www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 26 tra 2024 15:13

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 130 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 ruj 2015 13:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 stu 2012 13:21
Postovi: 81
Lokacija: Hercegovina
Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Evo nešto konkretno!
lalelu odakle si?
Ako si blizu Hercegovine, da te upoznam sa nekim svojim prijateljima. 35-43 godina.
Dobri ljudi .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ruj 2015 14:24 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
angel777 napisao:
Evo nešto konkretno!
lalelu odakle si?
Ako si blizu Hercegovine, da te upoznam sa nekim svojim prijateljima. 35-43 godina.
Dobri ljudi .


@lalelu ovo je stvarno konkretan odgovor :b112: na "Ištite i dat će vam se."
Stvarno sad ne možeš reći da ti nije ništa dano i da te se ne čuje( i kad ti netko nešto dobro i korisno kaže,
to ti je isto dar,jer baš te nekad neka riječ ili rečenica koju pročitaš li čuješ
može pokrenuti i promijeniti ti kut gledanja na sve što ti se događa,
dogodilo mi se par puta,pa znam da i na taj način Bog djeluje) . :)
Svatko ti od nas na svoj način i iz svog iskustva pokušava reći nešto što je dobro.
Ali ti sama odlučuješ što ćeš prihvatit,a što ne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ruj 2015 15:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
daleko sam ja od Hercegovine. Daleko i od Hrvatske :(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ruj 2015 17:33 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 stu 2012 13:21
Postovi: 81
Lokacija: Hercegovina
Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Šteta! :cry: :cry: :cry:
Lijepo je imati virtualne prijatelje, al ništa bez onih iz realnog svijeta :grlim te:

Ako nije tajna odakle si ? Baš me zanima?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 ruj 2015 18:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
lalelu napisao:
daleko sam ja od Hercegovine. Daleko i od Hrvatske :(


Nema veze što si daleko, za ljubav treba nešto i žrtvovat :) . Za ljubav za kojom toliko čezneš moraš biti spremna odseliti i na kraj svijeta :) .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 ruj 2015 13:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Ja sam sa sjevera Europske Unije :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 ruj 2015 15:59 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 stu 2012 13:21
Postovi: 81
Lokacija: Hercegovina
Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
lalelu napisao:
Ja sam sa sjevera Europske Unije :)


Pa, sad te tek razumijem! Gore mi je sve nekako hladno. Klima, ljudi ........ Malo je teže naći srodnu dušu u daleku svijetu.

Dođi u Hercegovinu, ovamo ćeš se odmah zaljubiti i postati kršna Hercegovka :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 ruj 2015 18:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Rora napisao:
perokvrzica napisao:
Kakva je logika tih savjeta/konstatacija?


Da se promjeni malo perspektiva, kut gledanja na stvari. Naravno da uvijek postoji netko kome je gore, a isto tako ima puno onih kome je bolje ili čak isto kao što je nama.
Ali doklegod smo usredotočeni samo i isključivo na naše stanje/problem i ne sagledavamo svijet oko nas onda bude još gore.
Zato vjernici, ali i nevjernici puno puta koriste taj argument (kako kažeš).
A isto tako taj se "argument" koristi da bi se potaklo pozitivno razmišljanje u smislu da ta osoba ili mi sami vidimo neke pozitivne stvari koje imamo u životu (život, zdravlje, posao, obitelj, prijatelje....).

lalelu je dobila puno savjeta od forumaša, ali jednostavno nema pomoći dok ona na uspije prihvatiti svoje stanje. Sad da li je ona stvarna osoba ili trol to samo ona zna. Otvorenost i predanost Kristu je dar, ali mi ga moramo tražiti i htjeti, ali ako želimo i dalje živjeti u svom nekom svijetu ma koliko on bolan bio to je sve na nama.


Ja ne razumijem do koje perspektive tebe dovede konstatacija - nekome je gore?
Jer razumni zaključak (barem sukladno mojem razumu) - ako uvijek ima onih kojima je gore - uvijek ima i onih kojima je bolje - ergo u ovom svijetu iz zemaljske perspektive vlada apsolutno neravnomjerna i nepravedna disperzija sreće.
Kada jednom čovjek dođe do tog zaključka - zbilja ne znam kako bi mu to trebalo pomoći, a meni se čini i da takvo "tješenje" ili pomicanje perspektive nikako nije u duhu kršćanstva.

Drugi par rukava je - je li netko u stanju povjerovati da su svi križevi "jednaki" - a skrojeni prema subjektivnim mogućnostima svakog pojednica.
Onda je to - opet - sasvim druga logika.

Lalelu - meni se čini da ti naprosto ignoriraš ono što ti se govori. Na stranu tvoj očaj - nema nikakve garancije da ćeš ti dobiti muža sa sto molitvi svetoj Riti ili ne. Kršćanstvo ti obećaje da ćeš - ukoliko uspiješ - postići savršenu sreću na onome svijetu.
I kako ti je netko već rekao - ako ti je netko rekao - ono što moliš ćeš sigurno i izmoliti - onda ti je taj netko lagao ili je sam stvar krivo shvatio.
Kršćanstvo to ne obećaje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 ruj 2015 18:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
perokvrzica napisao:
Konkretno evo kod Laleu - Lalelu je sama - ne svojom voljom i pati.


fiduciia napisao:
Ovo baš ne drži vodu, nitko nije sam svojom voljom, osim ako nema nekih psihičkih ili sličnih problema. Ajde znaš li ti ijednu osobu koja je sama a da to istinski i iskreno želi (ili ima neke rane iz djetinstva ili ima nekih psihičkih problema ili laže sebe i uvjeri sebe da ona to istinski želi). Svaka osoba u dubini svoje duše čežne za zajedništvom.


Menščini da se nismo baš shvatile. I napisala sam da je sama - ne svojom voljom - to jest - mislila sam da je sama suprotno svojoj volji - kako je već i ona sama već sto puta napisala.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ruj 2015 08:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
perokvrzica napisao:
Rora napisao:
perokvrzica napisao:
Kakva je logika tih savjeta/konstatacija?


Da se promjeni malo perspektiva, kut gledanja na stvari. Naravno da uvijek postoji netko kome je gore, a isto tako ima puno onih kome je bolje ili čak isto kao što je nama.
Ali doklegod smo usredotočeni samo i isključivo na naše stanje/problem i ne sagledavamo svijet oko nas onda bude još gore.
Zato vjernici, ali i nevjernici puno puta koriste taj argument (kako kažeš).
A isto tako taj se "argument" koristi da bi se potaklo pozitivno razmišljanje u smislu da ta osoba ili mi sami vidimo neke pozitivne stvari koje imamo u životu (život, zdravlje, posao, obitelj, prijatelje....).

lalelu je dobila puno savjeta od forumaša, ali jednostavno nema pomoći dok ona na uspije prihvatiti svoje stanje. Sad da li je ona stvarna osoba ili trol to samo ona zna. Otvorenost i predanost Kristu je dar, ali mi ga moramo tražiti i htjeti, ali ako želimo i dalje živjeti u svom nekom svijetu ma koliko on bolan bio to je sve na nama.


Ja ne razumijem do koje perspektive tebe dovede konstatacija - nekome je gore?
Jer razumni zaključak (barem sukladno mojem razumu) - ako uvijek ima onih kojima je gore - uvijek ima i onih kojima je bolje - ergo u ovom svijetu iz zemaljske perspektive vlada apsolutno neravnomjerna i nepravedna disperzija sreće.
Kada jednom čovjek dođe do tog zaključka - zbilja ne znam kako bi mu to trebalo pomoći, a meni se čini i da takvo "tješenje" ili pomicanje perspektive nikako nije u duhu kršćanstva.

Drugi par rukava je - je li netko u stanju povjerovati da su svi križevi "jednaki" - a skrojeni prema subjektivnim mogućnostima svakog pojednica.
Onda je to - opet - sasvim druga logika.

Lalelu - meni se čini da ti naprosto ignoriraš ono što ti se govori. Na stranu tvoj očaj - nema nikakve garancije da ćeš ti dobiti muža sa sto molitvi svetoj Riti ili ne. Kršćanstvo ti obećaje da ćeš - ukoliko uspiješ - postići savršenu sreću na onome svijetu.
I kako ti je netko već rekao - ako ti je netko rekao - ono što moliš ćeš sigurno i izmoliti - onda ti je taj netko lagao ili je sam stvar krivo shvatio.
Kršćanstvo to ne obećaje.



Ako Bog nekima daje tu srecu samo na onom svijetu, onda je najbolje da se svi nesterni sto prije tamo prsele? Cemu na ovom svijetu patiti ako je na onomu zagrantirana sreca?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 130 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 58 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr