www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 20:25

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 495 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 50  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 11 lip 2015 12:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Toma.Didimos napisao:
Usput, daleko od toga da sam prorok. Kakav za Boga miloga, prorok ?
Nisu ni ovi proroci nego obični ljudi, koji se bave istraživanjem :
Istražno povjerenstvo je 2010. godine osnovala Kongregacija za nauk vjere , a na preporuku Benedikta XVI., s umirovljenim kardinalom Camillo Ruini, bivšim predsjednikom Talijanske biskupske konferencije, kao predsjednikom, a članovi su: kardinal Jozef Tomko, umirovljeni pročelnik Kongregacije za evangelizaciju naroda; kardinal Vinko Puljić, nadbiskup vrhbosanski predsjednik Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine; kardinal Josip Bοzanić, nadbiskup Zagreba i potpredsjednik vijeća Europske biskupske konferencije; kardinal Julián Herranz, umirovljeni predsjednik Papinsko vijeća za zakonske tekstove; kardinal Angelo Amato, pročelnik Kongregacije za kauze svetaca; monsignor Tony Anatrella, psihoanalist i specijalist za socijalnu psihijatriju; monsignor Pierangelo Sequeri, docent temeljne teologije pri fakultetu za Teologiju sjeverne Italije; otac A. David Maria Jaeger, savjetnik Papinskog vijeća za zakonske tekstove; otac Józef Kijas Zdzisław, relator Kongregacije za pitanje svetaca; otac Salvatore M. Perrella, docent Mariologije pri Papinskom teološkom fakultetu “Marianum”; i velečasni Achim Schütz, docent teološke antropologije i Papinskom Lateranskom sveučilištu, koji je tajnikom Komisije.

Dotajnik Komisije za Međugorje je monsignor Krzysztof Nykiel, službenik Kongregacije za nauk vjere.

Radu Komisije sudjelovali su i stručnjaci kao velečasni Franjo Topić, docent temeljne teologije u Sarajevu (Bosna i Hercegovina); otac Mijo Nikić, docent psihologije i psihologije religija pri Filozofskom i teološkom učilištu Družbe Isusove u Zagrebu ; otac Mihály Szentmártοni, docent duhovnosti pri Papinskom sveučilištu Gregoriana (Rim), i časna sestra Veronica Nela Gašpar, docent teologije u Rijeci .

dA, I? Što su oni odlučili, i što je papa odlučio da ti možeš reć je li Međugorje fenomen ili nije?

I još ti ostaj ovo pitanje za odg:
-U slučaju da si doživio obraćenje u Međugorju, i da si tamo upoznao Boga, što bi trebao napravit u slučaju da Crkva zabrani pohod Međugorju i da kaže da tamo nije bilo nikakvih nadnaravnih ukazanja, tj da mjesto nije svetište. Što bi trebao napravit ti i miljun ljudi koji su se tamo obratili? Reć; "je, tako je, tamo nema ništa, niti je ikad bilo. Ja sam sve umislio što se tamo događa?", i prestat ić na misu, i u crkvu?
E, to je pitanje koje daje probleme fenomenu Međugorja. Ili, možda čak i odgovor.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lip 2015 16:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Toma.Didimos napisao:
Poniznost mi ne da da likujem...:roll:


Nebi se stel mesat, ali.... https://www.youtube.com/watch?v=StmbrLfGC-8


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lip 2015 16:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
A ti, Dujam, izgleda pijes previse kafe i pusis previse duvana...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lip 2015 18:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Toma.Didimos napisao:
Poniznost mi ne da da likujem...:roll:

Ga-bri-el napisao:

Toma! Mislim da te ovaj tip koji piše pod nickom Ga-bri-el pročital. Kaj ti misliš Toma? :) Ne da te pročital, nego te je pročital. Brutalno. Slika Slika


dujam napisao:
... ... ...

Ideš ti Dujkane malo na listu? Slika

Samuel napisao:
Pozdrav mojoj bratskoj ljubavi Franu!! :grlim te:

I tebi srdačan pozdrav Sami! :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 lip 2015 20:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ga-bri-el napisao:

:(

Fran26 napisao:
Ne da te pročital, nego te je pročital.

Odlična i humoristična misao! :b112:


Fran26 napisao:
Ideš ti Dujkane malo na listu?

Jel ideš ti? Oćemo skupa? :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 lip 2015 11:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Čitala sam neke dijelove knjige "Ogledalo pravde" i ostala sam zabezeknuta riječima koje se pripisuju mojoj Gospi i koje su izjavom potpisane od strane "vidioca". Ma zar zaista mislite da bi naša Gospa, naša Mama mogla prijetiti Biskupu? Davati mu nekakva posljednja upozorenja?
Nemoguće!!! Gospa ne bi nikada nagovarala da se pređe preko Biskupova stajališta. Može Biskup biti bilo kakav čovjek, ovakav ili onakav, grešnik kao i mi ostali ali on je mjerodavan.
Poruke moraju sve do jedne biti istinite, svaki dio, svaka riječ u poruci mora biti u skladu sa Sv. Pismom i Učiteljstvom crkve nikako drugačije. Zrno zla može biti i u 1% neistine, a da i ostalih 99% bude istinito.
Mišljenja sam da definitivno treba uvesti reda u Međugorje i cijeli taj fenomen. Nadam se da će uskoro iz Vatikana stići nekakvo priopćenje svima :a1250:
Bože pomozi svima nama!
Hvala Ti! :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 lip 2015 11:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Rora napisao:
Čitala sam neke dijelove knjige "Ogledalo pravde" i ostala sam zabezeknuta riječima koje se pripisuju mojoj Gospi i koje su izjavom potpisane od strane "vidioca". Ma zar zaista mislite da bi naša Gospa, naša Mama mogla prijetiti Biskupu? Davati mu nekakva posljednja upozorenja?
Nemoguće!!! Gospa ne bi nikada nagovarala da se pređe preko Biskupova stajališta. Može Biskup biti bilo kakav čovjek, ovakav ili onakav, grešnik kao i mi ostali ali on je mjerodavan.
Poruke moraju sve do jedne biti istinite, svaki dio, svaka riječ u poruci mora biti u skladu sa Sv. Pismom i Učiteljstvom crkve nikako drugačije. Zrno zla može biti i u 1% neistine, a da i ostalih 99% bude istinito.
Mišljenja sam da definitivno treba uvesti reda u Međugorje i cijeli taj fenomen. Nadam se da će uskoro iz Vatikana stići nekakvo priopćenje svima :a1250:
Bože pomozi svima nama!
Hvala Ti! :a1250:

Famozno "ogledalo pravde". Navodno, vidioci ne potvrđuju te neke izjave, već im se davalo da potpisuju sve i svašta, s tim i ta izjava. Drugim riječima; iskoristilo ih se, u osobne svrhe. Ajde razmisli, razmisli malo; kako onda toliko obraćenja? Kako djeca ne drhšću pred UDBOM? Odakle toliko plodova?
E, na ta pitanja se treba odgovorit. Kad se na ta pitanja odgovori, ima se presuda.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 lip 2015 08:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
dujam napisao:
Famozno "ogledalo pravde". Navodno, vidioci ne potvrđuju te neke izjave, već im se davalo da potpisuju sve i svašta, s tim i ta izjava. Drugim riječima; iskoristilo ih se, u osobne svrhe. Ajde razmisli, razmisli malo; kako onda toliko obraćenja? Kako djeca ne drhšću pred UDBOM? Odakle toliko plodova?
E, na ta pitanja se treba odgovorit. Kad se na ta pitanja odgovori, ima se presuda.


E da navodno, puno je kod Međugorja tih navodnih stvari, navodno je ovaj rekao ovom, a onda onaj onom, a onda je ovaj čuo ovo, i to sve navodno. Koja tolika obraćenja, ti si ih brojao sam ili imaš u fasciklu sva ta obraćenja. O kojim plodovima govoriš o dobrim ili lošim jer ima i jednih i drugih?
Ne presuda će se imati po onome šta je papa Franjo rekao brzo, kakva će bit vidjet ćemo, to je presuda šta kaže papa, a ne šta kaže neko drugi. S tim da ja mislim da to ubrzo znači par mjeseci tipa do kraja godine.

Nisam puno pratio te pisarije otkad je papa dao tu izjavu, al sam vidio na tv-u kratki isječak gdje neki franjevac iz Čapljine kaže ma da papa tisuću puta kaže da nema Gospe u Međugorju hodočasnici znaju da je ima, i tu se vidi svo rasulo u Crkvi, jedan franjevac na tv-u izjavi da je maltene nebitno šta papa kaže. :shock: :shock:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 lip 2015 09:45 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
:b112: Dobar članak.U naslovu je sve rečeno.

http://www.bitno.net/vijesti/hrvatska/b ... o-naucila/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 lip 2015 12:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
johnny 5 napisao:
Koja tolika obraćenja, ti si ih brojao sam ili imaš u fasciklu sva ta obraćenja. O kojim plodovima govoriš o dobrim ili lošim jer ima i jednih i drugih?


Koji su loši, e to te ja pitam. Ja znam barem 9 obraćenja, a čitao sam ih još barem 20.


johnny 5 napisao:
Nisam puno pratio te pisarije otkad je papa dao tu izjavu, al sam vidio na tv-u kratki isječak gdje neki franjevac iz Čapljine kaže ma da papa tisuću puta kaže da nema Gospe u Međugorju hodočasnici znaju da je ima, i tu se vidi svo rasulo u Crkvi, jedan franjevac na tv-u izjavi da je maltene nebitno šta papa kaže. :shock: :shock:

Nije rekao da je nebitno što papa kaže, već da papa ne može promijenit ono što jest. Da si ti doživio živog Boga, spoznao ga u Međugorju, jel ti netko može reć da ti nisi upoznao Boga? Normalno da ti ne može. Meni npr nitko ne može reć da u Šurkovcu nema Boga, pa čak ni papa. Da mi papa kaže, tamo nije Bog, ja bi opet išao tamo, jer sam spoznao da tamo jest Bog. Nije vjera zakon na papiru. Lijepo je papa jučer rekao, što ni ti , ni fran ni pero ne kužite; "" Kada Crkva postaje birokrat i slijepo se drži slova zakona, tada ona postaje maćeha, a trebala bi biti majka".
Ne kažem da treba sad ovo iskorištavat, i bit neposlušan, već ti kažem ono što sam prije govorio; ljubav je iznad zakona. Bog je iznad zakona. I ako ideš tamo gdje je Bog ti ne kršiš zakone.
A i smiješno mi već postaje, nije da nisam primjetio, kako ovi koji se pozivaju na poslušnost papi, i zakonima Crkvenim, skoro se nikako ne drže onog glavnog zakona, koji lebdi nad svim tim zakonima i propisima; ljubi bližnjeg svog, kao sebe samog.
Ali, bitno je ostat na papiru u Crkvi, baš kao i Lončar :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 495 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 50  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 77 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr