www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 21:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 495 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 09 svi 2014 22:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 sij 2014 12:19
Postovi: 42
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Bozji blagoslov svima :)

Nemojte misliti da ovdje zelim davati drugu sliku Međugorja,pogotovo ne da smatram da drugi forumasi grijese u svojim svjedocanstvima,niposto. Naime,zbog sljedeceg sto cu vam izloziti,zanima me samo vase misljenje.

Zivim u neposrednoj blizini Međugorja. Vecina ljudi,kao i ja,nedjeljom vole otici u Međugorje na misu,iako im je bliza crkva u vlastitoj zupi,ali eto,u Međugorju na misi je ipak najljepsi dozivljaj. Najvise volim otici u Međugorje ispovijediti se,volim se popeti na Krizevac i Podbrdo,volim dolje ici na misu,znaci- u svemu prethodno navedenome slazem se sa ostalim forumasima. :)
Međutim-najvise sto me koleba kad se spominje Međugorje jest- zivoti vidjelaca. Ne vodim se za portalima,novinama ,ni pricama "čula-kazala",nego vlastitim iskustvom i razumom. Znam da oni nisu savrseni,kao nijedan covjek,imaju veliku odgovornost na sebi,a samim time i velik pritisak pogotovo zbog potraznje tolikog broja turista koji dolaze u Međugorje. No,zivot tih vidjelaca je daleko od onoga sto je zivot covjeka koji donekle zivi na visokoj nozi. Spomenut cu vidjelicu Mirjanu,cija kcerka je nedavno kupila najnoviji Land Rover,zlatne boje,koji toliko upada u oci da se ne moze ne okrenuti za njim. Sama vidjelica je na nedavnoj veceri ,na upit svojih kumova koje bi auto kupili svome sinu za rođendan,predlozila jedno od najskupljih,u smislu sta ce mu Golf 5,ono je vec izaslo iz mode. :shock: Opet napominjem,ne vodim se za kojekakvim pricama,ovdje je prisustvovala mama moje najbolje prijateljice koja otada vise ne zeli ici na vecere gdje je ta vidjelica. Mozda i ne bih povjerovala svemu tome da sama kcerka te vidjelice ne potvrduje to najnovijim autom kojim se stalno voza po nasem mjestu :shock: Drugo,za muza vidjelice Mirjane vezu se tolike malverzacije,pogotovo jednog od najnovijeg hotela u Međugorju ,a nedavno je spominjan i u intervenciji SIPA-e sto se tice pronevjere novca.
Jakov Colo- njegova kcerka ima x slika na fb,u kratkim suknjicama,najnovijoj modi,skupim mobitelima.. :?
Muz vidjelice Vicke ne razgovara sa prvim susjedima,također imaju ogromnu luksuznu kucu :?
Marija Pavlovic L.je prosle godine tijekom inspekcijskog nadzora dobila visoku kaznu jer je imala preko 100 neprijavljenih gostiju,a i radnika.
Mogla bih nabrajati u nedogled,ali ne zelim. Ne volim ni o kome,pogotovo ne o vidiocima pricati lose,ali me zanima vase misljenje o ovoj drugoj strani Međugorja ? :? Ja se zdravorazumski pitam..- kako to,da netko kome se Gospa ukazuje,ima potrebu za luksuzom,samim time i njegova djeca ,ali za tolikim luksuzom,bez neke zdrave mjere..jer,prvi vidioci svojim izjavama sablaznjavaju ljude oko sebe :? Prilazem vam jedan tekst,radi boljeg shvacanja http://www.medjugorje.ws/hr/articles/mo ... tko-peric/

Vjerujem u nadnaravnost Međugorja,ali mi cesto pada i citat iz Biblije o laznim prorocima koji ce zaluditi mase,a nije ni cudo kad se sam Sotona moze pretvoriti u anđela svjetla..Zanima me vase misljenje o ovome svemu.. :?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 svi 2014 02:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Za razliku od mog najstarijeg sina, ja sam dosta skeptičan glede Međugorja i događanja oko njega.
Mnogo toga je upitno !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 svi 2014 17:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Međugorje je samo još jedan od primjera zašto se treba podrediti sudu Crkve a ne osobnim doživljajima i osjećajima :wink: Sve je to dobra škola u vjeri!
Tamo ima puno problema sa poslušnosti a poruke da i ne spominjemo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 svi 2014 17:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Emanuelas napisao:
Bozji blagoslov svima :)

Nemojte misliti da ovdje zelim davati drugu sliku Međugorja,pogotovo ne da smatram da drugi forumasi grijese u svojim svjedocanstvima,niposto. Naime,zbog sljedeceg sto cu vam izloziti,zanima me samo vase misljenje.

Zivim u neposrednoj blizini Međugorja. Vecina ljudi,kao i ja,nedjeljom vole otici u Međugorje na misu,iako im je bliza crkva u vlastitoj zupi,ali eto,u Međugorju na misi je ipak najljepsi dozivljaj. Najvise volim otici u Međugorje ispovijediti se,volim se popeti na Krizevac i Podbrdo,volim dolje ici na misu,znaci- u svemu prethodno navedenome slazem se sa ostalim forumasima. :)
Međutim-najvise sto me koleba kad se spominje Međugorje jest- zivoti vidjelaca. Ne vodim se za portalima,novinama ,ni pricama "čula-kazala",nego vlastitim iskustvom i razumom. Znam da oni nisu savrseni,kao nijedan covjek,imaju veliku odgovornost na sebi,a samim time i velik pritisak pogotovo zbog potraznje tolikog broja turista koji dolaze u Međugorje. No,zivot tih vidjelaca je daleko od onoga sto je zivot covjeka koji donekle zivi na visokoj nozi. Spomenut cu vidjelicu Mirjanu,cija kcerka je nedavno kupila najnoviji Land Rover,zlatne boje,koji toliko upada u oci da se ne moze ne okrenuti za njim. Sama vidjelica je na nedavnoj veceri ,na upit svojih kumova koje bi auto kupili svome sinu za rođendan,predlozila jedno od najskupljih,u smislu sta ce mu Golf 5,ono je vec izaslo iz mode. :shock: Opet napominjem,ne vodim se za kojekakvim pricama,ovdje je prisustvovala mama moje najbolje prijateljice koja otada vise ne zeli ici na vecere gdje je ta vidjelica. Mozda i ne bih povjerovala svemu tome da sama kcerka te vidjelice ne potvrduje to najnovijim autom kojim se stalno voza po nasem mjestu :shock: Drugo,za muza vidjelice Mirjane vezu se tolike malverzacije,pogotovo jednog od najnovijeg hotela u Međugorju ,a nedavno je spominjan i u intervenciji SIPA-e sto se tice pronevjere novca.
Jakov Colo- njegova kcerka ima x slika na fb,u kratkim suknjicama,najnovijoj modi,skupim mobitelima.. :?
Muz vidjelice Vicke ne razgovara sa prvim susjedima,također imaju ogromnu luksuznu kucu :?
Marija Pavlovic L.je prosle godine tijekom inspekcijskog nadzora dobila visoku kaznu jer je imala preko 100 neprijavljenih gostiju,a i radnika.
Mogla bih nabrajati u nedogled,ali ne zelim. Ne volim ni o kome,pogotovo ne o vidiocima pricati lose,ali me zanima vase misljenje o ovoj drugoj strani Međugorja ? :? Ja se zdravorazumski pitam..- kako to,da netko kome se Gospa ukazuje,ima potrebu za luksuzom,samim time i njegova djeca ,ali za tolikim luksuzom,bez neke zdrave mjere..jer,prvi vidioci svojim izjavama sablaznjavaju ljude oko sebe :? Prilazem vam jedan tekst,radi boljeg shvacanja http://www.medjugorje.ws/hr/articles/mo ... tko-peric/

Vjerujem u nadnaravnost Međugorja,ali mi cesto pada i citat iz Biblije o laznim prorocima koji ce zaluditi mase,a nije ni cudo kad se sam Sotona moze pretvoriti u anđela svjetla..Zanima me vase misljenje o ovome svemu.. :?


Da čitao sam o tom luksuzu po netu, al sad ako to još ti potvrđuješ s lica mjesta, mada naravno ne znam te osobno, tako da ono šta pišeš uzimam cum grano salis.

Da se Gospa redovno ukazuje "vidiocima" ne vjerujem, ne vjerujem da su oni "vidioci" nakon što sam pročitao Ogledalo Pravde i Istina će vas osloboditi. Dakle ja ne vjerujem u nadanaravnost Međugorja i tamo nisam nikad bio niti mi se nešto žuri ić.

Čuj o toj drugoj strani Međugorja ima puno materijala, najviše u Ogledalu Pravde i ovoj drugoj knjizi. Nauk Crkve o privatnim objavama je jasan i ne moram ga opet ponavljat. Tako da i nekim čudom, a za mene bi to bio stvarno šok, Crkva prizna Međugorje mene to po nauku Crkve ne obvezuje da vjerujem.

Mada mi je zanimljivo kako proponenti Međugorja skoro svake godine uvijek znaju stavljat tekstove kako će Crkva priznat Međugorje. Nekako im je velika žurba.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 svi 2014 19:27 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 ožu 2011 15:02
Postovi: 86
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vidjelice ne poznajem i ne mogu ništa o tome govoriti.
Ali jako dobro znam što se meni tamo dogodili + dva ozdravljenja unutar obitelji u Međugoru.
To je sve što mogu i želim reći.
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 svi 2014 19:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Neka Crkva kaže svoj sud, Crkva jedina može dati sud o tome. Unapred prihvaćam sud Crkve, bez obzira kakav on bio. Ako Crkva kaže da u Međugorju nema ništa, da su sve to bajke, onda tako i jest. Onda su to samo bajke i tu je priči kraj. Ako pak Crkva kaže da priznaje Međugorje kao mjesto Gospinih ukazanja, drugim ričima, da se tamo doista ukazuje Gospa, onda sa tamo doista ukazuje Gospa, bez obzira šta netko o tome mislio. Budući da još nema konačan sud o Međugorju, moje osobno mišljenje je da tamo nema ništa nadnaravno, ali ako Crkva kaže drugačije, u sekundi sam spreman promijeniti mišljenje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 svi 2014 20:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
čim se negdje pojavi nešto dobro..
tu se odmah pojavljuju i sile tame..da to razore..

..i obrnuto..
..ako sile tame nešto ..iskonstruiraju..
..javlja se sile dobra..
..da to poprave...

..a gdje je Međugorje...u svemu tome..

pa tamo ima svašta..

..ali ono što je dobro..
..to je što ljudi iz cijelog svijeta dolaze..
..ispovijedaju se...
..vrše se divne S.Mise , klanjanja...
..preobraćenja..
..prekrasan Križevac..
..križni putevi svakog hodočasnika...

..pa bez obzira na autentičnost ukazanja..
..i načina života..vidjelaca..ili nekih svećenika..

..MEĐUGORJE JE NEŠTO NAJVELIČANSTVENIJE ŠTO SE DOGODILO SVIJETU ZADNJIH GODINA...

..između Nebeskog svijeta viječnosti i materijalnog svijeta...

..Međugorsko nebo...je najtanja poveznica dvaju svijetova..

..i na tom Međugorskom nebu...u bliskoj budućnosti..
..dogodit će se...velike stvari..

..doslovno će se otvoriti NEBO IZNAD MEĐUGORJA U SLAVI..

..ne bojte se ...vjerujte u Svete MISE koje se časte u Međugorju..
..za to ne morate čekati službeno ..priznanje

..Međugorje je ...IZLAZ U NUŽNOSTI...kad se sva vrata zatvaraju..
..tamo još uvijek ima ..vrata kroz koje se ulazi u BESKRAJNO BOŽANSKO MILOSRĐE..

..ne obazirite se na ljude..ljudi ko ljudi svi smo skloni grijesima..

..VJERUJTE NEBU U SVETIM MISAMA..

..a Svete Mise se predivne u Međugorju...

..ŽIVJELO MEĐUGORJE..
..NADO SVIJETOVA..

..uređeno pod paskom Službenice Gospodnje..

,..NAŠE PREDIVNE NEBESKE MAJKE MARIJE...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 10 svi 2014 21:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 07 tra 2014 07:49
Postovi: 21
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam bio davno u Međugorju, meni se Gospa ukazala tamo za vrijeme Svete Mise ( meni i sestri). Ali i bez ukazanja Međugorje je cudo... Toliko ljudi uu vjjeri dolazi, a jos vise u vjeri odlazi... To je najvaznije.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 svi 2014 15:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Kreso napisao:
Ja sam bio davno u Međugorju, meni se Gospa ukazala tamo za vrijeme Svete Mise ( meni i sestri).

Znači, ti tvrdiš da si vidio Gospu. Ne! Nipošto ti neću povirovati. Previše je onih koji "vide" Gospu, ako me razumiš šta mislim. :) Tek kad Crkva kaže da si ti vidio Gospu, tek onda si ti vidio Gospu, tako dugo dok Crkva to ne kaže, ti nažalost ili nasreću nisi vidio ništa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 svi 2014 16:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Francek....
Sad kad sam došo doma vidio sam da sam nedavno dobio
odgovor od don Damira Stojića, na neka pitanja..
U jednom od svojih predavanja (nažalost nalaze se na DVD, mora se kupit)
on otvoreno isto izjavljuje , samo da je osjetio prisutnost...
Što da radim, da mu napišem da umišlja?
U jednom seminaru od vlč. Sudca slikovito opisuje odnos duše, razuma,
i tijela, (Maliska, 20008 god.ne znam koji dio)
poučno je i razjašnjava mnogo toga....
samo treba strpljena preslušat..
iskren da budem, ni ja ih ne bih preslušo da
mi to nije bila "uspavanka", posle sve ludnice i psiholške i fizičke koju sam imao u toku dana,
SVAKI DAN, AL BAŠ SVAKI, po min. 10-14-16 pa i više TEŠKOG, FIZIČKOG I PSIHIKE PRESIJE I

rada,
navečer ti nije ni do higijene, hrane, samo krevet i slušalice u uho,
DA DUH BAREM UMIRIM. i to mi je bila molitva.....

i tako sam i to slušao....
Dalje zaključi sam, uz topao pozdarv mom dragom BRATU u Kristu,
Franu 26, :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 495 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr