www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 21:28

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 11 lip 2019 15:57 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 sij 2018 21:44
Postovi: 81
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Molim savjet oko necega sto mi se dogadja vec neko vrijeme.
Za vrijeme molitve osjecam povremene trzaje tijela.
Jednom sam slusala jednog karizmatika kojem se dogadjalo isto, on je to objasnjavao u stilu da ga obuzme Duh i da mu je tijelo nekako tada prepreka, ali ne znam iskreno sto bi mislila o tome.
Strah me da to nije simptom posjednuca.

Druga stvar, na duhovskom bdijenju, osjetila sam na klanjanju prvi put u zivotu da mi se tijelo pomice bez moje volje sto me je dobrano uplasilo. Osjetila sam da mi se kraljeznica sama od sebe nekako pomice i da mi glava pada iza. Sjetila sam se da Kundalini djeluje na slican nacin (kontorzije, konvulzije, neprirodna iskrivljavanja kraljeznice i nenormalna fleksibilnost) pa sam se uzasnula je li to to. Svjesno sam s naporom vracala u prvotni polazaj i molila Isusa da mi objavi dolazi li to od Duha, da se mogu prepustiti ili da budem jako na oprezu i opirem se.
Tek kad je svecenik rekao "predajem ti i svoje tijelo, Isuse", osjetila sam da je ispravno prepustiti se. Glava mi se zabacila opet iza, gledajuci gore, kraljeznica se ispravila i u tom sam polozaju ostala.
Nije to bilo nista tako dramaticno da bi ostali vjernici mogli primjetiti.
Moj najveci strah je bio da se ne pocnem odjednom nenormalno savijati i sablazniti druge i svecenika, te da potpuno izgubim kontrolu nad tijelom.

Ima li netko slicna iskustva?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 lip 2019 09:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 lip 2018 18:40
Postovi: 571
Podijelio: 88 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Ave Maria napisao:
Molim savjet oko necega sto mi se dogadja vec neko vrijeme.
Za vrijeme molitve osjecam povremene trzaje tijela.
Jednom sam slusala jednog karizmatika kojem se dogadjalo isto, on je to objasnjavao u stilu da ga obuzme Duh i da mu je tijelo nekako tada prepreka, ali ne znam iskreno sto bi mislila o tome.
Strah me da to nije simptom posjednuca.

Druga stvar, na duhovskom bdijenju, osjetila sam na klanjanju prvi put u zivotu da mi se tijelo pomice bez moje volje sto me je dobrano uplasilo. Osjetila sam da mi se kraljeznica sama od sebe nekako pomice i da mi glava pada iza. Sjetila sam se da Kundalini djeluje na slican nacin (kontorzije, konvulzije, neprirodna iskrivljavanja kraljeznice i nenormalna fleksibilnost) pa sam se uzasnula je li to to. Svjesno sam s naporom vracala u prvotni polazaj i molila Isusa da mi objavi dolazi li to od Duha, da se mogu prepustiti ili da budem jako na oprezu i opirem se.
Tek kad je svecenik rekao "predajem ti i svoje tijelo, Isuse", osjetila sam da je ispravno prepustiti se. Glava mi se zabacila opet iza, gledajuci gore, kraljeznica se ispravila i u tom sam polozaju ostala.
Nije to bilo nista tako dramaticno da bi ostali vjernici mogli primjetiti.
Moj najveci strah je bio da se ne pocnem odjednom nenormalno savijati i sablazniti druge i svecenika, te da potpuno izgubim kontrolu nad tijelom.

Ima li netko slicna iskustva?



Tu mi je dosta toga bolesno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 lip 2019 12:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Pozdravljam te,Ave Maria. Mozes biti sigurna da to sto ti se dogadja za vrijeme molitve nikako ne dolazi od Boga,nego od demona i zato se ne bi trebala tome prepustati,nego se odlucno odupirati. Ali to ipak ne znaci da se radi o demonskom opsjednucu,nego se vjerovatno radi o djelovanju demona izvana s ciljem da te zbune,obeshrabre i prestrase. Demoni dobro znaju da je molitva jedina stvar koja ih zaustavlja i zato se na sve nacine trude da odvrate duse od molitve,a osobito od molitve pred Presvetim. Ja osobno nemam takva iskustva za vrijeme molitve,ali znam da su slicne pojave uobicajene u nekim demonskim sektama kao sto su kvekeri i sejkeri,a nazvani su tako upravo zato jer se za vrijeme molitve tresu i drhte. Oni to naravno pripisuju Bozjem djelovanju,ali iza svega stoje demoni. Jer nas Bog je Bog reda i mira i takve neobicne i bolesne pojave ne mogu biti od Boga. Ali ponavljam da to niposto ne znaci da su demoni usli u tebe,nego ce prije biti da se radi o demonskom uznemiravanju izvana s ciljem da te zaustave u molitvi ili da te ponize i osramote ako se molis u crkvi. To samo govori da se demoni vec pribojavaju da bi mogli izgubiti tvoju dusu i da poduzimaju odredjene mjere da te vrate pod svoju vlast.

Kako se boriti protiv toga? Onako kako nas je Isus poucio kad je rekao: 'Ovaj se rod izgoni samo postom i molitvom'. Zato ti umnozi svoje molitve i postove da suzbijes to podmuklo demonsko djelovanje. Ali ne zaboravi na moc svete vode. Sveta Terezija Avilska kaze da nista nema toliku moc protiv demona kao sveta voda. Poskropi se sv.vodom prije molitve,a osobito ako osjetis da ti se to dogadja izgovarajuci pri tom neku prigodnu kratku molitvu,npr. U ime Isusa Krista zapovijedam svim demonima da se udalje od mene. I znak Kriza ima veliku snagu protiv demonskog djelovanja.

I pazi da ti ove ljetne vrucine ne budu izgovor za besramnu modu. A vidim da su se cure vec dobrano pocele skidati. Neka ti na pameti bude ova misao:Ako ne mogu izdrzati ove ljetne vrucine,kako cu onda izdrzati vrucinu paklene vatre? Onaj tvoj strah od pakla o kojem si govorila kad si se prijavila na ovaj forum nije bio nerazuman i bezrazlozan strah. To je bio sveti i razboriti strah kojeg ti je Bog ulio u dusu da te spasi od vjecnih paklenih muka.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 42 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr