www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:01

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 01 ožu 2016 22:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 kol 2013 01:06
Postovi: 45
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Pozdrav forumaši, dugo me nije bilo.. . i sada dolazim malo stidan ali bez laži i skrivanja ću vam se otvoriti jer tekst koji ću pisati je 'Bogu plakat' što se u narodu kaže ali imam potrebu da napišem, možda se neki pronađu ovdje,neki osude,neki podrže... sve reklamacije primam :) :) pa da probam
Imam 23g. i izgubio sam svaki plamičak strasti u sebi,tumaram kroz život bez cilja,zatvorenih očiju,tek tako samo da živim. Našao sam se u nekoj klopci 'između' iz koje nemogu naći izlaza, ujutro kada se budim nemam pravog razloga u srcu da ustanem, ustajem jer sam se naspavao,dan je krenuo mogao bi nešto uradit,trebam doručkovati,jednsotavno probat nešto izvuć it ovog dana... ali nemam pravi smisao zašto sam ustao, sve ide rutinski umivanje,doručkovanje i onda kroz misli prolaze obaveze i zadaci koje bi trebao odraditi što mi ne da ni da uživam u tom doručku ni da se pošteno najedem, nemam mira i samo brže bolje želim to završiti...
dan kreće dalje, a ja nemam želje ništa raditi. Ne želim ležati jer nisam umoran,ne želim gledat televiziju jer je to gubljenje vremena,molitvu ostavljam za 'kasnije',nemam volje obaveze izvršavati ako ih i izvršim to odradim preko one stvari,moj hobi su automobili,motori i elektornika. Prije bih jedva čekao kada ću imati slobodnog vremena da nešto popravljam,izmišljam ... sada to me drži 15-20 min i svaki projekt koji počnem ostane nezavršen, a ako ga i završim to je opet na moranje i ako uspijem ispuniti svoje planove ne budem sretan,nimalo ne uživam u tome,čak mi i ne bude drago...
Idemo dalje, dobro predpostavimo da ne volim radit, mora biti nešto što volim u čemu uživam. Možda bi to bilo spavanje i izležavanje, ne,kad god legnem osjećam potrebu da nešto trebam radit i da je to samo gubljenje vremena, možda uživam u hrani? Ne ni to mi nije drago, jedem raznovrsnu hranu i malo je toga što ne volim i nisam izbirljiv ali se potpuno isto osjećam dali bio gladan ili sit... Tako da me ni hrana nimalo ne veseli
Slušanje muzike mi isto ne pruža nikakvo zadovoljstvo, znate onaj osjećaj kad vam pjesma odzvanja u glavi i želite je što prije poslušati ili pjevati, ja to nisam osjetio ima godinu dana
Izlasci,duženja,putovanja aspolutno mi ništa od toga nije zanimljivo sve to radim samo da ne budem stalno u kući i da razbijem monotoniju dana.
Koncentracija mi je svedena na minimum,na ništa se ne mogu koncentrirati više od 2 min, u ništa se nemogu uživiti,bilo to gledanje filma,brza vožnja motorom,razgovaranje s priajtlejima o zanimljivim temama,gledanje filmića po youtube,čitanje knjiga.
Apsolutno me ništa ne može iznenadit ili šokirat,osjećaja prema drugim ljudima nemam.
I ovo pisanje mi je dosadilo ali pokušat ću ga kolko tolko završit.
Uzimam primjer običnog razgovora, nebitno s kim i očemu pričam. U trenutku kad druga osoba priča ja je slušam ali mozak mi ne prerađuje te informacije koliko god se ja trudio i ja nemam šta odgovoriti i da vodimo razgovor dulje od 3 min. Za pola sata ja se sjetim tog razgovora i sve što sam trebao reći i tada osjećam neku potrebu šta trebam izgovorit, ali naravno bude prekasno i tako svaki put... iz dana u dan godinama to me dotuklo do te mjere da više nemam volje razgovarati s ikim, radim to iz pristojnosti i tjeram sebe da razgovaram da nebih zaboravio pričat.
Trenutno u mom životu ne postoji ništa što bih želio radit ili postić.
Iza ovakve priče bial bi pozadina da nemam para,da sam teško bolestan ili previše razmažen. Ali ništa do toga ljudi moji
Bog me je stvorio potpuno zdrava i boli koje imam u želucu i leđima sam sam sebi nanio nepravilnom prehranom odnosno nepravilnim hodom i sjedenjem,novaca imam dosta za topli dom i uvijek na stolu hrane. Moje sposobnosti sežu dosta visoko, neželim se hvalit nego samo vam predočit. S čim se uzmem u koštac(naravno na području moje struke) na kraju na ovaj ili onaj način to završim, sve to bude vrijedno divljenja,hvale, ali meni apsolutno ništa ne znači ni moj uspijeh ni pohvale ljudi. Osjećam da se to trebalo dogodit isto kao što je i vjetar maloprije trebao zapuhati.
S 15 g. dobio ma tomos motor, imao sam jaku želju,ambiciju i volju da taj motor pojačam do iznemglosti. 5g. sam sanjao i živio taj san, gledao bi filimće na youtube,slike i maštao kako će moj motor jedan dan biti takav, nisam mogao zaspati od uzbuđenja novog dana kada ću ispuniti nove planove. Od usta odvajao da bih mogao kupiti djelove,danima radio i radio na kiši,ledu,suncu gurao motor šarafao,gutao benznin,sramotio se ali ništan iej bilo jače od moje želje. Nakon 5 g. mukotrpnog rada napokon sam i uspio. S motor sam napravio 10 km i izgubio sam svaku volju da ga vozim, stoji već 2 g. u garaži potpuno ispravan.
Moj san je ispunjen, zaboravljen i ostavljen u garaži.
Našao sam posao iz snova... prije odlaska na razgovor za posao želio sam šefu reći da ću besplatno radit samo kako bih mogao pokazati svoje znanje i sposobnost ali me je on preduhitrio i rekao mi da ću radit za početničku plaću 3 mjeseca pa ako se pokažem ostajem na poslu. Ja sam već nakon tjedan dana pokazao svoje znanje i kvalitete i čitava firma je pričala o meni,šef je bio prezadovoljan i odmah su bile velike šanse da ostanem. Nakon dizanja plaće i prestanka probnog rada shvatio sam da više ne cijene moj trud(inače je tkava firma gdje se više cijeni nerad nego rad,a izdajice imaju veće plaće) što mi se nije sviđalo u startu ali posao je bio odličan,plaća sasvim dovoljna koju su uredno isplaćivali. Da se bunim razloga nije bilo... ali nakon pola godine izgubio sam žar i počelo mi se događat ono što sam maloprije pisao. Posao je bio takav da sam imao mogućnost radit šta sam htio. Mogao sam čitav dan sjedit,mogao sam slušati muziku,raditi nešto u korist firme,radit nešto u korist sebi,piti kavu s bilo kojim radnikom,napit se,pušit cigare čitav dan,surfat po internetu... ali ništa me nije privlačilo, čak nisam ni čekao kad ću stići kući


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 ožu 2016 22:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 kol 2013 01:06
Postovi: 45
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Kasnije ću nastavit...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 ožu 2016 23:24 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 20 sij 2016 18:58
Postovi: 7
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Ajde cekamo nastavak :)

Imala sam i ja takav period...ali to je faza...."pustinja" trenutna u tvom životu....proći će i to..vidjet ces :)

Probaj se uključit u neko volontiranje za beskucnike itd...ja jesam...i drugačiji dobiješ sklop u glavi....em što pomažeš nekome...em i sam shvatis neke stvari o sebi....ali osnovno je da imas molitvu i svoj odnos s Bogom...bez toga je tesko naprijed..barem meni...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ožu 2016 02:27 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 kol 2013 01:06
Postovi: 45
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Pozdrav, hvala na podršci :) :) i ja se nadam da je samo faza, tj. uvjeren sam da će Bog to izvuć na dobro, zato u nijendom trenutku nisam razmišljao da odbacim boga,samoubojstvo ili nešto k tome slično. Kao i svako dijete Isus me voli i neće dopustit da propadnem :) Hvala ti ISUSE velik si :)
Inače nisam društvena osoba, volim duhovne obnove obožavam pjevati na duhonvim obnovama još kad je dobar bend jao kako moja duša žudi za tim, šteta što ih kod nas u Hercegovini ima tako malo, volim i slušat propovjedi, ali ne volim komunicirati s ljudima na njima,još nisam našao nekoga s kim bi mogao otvoreno razgovarati. Svi su kršćani tu i lijepo se prave kad su u masi 'da ih netko ne vidi' da neki propust naprave. A pravo lice tek nasamo pokažu, ne kažem ja svi imamo grijehe,poroke,navike... ali kakav sam takav sam, nemogu u crkvi bit kršćanin, a izvan crkve gdje život ponese... Takvi kod nas vode grupe za beksućnike,siromašne itd... a ja jednostavno ne mogu biti s takvim ljudima u blizini, koji mi u facu lažu... Razmišljao sam o tome da pokušam,volio bih to ali trenutno još nisam spreman

Da nastavim
Dakle posao iz snova kojeg sam dugo čekao, a nisam se radovao što idem na posao. Kući su me čekali hvala Bogu oba roditelja koji su me mnogo volili i sve bi dali za mene, no meni opet odlazak kući nije bio drag.
Od kad sam se rodio moj život je popraćen nekim 'skalaemrijama' kako ih ja volim zvati, uvijek neki projekti i prerade, ni jedan dan mi nije prošao da nešto nisam pravio ili razmišljao o tome šta ću sljedeće napravit. Neki uspješni neki manje ,neki korisni poneki beskorisni ali sam uvijek nešto izmišljao
No ništa značajno nisu pridonosili mom životu, a kako sam puno radio sve je bilo manje vremena za njih i počeo sam razmišljati da započnem novi život, da se svega toga ostavim i počnem živjeti kao normalni ljudi. Ali izgleda da je Bog drugačije odlučio... Odjednom mi se pruža prilika da dobijem bolji posao ista struka,manje bi radio, a plaća skoro duplo veća. I mislio sam to je to, s tim poslom sam imao šanse da izgradim život. Svi papiri su poslani,zahtjev je otišao i onda sam samo čekao dali će me primiti...
Ali ipak nešto mi je tu smrdilo, uvijek sam osjećao da sam stvoren za nešto više, nikad nisam prihvaćao svijet onakav kakav je nego uvijek tražio nešto više... Tada mi je Bog poslao čovjeka koji mi je rekao da se vratim na fakultet jer Bog ima plan za mene, tada sam progledao. Ostavio oba posla i vratio se na staze fakulteta... Ovdje bi volio da mogu o ovome nastavit ali još se ništa značajno nije dogodilo pa će se ova priča nastaviti za mjesec,godinu,desetljeće...

Već sam napisao da nisam komunikativna osoba? Zbog toga uspjeha sa curama nisam imao, ali ja ko ja tražio sam način i tako sam krenuo učit tehniku zavođenja cura, zbog kojih sam možda danas u problemima kakvim jesam. Da ne ulazim u detalje te tehnike te treniraju da ubiješ onaj osjećaj kad prilaziš ili komuniciraš sa curom da ti jače kuca srce,leptirići u stomaku,napetost itd. ne glava je trebala biti poptuno hladna kako bi što bolje vladao situacijom i uz prave tehnike bilo koju curu bi mogao pridobiti. Godinu dana sam radio taj 'trening' i malo po malo uspjevalo je nešto se događalo, ali neki strah u meni bi me uvijek blokirao da to završim do kraja. Onda je naišla ona, jedna obična cura koja mi se baš i nešto nije sviđala i nije me poznavala i to je upravo ono što mi je trebalo za 'vježbu' glava će biti hladnija, a pošto me ne poznaje mogu joj pokazati novog sebe,momka kojeg svaka cura želi. Skupio sam svu svoju snagu i sve svoje znanje i uz pomoć Boga ili Zloga to još neznam za par dana taj mali anđeo se zaljubio u mene do ušiju, a kad me bolje upoznala zavolila me da bi mi život dala. Iako mi se nije sviđala nisam imao srca da je ostavim, i sada smo već godinu ipo u vezi, ona mene svakim danom sve više voli, a ja neznam šta zapravo osjećam prema njoj, nikad nisam ni znao. Možda je Bog poslao da se navikem da ne može biti uvijek po mome, nego zbog toga što me ona voli ja moram preći preko svojih pogleda za savršenom curom i prihvatit je takvu kakva je. To je još jedan od razlgoa zašto sam nekad depresivan, nisam sretan s njom(a cura stvano nije ništa kriva) a ako bi je ostavio srce bi joj puklo ko kristalna čaša. Pa se onda sjetim 'Blago siromasima duhom,jer njihovo je kraljestvo nebesko' Pa se ne brinem o tome nego neka Bog upravi s tim.
Da probam ovo nekako završit, vi koji nemate novaca,zdravlja... nemojte se brinuti za to Bog vas neće ostaviti, a ako i dobijete ono što želite, a zaobiđete Božiju volju neće vas učiniti ništa sretnijim naprotiv vaše duševno stanje će se samo pogoršati kao što se u mom slučaju desilo. Svatko misli da zna šta je najbolje za sebe, ali da vam budem iskren pojma mi nemamo slijepi smo ko šišmiši. Bez Boga sve se ruši kao kula od karata. Samo što ja još nisam uspio naći načina i balans između Božije volje i zemaljskog svijeta...
Ja ću nastaviti tražit i pisat vam ovdje svoja iskstva, samo da vam kažem 10 puta se bolje osjećam odkad sam ovdje napisao ovaj tekst i izmolio jednu krunicu sa curom. Sada idem sretan na počinak I čekam spreman sutrašnji dan koji ću živit sa većim kapacitetom pluća nego ovaj današnji
Bog vas sve blagoslovio, lijep pozdrav i laku noć :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ožu 2016 12:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
Zapravo nekog većeg problema i nemaš, samo ti je život pomalo dosadio.
Savjetovao bih ti dvije stvari:
1. Curu možeš voljeti i ako nisi zaljubljen u nju. Moli Boga da ti u srce ulije ljubav prema njoj, jer očito se radi o dobroj osobi i možda je baš Božja volja da budete skupa.
2. Bilo bi dobro da se počneš baviti humantiranim radom, u slobodno vrijeme da volontiraš u nekom staračkom domu, bolnici, pučkoj kuhinji i sl. Osim što će te takav rad još više približiti Bogu,
dat će ti potrebnu dozu čežnje da cijeniš život kojeg sada imaš.

Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ožu 2016 16:29 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 20 sij 2016 18:58
Postovi: 7
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Jel živite ti i cura u čistoći ili?

Bitno je da molite skupa i Gospod će vam pokazati...bez zajedničke molitve...ide puuuno teže i mučnije sve....po vlastitom iskustvu kažem samo.

Kad si spomenuo da ne zelis volontirat jer ti je muka tamo od ljudi koji su prktički lažovi i licimjeri..ja te razumijem...u svakom žitu ima kukolja..ali ne radiš to zbog tih ljudi...nego zbog gladnih i nemoćnih....kojima će dobro doći tvoja pomoć..tvoje odvojeno vrijeme za njih...

Jer nema savršene crkve ... zajednice ni savršenih ljudi....ali pozvani smo pomagati jedni drugima i vjerujem da bi ti to iskustvo pomoglo....no....to je samo moje misljenje...ti probaj nesto drugo...svatko od nas se pronađe u nečemu :) za svakog od nas Gospod ima drugačiju svrhu :) tko traži i nađe :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ožu 2016 21:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Whitelight napisao:
Već sam napisao da nisam komunikativna osoba?

Ej Bok :b112:


Whitelight napisao:
Zbog toga uspjeha sa curama nisam imao, ali ja ko ja tražio sam način i tako sam krenuo učit tehniku zavođenja cura, zbog kojih sam možda danas u problemima kakvim jesam. Da ne ulazim u detalje te tehnike te treniraju da ubiješ onaj osjećaj kad prilaziš ili komuniciraš sa curom da ti jače kuca srce,leptirići u stomaku,napetost itd. ne glava je trebala biti poptuno hladna kako bi što bolje vladao situacijom i uz prave tehnike bilo koju curu bi mogao pridobiti. Godinu dana sam radio taj 'trening' i malo po malo uspjevalo je nešto se događalo, ali neki strah u meni bi me uvijek blokirao da to završim do kraja. Onda je naišla ona, jedna obična cura koja mi se baš i nešto nije sviđala i nije me poznavala i to je upravo ono što mi je trebalo za 'vježbu' glava će biti hladnija, a pošto me ne poznaje mogu joj pokazati novog sebe,momka kojeg svaka cura želi. Skupio sam svu svoju snagu i sve svoje znanje i uz pomoć Boga ili Zloga to još neznam za par dana taj mali anđeo se zaljubio u mene do ušiju, a kad me bolje upoznala zavolila me da bi mi život dala. Iako mi se nije sviđala nisam imao srca da je ostavim, i sada smo već godinu ipo u vezi, ona mene svakim danom sve više voli, a ja neznam šta zapravo osjećam prema njoj, nikad nisam ni znao. Možda je Bog poslao da se navikem da ne može biti uvijek po mome, nego zbog toga što me ona voli ja moram preći preko svojih pogleda za savršenom curom i prihvatit je takvu kakva je.

Ne dragi moj. Nikako. Vec smo diskutirali na ovom forumu, i vjeruj mi Bog nije taj koji"salje" cure, niti ti moras biti s odredenom osobom da bi nesto Bogu porastao/iskupio se - u ocima.
A i takoder tehnike manipuliranja su je sigurno privukle tebi. Al svak ima nesto sto ga kod neke osobe privlaci, drugim rijecima "tehnika" za osvojit curu i nije sama po sebi, definiciji - losa stvar.Ali je lose, citaj gresno, ako ces je povrijedit, sto je ocigledno, tj ta tehnika je na kraju ispala cista manipulacija, kako bi obranio (koga, sto?) - EGO.

Whitelight napisao:
To je još jedan od razlgoa zašto sam nekad depresivan, nisam sretan s njom(a cura stvano nije ništa kriva) a ako bi je ostavio srce bi joj puklo ko kristalna čaša. Pa se onda sjetim 'Blago siromasima duhom,jer njihovo je kraljestvo nebesko' Pa se ne brinem o tome nego neka Bog upravi s tim.

Istina će vas osloboditi Iv 8,31-42. Lol. Ocito da se ovo nije mislilo na tvoju curu :lol: Sala mala.
Znaci ti mislis da bi upao u grijeh ako prekines s njom? Ili da ces dobit, citiram; "kraljestvo nebesko" ako iz samilosti budes njen buduci muz? Ako bar pokusavas postupit ispravno, moramo da se slozimo oko toga da ona ipak zasluzuje nekog tko je voli. Na kraju krajeva zasluzujes i ti. Previse je tu upitnika da joj ko golub guknes sve u lice, navika je sigurnost, u njoj trazis malo mira :a1163:



Da
Whitelight napisao:
probam ovo nekako završit, vi koji nemate novaca,zdravlja... nemojte se brinuti za to Bog vas neće ostaviti, a ako i dobijete ono što želite, a zaobiđete Božiju volju neće vas učiniti ništa sretnijim naprotiv vaše duševno stanje će se samo pogoršati kao što se u mom slučaju desilo.


A sto je Bozija volja?

Whitelight napisao:
Svatko misli da zna šta je najbolje za sebe, ali da vam budem iskren pojma mi nemamo slijepi smo ko šišmiši. Bez Boga sve se ruši kao kula od karata. Samo što ja još nisam uspio naći načina i balans između Božije volje i zemaljskog svijeta...


Nema balansa, oliti ga kako nas Master Jedi Yoda kaze;

"To be Jedi is to face the truth, and choose. Give off light, or darkness, Padawan. Be a candle, or the night, Padawan: but choose!" - Yoda


maja888 napisao:
Jer nema savršene crkve ... zajednice ni savršenih ljudi....ali pozvani smo pomagati jedni drugima i vjerujem da bi ti to iskustvo pomoglo....no....to je samo moje misljenje...ti probaj nesto drugo...svatko od nas se pronađe u nečemu :) za svakog od nas Gospod ima drugačiju svrhu :) tko traži i nađe :)


Ima savrsene Crkve. Alo, alo :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ožu 2016 23:23 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 20 sij 2016 18:58
Postovi: 7
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
dujam napisao:
Whitelight napisao:
Već sam napisao da nisam komunikativna osoba?

Ej Bok :b112:


Whitelight napisao:
Zbog toga uspjeha sa curama nisam imao, ali ja ko ja tražio sam način i tako sam krenuo učit tehniku zavođenja cura, zbog kojih sam možda danas u problemima kakvim jesam. Da ne ulazim u detalje te tehnike te treniraju da ubiješ onaj osjećaj kad prilaziš ili komuniciraš sa curom da ti jače kuca srce,leptirići u stomaku,napetost itd. ne glava je trebala biti poptuno hladna kako bi što bolje vladao situacijom i uz prave tehnike bilo koju curu bi mogao pridobiti. Godinu dana sam radio taj 'trening' i malo po malo uspjevalo je nešto se događalo, ali neki strah u meni bi me uvijek blokirao da to završim do kraja. Onda je naišla ona, jedna obična cura koja mi se baš i nešto nije sviđala i nije me poznavala i to je upravo ono što mi je trebalo za 'vježbu' glava će biti hladnija, a pošto me ne poznaje mogu joj pokazati novog sebe,momka kojeg svaka cura želi. Skupio sam svu svoju snagu i sve svoje znanje i uz pomoć Boga ili Zloga to još neznam za par dana taj mali anđeo se zaljubio u mene do ušiju, a kad me bolje upoznala zavolila me da bi mi život dala. Iako mi se nije sviđala nisam imao srca da je ostavim, i sada smo već godinu ipo u vezi, ona mene svakim danom sve više voli, a ja neznam šta zapravo osjećam prema njoj, nikad nisam ni znao. Možda je Bog poslao da se navikem da ne može biti uvijek po mome, nego zbog toga što me ona voli ja moram preći preko svojih pogleda za savršenom curom i prihvatit je takvu kakva je.

Ne dragi moj. Nikako. Vec smo diskutirali na ovom forumu, i vjeruj mi Bog nije taj koji"salje" cure, niti ti moras biti s odredenom osobom da bi nesto Bogu porastao/iskupio se - u ocima.
A i takoder tehnike manipuliranja su je sigurno privukle tebi. Al svak ima nesto sto ga kod neke osobe privlaci, drugim rijecima "tehnika" za osvojit curu i nije sama po sebi, definiciji - losa stvar.Ali je lose, citaj gresno, ako ces je povrijedit, sto je ocigledno, tj ta tehnika je na kraju ispala cista manipulacija, kako bi obranio (koga, sto?) - EGO.

Whitelight napisao:
To je još jedan od razlgoa zašto sam nekad depresivan, nisam sretan s njom(a cura stvano nije ništa kriva) a ako bi je ostavio srce bi joj puklo ko kristalna čaša. Pa se onda sjetim 'Blago siromasima duhom,jer njihovo je kraljestvo nebesko' Pa se ne brinem o tome nego neka Bog upravi s tim.

Istina će vas osloboditi Iv 8,31-42. Lol. Ocito da se ovo nije mislilo na tvoju curu :lol: Sala mala.
Znaci ti mislis da bi upao u grijeh ako prekines s njom? Ili da ces dobit, citiram; "kraljestvo nebesko" ako iz samilosti budes njen buduci muz? Ako bar pokusavas postupit ispravno, moramo da se slozimo oko toga da ona ipak zasluzuje nekog tko je voli. Na kraju krajeva zasluzujes i ti. Previse je tu upitnika da joj ko golub guknes sve u lice, navika je sigurnost, u njoj trazis malo mira :a1163:



Da
Whitelight napisao:
probam ovo nekako završit, vi koji nemate novaca,zdravlja... nemojte se brinuti za to Bog vas neće ostaviti, a ako i dobijete ono što želite, a zaobiđete Božiju volju neće vas učiniti ništa sretnijim naprotiv vaše duševno stanje će se samo pogoršati kao što se u mom slučaju desilo.


A sto je Bozija volja?

Whitelight napisao:
Svatko misli da zna šta je najbolje za sebe, ali da vam budem iskren pojma mi nemamo slijepi smo ko šišmiši. Bez Boga sve se ruši kao kula od karata. Samo što ja još nisam uspio naći načina i balans između Božije volje i zemaljskog svijeta...


Nema balansa, oliti ga kako nas Master Jedi Yoda kaze;

"To be Jedi is to face the truth, and choose. Give off light, or darkness, Padawan. Be a candle, or the night, Padawan: but choose!" - Yoda


maja888 napisao:
Jer nema savršene crkve ... zajednice ni savršenih ljudi....ali pozvani smo pomagati jedni drugima i vjerujem da bi ti to iskustvo pomoglo....no....to je samo moje misljenje...ti probaj nesto drugo...svatko od nas se pronađe u nečemu :) za svakog od nas Gospod ima drugačiju svrhu :) tko traži i nađe :)


Ima savrsene Crkve. Alo, alo :)


Ima....ali sam htjela reci..u nasoj savrsenoj Crkvi...nema savrsenih ljudi......pa neka ga to ne obeshrabri... :) I ja nisam htjela medju neke ljude i osuđivala sam i Crkvu i svećenike...pa mi je na kraju Bog otvorio oči hvala Mu...i sad znam di mi je dom :) Vratila sam se Bogu hvala...nakon 30 godina lutanja..vamo tamo.... :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ožu 2016 23:25 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 20 sij 2016 18:58
Postovi: 7
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 27 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
https://www.youtube.com/watch?v=g9o4jY0wVHs

smajlic22


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 ožu 2016 18:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 kol 2013 01:06
Postovi: 45
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
dujam neznam šta bih ti odgovorio.
Ali usmjerit ću se amo na ovo o balasnu. Nisam mislio sjedit na dvije stolice, nego nemogu molit i radit kao da svijet oko mene ne postoji. Nemogu reći Bože daj mi posao, sve i da hoće ja se mroam potrudit da ga nađem, uzeo sam taj banalni primjer. Ali isto tako nemgou ići tražit posao kao da Bog ne postoji tj. svojim snagama ići kroz život.
To sam mislio reć :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr