www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 13:45

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: X MAS
PostPostano: 26 stu 2007 22:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 tra 2007 22:54
Postovi: 66
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Znadete li da "X MAS" znaci Bozic? Meni je ovo uzas za vidjeti. Hodam danas po gradu i gotovo na svakom izlogu ducana pise: "X mas". Zasto ne Bozic? Jer to nije dovoljno "cool" ? Ne znam kako je u Hrvatskoj, ali ovdje nigdje nemate za kupiti bozicne cestitke s likom Isusa, Marije ili sv. Josipa... Bas nigdje, sve sam pretrazila. Sve je nekako "neutralno", samo da nije pobozno! I znate li da u Nizozemskoj gotovo 70% djece ne zna zasto se slavi Bozic, i sto je uopce to!?! 70% !!! Nikad culi za rodjenje Isusa. Svi pricaju o nekom blagdanu svjetla, ali se Bozic rijetko gdje spomene.
A, da,... na poslu se NE SMIJE jedan drugome cestitati Sretan Bozic vec se mora reci Sretni blagdani ili tome slicno, iako vecina to uopce niti ne cestita. Tako da se nitko ne bi uvrijedio! Jer ima ovdje daleko vise ateista i prpadnika drugih religija nego krscana pa da im nedaj Boze ne bi slucajno cestitao - Sretan Bozic, da se ne bi uvrijedili!
Samo da im je poklona i prezderavanja.
Meni je najteze ono "X mas" prihvatiti, jer mi onaj "X" previse lici na izvrnuti Kriz... :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 stu 2007 09:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Draga, fina nina22, ninočka....plaho i bogobojazno stvorenje ne brini se tvoj Krist je s tobom u srcu.
Nema veze šta piše na izlozima (iako mi se ni najmanje ne sviđa kako ljudi doživljavaju Božić u tvom gradu, al nije samo kod tebe tako, kod nas ga doduše zovu Božić i znaju da je taj dan Isusov rođendan, ali svi se previše zadamo da napravimo hrane u izobilju, da okitimo ulice i kuće i sl. Ono najvažnije zaboravljamo "...kao što je pisano u Knjizi besjeda Izaije proroka: Glas viče u pustinji: Pripravite put Gospodinu, poravnite mu staze!" Ukrasimo i okitimo naše srce molitvom i postom i poravnajmo put do našeg srca da Isis sa svom snagom i ljubavlju svojom uđe u njega.)

Budi sol zemlji i svjetlo svijetu i onima koji ne znaju objasni što je Božić.

A onaj X nek te ne sekira (gledaj na njega kao na križ sv. Andrije)

BTB :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 stu 2007 09:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
[quote="zozy"]Ukrasimo i okitimo naše srce molitvom i postom i poravnajmo put do našeg srca da Isis sa svom snagom i ljubavlju svojom uđe u njega.)
quote]

Greška pri tipkanju..... :(
Ukrasimo i okitimo naše srce molitvom i postom i poravnajmo put do našeg srca da Isus sa svom snagom i ljubavlju svojom uđe u njega.)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 stu 2007 14:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Maka8472 napisao:
Zozy glupo je tako se odnositi "prema izlogu"zar ne znaš da sve što je potrebno za trijumf zla to da dobar čovjek ne učini ništa pa tako to da nema veze šta piše na izlogu itekako ima veze i ne treba okretati glavu ili je pogeti već na sve moguće načine pokazivati ljudima kako su glupi i ukazivati im na te stvari.


Maka8472 nisi skontao, al nema veze... pa ću se morati sama citirati ...

Citat:
Budi sol zemlji i svjetlo svijetu i onima koji ne znaju objasni što je Božić.


Svatko ima pravo u svojoj bašti saditi što hoće i ničim ne možemo spriječiti vlasnika neke prodavaonice da uredi izlog kako se to njemu sviđa.

I hajde još jednom da se ponovim... htjela sam reći da neuke treba naučiti i pokušati usmjeriti reći gdje griješe ali ponizno, a ne napuhano da se oni kojima govorimo uvrijede... npr. psovača možeš upozoriti kad psuje ali ne zabraniti mu da psuje ili ga natjerati da prestane... takve situacije u kojima si nemoćan da djeluješ prepuštaju se Bogu.

I kad netko nešto ne želi promijeniti i kad ga upozoriš, što bi trebali?.... kako ti reče govoriti ljudima i ukazivati kako su glupi?... sekirati se?..... ljutiti se?.... ja mislim da ne... ta vjerujem da znaš da je jedna od kreposti grešnika pokarat, ali je i krepost nepravdu strpljivo podnositi

Pa odtud ono što sam napisala, a ti proglasio glupim, al ne zamjeram ti :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 stu 2007 15:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Moram ovdje da dam 100% podrzku Nini...ma i tisucu puta vise.
Amerika je "trend" amerika je "in" pa tako sve dolazi iz amerike,
kao i (noc vjestica).do prije par godina ,bila sam ponosna na jednu zemlju ,katolicku zemlju..kao sto je Austrija...
A evo sada ove zadnje godine"luduje obicaj",narod vapi.za necim,
a ne znaju za cim,prazni su..Treba im neki obicaj..slavlje...
Prije je 1Advent,stvarno poceo s PRVOM NEDJELJOM ADVENTA...
a ove godine,poceli su 2 tjedna prije...Treba im slavlja,Standovi,punc,kuhano vino....i masa ljudi..i sastajanje to je "In"
Dolazi Bozic-Vec prije mjesec dana kupuju racunala,i tko zna kakve stvari djeci za poklon za Bozic...Aaahh ,putujem svaki dan,autobusom,i vlakom ...pa ih ne mogu slusati...samo pricaju o poklonima...
Na radnom mjestu uhvatim se u kostac s radnom kolegicom,jer ona vec ima sve poklone pokupovane za Bozic...Njeno slavje je u jelu i picu,u poklonima..da se mogu hvaliti ,tko je veci kupio.ili vise...
A da ne pricam...OSVETLJUCE SVIJETLOM,KOJE JE DOSLO IZ AMERIKE....
a 8 Dezember..radi nasa politka,da sparamo struju i da iskljucimo struju na 5min....Pa tko tu pije ,a tko placa..
Cemu ta "FASADA" pretvaranja...Moja kolegica,ne izmoli ni jedan "Oce nas"a kamoli da ide u Crkvu...a Sv.Nikola,i krampus,imas za kupiti vec,prije dva mjeseca...
Oni katolici ,koji zele vjerski proslaviti,i docekati,pripremiti...bune se...
ali je nemoguce,jer mediji su snga..Nitko ne moze protiv njih...
Tako nazalost...Bozic,nije uvjek bozic,i svagdje Bozic...!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 stu 2007 20:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 stu 2007 20:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..BLAGOSLOVI TI TAJ SVAKI NJIHOV X MAS
..s našim domaćim Sretan i Blagoslovljen Božić


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 stu 2007 22:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Na mjestu u kojem ja radim nema nikakvog znaka Božića...pa šta ću ja onda...
Ja o tom ne razmišljam tako...Bitno je da je u mom srcu Božić i Isus...i Njegovo rođenje...da u mojoj kući se slavi...
Da svakome čestitam Sretan i Blagoslovljen Božić...da dijelim ljubav...
...sve ostalo je nebitno...
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 stu 2007 08:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
moya napisao:
Na mjestu u kojem ja radim nema nikakvog znaka Božića...pa šta ću ja onda...
Ja o tom ne razmišljam tako...Bitno je da je u mom srcu Božić i Isus...i Njegovo rođenje...da u mojoj kući se slavi...
Da svakome čestitam Sretan i Blagoslovljen Božić...da dijelim ljubav...
...sve ostalo je nebitno...
BVB


Bravo moya sestrice slatka. Slažem se 100%. To po meni i jeste bit Božića, nositi Isusa i donijeti ga u svako srce s kojim se sretnem, davati ljubav i opraštati - tako će nam Božić biti svaki dan s Kristom i u Kristu.
Na žalost živimo u "modernom" i "komercijalnom" društvu gdje je sve na prodaju pa i to, opet kažem, na žalost to društvo ne možemo promijeniti. Možemo samo nastojati nositi živog Krista gdje god da idemo i ne ljutiti se na one koji ne čine tako kako mi smatramo da treba.
Sjetite se da je i većina nas možda i ne tako davno doživljavala Božić na sličan način - hrana, pokloni, kićenje doma, grada...., a Krist bi ostajao pred vratima, nije bio pozvan na svoj rođendan. Zato blagosivljajte Gospoda i poučite one koji ne znaju što bi Božić trebao biti.
I za kraj, kako bi naš brat joakim sad rekao:
Ljubi i čini što hoćeš!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 stu 2007 01:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
da.. ljudi ciste stanove tada.. pripremaju se za nesto veeeliko..
a koliko njih ocisti svoju dusu pripremajuci se za isto tako nesto veeliko?
zalosno...
kupuju se sve skuplji pokloni.. u principu, kad ljudi pomisle na BOzic odmah je prva asocijacija shopping.. strasno.. nemam komentara uopce na to.. u pocetku dok sam bila manja, bila sam tuzna sto sam dobila "samo" nausnice pod bor (bizuterija), ili neku sitnicu iz DM-a. ali znate sto? sad mi je bas drago zbog toga! jer sam naucila sto je poniznost, a sto rasipnost! i koja je prava vrijednost Bozica!
i ovo x-mas.. imam 20 godina.. i to mi je bas cool.. iskreno..
ali ma Bozic mi je Bozic... kad izgovorim rijec x-mas nema one topline u srcu...
ali kad cujem rijec Bozic-.. raznijezim se sva! pomislim na snijeg, crvene nosice, Isuseka malog i stalicu.. Bor...
Bozic.. bas lijepa rijec..
prolazim gradom ovih dana i sve je okiceno.... lampice... borici...
i pomisljam:"oh BOze, jedva cekam da mogu nekome stisnuti ruku i uz osmijeh reci:sretan BOzic!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 42 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr