www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:38

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 71  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Ateizam
PostPostano: 27 lip 2011 09:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Možda da bacimo rič dvi, ipak ateizam susrećemo svaki dan.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 27 lip 2011 10:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ateizam je duševna bolest.

Ja sam cijeli svoj život bio psovač, grešnik, hašoman, pijanac, bludnik, ali nikad ateist. Ateizam je sotonina umotvorina. To je kao da uzmete pticu i iščupate joj krila. Zločin!!

Ateizam je karcinom koji se širi i čini da čovjek mahinta, luduje i na kraju zarati sa Bogom! To se danas dešava i zato sve ide kvragu..... :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 27 lip 2011 10:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
To je duh antikristov o kojem knjiga Otkrivenja govori u šiframa. Taj duh je zaposjednuo Božje svetište a to je DUŠA ČOVJEKOVA koja postaje MRTVA kada prigrli ateizam.
To nije ono opsjednuće koji je Isus liječio istjerivajući demone. Ovo je puno teže, ovo je POSJEDNUTOST, kada čovjek svojevoljno prigrli inteligentnog demona - razumom. To ne može nijedan egzorcist izlječit. To samo Bog direktnom intervencijom radi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 27 lip 2011 11:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Prije svega lipi pozdrav sestro Discipula Domini! :)

Discipula Domini napisao:
Prof. Ivančić bi rekao da je znanstveno dokazano da ateizam ne postoji.
Svaki čovjek duboko u sebi vjeruje...osjeća vapaj svoje duše za Njim, htio on to priznati ili ne.

O da Ivančić. Pa to je lako dokazivo budući da je svaki čovik stvoren od Boga, te je u njega ulivena težnja za traženjem Boga i istine o samome sebi i svitu. Ipak, svjedoci smo da čovik možda teško zastraniti, kako se to događa? Koji su uzroci toga?

Discipula Domini napisao:
Ateizam sam po sebi i nije nešto što se mora gledati kao problem. Čovjek nije iskusio živoga Boga pa mu se samim time to ne može ni zamjeriti..

Slažem se djelomično, čovika ne triba kriviti što je postao ateist, postoje brojni razlozi koji mogu dovesti do toga. Ateizam nije problem dok je čovik "miroljubiv", no moram se složiti i sa onim šta kaže Katolik Ante;

"Ateizam je karcinom koji se širi i čini da čovjek mahinta, luduje" Katolik Ante

Dobra ti je ova definicija ateizma. Vidiš Katolik Ante da se bar u nekim stvarima slažemo. :lol:

Discipula Domini napisao:
Problem je današnji radikalni ateizam. Velika je opasnost u tome...pogotovo za one koji se traže.
Sekularizam. Relativizam. Društvo relativizira naravni zakon, obezvrijeđuje temeljne vrijednosti,
gradi društvo bez Boga koji nas "ograničava u našoj osobnoj slobodi".

Ali što dovodi do radikalnog ateizma? To se ja pitam, i u kakvom je polužaju ateist nasuprot vjernika, te koliko je vjernik odgovoran za pojavu ateizma? I kolika je naša odgovornost pred Bogom za te ljude?

Mislin da u ovoj temi nije sve "crno-bilo", ima tu dosta toga o čemu se čovik može pitati. Ponukan temom koju je otvorila sestra Srećica "Kako se nosite sa "svijetom?", te otvorenom temom "Smisao patnje" autorice Discipula Domini, otvorio san i ovu temu o ateizmu. Te tri teme imaju ponešto zajedničko, nije na odmet malo mlatit o tome.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 27 lip 2011 11:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ateizam se počeo razvijat još tamo od renesanse kad je odsjekao noge Vjeri, pa onda sa komunizmom i fašizmom kad je odsjekao ruke Vjeri, pa onda sad sa seksualnom revolucijom i liberalizmom kad je odsjekao i krila Vjeri. Sad smo u fazi kad se i mozak lobotomizira pa imamo naslov u današnjim novinama di modni mačak kaže da je počeo nosit štikle jer je ovo 21. stoljeće u kojem je sve dopušteno a nives celzijus kaže da joj je drago kad joj muži "povali dobru trebicu". Znači ovo je zadnja faza, faza u kojoj nisi normalan ako si se oženio, a ako si peder onda si urban i napredan, faza u kojoj se djeca rade u laboratorijima i faza u kojoj se nesposobnim starcima daje smrtonosna inekcija da ne troše zrak uzalud, faza kad majke neće dojit svoju djecu nego im radije daju botoks da bi se ove lakše prodale, itd itd, slabo mi je došlo, ne mogu više...

Ovo je faza kada se ateizam sve brže razgolićuje i postaje ono što stvarno jest - SOTONIZAM.

Eto, to je to, spašavaj se ko može.... :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 27 lip 2011 12:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Pa normalno da gledamo isto kad smo u istom Duhu! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 27 lip 2011 13:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Discipula Domini napisao:
Što dovodi do radikalnog ateizma? Po mom mišljenju: strah od radikalnog Krista ;)
Krist ne poznaje odgovore "možda", "valjda" i sl. Ili DA ili NE! On iziskuje radikalne promjene.

A kad patnja dovede do ateizma, ili kad mi katolici, odnosno religija/e dovedu do ateizma? Opet, nije li vjernik, mi koji se nazivamo katolicima i ateist u istom polužaju naspram Boga, znajući da sami nemamo zasluge što smo vjernici? Time se nužno nameće kakav bi stav trebao zauzeti svaki vjernik, odnosno kako se mi volimo zvati, Katolici.

Discipula Domini napisao:
Čitajući te ateističke portale nailazim na nesigurnost, čisti pozitivistički (a samim time i jednostran) pristup svijetu i čovjeku,
izgubljenost duše koja traži Istinu.

Ne nalazi li se to jednako kod vjernika?

Ne samo da vjernik ne može dokazati, zaista dokazati, postojanje Boga, nego je, štoviše, i njegova vlastita vjera u samoj sebi napadnuta, razvodnjena ateističkom kritikom koja sije sumnju i nedoumicu. Inicijativa sada dolazi od ateističke misli: Bog je samo projekcija čovjeka. Ljudsko srce je kao kamera: na nebeskom ekranu Bog je samo projekcija čovjekovih želja i strahova. Priroda, vrijeme, zdravlje- sve to bolno izmiče tvojoj želji: ti, dakle, izmišljaš nekog Sve-Mogućeg koga će tvoja molitva navesti da djeluje u tvoju korist. Bojiš se svoje krhkosti, smrti, želiš uživati sreću bez sjenke, žeđaš za tim da budeš voljen i priznat kako bi mogao dati smisao svome postojanju: ti, dakle, uobličuješ nekog Boga čija Providnost bdije nad tobom. François Varone "Nevolje s odsutnim Bogom"

Discipula Domini napisao:
No, zanimljivo je kako se ateizam (u današnjem obliku) uvelike obrušava na isključivo Kristovu Crkvu. Što je s ostalim religijama i vjerama? To se ja pitam!

Jer je ateizam djelo Sotone, dok je Crkva djelo Božje. No ne triba zaboravti povijest u kojoj je dominirala Katolička Crkva, koja je činila greške tijekom svoje dominacije, tako da je i Crkva djelomično kriva za napade. Ostale religije također nisu pošteđene napada, pogotovo od raznih filozofskih strujanja.

Discipula Domini napisao:
I moram još napisati kako me fascinira brat Ante Katolik
Mislila sam da samo ja tako snažno i emotivno proživljavam te silne navale izvana

Da i mene dira u srce, ipak ja san malo više na oprezu. Takvo pisanje je samo znak nezrelog poimanja vjere, također prisutna je poprilična doza oholosti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 27 lip 2011 13:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 lis 2010 12:44
Postovi: 657
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Ajde Frane drago mi je da sam te dirnuo u srce. :lol: Iza grubog izgleda krije se nježna duša. :lol:

A nema ti kod mene oholosti, one loše oholosti, kod mene je više onaj nezreli ponos ko kad mu tata kupi veliki sladoled!
Tako i ja otkad mi se Bog javio i dozvolio da ga upoznam! :D :D :D

Sad ćeš ti reć: čim to kažeš, ti si ohol. A ti kažem da nisam ohol nego ZALJUBLJEN. :grlim te: :grlim te: :grlim te: smajlic3


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 27 lip 2011 15:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Discipula Domini napisao:
Onaj tko je zbog patnje doveden do ateizma, vjerojatno je prije u sebi imao svijest da je dijete Božje.

A ako nije?

Discipula Domini napisao:
A činjenica da je doveden u potpuno negiranje Boga govori o tome da Ga taj čovjek zapravo nije ni poznavao.

Da i ne. Nikad ne znaš šta život donosi.

Discipula Domini napisao:
Jedina je razlika između tebe, mene i jednog ateista što ti i ja nećemo trenutni period nesigurnosti, traženja, pa čak i negiranja Božje egzistencije (nazovimo to "periodičnim ateizmom"..hahaha) prigrliti kao vrijednost, stav, mišljenje, životnu filozofiju, kako god.

Sigurna?

Ps 30,7-8 U svojoj sreći rekoh: "Neću se pokolebati nikada!" Dobrotom si me, o Jahve, na goru nade postavio, ali čim lice sakriješ, sav se uplašim.

Vjera nije naše vlasništvo, to je dar koji smo primili, isto tako kako smo ga primili možemo ga i izgubiti.

KKC 162 Vjera je milost, koju Bog daje čovjeku kao čisti dar. Mi možemo ovaj neprocjenjivi dar izgubiti.

Ako taj kako kažeš; "period nesigurnosti" potraje malo duže :?:

Ako su sveci imali problema sa time, zar da mi nemamo :?:

Kad je došla večer toga sretnoga dana, trebalo se odmoriti, ali dobri mi je Isus kao i prethodne noći dao isti znak da moj ulazak u vječni život nije daleko... Imala sam tada tako živu vjeru, tako jasnu, da je misao na nebo sačinjavala svu moju sreću; nisam mogla vjerovati da ima bezbožnika koji ne vjeruju. Bila sam uvjerena da govore protiv svoga uvjerenja kad poriču postojanje neba, lijepoga neba gdje sam Bog želi biti njihova vječna nagrada.
U tako radosne dane uskrsnoga vremena dao mi je Isus da osjetim da uistinu ima duša koje nemaju vjere, koje zlorabeći milost gube to dragocjeno blago, izvor jedinih čistih i pravih radosti. On dopusti da mi dušu obuzmu najmračnije tmine i da mi misao na nebo, tako slatka za mene, bude odsada samo predmet borbe i muke... Ta kušnja nije imala trajati samo nekoliko dana, nekoliko tjedana: imala se ugasiti onoga časa kad je odredio dragi Bog, i - taj čas još nije došao... Voljela bih da mogu izreći što osjećam, ali jao! mislim da je to nemoguće. Samo onaj tko je prošao tim mračnim tunelom može shvatiti njegovu tamu.
...
Kad hoću da svoje srce, izmoreno tminama koje ga okružuju, odmorim uspomenama na svijetlu zemlju prema kojoj težim, moja se muka podvostručuje: čini mi se da mi tmine, uzimajući glas grešnikâ, govore rugajući mi se: »Ti sanjaš o svjetlu, o domovini punoj najslađih mirisa, ti sanjaš o vječnom posjedovanju Stvoritelja svih tih divota, ti vjeruješ da ćeš jednoga dana izići iz ovih magla koje te okružuju! Samo naprijed! Veseli se smrti koja će ti dati ne ono čemu se nadaš, nego još dublju noć, noć ništavila. Sv. Terezija od Djeteta Isusa "Povijest jedne duše"


Zato ne stoji tvoja tvrdnja, citiram; "A činjenica da je doveden u potpuno negiranje Boga govori o tome da Ga taj čovjek zapravo nije ni poznavao."
Sv. Terezija od Djeteta Isusa je itekako dobro poznavala Gospodina, pa je na kraju kad je morala podnositi teške kušnje vjere ispalo da ga ne poznaje baš tako dobro kako je mislila da ga poznaje. Isti slučaj je sa nama.

Prisjetimo se bolnog iskustva koje je doživio Sv.Petar (usp. Lk 22,33). Svi smo mi Petar.

Discipula Domini napisao:
Možemo vikati na Boga, možemo mu reći da ga ne želimo sada kraj sebe, možemo mu raditi mnoge stvari u inat, ali kada Bog jednom usadi samoga sebe u čovjeka, teško da ćemo ga ičime od sebe otjerati ili nagovoriti da nas više ne ljubi. On poznaje svako srce..

Opet se ne slažem s tobon.

Bog neće protiv naše slobode, a kad čovik ima slobodu u rukama može biti vrlo neizvjestan ishod. Moguće je odvratiti se od pravednosti.

Sir 26,28 "Dvoje rastužuje srce moje, a zbog trećeg gnjev me hvata: kad ratnik stari u bijedi, kad se preziru ljudi umni, kad se netko od pravednosti vraća grijehu"

Gal 4,7-11 Tako više nisi rob nego sin; ako pak sin, onda i baštinik po Bogu. Onda dok još niste poznavali Boga, služili ste bogovima koji po naravi to nisu. Ali sada kad ste spoznali Boga - zapravo, kad je Bog spoznao vas - kako se sad opet vraćate k nemoćnim i bijednim počelima i opet im, ponovno, hoćete robovati? Dane pomno opslužujete, i mjesece, i vremena, i godine! Sve se bojim za vas! Da se možda nisam uzalud trudio oko vas!


Vidiš :?: Ima i takvih. Znam to dobro po sebi. :?

Discipula Domini napisao:
Moja "projekcija" Boga sigurno nema mogućnost da mi podari mir u najnemirnijim trenucima života, ta "projekcija" sigurno nije obratila moje roditelje. Ali isto tako, ta "projekcija" mnogo puta ne udovoljava mojoj tzv. koristi, već baš suprotno - ide protiv nje, ne bih li ja kasnije spoznala: hm...da je bilo onako kako sam ja tada htjela, umrla bih i duhovno i tjelesno već...

Slažem se! Da se razumimo na istoj smo strani, ja jednako tako želin biti katolik i prije svega vjernik od djela a ne riči. Želin vjerovati i biti katolik kao ti i Ante i svi na ovom forumu. Zalažem se da se Crkva brani, da se brane katolici, ali san i za to da se pogleda ateizam sa svih strana. Da se gleda na ljude koji su ateisti često puta ne svojom krivnjom. Pa ja san sam do svoje 24. godine bio ateist, teška duhovna nakaza. Sama milost Božja me pozvala na obraćenje, ali koliko još ljudi ima da neki svojom krivnjom neki ne odbace ili propuste milost?

Discipula Domini napisao:
Zanimljivo je da, unatoč svim propustima Crkve kroz povijest, Bog još uvijek bdije nad njom i vodi ju svojim Duhom. Ogroman dokaz da Bog JEST ljubav!...

Da to jest velik dokaz kako je Bog milostiv, no virujen da se slažeš da u budućnosti probamo na druge načine "izmamit" Božju naklonost. :)


p.s. "Gospon Varone" nije ateist, upravo suprotno on je svećenik, profesor teologije i filozofije, ali govori o realnim prijetnjama koje dolaze od raznih struja.

p.p.s. Malo san ispravio post zbog nespretnog redoslijeda riči.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 27 lip 2011 16:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 sij 2008 13:33
Postovi: 154
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Fran26 napisao:
Ali što dovodi do radikalnog ateizma? To se ja pitam, i u kakvom je polužaju ateist nasuprot vjernika, te koliko je vjernik odgovoran za pojavu ateizma? I kolika je naša odgovornost pred Bogom za te ljude?
.


nije li zapravo normalno da svi prođemo te faze ateizma? (lijepo je napisala D. D. "periodičnog ateizma") nije li zapravo to i nužno da bismo rasli u vjeri?

prof. Ivančić je lijepo napisao da je za kršćanina nužno da najprije postane ateist, e da bi nakon toga postao pravim kršćaninom. možda je mislio na to da se očistimo od krivih predodžaba Boga i odmaknemo se od onih tradicionalnih pučkih vjerovanja koja su često puna poganštine.

jednom sam imala razgovor o tome sa svećenikom na ispovjedi. navela sam kao grijeh to da povremeno uopće ne vjerujem u Boga. svećenik mi je rekao da to nije grijeh nego zdravo promišljanje o vjeri koje će me pratiti dok sam živa. ne samo mene nego svakog čovjeka.
ovo su bili primjeri "periodičnog ateizma" koji su normalni jer su periodični i stvar su vlastitog preispitivanja.

druga stvar je radikalni ateizam koji raste u današnjem zapadnjačkom društvu i širi se velikom brzinom u zadnje vrijeme. to je čisto sotonsko djelo, nema sumnje u to. iz radikalnog ateizma nastala je danas općeprihvaćena kultura smrti u zapadnjačkom društvu. današnje zapadno društvo koje kao najviše vrijednosti smatra vrijednosti liberalnog kapitalizma, a koje su u potpunoj suprotnosti sa kršćanskim vrijednostima, ateizirano je društvo i vodi u propast.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 71  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 24 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr