www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 67 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Poruka
PostPostano: 07 kol 2017 10:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
dujam napisao:
Iskreno nisam ni pratio situaciju, nezz sta se dogada.
A sta se tice ovog pitanja, sto bi ti odg?
Inace kako ide fax


Ne znam, mislio sam da ti imaš neki odgovor, ali dobro, 'ko bi shvatio taj ženski rod, jel.

Ma joj ne pitaj za fax, još malo pa rokovi. :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 kol 2017 16:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Belive napisao:
El Scorpio, čovječe, iskazivanje muškosti u nas je još gore. Usudila bi se reći i opasnije.
Makni se od likova Gregurevića i postavi jednostavno pitanje - Je li dozvoljeno muškarcu plakati? Je li muškarac manje muškarac ako pusti suzu? Je li muškarac muškarac ako plače? Je li time ubio svoju muškost? Jer ako pusti suzu, to nije pravo muško, suza je ekskluzivno pravo žene i „slabijeg spola“?
Pa dječacima od ranog djetinjstva se govori da ne plaču jer je inače pi*kica i jer je to za žene. I samim time nameće se nešto šta nije prirodno, ponavlja se naučeni obrazac, pričaju se iste priče.
Očito tu priroda (ili ajmo napisat i Stvoritelj) je suze dao i muškarcima i ženama, ali vi se prisiljavate da ih gutate. Zašto? Da bi bili jaki? Ili svijetu da pokažete da ste jaki, ili bolje pitanje – sami sebi da pokažete da ste jaki?
Kad imaš potrebu plakati – šuti i trpi.
Stvaraj nasilje unutar sebe i eksplodiraj nasiljem – no, nasilje je ipak „muški princip“, nasilje je vau.
Nadalje, vi muškarci se trsite time da ste važni, snažni, bla bla sra sra (doslovno), ali prvi zaboravljate da veličina nije da činiš dobro drugome nego da i primiš tuđu dobrotu. Snaga se ne krije samo u življenju za druge, nego i prihvaćanju da je drugi kadar živjeti za tebe. Plemenitost je da pomažeš drugima, ali i u poniznom traženju da drugi tebi pomogne kad si u potrebi. Samo ohol i samodopadan čovjek sve može sam, onaj tko nema povjerenja u drugog čovjeka sve hoće sam.
Ja, ja i samo ja – makar te život satirao nećeš se osloniti na drugoga – pa eto vam vaša muškost, a svi redom katolici – prave muškarčine. Ma, kako da ne.


Polako, Belive, nemoj se sekirati. :D

Sve je to meni jasno, odrastao sam u tom i takvom okruženju, moraš biti pravo muško, inače s tobom nešto opasno nije u redu, jelte. S druge strane, teško je nekom sa 16 godina, 'ko je pun hormona, objasniti da je plakanje u redu i da treba pokazati svoje osjećaje, jel.

Ne znam, ti si pedagog, sigurno si kompetentnija od mene, možda ti imaš neki odgovor; što je uzrok toga, sem društvenih normi.

p.s. Baš sad kad si postavila pitanje u svezi plakanja, pokušavam se sjetiti kada sam recimo ja zadnji puta plakao i ne mogu se nikako sjetiti, a sigurno jesam nekad.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 kol 2017 10:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Lel. Koje (katolicko) relativiziranje. Neka muskarci placu i piju cijedeni sok od narance.
A sto se tice odgoja, bolesna ambicija da se sve kontrolira je sveprisutna dakako. Prvo; zasto bi muskarac morao iskazivat tako dramaticno svoje emocije? Tvoje razlog je; - jer moze. Kakve veze ima sto muskarac moze pustit suzu kao i zena? Znaci li da onda on to treba radit - jer ako ne radi to nesto nije u redu s njim? Da, izgleda da je ipak to.
Nadalje, u obrazovnom sustavu su posljedice komunizma sveprisutne. Naime, u kominuznu ako nisi kao i ostali; nesto nije u redu s tebom, nesto ne stima. Ironicno, da bi danadnji liberali da bi opravdali razlicitosti mahom zakljucuju; ako nisi kao mi - s tebom nesto ne stima. Znam, zvuci poput loseg skeca Monty Pytona, al...
Pogledaj samo razliku u pristupu dijetetu, kod oca i kod majke. Otac stiti, i nema vremena niti za slabosti niti za plakanje. Ili, i oni moraju bit jednaki u svemu? I njihovo dijete mora biti full zdravo, ali niposto baustelac u svabiji, jer, to je za one manje vrijedne? Eh da, nikome ne bi smetalo da mu dijete tuce baustelu, sve dok do toga ne dode. Lazna skromnost, reklo bi se u krscanstvu.
No, sto je prirodno? Zar bolesti nisu prirodne? Zar samim tim, i odrastanje bez roditelja ne biva prirodno? Hmm...svakako, izgleda da je prirodno da nas ne kontroliraju samoproglaseni mudraci. Ironicno, al EU kao regija konstantnog 'mortaliteta' najvise drobi o uputuama za odgoj. Poslao bih ja vas sve u aziju, da vidite kako se dica odgajaju bez uputa, i dakako, s manje dusevnih bolesti nego kod nas.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 kol 2017 16:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Dost dobra kritika modernom feminizmu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 kol 2017 12:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Belive napisao:
Plemenitost je da pomažeš drugima, ali i u poniznom traženju da drugi tebi pomogne kad si u potrebi.

Evo ja bih, Belive, primio jednu tvoju pomoć, ako si je spremna dati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 kol 2017 14:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Jesi li me to vec ogranicila u vrsti pomoci koju mogu traziti?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 kol 2017 16:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Zakaj se ti uvijek tako nabriješ na moje postove ? Mislim, žao mi je ako te isprovociram, nije mi namjera ili sam dosadan kako si sama rekla, ugl. sori.



Belive napisao:

Ovo sam zaboravila komentirati.


To kao ono kada ti u školi kažu da nemaš zadnji sat jer profesora nema, a onda ti kažu, ipak smo našli zamjenu. :b101:

Belive napisao:
Tužno je da danas jedina opcija bude svrstavanje nekoga/nečijih stavova u kutije. Tipičan primjer društva gdje se ljudi ukalupljuju. S politikom nisam na Ti, dapače nisam ni na Vi, ali moderni feminizam? Ni ne znam što je to – ali znam sljedeće:
1. Činjenica je da indiferentni roditelji su emocionalno su hladni, nezainteresirani za djetetove aktivnosti, zaokupljeni sobom. Rijetko iskazuju roditeljsku ljubav. Takva djeca su često neposlušna, neprijateljska, niskog su samopoštovanja, sklona delikventnim oblicima ponašanja. Bazično se osjećaju nesigurnim, promjenjivog su raspoloženja, slabe samokontrole.
2. Činjenica je da autoritarni roditelji provode strogi nadzor i kontrolu, a ne pružaju dovoljno topline i podrške. Skloni su kažnjavanju, a odnos roditelj – dijete se temelji na odnosu nadređenosti i podređenosti. Djeca su često nesigurna, povučena mogu biti i agresivna, niskog prag tolerancije na frustraciju. Često su nepovjerljiva, nesigurna, neuspješna u rješavanju problema, stalno brinu kako udovoljiti roditelju/autoritetu.
3. Činjenica je i da permisivan odnosno popustljiv odgojni stil podrazumijeva emocionalnu toplinu ali slabu kontrolu jer postavljaju male zahtjeve, imaju slabu kontrolu bez postavljanja granica nad djetetovim ponašanjem. Primarno zadovoljavaju sve djetetove zahtjeve i želje, a djeca su često nesigurna i nesnalažljiva, impulzivna, slabe samokontrole, sklona agresivnosti kada se susretnu s ograničenjima i trenutačnom neispunjavanju želja i zahtjeva.


Ma ja sam samo Dujmov post vidio kao kritiku modernu feminizmu, tako sam ga doživio, nisam nikoga svrstavao ni u što. Mislim, ja sam balavac koji misli da nešto zna o životu, a u biti nema blage veze, to sam ja. Možeš mi to slobodno reći, neću se naljutiti.

Belive napisao:
Te na koncu postoji i autoritativni odgojni stil (naziva se još i demokratski i dosljedan). To je stil koji kombinira čvrstu roditeljsku kontrolu i emocionalnu toplinu. Roditelji imaju očekivanja, ali i kontroliraju djetetove nepoželjne obrasce ponašanja, uz ljubav, podršku i emocionalnu toplinu. Potiču djetetovu znatiželju, kreativnost, samouvjerenost i nezavisnost emocija. Vode računa o djetetovim osjećajima, potiču ga. Takva su djeca samopouzdana, sigurna u sebe i odgovorna.


E ja sam za ovaj, samo da ipak bude 60 - 40 za 'čvrstu roditeljsku kontrolu'.

Belive napisao:
Ne misliš li da u ovom svijetu takav stil odgoja je potreban?
Ne misliš li ti da imam puno pravo očekivat jednog dana od svog muža/oca tog djeteta da sudjeluje u odgoju?
Svijet i život svakog dana na čudne načine pokazuje da ne možeš život isplanirati, ali isto tako (posebice kod odgoja djece) jednog dana s majkom svog djeteta moraš imati jasnu viziju odgoju.
Znaš gdje najčešće problemi nastaju? Kad se supružnici ne slažu. Sve počinje od toga. Sve.


Ma ne znam ti ja još ništa o odgoju, pa ja ti još petkom navečer gledam filmove i jedem čokolino (doslovno ga jedem, ali dobro ajde ne baš svaki dan). :D

Belive napisao:
Ali da, pa ti si još jedan koji ne razlikuje TREBATI i ŽELJETI (a to smo vidjeli i na još jednoj temi o facebooku btw gdje si izjavio, ako me pamćenje dobro služi da odgoju ne treba demokracija?!).


To je istina, to dvoje ne razlikujem, za sada puno toga želim, a malo trebam, ili obrnuto, ne znam. Ovo jesam izjavio, ali idi pogledaj u kojem kontekstu. Dakle, u kontekstu tvrdnje da roditelji i djeca trebaju imati prijateljski, takorekoč, odnos - mislim wtf ?



Belive napisao:
Zamisli sljedeće.
Ja ne želim (a nadam se da će mi se jednog dana i muž s time slagati) da mi dijete bez obzira koliko ono staro bilo (3 mj. ili 3 god.) spava između mene i muža u krevetu. Jednostavno iz xy razloga nadam se da u mojim odgojnim metodama te opcije neće biti.
Ali eto, dijete mi ima 4 mj., ono ni ne zna što znači spavati nekoliko sati iz komada, po noći se budi, pa je gladno, pa je mokro, pa ga triba podojit, pa su mi upaljene grudi i bole me, pa se muž i ja pokušamo dizati naizmjenice, ali čemu – ne može se on dignuti i podojiti ga, pa u trenutcima ludila nakon što mi se čini da sam zadnji put spavala lani se pogledate i pomisliš kako sam mu dala da mi se približi, a ne da s njim imam to kreštavo čudo koje volim do neba i natrag.
Ali, vjerujem li u svoj odgoj, jesmo li se složili da dijete neće spavati među nama? Jesmo. I to je to.
Bez obzira koliko ja bila umorna, bez obzira koliko puta htjela to dijete jednostavno ostavit ležat pored sebe kad ga nahranim – ja ću ga svejedno po noći svaki put prebaciti u njegov krevetić i vjeruj mi, uvjerena sam da će mi više u tom trenutku značit kad se vratim u krevet mužu (pa makar i na pola sata spavanja) i kad mi muž samo prebaci ruku preko mene u krevetu i ovlaš me zagrli, nego li tko zna što drugo.
Ne misliš li da će i na taj način (in)direktno jačati naš odnos, da ćemo biti podržavajući supružnici i roditelji, a sve djetetove potrebe će biti zadovoljene?
Je li to moderni feminizam/je li to građenje zdravih intimnih odnosa ili nešto treće?


Baš koristiš, nekako, detaljne opise xD. Nisam uspio ubrat', a što ti točno predaješ ako nije tajna; hrvatski jezik ?

Belive napisao:
Opcija dva. Muž mi nije kod kuće. Na poslovnom putu je, ne može nikako biti doma, dva sata po noći su, to isto dijete se probudilo i gori. Ima temperaturu preko 38.
Strah me, naravno da me strah. Umorna sam, dijete plače i po simptomima mislim da ima upalu uha.
No, eto nakon pola sata se nekako smirilo i leži pored mene, zaspalo je i temperatura više ne raste. Prva stvar ujutro je posjet pedijatru. Hoću li onda to svoje dijete sada dignuti i prebaciti u krevetić?
Pa naravno da neću.
Ili bi, po tebi, El Scorpio, da upadnem (ili možda ne) u kutiju modernog feminizma ipak trebala?


Ma nisi u kutiji, ali moraš shvatiti da su etikete još uvijek sastavni dio mog mentalnog sklopa, dakle tako razmišljam, kažu da to prođe s godinama. Naravno, u tim tvojim parabolama su uvijek muškarci bad guys xD.

Belive napisao:
Kažem ti – trebati i željeti su dvije različite stvari. Nije sve u laprdanju.


Apsolutno se slažem, 'uzela si mi riječ iz usta'.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 67 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 21 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr