www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:33

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 21 kol 2015 20:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
fiduciia napisao:
lalelu napisao:
Svi sa svih strana pisu svoja svjedocanstva. Eh trebao im stan, poceli devetnicu i nisu stigli ni do treceg dana vec se stan stvorio. Drugi su se poceli moliti pa su dobili decka/ djevojku/posao/ rijesili se drige/alkohola, pomirili se s roditeljima, ozdravili ovo ono...
Zasto meni to ne uspjeva?


Aha tebe brinu svjedočanstva drugih, opet gledaš druge. Gledaj na svoje srce kako ćeš njega mjenat. To što je netko dobio posao ili dečka čim je počeo molit može biti i slučajnost.
Zašto tebi ne uspjeva? Zato što se s Bogom ne trguje, ne uvjetuje se, ne ucjenjuje se. Bog je bezgranična ljubav.


lalelu napisao:
A to drugo kako cu misliti na vjecnost kad sam nesretna, a nesretna sam sto sam sama.


Nisi ti nesretna zato što si sama nego zato što nemaš Isusa pored sebe.



Zasto se onda ta svjedocanstva toliko forsiraju u krscanskim krugovima? Toliko se forsiraju, da dolazis do onog: Samo moli i sve ce biti super. I onda pocnes moliti i nista se ne mijenja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 kol 2015 20:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
lalelu napisao:
S Bogom sam se pomirila. Ali i dalje ne razumijem sto me muci. Pitam ga i pitam ga, odgovora nema.

A sa sobom sam na cisto, znam sto hocu.


Do odgovora ćeš doći samo kad se predaš cijelim srcem Gospodinu. Nema djelomično, nema polovično, nema srednjeg puta, Gospodin te želi da mu se skroz predaš.
Traži volju Božju, a ne svoju.

Kažeš znaš što hoćeš, ali to nije dovoljno....pitaj Gospodina što On želi za tebe, moli, vapi kucaj, doći će odgovor.
On zna što je najbolje za tebe, za svakoga od nas.

Jad smo i bijeda, ponizi se pred Gospodinom, redovito se ispovijedaj, dobro preispitaj svoju savjest, drži zapovijedi Božje i bit će sve dobro.

Poslušaj ovaj seminar od Rajka Bundala što ga je Samuel stavio neki dan, neće ti sigurno odmoći. Rajko je sveti čovjek, pravi je primjer kako kršćanin treba živjeti.

BTB!

Samuel napisao:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 kol 2015 21:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Luki napisao:

Kažeš znaš što hoćeš, ali to nije dovoljno....pitaj Gospodina što On želi za tebe, moli, vapi kucaj, doći će odgovor.
On zna što je najbolje za tebe, za svakoga od nas.


Samuel napisao:



Pa pitam ga i odgovor koji mi daje, jest: Da budes sama. Da mu to nije odgovor, onda valjda ne bih bila sama. Znaci meni se samoca svidjala ili ne ( ne svidja se) ja ne mogu nista promijeniti jer je njegova volja da budem sama??? On misli d je to najbolje za mene a ja sam zbog toga na rubu sloma zivaca.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 kol 2015 21:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
lalelu napisao:
Luki napisao:

Kažeš znaš što hoćeš, ali to nije dovoljno....pitaj Gospodina što On želi za tebe, moli, vapi kucaj, doći će odgovor.
On zna što je najbolje za tebe, za svakoga od nas.


Samuel napisao:



Pa pitam ga i odgovor koji mi daje, jest: Da budes sama. Da mu to nije odgovor, onda valjda ne bih bila sama. Znaci meni se samoca svidjala ili ne ( ne svidja se) ja ne mogu nista promijeniti jer je njegova volja da budem sama??? On misli d je to najbolje za mene a ja sam zbog toga na rubu sloma zivaca.

Kako si sigurna u to da ti Bog daje te odogovre?
Jesi sigurna u to?
Svojevremeno i ja sam bio siguran da mi Bog daje odgovore a ispostavilo se da mi ih daje netko drugi koji me zelio vezati za tu trenutnu situaciju ocaja i depresije.

Izadi iz sebe i svojega ja... vidi ja sam prije desetak dana bio u njemackoj radio i na kraju sam se vratio doma.... mogu i ja pitati Boga svi su uspjeli zasto bas ja nisam...

Treba se s tim pomiriti i znati nositi... ispravan put znas... na silu ne mozes do osobe tj. momka...

Znam da je tesko ja sam bio deset puta gori od tebe u svom ludilu i depresiji, ja znam da ne vidis nista osim toga da ti Bogpodmece klipove i ne da ono sto ti zelis.

Ali poslusaj sto ti ljudi ovdje pisu.

Samosazaljevanja samo vodi u jos dublji ponor nego jesi trenutno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 kol 2015 12:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
UNUTARNJA MOLITVA NIJE NIKAKVA TEHNIKA NEGO MILOST


Iako nam metode ili vježbe mogu pomoći u molitvi, njima ne treba pridavati preveliku važnost niti na njima temeljiti sav svoj molitveni život, jer bi to značilo usredotočiti se na samoga sebe, a ne na Boga. Upravo tu pogrješku ne smijemo učiniti! Isto tako nemojmo vjerovati da će biti dovoljno malo vježbati ili usvojiti nekoliko trikova da bismo se riješili poteškoća ili rastresenosti u molitvi. Duboka logika napredovanja i rasta u duhovnom životu srećom je sasvim druge prirode. Ne bismo, naime, daleko dospjeli kada bi se zgrada unutarnje molitve temeljila na našem trudu. Sveta Terezija Avilska tvrdi da se ''zgrada unutarnje molitve temelji na poniznosti'', tj. na uvjerenju da sami po sebi ne možemo ništa, ali da Bog i samo Bog u našem životu može učiniti svako dobro. Ovo može biti udarac za našu prirođenu oholost, ali je zapravo vrlo oslobađajuće. Bog koji nas ljubi može nas dovesti neizmjerno dalje i uzdignuti neizmjerno više nego bismo mi to mogli samo svojim snagama.

Naše temeljno načelo ima još jednu oslobađajuću posljedicu. Kad je riječ o nekoj tehnici, uvijek ima nadarenih i nenadarenih ljudi. Kada bi život unutarnje molitve bio pitanje tehnike, to bi značilo da postoje oni koji su sposobni za kontemplativni život i oni koji to nisu. Točno je da postoje ljudi koji se saberu lakše nego drugi, koji dođu na lijepe misli lakše nego drugi, itd., no to je apsolutno nevažno. Svi oni koji se vjerno, sukladno svojoj osobnosti, svojim darovima i svojim slabostima odazivaju božanskoj milosti, sposobni su za vrlo duboki život unutarnje molitve. Poziv na unutarnju molitvu, na mistički život, na sjedinjenje s Bogom u molitvi, univerzalan je kao i poziv na svetost. Jedan ne ide bez drugoga. Apsolutno nitko iz toga nije isključen. Isus se ne obraća nekoj izabranoj eliti nego svima bez razlike kada kaže: ''U svako doba molite'' (Lk 21,36) te ''Kad moliš, uđi u svoju sobu, zatvori vrata i pomoli se svomu Ocu, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratiti će ti'' (Mt 6,6)

Još jedna posljedica našeg temeljnog načela upravljat će svime što slijedi u našem razmatranju. Naime, ako život unutarnje molitve nije tehnika koju treba savladati nego milost koju treba primiti, ako je dar koji dolazi od Boga, onda nije najvažnije govoriti o metodama ili davati recepte, nego pomoći ljudima da shvate pod kojim će uvjetima moći primiti taj dar. Radi se o unutarnjem stavu, o raspoloživosti srca. Drugim riječima, napredovanje u životu unutarnje molitve i plodnost u njoj ne ovisi o načinu na koji netko moli, nego o unutarnjem stavu s kojim pristupa molitvenom životu i u njemu napreduje. Naša glavna zadaća je potruditi se usvojiti, zadržati i produbiti tu unutarnju raspoloživost srca. Sve ostalo je Božje djelo.


Jacques Philippe,
Vrijeme za Boga


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 kol 2015 16:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Ja tu milost onda nisam primila...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 kol 2015 19:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
Draga lalelu samo moli :a1250: , pogotovo kad je teško i sad kad vidiš da ti ništa više nema smisla. Otiđi na ispovijed, svetu Pričest, prikaži misu za osobnu nakanu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 kol 2015 08:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
lalelu napisao:
Ja tu milost onda nisam primila...


BTB sestro,
ni ja nebi nikad pristao na poniznost i trazio pomoc preko psihologa i psihijatra da nisam dosao do zida,moja oholost je bila velika ali hvala Bog pa je dopustao kriz i preko drugih sam se poceo mijenjat,pustati da drugi znaju bolje,da imaju iskustvo Boga i da nemogu sve sam.
To i tebi treba,da primis pomoc od drugoga i naucis se poniznosti,tu ces pocet rasti.Potrazi duhovnu pomoc,nije to slabost nego snaga i velicina.Dok god sama pokusavas,svojim snagama,nemozes uspiti,vrtis se u krug-nisi realna i to ne vidis.
Probaj potraziti duhovnu pomoc i vodstvo a ne sve sama i onda nakon dosta vremena vidim da si jos uvijek u svojoj ogorcenosti,vrtis se u krug kao da je to najnormalnije-ne,nije to Bozji plan za tebe,to je tvoja vlastita percepcija zivota,totalno kriva slika kako bi uistinu tvoj zivot trebao izgledat.
Nadam se da ces krenuti konacno i sa Bogom promijeniti svoj zivot,za koji ces dobit radost i snagu da nosis svoj kriz.Nece nestat briga i muka,makakvi,nego ces dobit snagu.A vjerujem da je Bog za tebe stvorio muskarca sa kojim ces imat brak i djecu jer nas Hrvata nestaje,a to On sigurno ne zeli :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 kol 2015 09:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
lalelu napisao:
fiduciia napisao:
Draga lalelu,

ništa se nije promjenilo :( , još uvijek isto razmišljaš. Ajde pokušaj ne slušat utjehe drugih ljudi i obećanja da ćeš nešto dobit ako budeš dovoljno molila. To ti nitko nigdje ne garantira. Molitvom možeš mjenjat svoje srce.
Ne možeš ti poradit na što bržem putu u vječnost (ne znamo ni dana ni časa), to što ti možeš i što bi mi svi trebali je da taj naš put u vječnost bude na veću slavu Božju.



Svi sa svih strana pisu svoja svjedocanstva. Eh trebao im stan, poceli devetnicu i nisu stigli ni do treceg dana vec se stan stvorio. Drugi su se poceli moliti pa su dobili decka/ djevojku/posao/ rijesili se drige/alkohola, pomirili se s roditeljima, ozdravili ovo ono...
Zasto meni to ne uspjeva?

A to drugo kako cu misliti na vjecnost kad sam nesretna, a nesretna sam sto sam sama.

Ovdje bi malo kritički pristupila...Ne vidim smisao samosažaljenja i molitve i "citiranja" svojih želja Bogu...Probaj početi sa zahvaljivanjem i za križ koji ti je put u milost Božju...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 kol 2015 11:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
novi1 napisao:
lalelu napisao:
Ja tu milost onda nisam primila...


BTB sestro,
ni ja nebi nikad pristao na poniznost i trazio pomoc preko psihologa i psihijatra da nisam dosao do zida,moja oholost je bila velika ali hvala Bog pa je dopustao kriz i preko drugih sam se poceo mijenjat,pustati da drugi znaju bolje,da imaju iskustvo Boga i da nemogu sve sam.
To i tebi treba,da primis pomoc od drugoga i naucis se poniznosti,tu ces pocet rasti.Potrazi duhovnu pomoc,nije to slabost nego snaga i velicina.Dok god sama pokusavas,svojim snagama,nemozes uspiti,vrtis se u krug-nisi realna i to ne vidis.
Probaj potraziti duhovnu pomoc i vodstvo a ne sve sama i onda nakon dosta vremena vidim da si jos uvijek u svojoj ogorcenosti,vrtis se u krug kao da je to najnormalnije-ne,nije to Bozji plan za tebe,to je tvoja vlastita percepcija zivota,totalno kriva slika kako bi uistinu tvoj zivot trebao izgledat.
Nadam se da ces krenuti konacno i sa Bogom promijeniti svoj zivot,za koji ces dobit radost i snagu da nosis svoj kriz.Nece nestat briga i muka,makakvi,nego ces dobit snagu.A vjerujem da je Bog za tebe stvorio muskarca sa kojim ces imat brak i djecu jer nas Hrvata nestaje,a to On sigurno ne zeli :D


Trazim pomoc od Boga, jer vidim da ne mogu sve sama, ali tu pomoc ne dobivam. Kako je moja volja da budem sama a ja se protiv te samoce borim? :?



A evo prijavila sam se na Duhovne vjezbe...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 20 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr