www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 19:50

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 130 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Poruka
PostPostano: 13 ruj 2015 22:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 sij 2014 21:10
Postovi: 182
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 118 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
Draga Lalelu
Nekoliko sestrinskih ili ako hoćeš majčinskih savjeta.
Kao prvo "promijeni naočale" kojima gledaš sebe.
I pravac špiglu..pozdravi tamo odraz najljepše.
Onako kao se ti vidiš tako te vide i drugi.
Kiseli limun osmjeh odmah baci u kantu za smeće i vježbaj za početak osmjeh ,,ovo sam ja ljepa jer sam živa,voljena jer sam rođena i nisam "abort" ili nedaj bože mentalno bolesna pa da ne mogu izraziti svoje osjećaje,voljeti...Dozvoli da te se voli
Ako si mršava voli se u mršavosti,debela voli se u debelosti,.ma svaku svoju manu voli i pretvori u vrlinu,u dobitak je ona je Ti odnosno dio tvoje osobnosti.
Glas... tu oporost,koja izbija iz svake rečenice pretvori u cvrkut ,u žubor potočića..mazno i kad pričaš s poštarom,i s prodavačicom na placu..
Mijenjaj kompletnu sebe..to možeš samo ti.
Sad se pozabavi garderobom ..sve tamno dok ne možeš kupiti svjetlije,osvježi nekim detaljem šalom,ogrlicom bižuterija nije skupa a daje dojam jako lijep ako ne pretjeraš i veseli.
Onda obračun s "rodbinom" i znatiželjnicima
Na pitanje :"Zašto se nisi udala još ,odmah odgovori protupitanjem..a zašto ti imaš sjedu kosu,ravne cipele,ma nešto ima na što možeš upozoriti ..vidiš ja te ne pitam jer ne želim "gurai nos u tvoj život" ili neku sličnu formulaciju..,,ili ako želiš odgovoriš "...Nisam željela. Zanima li te još nešto??
Okreneš se na peti i ideš dalje jer ti se žuri..naravno da ti se žuri jer nisi dužna nikome osim Bogu odgovarati na nepristojna pitanja,a Bog nikad ni ne bi pitao tako nešto..
Nije dobro tebe radi biti krpa za brisanje nogu,ona i cipelama dosadi..
Glabu gore i pretumbaj svoj cijeli život i posloži ga na drugačiji način.
Duhovnost..
Sveti Josip čuda čini otposti devetnicu samo se mesa odreci,sveti papa Ivan P. II također
Bog voli hrabre a cvilidrete nitko ne voli a ni tmurno nebo..:)
Vjeruj da nitko nije toliko ružan da ne bi bio nekome lijep jer je to naprosto istina,ali uvuci bodlje.
Ne može ti se prići od "..ja sve najbolje znam " koje zamjenjuje "jadna ja"..
Niti pametnajkovićke a niti jadnice nitko ne želi u svojoj blizini na duge pruge..:))
Ima puno samaca pa i na forumu ,daj vam šansu,za početak počni se dopisivati,pa ima Skayp,pa Viber,pa ovo pa ono ..
Nikad ne znaš iza kojeg oblaka će se sunce pokazati,ali hoće.
Te priče o Severini ..ne bih se složila ni tu.
Ja sam od nje ljepša :D
Ona je samo mlađa hahaha 'ko joj je kriv :)
Ma i mršavija je od mene ni to joj ja nisam kriva :b101:
Da me znaš osobno vjeruj mi da bi se imalo što raditi na mom izgledu i dok sam bila mlađa a i na ponašanju,ali milošću Božjom
ja sam gradila samopouzdanje teško i sa suzama i svađajući se sa Bogom što mi nije dao ovo ili ono ..ali sam padala i dizala se uvijek jača..
Možeš i ti ,mogu svi.
Netko za tjedan ,netko za mjesec,za godinu ali lekciju kako vidjeti sebe drugim očima možemo svi.
Daj si samo šansu.
Btb :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ruj 2015 10:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
MarinaM napisao:
Draga Lalelu
Nekoliko sestrinskih ili ako hoćeš majčinskih savjeta.
Kao prvo "promijeni naočale" kojima gledaš sebe.
I pravac špiglu..pozdravi tamo odraz najljepše.
Onako kao se ti vidiš tako te vide i drugi.
Kiseli limun osmjeh odmah baci u kantu za smeće i vježbaj za početak osmjeh ,,ovo sam ja ljepa jer sam živa,voljena jer sam rođena i nisam "abort" ili nedaj bože mentalno bolesna pa da ne mogu izraziti svoje osjećaje,voljeti...Dozvoli da te se voli
Ako si mršava voli se u mršavosti,debela voli se u debelosti,.ma svaku svoju manu voli i pretvori u vrlinu,u dobitak je ona je Ti odnosno dio tvoje osobnosti.
Glas... tu oporost,koja izbija iz svake rečenice pretvori u cvrkut ,u žubor potočića..mazno i kad pričaš s poštarom,i s prodavačicom na placu..
Mijenjaj kompletnu sebe..to možeš samo ti.
Sad se pozabavi garderobom ..sve tamno dok ne možeš kupiti svjetlije,osvježi nekim detaljem šalom,ogrlicom bižuterija nije skupa a daje dojam jako lijep ako ne pretjeraš i veseli.
Onda obračun s "rodbinom" i znatiželjnicima
Na pitanje :"Zašto se nisi udala još ,odmah odgovori protupitanjem..a zašto ti imaš sjedu kosu,ravne cipele,ma nešto ima na što možeš upozoriti ..vidiš ja te ne pitam jer ne želim "gurai nos u tvoj život" ili neku sličnu formulaciju..,,ili ako želiš odgovoriš "...Nisam željela. Zanima li te još nešto??
Okreneš se na peti i ideš dalje jer ti se žuri..naravno da ti se žuri jer nisi dužna nikome osim Bogu odgovarati na nepristojna pitanja,a Bog nikad ni ne bi pitao tako nešto..
Nije dobro tebe radi biti krpa za brisanje nogu,ona i cipelama dosadi..
Glabu gore i pretumbaj svoj cijeli život i posloži ga na drugačiji način.
Duhovnost..
Sveti Josip čuda čini otposti devetnicu samo se mesa odreci,sveti papa Ivan P. II također
Bog voli hrabre a cvilidrete nitko ne voli a ni tmurno nebo..:)
Vjeruj da nitko nije toliko ružan da ne bi bio nekome lijep jer je to naprosto istina,ali uvuci bodlje.
Ne može ti se prići od "..ja sve najbolje znam " koje zamjenjuje "jadna ja"..
Niti pametnajkovićke a niti jadnice nitko ne želi u svojoj blizini na duge pruge..:))
Ima puno samaca pa i na forumu ,daj vam šansu,za početak počni se dopisivati,pa ima Skayp,pa Viber,pa ovo pa ono ..
Nikad ne znaš iza kojeg oblaka će se sunce pokazati,ali hoće.
Te priče o Severini ..ne bih se složila ni tu.
Ja sam od nje ljepša :D
Ona je samo mlađa hahaha 'ko joj je kriv :)
Ma i mršavija je od mene ni to joj ja nisam kriva :b101:
Da me znaš osobno vjeruj mi da bi se imalo što raditi na mom izgledu i dok sam bila mlađa a i na ponašanju,ali milošću Božjom
ja sam gradila samopouzdanje teško i sa suzama i svađajući se sa Bogom što mi nije dao ovo ili ono ..ali sam padala i dizala se uvijek jača..
Možeš i ti ,mogu svi.
Netko za tjedan ,netko za mjesec,za godinu ali lekciju kako vidjeti sebe drugim očima možemo svi.
Daj si samo šansu.
Btb :grlim te:



Hvala ti na rijecima ohrabljenja :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ruj 2015 11:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 sij 2014 21:10
Postovi: 182
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 118 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
lalelu napisao:

Hvala ti na rijecima ohrabljenja :grlim te:


Hvala tebi Lalelu!
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ruj 2015 12:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Medena fiduciia, ajme super bi bilo da otvorim agenciju za sklapanje brakova....jupi
Gospamu Medugoriju rekla uz molitvu I post sve se moze, I rat zaustavit, zasto onda nebi mogao I muz isporist, lalelu je ustrajala, al teba jos bit ustrajnija dok nedobije to sto trazi plus...mozda nije dragom Bogu jos dosadila....
Medena fiduciia ostaj mi dobro....I veseli se zivotu, jer zivot je lijep.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 ruj 2015 21:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Izmolila ja devtnicu - naravno nista od ljubavi.

Ali ipak sam malo mirnija. Barem me je Bog cuo malo :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2015 14:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Lalelu napisi pismo tvome buducem muzu koje ces mu dati cim ude u tvoj zivot....budi romanticna.....velim ti udat ces se ubrzo, dobit ces krasnog muza, imat sretan brak, I uzivat ces u dobroj djeci....nemoj sumnjati, vjeruj....dolaze dani kad ces bit ne samo u sretnoj vezi nego I u sretnom braku....od srca ti zelim sve najljepse.....
Jedan te muskarac voli a nije te jos sreo, ako te I sreo, nije te primjetio..uglavnom udat ces se za tog muskarca....
p.s.Sjeti se da Bog moze bit u svakom covjeku, na svakom mjestu I u svako vrijeme, vjeruj da je sad Bog u meni I da ti salje ovu poruku preko mene...
Bog te blagoslovio


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 ruj 2015 19:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
lalelu napisao:
Izmolila ja devtnicu - naravno nista od ljubavi.

Ali ipak sam malo mirnija. Barem me je Bog cuo malo :a1250:


Reče Isus: "Idi, neka ti bude kako si vjerovala!" :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 ruj 2015 14:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Nemati trenutno odgovore na sva pitanja koja nas muče, pojačava našu želju. Vjera i ufanje u ustrajnosti, vode nas k odgovoru, vode nas k ljubavi. Bog je ta ljubav i jedini pravi odgovor na svako naše pitanje. Ostalo, je samo odsjaj te istine. Jer što bi te tjeralo naprijed, kada bi dobio sve odgovore, odmah i sada?

Ako nam je Bog usadio neku želju u srce, On će ju i ispuniti. Na tebi je samo da ustraješ... Što je duže vrijeme "čekanja" veća je i nagrada. Pogledaj, sve oko čega si se više trudio, danas i više cijeniš. Ono nevažno, već si zaboravio.

Našu ustrajnost i pouzdanje pojačava osvješćivanje i sjećanje na ono, što je Bog za nas učinio. On je to sve napravio iz ljubavi, ne očekujući ništa za uzvrat, doli da se pokajemo i prepustimo Njegovoj volji. A kome više vjerovati? Svojoj ograničenoj pameti i grešnoj naravi, ili onomu koji nas je ljubio, prije nego smo postojali. Ograničenom ili neograničenom?

Zato je svako kukanje i samosažaljenje uvreda za Božju neograničenost, jer znači da postoji nešto (grijeh, pitanje, ...) veće od Njega. Tako se svojom sumnjom zatvaramo neograničenom Božjem milosrđu. Jer kako ćemo primiti nešto u što sumnjamo? Jer Bog nas ne prisiljava na ljubav. On ju nudi, kao izbor.

Ponekad se više pouzdajemo u ograničene ljude, umjesto u neograničenog Boga, tako ga ograničavajući našim sumnjama i samosažaljenjima. Nesvjesni, kako je sve što nam se događa za naše dobro, pa pred nama stoji izbor: ponizno prihvatiti Božju volju ili oholo ju odbiti, ali ju opet živjeti. Vidiš, kako naši izbori povećavaju težinu našega križa, jer ne zaboravi kako je Isus rekao: "Uistinu, jaram je moj sladak i breme moje lako"; ali samo onima koji me slijede, jer "Ja sam put, istina i život".

Tako svaka molitva, pobožnost i žrtva je tu radi nas, da nas uskladi s Božjom voljom, a ne kao "željomat" koji će razmaziti našu oholost. Sve je to radi nas, a ne poradi Boga. Bog je savršen, i u toj savršenosti se i nama daje. Spašava nas od nas samih. Jer mi želimo nešto što je izvan Njega, želimo grijeh, a to je naša šteta i propast. Zato samo ljubav spašava, jer je u svom nesebičnom davanju spremna umrijeti sebi i svojim željama, da bi bila na dobro drugoga, kako nam je sam Krist pokazao.

"Solus cum deo solo", jer jedan je put, ali mnogo je načina kako nam se Bog obraća. Pogledaj što pišeš...kako si poradi Krista ostao bez prijatelja...kako se moliš i družiš sa Kristom, ali se osjećaš sam i usamljen. A on ti odgovara: "Valjaš, slugo dobri i vjerni! U malome si bio vjeran, nad mnogim ću te postaviti! Uđi u radost gospodara svoga!" Zato samo se oslobodi tih glasova sumnje koji vrijeđaju Božje sebedarje, i samo ustraj. Bog će ti dati sve odgovore, jer On sam je taj Odgovor!

Prikaži žrtvu svoje usamljenosti i nesigurnosti kao dar Bogu, uz želju kako ti je važnije Njega usrećiti, nego slijediti svoju grešnu volju! Tada ideš pravim putem. :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 ruj 2015 17:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
Mihael7 napisao:
Hvaljen Isus i Marija.

Nisam znao gdje bih napisao ovaj post pa bih možda mogao ovdje.

Živim na selu imam 25 godina.Moj problem je što sam otpilio sve osnovnoškolske i srednjoškolske kolege i prijatelje.Svi do jednoga,osim mene, dali su prisegu što alkoholu,drogi,pijanstvu,prolazu,psovkama na Boga i svete,seksu i ostale ogavne stvari.To što oni rade ja u to ne ulazim ali dio su surove stvarnosti tj. udaljavanju od Boga.

Tako da me je napuštanje tih i takvih zbog Boga,vjere,Crkve i molitve poprilično koštalo.

Već nekih 6-7 godina nemam pravog prijatelja,nemam ni curu.Čeznem za tim vrijednostima molim krunicu,molim molitve oslobođenja izmolio sam i godinu dana 15 molitava sv.Brigite i mnoge druge pobožnosti.

Za sebe mogu reći da sam poprilično uporan i strpljiv u vjeri i molitvi.Ali me zanima do kada više ovako da nemam baš nikoga za porazgovarati ili biti voljen od nekoga.

Prirodno za čovjeka je da se druži i da bude voljen.A ja imam jedno takvo okruženje da ne mogu ni naprijed ni nazad.Samo se pitam što Bog hoće od svega,već godinama,neznam odgovor.

Ne ljutim se i ne vidim u cijeloj priči krivca,no pitam se do kada više ovako.


Dragi moj Mihale :D
nije lako biti sam,ja to dobro razumijem,ali jos nemjerljivo vise to razumije nas Otac koji nas je stvorio :D zato je i rekao "Nije dobro da covjek bude sam"....Zasto samoca,neznam.Koliko dobrih deckiju i cura nemaju nikog a po mom skromnom ljudskom misljenju su zasluzili dobru vezu i obitelj :cry: ,tesko je dat odgovor na to pitanje...
Poanta svega je uvik se iznova priblizit Bogu,uvik trazit novi nacin jer nam je samo u Njemu mir....Ja to nebih mogao prihvatit ni rasti u vjeri bez hagioteraopije,znam da sam nekima dosadan ali zelim posvjedocit snagu te milosti koja nam je pruzena.Nazalost,tako malo je ljudi prakticira...
U periodu u kojem sam prakticirao hagioterapiju,bio sam i dalje sam,ali mnogo zadovoljniji,probaj i ti i rezultati ce doc :b112:
Mihaele,pokusaj sa katolickim spajalicama,pravi spoj i sl.,pokusaj u molitvenim zajednicama jer pretpostavljam da trazis vjernicu,budi inovativan,jer zena sama nece pasti s neba,nije ovo bajka neg dolina suza :wink:
A imamo i ode par tema za samce pa probaj i tu :b112:
btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od SlijepiPutnik na 13 pro 2015 10:17.
Razlog: krivo mjesto
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 130 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr