www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 495 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 04 lis 2017 11:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 lis 2017 11:25
Postovi: 60
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Nisam stigla čitati sve postove na ovu temu, samo mogu reći.. svaki čovjek na kraju sam odlučuje u šta će vjerovati, u šta ne, kao što je netko već naveo, čak i da Crkva prizna ovo mjesto kao svetište, vjernici nisu obvezni, tako da svakome ide na volju kako će se odnositi prema Medjugorju.
Imala sam bliskog rodjaka koji je dogurao do visoke pozicije u Vatikanu, i nazalost, nije ostao tamo, jer se zaprepastio načinom "odgoja" buducih svećenika, i Sodome i Gomore koja tamo vlada. Meni, kao vjernici, to je bilo strašno za čuti, pogotovo kad mi je objasnio koji lobiji sve tamo vladaju i da će Međugorje kad tad biti priznato jer to Crkvi ide u prilog. Tada sam postala svjesna da mi zapravo, "mali ljudi daleko od Vatikana" nemamo pojma šta se događa, na nama je da molimo, pogotovo za svećenike i da Duh Sveti vodi Crkvu, i da vjerujemo da će u konačnici biti Bozja volja.. Sve ostalo mozemo samo nagađati :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lis 2017 12:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Ivana2911 napisao:
Nisam stigla čitati sve postove na ovu temu, samo mogu reći.. svaki čovjek na kraju sam odlučuje u šta će vjerovati, u šta ne, kao što je netko već naveo, čak i da Crkva prizna ovo mjesto kao svetište, vjernici nisu obvezni, tako da svakome ide na volju kako će se odnositi prema Medjugorju.


Pa Crkva donosi pravorijek, ne svatko ponaosob, a on je za sada;

The first seven apparitions, between the period June 24-July 3, 1981, are declared “Constat de supernaturalitate”: it is certain that the events are of supernatural origin
The subsequent apparitions (those that occurred after July 3, 1981) are declared “non-constant de supernaturalitate”, which means that it is not certain that the events are of supernatural origin.


Također, ako se stav Crkve, u svezi ukazanja, i promjeni, nitko neće biti obvezan vjerovati u iste, to si dobro rekla.

Ivana2911 napisao:
Imala sam bliskog rodjaka koji je dogurao do visoke pozicije u Vatikanu, i nazalost, nije ostao tamo, jer se zaprepastio načinom "odgoja" buducih svećenika, i Sodome i Gomore koja tamo vlada. Meni, kao vjernici, to je bilo strašno za čuti, pogotovo kad mi je objasnio koji lobiji sve tamo vladaju i da će Međugorje kad tad biti priznato jer to Crkvi ide u prilog. Tada sam postala svjesna da mi zapravo, "mali ljudi daleko od Vatikana" nemamo pojma šta se događa, na nama je da molimo, pogotovo za svećenike i da Duh Sveti vodi Crkvu, i da vjerujemo da će u konačnici biti Bozja volja.. Sve ostalo mozemo samo nagađati :l30:


Što se tiče teorija zavjere, masona u Vatikanu, etc. To sve treba uzeti s rezervom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 lis 2017 09:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 lis 2017 11:25
Postovi: 60
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Ivana2911 napisao:
Imala sam bliskog rodjaka koji je dogurao do visoke pozicije u Vatikanu, i nazalost, nije ostao tamo, jer se zaprepastio načinom "odgoja" buducih svećenika, i Sodome i Gomore koja tamo vlada. Meni, kao vjernici, to je bilo strašno za čuti, pogotovo kad mi je objasnio koji lobiji sve tamo vladaju i da će Međugorje kad tad biti priznato jer to Crkvi ide u prilog. Tada sam postala svjesna da mi zapravo, "mali ljudi daleko od Vatikana" nemamo pojma šta se događa, na nama je da molimo, pogotovo za svećenike i da Duh Sveti vodi Crkvu, i da vjerujemo da će u konačnici biti Bozja volja.. Sve ostalo mozemo samo nagađati :l30:


Što se tiče teorija zavjere, masona u Vatikanu, etc. To sve treba uzeti s rezervom.[/quote]

Stvarno ne volim teorije zavjere, niti sam istima ikad pridavala veliku vaznost. S obzirom da se ovdje radi o mom bliskom rođaku, koji nazalost, radi takvih iskustava, ne zeli više biti dio Katoličke Crkve, nemam razloga nepovjerovati. Ne znam je li itko čitao knjigu "Svećenicima, Marijinim predagim sinovima", od don. Stefano Gobbi, knjiga savršeno opisuje kroz kkve kušnje će KC morati proći i koliko svećenika će svojim ponašanjem sablazniti druge, ali ih Gospa poziva na ustrajnost i molitvu, jer kao što i Isus kaze: " ni varat paklena neće je nadvladati".

Da se vratim na Međugorje, zivim do Međugorja odmah, par km, sa svime sam upoznata uglavnom, zupnik je jedna divna osoba, fra Marinko Šakota i pod njegovim vodstvom, primjećujem pomake na bolje, istina- dolje se vrti mnogo novca i mnogo je pohlepnih ljudi, ali isto tako, tu osjetim neopisiv mir, ne znam je li to radi toga što je to mjesto natopljeno molitvom, ali mi je dolje najdraze otići na misu, ili se popeti na Podbrdo, neopisiv osjećaj. :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 lis 2017 17:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Peltrasius napisao:
Izdajice svih zemalja ..iskoristite svoje vrijeme u grijehu jer malo vremena još ostade..
Čeka vas knez ovoga svijeta u bezvlaśču pakla gdje nema prisustva Boga i zato je tako straśno otići tamo.



:D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 lis 2017 17:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Peltrasius napisao:
S rezervom veliš?
Bojiš se stvarnosti ha?
Ajoj..nisi ti još vruč vode popil


Ne bojim se stvarnosti, nego ne treba svaki dokumentarac s youtube-a uzeti za ozbiljno. Pogotovo ove koje rade 'subotari', 'Jehove' i ta ekipa, jerbo sugestivni su i tendenciozni. No, kad se dublje zapitamo; što je uopće stvarnost? Je li ona baš tako kruta i zadana?

Ivana2911 napisao:
Stvarno ne volim teorije zavjere, niti sam istima ikad pridavala veliku vaznost. S obzirom da se ovdje radi o mom bliskom rođaku, koji nazalost, radi takvih iskustava, ne zeli više biti dio Katoličke Crkve, nemam razloga nepovjerovati. Ne znam je li itko čitao knjigu "Svećenicima, Marijinim predagim sinovima", od don. Stefano Gobbi, knjiga savršeno opisuje kroz kkve kušnje će KC morati proći i koliko svećenika će svojim ponašanjem sablazniti druge, ali ih Gospa poziva na ustrajnost i molitvu, jer kao što i Isus kaze: " ni varat paklena neće je nadvladati".


Oke, sori onda. Žao mi je zbog rođaka.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 pro 2017 11:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 kol 2007 22:51
Postovi: 338
Podijelio: 35 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
Jedno pitanje me muči glede autentičnosti "ukazanja". Kako objasniti da nijednom kod "ukazanja" ne zahvaljuje za razne svečanosti kojima se obilježava 100.obljetnica ukazanja u Fatimi? Zar se nije tamo ukazala (što je službena Crkva priznala)?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 pro 2017 14:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
salto napisao:
Jedno pitanje me muči glede autentičnosti "ukazanja". Kako objasniti da nijednom kod "ukazanja" ne zahvaljuje za razne svečanosti kojima se obilježava 100.obljetnica ukazanja u Fatimi? Zar se nije tamo ukazala (što je službena Crkva priznala)?


I mene je mučilo to pitanje. Čitajući o Mariji bilo ono što piše u Bibliji ili što je pisano o njoj kroz povijest vidljivo je da je ona izuzetno skromna i samozatajna osoba.
100 godine Fatime i obilježavanje toga je za nas bitno. Za spas čovjeka nebitno.
U Kani Galilejskog je nestalo vina. Marija je intervenirala ali Isus nije došao radi vina činiti čuda nego umrijeti i činiti volju Očevu.
Zato danas Marija u nebu čini volju Oca i svoga sina.
Mada bi mi htjeli da opet intervenira kod svog sina kada nam po našim mjerilima "nestane vina".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 pro 2017 19:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
salto napisao:
Jedno pitanje me muči glede autentičnosti "ukazanja". Kako objasniti da nijednom kod "ukazanja" ne zahvaljuje za razne svečanosti kojima se obilježava 100.obljetnica ukazanja u Fatimi? Zar se nije tamo ukazala (što je službena Crkva priznala)?


Zanimljivo pitanje, nadasve. Što li će apologeti sada reći na ovo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 pro 2017 11:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 kol 2007 22:51
Postovi: 338
Podijelio: 35 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
Moram odati poštovanje biskupu Ratku Periću. Od samog početka pastirski upozorava da to što se "ukazuje" nije naša Majka Marija.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 pro 2017 12:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
salto napisao:
Moram odati poštovanje biskupu Ratku Periću. Od samog početka pastirski upozorava da to što se "ukazuje" nije naša Majka Marija.


Nego se ne ukazuje?
To je zaključak?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 495 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr