www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 13:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 11 srp 2017 20:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 lip 2017 09:34
Postovi: 12
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ajsa napisao:
dujam napisao:
Svima nama treba psiholog? Cisto da pitam; zasto? Zasto bi nam svima trebao.psiholog? Evo prvo, konkretno tebi?


Lijepi pozdrav! Htjela sam olakšati Ani pa sam to radi toga rekla. Pa svima nam je tesko (na to mislim).. nekome teze.. nismo svi jednako jaki... pa evo i dalje stojim kod teze da se u teskim zivotnim situacijama ode i kod psihologa.. tko zeli.. padne i to napamet..
A što se tiče mene prijatelju ja sam nepopravljivo luda :)) Ne dao Bog da ozdravim od ovog svog ludila :))

A što kažeš Ani na njenu situaciju?


Meni nije tesko....imala sam takvih situacija u zivotu....ali nista strasno..misljenja sam da svaki problem ima rjesenje i nije da kukam....i da...ja jesam jaka...za svoje godine i previse.....nekoliko sam puta vidjela krunicu na zavjesi...covjeka kako je drzi u ruci....i zar da idem psihologu radi toga? I da....sad molim krunicu svakodnevno...što nikad prije nissam radila.....od kad molim krunicu nova sam :)....tak da...nis se lose ne desava....al da je cudno...je


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 kol 2017 15:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Pa mislim da je psiholog, isto kao i psihijatar potreban tek ako covjek ne moze funkcionirat u svakodnevnom zivotu.
A sta se tice njenih utvara, ono, nista cudno. Ono sto vidimo, jel, zavisi o kutu gledanja. Jako je tesko ustanovit normalno. Normalno bi bila neka fikcija?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lis 2017 08:34 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 04 lis 2017 08:57
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
i meni se svašta događalo, razgovor sa svećenicima zna bit malo problematičan , s više njih sam se razgovarao glede sličnih stvari, reakcije razno razne lol, a u biti stvar je vrlo jednostavna počni se moliti kad ti se tako nešto dogodi i nema potrebe o tome pričat, eventualno sa nekim koji ti je blizak, bvb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lis 2017 20:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 lis 2017 06:21
Postovi: 13
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
anaaaaa napisao:
Sve je počelo krajem prošle godine.....uglavnom kad krenem na spavanje.....na zidu se pojavila slika ispružene ruke i nešto je pisalo...ne mogu točno reći što....do te slike pojavila se slika nalik na svadbu...od te večeri često vidim na zavjesama svece, ženu sa djetetom, isusa.. hodam u crkvu dva do tri puta tjedno....i slike su najizraženije nakon Svete mise......neke fotografije uopće ne mogu ni razumjeti.....nedavno sam vidjela ženu koja naprijed u rukama drži križ, netko stoji iza nje i polaže joj ruku na rame......to su samo neki primjeri....puno toga ne mogu ni razumjeti ni opisati.....željela sam razgovarati sa svećenikom o tome, ali nikako...bojim se što će pomisliti.....ima li netko objašnjenje ? Ja pokušavam shvatiti....

Ukratko da podijelim s tobom.

Moj otac nije 23 godine iša u Crkvu niti se ispovida, puno je patio. Nećemo o tome sad. Jednog dana je tako kao ti vidio nešto nevidljivo na ormaru gdje mu je neka žena rekla "Pitaj!". On je nešto pitao te je također majku poslao da ode po papir i olovku. Ta nevidljiva stvar mu je rekla brojke i gluposti, ništa od toga na kraju nije bilo koristi. Isti dan popodne, otac potresen događajem koji se desio, još je u strahu, gleda TV i traži od majke da mu donese čašu vode, ja i majka smo u drugoj prostoriji. Otac najednom viče, doskočili smo, otac kaže da mu je neki glas od zada gdje se sjedio rekao "Jesi ludast u ovoj sobi ima Svete vode". Otac je bio izvan sebe potpuno. Majka me je pozvala u drugu sobu i rekla mi da mu je u vodu stavila Svete vode i da on to nikako nije mogao znat (naljutio bi se da je znao da mu to majka stavlja). Odpale su mi noge jer je to prvi put fizički da osjećaš da je zla sila tu bila prisutna baš ono, da ju ne trebaš zamišljati.

Sutra je otišao na ispovijed nakon 23 godine, od tada, do dana današnjeg, već 8 godina, moj otac je zdrav i nikad bolje. Skoro svaku nedjelju ide na misu sa majkom. Bog je preokrenuo našu obitelj za 180 stupnjeva i hvala mu i Slava do kraja života.

Ono što je bitno zaključiti iz svega jest da zla sila više nije mogla podnijeti pritisak od Isusa Krista i Duha Svetoga koji sam donosio u našu kuću svaki dan. Mnogo sam se tada molio. Jednostavno je pritisak bio prevelik za to što mi je oca držalo sve te godine. Trenutak kad je otac rekao, ne mogu više, trebam pomoć, taj dan se desilo ovo što sam ispričao. Ja u to vjerujem. Osoba mora željeti pomoć, u potpuno se otvoriti Božjoj milosti da se slije u nju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 lis 2017 16:45 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 lip 2017 09:34
Postovi: 12
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
GroundZeroCro napisao:
anaaaaa napisao:
Sve je počelo krajem prošle godine.....uglavnom kad krenem na spavanje.....na zidu se pojavila slika ispružene ruke i nešto je pisalo...ne mogu točno reći što....do te slike pojavila se slika nalik na svadbu...od te večeri često vidim na zavjesama svece, ženu sa djetetom, isusa.. hodam u crkvu dva do tri puta tjedno....i slike su najizraženije nakon Svete mise......neke fotografije uopće ne mogu ni razumjeti.....nedavno sam vidjela ženu koja naprijed u rukama drži križ, netko stoji iza nje i polaže joj ruku na rame......to su samo neki primjeri....puno toga ne mogu ni razumjeti ni opisati.....željela sam razgovarati sa svećenikom o tome, ali nikako...bojim se što će pomisliti.....ima li netko objašnjenje ? Ja pokušavam shvatiti....

Ukratko da podijelim s tobom.

Moj otac nije 23 godine iša u Crkvu niti se ispovida, puno je patio. Nećemo o tome sad. Jednog dana je tako kao ti vidio nešto nevidljivo na ormaru gdje mu je neka žena rekla "Pitaj!". On je nešto pitao te je također majku poslao da ode po papir i olovku. Ta nevidljiva stvar mu je rekla brojke i gluposti, ništa od toga na kraju nije bilo koristi. Isti dan popodne, otac potresen događajem koji se desio, još je u strahu, gleda TV i traži od majke da mu donese čašu vode, ja i majka smo u drugoj prostoriji. Otac najednom viče, doskočili smo, otac kaže da mu je neki glas od zada gdje se sjedio rekao "Jesi ludast u ovoj sobi ima Svete vode". Otac je bio izvan sebe potpuno. Majka me je pozvala u drugu sobu i rekla mi da mu je u vodu stavila Svete vode i da on to nikako nije mogao znat (naljutio bi se da je znao da mu to majka stavlja). Odpale su mi noge jer je to prvi put fizički da osjećaš da je zla sila tu bila prisutna baš ono, da ju ne trebaš zamišljati.

Sutra je otišao na ispovijed nakon 23 godine, od tada, do dana današnjeg, već 8 godina, moj otac je zdrav i nikad bolje. Skoro svaku nedjelju ide na misu sa majkom. Bog je preokrenuo našu obitelj za 180 stupnjeva i hvala mu i Slava do kraja života.

Ono što je bitno zaključiti iz svega jest da zla sila više nije mogla podnijeti pritisak od Isusa Krista i Duha Svetoga koji sam donosio u našu kuću svaki dan. Mnogo sam se tada molio. Jednostavno je pritisak bio prevelik za to što mi je oca držalo sve te godine. Trenutak kad je otac rekao, ne mogu više, trebam pomoć, taj dan se desilo ovo što sam ispričao. Ja u to vjerujem. Osoba mora željeti pomoć, u potpuno se otvoriti Božjoj milosti da se slije u nju.


I meni je sve krenulo na bolje.....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 31 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr