www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 28 svi 2018 21:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 sij 2018 21:44
Postovi: 81
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Slucajno sam pravnik I slucajno sam sudjelovala na tribini o novom zakonu o pobacaju (pred koji tjedan) pa me slobodno pitajte ako vas sto zanima. Mislim, bilo bi cist fer da na ovoj temi sudjeluje I jedna zena, jel. (Ma tribini su primjerice bila 3 muska govornika I 1 govornica, profesorica kaznenog prava na Pravnom fakultetu).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 svi 2018 21:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Jel dobra inf da su se medicinski fakulteti izjasnili pred US da zivot pocinje zacecem? I jel znas kako je dalje trajala "rasprava" kod donosenja zakona?

(Perokvrzica je zena btw)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 svi 2018 22:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 sij 2018 21:44
Postovi: 81
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Strucno misljenje Medicinskog fakulteta je da pocetak zivota pocinje zacecem (nastankom zigote). Pravno pak gledano, plod uziva pravnu zastitu od pocetka poroda, odnosno od trenutka kad su poceli trudovi. Od tog se trenutka plod (fetus) smatra covjekom u pravnom smislu. Porod ne mora biti dovrsen, dijete mora biti zivo rodjeno, no ne mora biti sposobno za zivot.

O samoj tribini cu sutra vise. Hvatala sam biljeske , no na poslu su mi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 svi 2018 22:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Ave Maria napisao:
Strucno misljenje Medicinskog fakulteta je da pocetak zivota pocinje zacecem (nastankom zigote). Pravno pak gledano, plod uziva pravnu zastitu od pocetka poroda, odnosno od trenutka kad su poceli trudovi. Od tog se trenutka plod (fetus) smatra covjekom u pravnom smislu. Porod ne mora biti dovrsen, dijete mora biti zivo rodjeno, no ne mora biti sposobno za zivot.

O samoj tribini cu sutra vise. Hvatala sam biljeske , no na poslu su mi.

Jako nam je drago da cujemo izvjestaje informirane zene. Dobro dosla u temu!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 svi 2018 06:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
dujam napisao:
why napisao:
Naravno ne govorim zato što bih držao vlastito statističko istraživanje, ali ako misliš da se u pisanju oslanjam na „rekla-čula-kazala“ model zaključivanja, ili na pjesničke impresije – onda se varaš. Tvrdim to iz argumenta medicinskog studija. Budući da medicinski studij izgrađuje kadrove s obrazovanjem koje uključuje upravo to što govorimo: da je medicinski dopušten abortus pod zadanim uvjetima (to je medicinska literatura), to onda logično proizlazi da većina upisanih i završenih liječnika primaju upravo takva znanja i odobravaju ih. Jednostavno, zar ne?


Ne, lijecnici koji ne podrzavaju abortus i koji su se u prizivali na savjest i dalje tvrde da je on medicinski dopusten, tj. da se operacija moze sasvim uspjesno izvest. Dakle kad kazu "medicinski dopusten" onda misle na to da je medicinski sasvim izvedivo to napravit. Osobno znam preko 5 doktora moje generacije, i jos bar toliko starije generacije od kojih niti jedan ne bi sudjelovao u cinu abortusa bez obzira na uvjete. To govorim, dakle, iz svog subjektivnog iskustva.
Ukoliko imas studiju koja govori da se recimo preko 80% lijecnika slaze s tim da abortus treba bit dopusten, ne kuzim zasto je ne bi dao? Jer na kraju krajeva to je polazna tocka tvoje teorije.

Hrki napisao:
Kakva je to pamet svih doktora koji tako olako prihvaćaju TE...oni su obične budale i majmuni


Jbt Hrki otvorit cu temu TE da je konacno prihvatis! Samo za tebe :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=vJxuCB6iAuw


Odlazi sotono od mene...ti si na sablazan...nisam lud da prihvatim masonsko-sotonsku podvalu , tu klimavu i prevaziđenu TE!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 svi 2018 06:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Ave Maria napisao:
Strucno misljenje Medicinskog fakulteta je da pocetak zivota pocinje zacecem (nastankom zigote). Pravno pak gledano, plod uziva pravnu zastitu od pocetka poroda, odnosno od trenutka kad su poceli trudovi. Od tog se trenutka plod (fetus) smatra covjekom u pravnom smislu. Porod ne mora biti dovrsen, dijete mora biti zivo rodjeno, no ne mora biti sposobno za zivot.

O samoj tribini cu sutra vise. Hvatala sam biljeske , no na poslu su mi.


Šteta što si uzela tako lijepo ime, a pričaš gluposti...je li ti to studiraš pravo pa znaš iz svojih pravnih knjiga?
Još iz rimskog prava plod ima zaštitu prije trudova( mislim, da ovo vezivanje sa trudovima PRVI PUT ČUJEM U ŽIVOTU?!)...IUS NASCITURUS ( ako si pravnica znaš za to)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 svi 2018 08:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 sij 2018 21:44
Postovi: 81
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
why, hvala na dobrodoslici.


Hrki, tekst koji si boldao je doslovno prepisan iz knjige Kazneno pravo, jer sam htjela biti 100% precizna. Glede nasciturusa, instituta iz rimskog prava, vrijedi ovo- zametak nije čovjek, nego dio majke, no zametak se i tada smatrao već rođenim ukoliko se radi o njegovim probicima, prema pravilu – nasciturus pro iam nato habetur, quotiens de commodis eius agitur. To je imalo svoju svrhu u tadasnjem drustvu jer se moralo osigurati plod, posto su ocevi cesto za vrijeme trudnoce majke isli u rat I u njemu pogibali/bivali zatoceni prije rodjenja djeteta. U rimskom su pravu postojali neki uvjeti postanka fizičke osobe, tako je bilo potrebno da se novo biće potpuno odvoji od majčine utrobe, da se rodi živo. Bilo je također potrebno da dijete bude rođeno nakon bar 6 mjeseci trudnoće – što je za njih bio perfektan porod, i da novorođenče ima ljudski oblik.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 svi 2018 08:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Ave Maria napisao:
why, hvala na dobrodoslici.


Hrki, tekst koji si boldao je doslovno prepisan iz knjige Kazneno pravo, jer sam htjela biti 100% precizna. Glede nasciturusa, instituta iz rimskog prava, vrijedi ovo- zametku se priznaju sva prava (tj. naslijedjivanje) UKOLIKO SE RODI ZIVO. Nadam se da uvidjas poantu. To je imalo svoju svrhu u tadasnjem drustvu jer se moralo osigurati plod, posto su ocevi cesto za vrijeme trudnoce majke isli u rat I u njemu pogibali/bivali zatoceni prije rodjenja djeteta.


Nije istina da plod kod nas ima zaštitu samo od trenutka trudova!!
Trudovi mogu biti u 7 .,8 ,9. mjesecu trudnoće, a plod ima PRAVNU zaštitu od 28. tjedna ( neki su spominjali nedavno čak i 10 .tjedan?, pa nisam siguran šta je točno na snazi)
Abortus se smije do tada izvršiti!...sve ostalo je protupravno!

Osim toga, svaka trudnica je zaštićena od nanošenja tjelesnih povreda plodu...ti istuci trudnicu, i neka dođe do abortusa, biti ćeš strože kažnjen nego da si istukao samo ženu bez ploda!
Znači, nasciturus ima određenu težinu čak i u kaznenome pravu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 svi 2018 08:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 sij 2018 21:44
Postovi: 81
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Hrki, poslije sam prepravila tekst, pa ga molim te tocno citiraj.
Ukoliko mi I dalje ne vjerujes, posudi u knjiznici Željko Horvatić, Davor Derenčinović, Leo Cvitanović; Kazneno pravo - opći dio II (kazneno djelo i kaznenopravne sankcije); Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu (2017), stranica 63.
Ovo sto spominjes do 10-og tjedna je zakonski rok u kojem je po cl.15 Zakona o zdravstvenim mjerama za ostvarivanje prava na slobodno odlucivanje o radjanju djece dozvoljeno izvrsiti medicinski zahvat, tj. prekid trudnoce. Iznimno se I nakon isteka deset tjedana od zaceca prekid moze izvrsiti ako su izvrseni odredjeni uvjeti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 svi 2018 08:53 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 sij 2018 21:44
Postovi: 81
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Hrki, glede ovog drugog- samo ako napadac zna da je trudna ili ako je to ocito (vidi se trbuh) ce biti teze kaznjen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr