoj strani Međugorja ? :? Ja se zdravorazumski pitam..- kako to,da netko kome se Gospa ukazuje,ima potrebu za luksuzom,samim time i njegova djeca ,ali za tolikim luksuzom,bez neke zdrave mjere..jer,prvi vidioci svojim izjavama sablaznjavaju ljude oko sebe :? Prilazem vam jedan tekst,radi boljeg shvacanja http://www.medjugorje.ws/hr/articles/mo ... tko-peric/

Vjerujem u nadnaravnost Međugorja,ali mi cesto pada i citat iz Biblije o laznim prorocima koji ce zaluditi mase,a nije ni cudo kad se sam Sotona moze pretvoriti u anđela svjetla..Zanima me vase misljenje o ovome svemu.. :?


Treba imati na umu da su i vidioci samo ljudi i da im ne smijemo suditi. Iako bi mnogi ljudi voljeli da su na njihovom mjestu, treba razumjeti da im ipak nije lako kao što se na prvi pogled čini.
S jedne strane dana im je velika milost, ali s druge strane to je i teret kojeg sigurno nije lako nositi jer kome je puno dano od njega se i puno traži.
Koliko mi je poznato, neki od njih (poput Vicke) su stalno u kontaktu s hodočasnicima, bolesnima i potrebnima utjehe i gotovo da nemaju privatnog života.
Osim toga, sigurno su izloženi velikim napastima kao i svi oni koji se trude posve predati Bogu. Stoga treba za njih moliti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 495 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr