www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:05

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 19 tra 2018 10:32 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 sij 2015 16:46
Postovi: 61
Podijelio: 38 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
dujam napisao:
Ellen napisao:
Postoje teolozi koji ostavljaju mogućnost da će se na kraju svi ljudi spasiti: Balthasar, sv. Edith Stein, Rahner, Kasper, sv. Ivan Pavao II.

Sjedi, 1. Pa jesi citala sto sam pisao;

Često se njegovo poimanje skraćivalo na formulu: pakao postoji, ali je prazan. To je plitko i banalno tumačenje njegova zahtjevnog misaonog procesa u kojemu se ovo pitanje obrađuje u svoj njegovoj egzistencijalnoj ozbiljnosti, a to je i središnja Balthasarova nakana. Takvim se površnim frazama njegovu nakanu izokreće u puku suprotnost. Walter Kasper "Milosrđe"

S druge strane covjek ne moze dobit spasenje ako sam ne kaze "da" Bogu.


Ispravak netočnog navoda: Kasper nije među tim teolozima.
Hvala, dujam.

Bog nas neće spasiti bez našeg htjenja, ali nadam se da ćemo svi reći "da".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2018 10:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ellen napisao:

Ispravak netočnog navoda: Kasper nije među tim teolozima.
Hvala, dujam.

Bog nas neće spasiti bez našeg htjenja, ali nadam se da ćemo svi reći "da".



Ma nije niko od njih, to ti i govorim. Crkva je svugdje jasna po tom pitanju; mi ne znamo niti sa sigurnoscu mozemo tvrdit da je netko u paklu. Cak niti za Judu. S druge strane mozemo tvrdit da su mnogi u raju. Nitko od njih ne govori da je pakao prazan, niti da se svi spasavaju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2018 11:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Pharmacum pharmacorum omnium est ieiunium. Za one koji nisu ucili latinski ili su mozda zaboravili to znaci: Post je lijek nad svim lijekovima. To je taj cudesni lijek o kojem govorim a koji lijeci ne samo tjelesne,nego i dusevne bolesti i kojeg su primjenjivali svi sveci,svi proroci,svi apostoli pa i sam Krist. Tko ne vjeruje u njegovu snagu neka sam pokusa pa ce se uvjerit. Ako mu ne pomogne odmah u pocetku,neka nastavi postit dok potpuno ne ozdravi. Dakle,Ave Maria, vise ne moras ici kod psihijatra,niti piti antidepresive. Prihvati ovaj lijek kojeg ti preporucam i sigurno se neces pokajati. Ne samo da ces ozdravit od depresije i umiriti sve nagone,nego ces poboljsati i sve umne sposobnosti. Vec nakon tri dana posta stanje ce ti se bitno popravit,a nakon sedam dana osjetit ces takvu radost i polet da ce pozeljet brda preskocit. Sto da vise hvalim post kad je sam Bog rekao: Ovaj se rod izgoni samo postom i molitvom. Ali nije dovoljno postit samo petkom nego treba svaki dan biti umjeren u jelu i picu uz povremene stroge postove.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2018 11:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije napisao:
To je taj cudesni lijek o kojem govorim a koji lijeci ne samo tjelesne,nego i dusevne bolesti


Jel postoji kakva znanstvena studija za ovo? Zamisli tipa...on bi nekom tko ima psihicku bolest dao terapiju postom...E moj Mijo Nikicu, dzaba tebi magisteriji i studiji na Gregorijani, psihijatri, teolozi.. Pa imamo novog Junga :lol:

Mi miljarde ulazemo u medicinu...Koje smo svi mi budale. Pa Bonaficije nam je otvorio oci!! Od danas znamo da rak, i ostale bolesti mozemo lijecit postom. Pa kako se toga nismo prije sjetili? :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2018 11:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Ne trebas se dujam nikome rugat. Ovo sam napisao radi Ave Marie da njoj pomognem,a ne tebi. Ti si toliko bezobrazan i pokvaren da ti vise nitko ne moze pomoci. Bog bi te jos mogao spasit kad bi ti imao dobru volju,ali ti nemas dobru volju. A zasto bi te Bog i morao spasavat ako ionako nitko ne ide u pakao? Da,postoji ne samo jedna,nego bezbroj znanstvenih studija koje govore o brojnim i cudesnim blagodatima kalorijske restrikcije,a posebno za oporavak od raka i depresije. Pokazalo se da kaloriska restrikcija produzuje zivotni vijek gotovo svih ispitivanih vrsta zivotnja. U jednom eksperimentu stakori koji su svaki drugi dan postili zivjeli su cak 83% duze od onih koji su jeli svakodnevno i uobicajeno. Upravo je moderna znanost dokazala da se vec treceg dana posta u mozgu pocinju oslobadjat endorfini,hormoni srece,i zato post moze biti izvrsna terapija za osobe koje pate od depresije. Vidis dujam da joj nisam bez razloga preporucio post kao lijek protiv depresije. A kalorijska restrikcija moze pozitivno djelovati i na serotoninski sustav u mozgu koji je odgovoran za kontrolu raspolozenja,a moze djelovati i putem drugih poznatih ili nepoznatih mehanizama. Tako se pokazalo da kalorijska restrikcija povecava u mozgu proizvodnju proteina BDNF koji pozitvno djeluje na raspolozenje i potice stvaranje novih neurona. I nisu nam uostalom potrebne neke znanstvene studije da bi se uvjerili u sve blagodati posta jer svi koji su postili uvjerili su se na svom vlatitom iskustvu. I cudim se da Mojsije kad je postio 40 dana nije prvo trazio neke znanstvene studije.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2018 12:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 23 sij 2015 16:46
Postovi: 61
Podijelio: 38 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
dujam napisao:
Ellen napisao:

Ispravak netočnog navoda: Kasper nije među tim teolozima.
Hvala, dujam.

Bog nas neće spasiti bez našeg htjenja, ali nadam se da ćemo svi reći "da".



Ma nije niko od njih, to ti i govorim. Crkva je svugdje jasna po tom pitanju; mi ne znamo niti sa sigurnoscu mozemo tvrdit da je netko u paklu. Cak niti za Judu. S druge strane mozemo tvrdit da su mnogi u raju. Nitko od njih ne govori da je pakao prazan, niti da se svi spasavaju.


Nisam niti napisala da oni svi tvrde da se svi spasavaju nego da ostavljaju otvorenu mogućnost da će nas Bog sve spasiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2018 12:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije napisao:
Ne trebas se dujam nikome rugat.


Moram. Jer da ti ufino sve objasnim ti bi opet po svome. I opet bi izmisljao;



Bonifacije napisao:
A zasto bi te Bog i morao spasavat ako ionako nitko ne ide u pakao?



I cemu da ti onda objasnjavam kad ti uspijes napisat ovakvu gore laz? :roll: Ugl, kriticko razmisljanje ti nije na bas razvvijeno. Dobra vijest je da se ono moze vjezbat. :D Gle;


Bonifacije napisao:
Da,postoji ne samo jedna,nego bezbroj znanstvenih studija koje govore o brojnim i cudesnim blagodatima kalorijske restrikcije,a posebno za oporavak od raka i depresije. Pokazalo se da kaloriska restrikcija produzuje zivotni vijek gotovo svih ispitivanih vrsta zivotnja. U jednom eksperimentu stakori koji su svaki drugi dan postili zivjeli su cak 83% duze od onih koji su jeli svakodnevno i uobicajeno. Upravo je moderna znanost dokazala da se vec treceg dana posta u mozgu pocinju oslobadjat endorfini,hormoni srece,i zato post moze biti izvrsna terapija za osobe koje pate od depresije. Vidis dujam da joj nisam bez razloga preporucio post kao lijek protiv depresije.



Ti si rekao da je post lijek. Post nije lijek za te bolesti. To je stav Crkve, i to je stav znanosti. Po Crkvi su jedini lijek; znanstveni pristup i direktno Isus Krist. Treceg lijeka nema. Post moze dat neke tjelesne blagodati, ali to ga ne cini lijekom. Post ne lijeci depresiju, post ne lijeci tumore, itd.. Takoder, depresija nije bolest koja se lijeci popravljanjem raspolozenja. Dakle odlika depresije je lose raspolozenje, ali odlika nije nuzno i korijen problema. A najgoivra stvar je osobi s psihickim problemima davat laznu nadu na podrucju religije. Ugl, pisao sam ovdje vec na temi psihijatrija o tome, i nadam se da cu nastavit pisat. Dakle, osobi koja pati od psihickih problema treba rec istinu, i to je konacni cin ljubavi. Drugim rijecima; psihoterapija.
No, da ova cura Ave Maria ne shvati krivo, po meni ona ne izgleda kao osoba s psihickim problemima, vec cura sa sasvim normalnim pitanjima i stavovima. Imat neke neodumice, psihicke brobe je upravo odlika zdrave osobe, te takve borbe ne treba ignorirat, a jos manje ih se treba lijecit.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2018 12:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Tko ne zeli ili ne moze postit sada u ovom kratkom zivotu,morat ce nazalost postit cijelu vjecnost u paklu. Jer prokleti u paklu nece kroz cijelu vjecnost dobiti niti jednu mrvicu kruha i niti jednu kap vode da si rashlade uzareni jezik. Mozemo dakle birat: ili post ili pakao. Ja radije izabirem post,a osobito nakon sto je moderna znanost potvrdila sve cudesne blagodati posta. Dobro je rekao sv Ivan Klimak: Ako zelis ici uskim Kristovim putem,onda suzavaj zeludac!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2018 12:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije napisao:
Mozemo dakle birat: ili post ili pakao. !


LoL. Postoji putova do Boga koliko postoji ljudi. Istina je da postoji samo jedan Put a to je Istina Isus Krist, no svaki covjek ima svoj put do Krista. To ili post ili pakao je budalastina. Postoji mnogo svetaca koji nikad nisu postili.

"Činjenica da novinar od 135 kg, s cigaretom u ustima, može postati svetac Katoličke crkve, pomogla mi je shvatiti što znači „općinstvo svetih“. Tu nije riječ o jednom tipu osobnosti – kaže Ahlquist, inače bivši baptist kojega je upravo Chesterton privukao u Katoličku crkvu."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2018 12:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Kad govorim o postu vise mislim na trajnu umjerenost u jelu i picu nego na povremeno suzdrzavanje od jela i pica nakon cega obicno slijedi prezderavanje. A tko misli da moze doci u raj bez umjerenosti u jelu i picu,onda se tesko vara. Neumjerenost u jelu i picu jedan je od sedam glavnih grijeha i ne znam kako bi se covjek mogao nadati spasenju ako trajno robuje tom grijehu. Dobro je rekao apostol Pavao:Bog im je trbuh,slava u sramoti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 61 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr