www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 12:48

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 23 kol 2015 11:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
marijaaaaa napisao:
lalelu napisao:
fiduciia napisao:
Draga lalelu,

ništa se nije promjenilo :( , još uvijek isto razmišljaš. Ajde pokušaj ne slušat utjehe drugih ljudi i obećanja da ćeš nešto dobit ako budeš dovoljno molila. To ti nitko nigdje ne garantira. Molitvom možeš mjenjat svoje srce.
Ne možeš ti poradit na što bržem putu u vječnost (ne znamo ni dana ni časa), to što ti možeš i što bi mi svi trebali je da taj naš put u vječnost bude na veću slavu Božju.



Svi sa svih strana pisu svoja svjedocanstva. Eh trebao im stan, poceli devetnicu i nisu stigli ni do treceg dana vec se stan stvorio. Drugi su se poceli moliti pa su dobili decka/ djevojku/posao/ rijesili se drige/alkohola, pomirili se s roditeljima, ozdravili ovo ono...
Zasto meni to ne uspjeva?

A to drugo kako cu misliti na vjecnost kad sam nesretna, a nesretna sam sto sam sama.

Ovdje bi malo kritički pristupila...Ne vidim smisao samosažaljenja i molitve i "citiranja" svojih želja Bogu...Probaj početi sa zahvaljivanjem i za križ koji ti je put u milost Božju...



A ti se ne bi samosazaljivala da si u mojoj situaciji i zahvaljivala bi se na krizu samoce i na tomu sto si zbog toga u depresivnom stanju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 kol 2015 11:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
lalelu - molim te pažljivo pročitaj ovaj tekst od patera Areka Krasickog :wink:

http://www.rastimougospodinu.com/index. ... enjem.html


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 kol 2015 12:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
lalelu napisao:
A ti se ne bi samosazaljivala da si u mojoj situaciji i zahvaljivala bi se na krizu samoce i na tomu sto si zbog toga u depresivnom stanju.


Ja bih. Ja bi točno to radio. Kao što sam ti rekao dosad sam izmolio, evo danas će bit 348-a krunica i još mi nije sjeo novac na račun. Doduše vikend je pa ću sutra pogledat, ali još nemam novaca. A toliko molin Boga za to. Svi moji prijatelji su puni para i ja želim bit kao i oni. Sutra idu na Hvar, iznajmit će jahtu, a ja nemogu ić jer neman para. Stojim kući i molim se, ali pare nikako da sjednu na račun. Zašto je Bog njima dao novac, a meni nije? Ovi mi jedan jučer govori kako mogu bit Bogu zahvaln što sam zdrav i sposoban radit, ali što mi to sve vrijedi kad nemam novaca da budem kao moji prijatelji?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 kol 2015 12:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
dujam napisao:
lalelu napisao:
A ti se ne bi samosazaljivala da si u mojoj situaciji i zahvaljivala bi se na krizu samoce i na tomu sto si zbog toga u depresivnom stanju.


Ja bih. Ja bi točno to radio. Kao što sam ti rekao dosad sam izmolio, evo danas će bit 348-a krunica i još mi nije sjeo novac na račun. Doduše vikend je pa ću sutra pogledat, ali još nemam novaca. A toliko molin Boga za to. Svi moji prijatelji su puni para i ja želim bit kao i oni. Sutra idu na Hvar, iznajmit će jahtu, a ja nemogu ić jer neman para. Stojim kući i molim se, ali pare nikako da sjednu na račun. Zašto je Bog njima dao novac, a meni nije? Ovi mi jedan jučer govori kako mogu bit Bogu zahvaln što sam zdrav i sposoban radit, ali što mi to sve vrijedi kad nemam novaca da budem kao moji prijatelji?


Dao ti je da si zdrav i sposoban raditi tako da mozes zaraditi novac. :grlim te:

preneseno na moju situsaciju, meni nije dao da budem zdrava i sposbna raditi nego me koci u tomu da radim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 kol 2015 20:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
A ti se ne bi samosazaljivala da si u mojoj situaciji i zahvaljivala bi se na krizu samoce i na tomu sto si zbog toga u depresivnom stanju.[/quote][/quote][/quote]

Možda nisam u stanju kao što si ti sada ali sam prošla nešto slično...tako da iz vlastitog iskustva znam...kažem samo da nema koristi od samosažaljivanja i jadikovanja, pokušaj se trgnuti i ne gledati na sve tako crno...možda bi mnogi koji su u nesretnom braku i vezi poželjeli da se nikada nisu udali/oženili jer su nesretni, neshvaćeni...Bog ti daje križ ne da bi te slomio nego da bi te ojačao u vjeri...NIKAD NE SUMLJAJ U NJEGOVE PLANOVE...VJERUJ...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 kol 2015 21:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 svi 2007 11:45
Postovi: 379
Podijelio: 64 zahvala
Zahvaljeno je: 40 zahvala
Duboko vjerujem da će ti sve molitve biti uslišane onog trenutka kada svim srcem i dušom predaš taj križ u Božje ruke, bez trunke straha i strepnje... kad jednostavno kažeš "Neka bude volja tvoja", i to zaista i misliš...
Kad ne budeš više sumnjala u Njegovu beskrajnu ljubav, i prestala se pouzdavati u vlastite snage...
Pa on te voli više nego ti sama sebe, on je zbog tebe umro na Križu, On želi učiniti čudo u tvom životu... ali ti mu moraš otvoriti vrata svoga srca...i predati mu sve... to ne može on umjesto tebe... ali nakon toga može sve.
Ne pričam tu samo o tebi, i sama se stalno borim s tim, s predanjem... jer se bojim da se njegovi planovi neće podudarati s mojima :D , jer se bojim "pustiti"... iako znam da je to jedini put...
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 kol 2015 23:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
lalelu napisao:




A ti se ne bi samosazaljivala da si u mojoj situaciji i zahvaljivala bi se na krizu samoce i na tomu sto si zbog toga u depresivnom stanju.
[/quote][/quote]
Ne zelim te kritizirati...ali samosazaljevanje ti samo odmaze nikako pomaze... ja sam i sad depresivan ali sam naucio da je samosazaljevanje sotonska varka...slusaj ljude sto ti govore...trgni se i ne dopusti da ti sotona cita slikovnicu kao sto sada dopustas.Jasno mi je da ti nije lako ali nadi nekao snage.
Evo mozda ti pomogne ovo:
viewtopic.php?f=89&t=7344


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 kol 2015 07:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 srp 2014 09:24
Postovi: 126
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
lalelu napisao:
Kefa napisao:
Lalelu, pratim tvoje postove ali ne volim puno pisati pa se nisam dosad javljala...
imala sam fazu u životu sličnu tvojoj, nije bio u pitanju dečko, ali osjećaji su bili vrlo slični, i znam da nisu pomagale te "nazovi fraze" koje sam čula tisuću puta... ma kako bile istinite i iskrene...
Jedna mi je ipak ostala a to je "Bog nam ne daje križeve da bi nam slomio leđa, nego da bi nam savio koljena"... ta mi je jako draga...
I onda sam u jednom trenutku, onom kad mi je bilo najteže, dobila mir, onaj pravi, mir kakav ti nitko na ovom svijetu ne može dati... ali to nije bila moja snaga, nego Božja milost... ništa nisam učinila u tom trenu, ništa drugačije nego 1000 puta prije... ali mir traje od tada, i više zaista nije važan ovozemaljski ishod, nije važno kako će se dalje odvijati stvari u mom životu, važno je samo da Bog bude blizu, jer s Njim mogu sve, a bez njega... bez njega ne mogu jedan korak učiniti u pravom smjeru...
Pokušaj bar nakratko, zadaj si neki rok, mjesec dana npr.... jednostavno to ostaviti sa strane, odlučiti ne baviti se tom najvećom životnom teškoćom, naći neki hobi, uživati u prirodi, šetnjama, druženju, volontiranju... nečem što nema veze s pronalaženjem dečka. Možda spoznaš koliko ima lijepih stvari u kojima možeš istinski uživati...biti istinski radosna... bez obzira na status slobodne/zauzete cure... jer zaista ima...
Btb! :grlim te:



Meni je s ovim krizom slomio i ledja i savio koljenja i srusio psihu i sve ostalo. NE MOGU VISE.

Pokusavala sam i putovajima - rezultat vidim sretne parove pa mi je jos teze.
Pokusavala sam sa setnjama - rezultat vidim sretne parove pa mi je jos teze.
Pokusavala sam se odmoriti u prirodi - nailazila sam na sretne parove pa mi je bilo jos teze.
Druzenje -oko mene sretni parovi pa me jos vise ubija.

Gdje se god krenem vidim moju samocu i sretne parove.


Želiš vidjeti samo jedan rezultat "VIDIM SRETNE PAROVE ".....vjeruj nisu svi parovi toliko sretni kako ti se čini. S toga, bez obzira na svoj status slobodne/zauzete cure,bilo bi dobro da spoznaš koliko ima
lijepih stvari , u kojima možeš istinski uživati,ALI ti nisi otvorena prema toj spoznaji....vidiš samo ono što želiš vidjeti "SRETNE PAROVE".
Nećeš izaći iz svoje slomljenosti samo vlastitom voljom ili željom , bez pomoći drugih,preko kojih zapravo Gospodin djeluje. U Kristu svi oživljuju, zato nema drugoga puta, nego obraćenja....
SRETAN TI PUT............ smajlic21 smajlic21 smajlic21 smajlic22


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 kol 2015 07:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 srp 2014 09:24
Postovi: 126
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
lalelu napisao:
Bog ima plan za tebe, samo moras vjerovati. To slusam vec godinama. Najnovija verzija koju mi je netko napisao radi utjehe, je ova:

Bog ima plan za tebe i u to ne sumnjaj,
i ono što ti je On naumio neće ti izmaknuti iz ruke.
Ako nešto izmakne,
znači da nije za tebe. Bar ne u ovom trenutku.
Što ti je činiti? VJERUJ...
I vidjeti ćeš, sve se okrene nezamislivo bolje nego
si ti želio i planirao.
I ne zaboravi- ZAHVALI NA SVEMU, JER SVE JE ZA TVOJE DOBRO.

Meni su ovakve price odnosno pokusaji utjehe polako poceli ici zestoko na zivce. Sama sam vejrovala godinama u to da Bog ima plan za mene. I vjerovala sam da je taj plan lijep.
Ali jedino sto vidim je da je njegov plan za mene da budem nesretna.

15 godina ga molim za sretnu vezu - Rezultat: NISTA. NULA. JEdno Veliko NISTA. I onda mi netko dodje i kaze pa uslisana je tvoja molitva. Ma kakvo uslisanje. Molim za vezu, ne samocu. I kakve price ako ti je ljubav izmakla, on sigurno ima nekog boljeg za tebe.
Mene iskreno polako napusta vjera da on ima plan za mene s kojim ce meni biti bolje.



Ima , njegovi planovi nisu ti jasni....ali ne odustaj VJERUJ.....i prepusti se , opusti se , ne forsiraj i počni živjeti punim plućima.....veliki pozdrav smajlic22 smajlic22 smajlic22


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 kol 2015 12:38 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
lalelu napisao:

A evo prijavila sam se na Duhovne vjezbe...


:b112: To je konkretan i pravi potez.
Što se tiče svih onih ,koji su izmolili muževe i žene.
Vjeruj mi, gledam,slušam i pročitam o svemu tome i nekad mi se čini
sve jasno i lagano i da je to tako i da treba bit strpljiv.
A nekad mi se čini da ta svjedočanstva mogu imati suprotan učinak
na one kojima se to ništa ne ostvaruje.
Baš treba bit oprezan s tim,jer nitko od nas nije isti i ničiji put u životu nije isti.
I zato :b112: što ćeš na Duhovne vježbe ,to će ti pomoći sigurno da shvatiš puno toga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 23 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr