www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 05:46

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 495 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 50  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 vel 2015 22:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
https://www.youtube.com/watch?v=Idlczado4Oc


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2015 13:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 stu 2011 08:58
Postovi: 135
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Jako je važno napomenuti da se tamo nejdemo klanjati vidiocima,nego Majci,našoj nebeskoj Majci.To što je susjeda rekla kazala od toga mi je mučno,to je otrovno.Ukoliko dijete vidioca vozi mrcinu od auta,neka vozi,možemo moliti za svoju djecu,ali nemožemo utjecati na njihova životna usmjerenja.

Moj prvu susret s Međugorjem je iz temelja promjenio moj život,pogled prema Bogu,životu,duši ma svemu apsolutno svemu.
Prvi puta kad sam išla doživljela sam nešto što je iznad svega što mi se ikada desilo u životu.
Vjerujem u to sveto mjesto.

Neznam,.ali s obzirom da je Međugorje u jednoj maloj neznatnoj državi ,kao što je i naša Hrvatska(ne po mom mišljenju,nego se svijet odnosi tako prema nama),nema nikakvog interesa od Bosne i Hercegovine,neće crkva priznati Međugorje,neće,jer Međugorje nije u Francuskoj,Njemačkoj,Nizozemskoj i sl.jakim gospodarskim zemljama.


HJvala ti Majčice Međugorska što unatoč svemu i dalje donosiš ljubav i mir u tom malom kraju.

Naglasila bih,za one koji sumnjaju da je dijelo sotone:Kako se ljudi nakon Međugorja mijenjaju na bolje,a ne na gore???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2015 13:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Mandolina napisao:
Jako je važno napomenuti da se tamo nejdemo klanjati vidiocima,nego Majci,našoj nebeskoj Majci.To što je susjeda rekla kazala od toga mi je mučno,to je otrovno.Ukoliko dijete vidioca vozi mrcinu od auta,neka vozi,možemo moliti za svoju djecu,ali nemožemo utjecati na njihova životna usmjerenja.

Moj prvu susret s Međugorjem je iz temelja promjenio moj život,pogled prema Bogu,životu,duši ma svemu apsolutno svemu.
Prvi puta kad sam išla doživljela sam nešto što je iznad svega što mi se ikada desilo u životu.
Vjerujem u to sveto mjesto.

Neznam,.ali s obzirom da je Međugorje u jednoj maloj neznatnoj državi ,kao što je i naša Hrvatska(ne po mom mišljenju,nego se svijet odnosi tako prema nama),nema nikakvog interesa od Bosne i Hercegovine,neće crkva priznati Međugorje,neće,jer Međugorje nije u Francuskoj,Njemačkoj,Nizozemskoj i sl.jakim gospodarskim zemljama.


HJvala ti Majčice Međugorska što unatoč svemu i dalje donosiš ljubav i mir u tom malom kraju.

Naglasila bih,za one koji sumnjaju da je dijelo sotone:Kako se ljudi nakon Međugorja mijenjaju na bolje,a ne na gore???


U krivu si sa svojom teorijom da Crkva neće priznat ukazanja jer je BiH neka mala neznatna zemlja. Dokaz za to ti može biti priznato ukazanje Gospe u Ruandi, tj. U Kibehu. Ako je BiH neznatna, šta je onda Ruanda i to prije genocida?

http://www.ewtn.com/library/MARY/OLKIBEHO.HTM

http://en.wikipedia.org/wiki/Our_Lady_of_Kibeho

No za razliku od Međugorja lokalni biskup je priznao ukazanja u Ruandi.
Već se na ovom forumu mali milijun puta pisalo o problemima s Međugorskim ukazanjima tak da nema smisla to ponavljat. Vidjet ćemo šta će biti konačni pravorijek Crkve o tome, navodno je Komisija predala svoje papi, sad hoće se on oglasiti o tome ili neće vidjet ćemo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2015 15:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Mandolina napisao:
Jako je važno napomenuti da se tamo nejdemo klanjati vidiocima,nego Majci,našoj nebeskoj Majci.To što je susjeda rekla kazala od toga mi je mučno,to je otrovno.Ukoliko dijete vidioca vozi mrcinu od auta,neka vozi,možemo moliti za svoju djecu,ali nemožemo utjecati na njihova životna usmjerenja.

Moj prvu susret s Međugorjem je iz temelja promjenio moj život,pogled prema Bogu,životu,duši ma svemu apsolutno svemu.
Prvi puta kad sam išla doživljela sam nešto što je iznad svega što mi se ikada desilo u životu.
Vjerujem u to sveto mjesto.

Neznam,.ali s obzirom da je Međugorje u jednoj maloj neznatnoj državi ,kao što je i naša Hrvatska(ne po mom mišljenju,nego se svijet odnosi tako prema nama),nema nikakvog interesa od Bosne i Hercegovine,neće crkva priznati Međugorje,neće,jer Međugorje nije u Francuskoj,Njemačkoj,Nizozemskoj i sl.jakim gospodarskim zemljama.


HJvala ti Majčice Međugorska što unatoč svemu i dalje donosiš ljubav i mir u tom malom kraju.

Naglasila bih,za one koji sumnjaju da je dijelo sotone:Kako se ljudi nakon Međugorja mijenjaju na bolje,a ne na gore???



Kakav je to ( kršćanski ) roditelj koji ne može utjecati na svoju djecu ???

Sigurno se svi mjenjaju na bolje ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2015 15:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Katolička crkva je i dosad bila razmjerno oprezna i biti će i u buduće.
Francuski mariolog René Laurentin dokumentirao je oko 2450 navodnih Bogorodičinih ukazanja u povijesti Crkve, od kojih tristotinjak u prošlom stoljeću.
Katolička crkva ih je priznala svega dvanaest.
Posljednje priznato, u Lausu, čekalo je tri i pol stoljeća.
Ono što treba znati svaki vjernik jest da nije dužan vjerovati Papi jer Papa nije ovlašten donositi sudove o tome je li se Gospa pojavila ili nije. Papa ne može prosuditi s dogmatskog stajališta da se Gospa nije ili je pojavila, nego Papa može samo donijeti mjeru discipline .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 vel 2015 07:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Toma.Didimos napisao:
Ono što treba znati svaki vjernik jest da nije dužan vjerovati Papi jer Papa nije ovlašten donositi sudove o tome je li se Gospa pojavila ili nije. Papa ne može prosuditi s dogmatskog stajališta da se Gospa nije ili je pojavila, nego Papa može samo donijeti mjeru discipline .


Ja bih na ovo dodala nešto što se uglavnom zaboravlja, a to je da katolik NIJE dužan vjerovati u niti jedno ukazanje bilo ono priznato ili ne. Ne može se nečija vjera vagati po tome da li vjeruje ili ne u bilo koje ukazanje!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 vel 2015 07:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Rora napisao:
Toma.Didimos napisao:
Ono što treba znati svaki vjernik jest da nije dužan vjerovati Papi jer Papa nije ovlašten donositi sudove o tome je li se Gospa pojavila ili nije. Papa ne može prosuditi s dogmatskog stajališta da se Gospa nije ili je pojavila, nego Papa može samo donijeti mjeru discipline .


Ja bih na ovo dodala nešto što se uglavnom zaboravlja, a to je da katolik NIJE dužan vjerovati u niti jedno ukazanje bilo ono priznato ili ne. Ne može se nečija vjera vagati po tome da li vjeruje ili ne u bilo koje ukazanje!

Složila bih se s vama! Svatko za sebe sam odlučuje...ima svoj osobni stav! Ne bih nikoga nagovarala niti odgovarala! Oni koji se propituju, zaključuju na osnovu članaka..rekla bih, neka sami odu u to mjesto..ne obilaziti trgovine i restorane nego se pomoliti, provesti tu jedan dan u molitvi..slušati sv Misu...i mislim da će im poslije biti jasnije!
Ne gledam na našu državu kao neznatnu ( živim u BiH) iako nam je država trenutno u kaosu, i gospodarskom i svakom mogućem. I inetres postoji, ali koliko znam..ukazanja nigdje ne mogu biti priznata dok traju...dok itko od vidioca ima ukazanja.
Naš mjesni biskup ne priznaje ukazanja niti je u bilo kojem slučaju naklon tome. Mislim da je svima dobro poznat njegov stav. Nama kao vjernicima nije zabranjeno dolaziti, hodočastiti u Međugorje.
Što se tiče života vidioca, mještana...to je druga strana priče..Ne poznajem nikoga osobno..toliko dovoljno dobro..Ali, i da poznajem, nije na nama da sudimo..Svi ćemo pred Bogom jednog dana položiti račun za svoj život. I mislim da je na taj način besmisleno raspravljati..i griješiti dušu.
Svatko neka čini po svojoj savjesti!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 vel 2015 14:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Ivona napisao:
Rora napisao:
Toma.Didimos napisao:
Ono što treba znati svaki vjernik jest da nije dužan vjerovati Papi jer Papa nije ovlašten donositi sudove o tome je li se Gospa pojavila ili nije. Papa ne može prosuditi s dogmatskog stajališta da se Gospa nije ili je pojavila, nego Papa može samo donijeti mjeru discipline .


Ja bih na ovo dodala nešto što se uglavnom zaboravlja, a to je da katolik NIJE dužan vjerovati u niti jedno ukazanje bilo ono priznato ili ne. Ne može se nečija vjera vagati po tome da li vjeruje ili ne u bilo koje ukazanje!

Složila bih se s vama! Svatko za sebe sam odlučuje...ima svoj osobni stav! Ne bih nikoga nagovarala niti odgovarala! Oni koji se propituju, zaključuju na osnovu članaka..rekla bih, neka sami odu u to mjesto..ne obilaziti trgovine i restorane nego se pomoliti, provesti tu jedan dan u molitvi..slušati sv Misu...i mislim da će im poslije biti jasnije!
Ne gledam na našu državu kao neznatnu ( živim u BiH) iako nam je država trenutno u kaosu, i gospodarskom i svakom mogućem. I inetres postoji, ali koliko znam..ukazanja nigdje ne mogu biti priznata dok traju...dok itko od vidioca ima ukazanja.
Naš mjesni biskup ne priznaje ukazanja niti je u bilo kojem slučaju naklon tome. Mislim da je svima dobro poznat njegov stav. Nama kao vjernicima nije zabranjeno dolaziti, hodočastiti u Međugorje.
Što se tiče života vidioca, mještana...to je druga strana priče..Ne poznajem nikoga osobno..toliko dovoljno dobro..Ali, i da poznajem, nije na nama da sudimo..Svi ćemo pred Bogom jednog dana položiti račun za svoj život. I mislim da je na taj način besmisleno raspravljati..i griješiti dušu.
Svatko neka čini po svojoj savjesti!


Nećemo suditi.
Ali možemo reći, što mislimo....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 vel 2015 14:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Da, svatko je slobodan reći što misli...
Htjela sam reći, da ne treba Međugorje, ukazanja...gledati, prosuđivati kroz živote mještana. Ima i njih različitih..
Ne vrijedi ulaziti u bespotrebne rasprave o njihovim životima, načinu življenja..
Barem ja na to tako gledam!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 vel 2015 15:49 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
-što se tiče Međugorja,nije mi važno kak se ljudi tamo ponašaju,
jel imaju materijalnu korist od toga,koliko se puta Gospa ukazuje itd.
-na moje pozitivno mišljenje o Međugorju najveći utjecaj imaju
svjedočanstva ljudi,koji dožive potpuni obrat života nakon Međugorja,
pa evo još jedno takvo svjedočanstvo :b112:


http://www.bitno.net/vjera/svjedocanstv ... medugorje/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 495 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 50  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 36 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr