www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 lis 2020 09:56

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 30 kol 2013 16:10 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vjeroispovjest: Krščanin
Status: Solo
Ovako .... ispricat cu vam cijelu svoju pricu ukratko. Ja sam Domagoj Ščuric i zivim u zagrebu u Trnavi. Pisem sva imena jer ce mozda od vas netko cak prepoznati te osobe.
Moji roditelji su se rastali s moje 3 godine.
Zivio sam s bakom i mamom i macom odtad u kuci u dubravi. (kuca je bakina ali je napisala darovni ugovor na moju mamu i ujaka , kuca je stara preko 50 godina i u losem stanju tak da tko mi god preporuci da prodam i ziviom od toga nemogu jer ne vrijedi nista skoro. a ak nezelim ostati na ulici necu je prodat)

Imam 21 godinu i Mama mi je preminula prije 5 godina. (bila je vjernik i drzala je forum andjel.com i zvala se Angelina Kovaljesko (djevojacko))
Odtad zivim s tatom koj ima drugu dvolicnu zenu ... on je dosta tvrdogal i nerazborit otaj , mogao bih reci da ima neke glupe zakljucke. (radi kao strojovodja na HŽu Ivica Ščuric)
Zivio sam s njim u stanu godinu dana i molio sam ga da dodjemo zivjeti u kucu u kojoj sam odrastao zbog bake jer je obozavam.

Dosli smo no posto je kuca bila u losem stanju otac je ulozio neke novce za to.
Kroz ovih par godina zivota moj otac nije puno stekao zbog kredita.
Zivimo na granici ... kao sto sam reko .... ima glupe zakljucke , pusi i zna piti a maceha samo pusi.
Inace nemamo novaca i prije par godina dobio sam posao u velpru. I davao sam sve novce starcima ja sam samo za hranu trazio , s time da ne pusim niti sam izlazio van ili na kave jer znam da nemamo novaca. I ne nisam andjeo od djeteta ali ni s mamaom nisam imao novaca puno i naucio sam kako ne bacati novce dok moj otac ocito u svojih 50 godina nije.
Poslje mamine smrti tetka je rekla da ce preuzeti odgovornost za jedan kredit od mame. Normalno nije ga placala te ga ja dan danas moram placati. (uspio sam staviti na pocek (duga procedura) tako da imam jos kojih malo vise od pol godine fore da mi kredit stoji da ga nemoram placati. duzan sam banci jos kojih 6000 kn tu.) bio sam glup i dok sam radio u resolvu (firma koja prodaje pretplate za Tele 2) sam uzeo pretplatu revolucija koju sam mislio da cu moci od zarade placati .... no medjutim prevario sam se.

Sjeli su mi tu na racun s kamatama i glupostima 4000 kn.
Kroz zimu smo dobili velike racune za plin neznam ni ja kako .... ali uglavnom oko 7000 kn koje moj stari nema odakle platiti i on se mice iz kuce on maceha i jedan mali koj je isto siromasan kojeme oni kao pomazu idu u drugu kucu zbog koje ce dignuti kredit ovo ono i kupiti i maknuti se odavde jer imamo problema s ujakom i ja i otac i maceha se jako svadjamo ugl ja sam jako lose djetenjima i izbacio sam ih iz kuce ..... po njihovome. i Otac mi je rekao da ako mu ujak ne plati 15 000 € koje je mkoj otac tu ulozio u kucu da ce sve vratiti u prijasnje stanje. Ja sam to reko ujaku a ujakova reakcija na to je bila..... jel on to meni treba ostaviti ili tebi.
Druga stvar moj otac nije postivao niti mene niti moje odluke neg je radio kak mu je pasalo i ja sam mu to dopustio i sad kad sam shvatio da to nikud ne vodi smo se ocito posvadjali.
Ako zelite pokazem vam slike od prije i sada. ja sam u par mjeseci skinuo sa 113 kila na 86 .....

Tako molim vas ako ima itko ikakav posao dok se ne snadjem dobro bih mi dosao barem na mjesec dva puno ce mi znaciti. Hvala

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 30 kol 2013 17:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
Mir s tobom Domagoje.
Svaka čast na iskrenosti i hrabrosti što si nam se povjerio.
Vrlo dobro znam što znači biti u dugovima, bez posla, kad ti nad glavom visi glavnica, kamata, troškovi opomena, radi nekih krivih procjena.
Vrijednost novca mi nikad nije bila bitna ali sam je spoznao.
Napiši koje si struke gdje si radio, što znaš, koju si školu išao...
Neznam za nikakav posao ali tko zna ako napišeš netko vidi, lako ti se javi.
Jel moliš?
Predaj svoje probleme Bogu.
Odi na ispovijed, pričesti se, pusti Boga da te vodi...
On zna što ti treba.
Posao će se stvoriti. Samo mu vjeruj.
Mi možemo ti pomoći i moliti za tebe.
Ako netko od forumaša zna za bilo kakav posao siguran sam da će ti pomoći.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 30 kol 2013 19:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Zahvaljeno je: 1 zahvala
Vjeroispovjest: katolkinja
nažalost, ne mogu ti ponuditi posao, ali evo ti link na jednu devetnicu
http://www.josemariaescriva.info/docs/d ... aposao.pdf

ako možeš na youtube, ukucaj "josemaria escriva", postoje njegove snimke sa hrv titlovima, kroz koje ga možeš prvo "upoznati", saznati o čemu govori, što je opus dei, kako kroz posao do posvećenja i sl. a zatim ga možeš tražiti za zagovor, vjerujem da ćeš njegovim zagovorom pronaći neki posao, jer njegovo poslanje na ovom svijetu bilo je orjentirano upravo na sve zaposlene ljude.
također moli Sv. Josipu, neku devetnicu, trodnevnicu, ili bilo koju molitvu svaki dan, možda litanije ili nešto slično.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 31 kol 2013 00:27 
Odsutan

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 67 zahvala
Domagoj, sjećam se tvoje majke i foruma koji je imala, i ja sam bio na njemu, iako sam se taman logirao negdje poslije njezine smrti, mislim da si ga čak ti još neko vrijem održavao ili tako nekako je bilo. Ali sam bio čitao i dok je bila živa. Uglavnom sjećam vas se oboje!
Žao mi je što si upao u probleme, nadam se da češ se izvuči, mald si još i neka te to ne sputava. Gledaj da se vratiš na nulu, budi odgovoran prema sebi i koliko možeš prem društvu. Daj sve od sebe da to vratiš, i kreni ispočetka, ako treba otiđi nekuda za poslom.
Ali vjeruj, ima nas koji spajamo kraj s krajem koji imamo obitelji, bar još nemaš djecu i nisi za nikog odgovoran, a tako je uvijek lakše se izvući.
Moli se za sebe i za svoju majku, izgleda da si nastavio njzin teški put na ovoj zemlji, sigurno si Bogu drag, jer on voli najvišee ljubi one koji znaju trpjeti u Njegovo ime!
Nadam se da će ti se netko javiti, ti budi uporan, i hrabar kakav si i sad. Nastavi tražiti i dalje, i ne brini, punoljetan si i raščisti sve da ne ovisiš o nikome, bar probaj, teško je ali nije neizvedivo!
Bog te blagoslovio i neka ti majka počiva u miru Božjem!!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 31 kol 2013 17:17 
Odsutan

Zahvaljeno je: 16 zahvala
Vjeroispovjest: katolikinja
Dobro nam dosao dragi Domagoje.. smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8

Citam tvoje svjedocanstvo i ne znam sta bi ti odgovorila..Osobno nisam u mogucnosti da ti pomognem,ali mogu se moliti za tebe ,da ti dragi Bog bude na pomoci i promjeni onako,kako je za tebe najbolje...

Citirati cu ti malo mamine rijeci... vise puta se sjetim nje...i u molitvi je..mojoj.

Domagoje...Bog te blagoslovio cuvao u miru i ljubavi!

andjelina1 napisao:
da li ste ikad razmišljali o tome da vamje uvijek sve onako kako želite...da je sve uvijek dobro i da vam sve ide po planu...
tko bi postali i kakvi bi bili???
većina ljudi pretpostavlja materijalno blagostanje za razlog dobrog osjećanja...+zdravlje...i da vas ljudi oko vas vole...dakle imate sve...što možete poželjeti...od danas...
prvo bi malo trošili i putovali...
pa bi vjerovatno svojim priuštili neke darove..
pa bi opet malo putovali,eventualno se okušavali u nekim biznisima....
pa opet trošili...
i tako do u nedogled....godinama....zamislite to....da li možete sebe zamisliti nakon recimo 10 godina života a sve vam ide od ruke....nema izazova niti jednoga...ja neću reći što sam ja zaključila da vas nebih navela na odgovor....ajde recite :D

Citat:
evo danas sam pitala sina da je u mogućnosti birati da se ponovo rodi i da može odabrati gdje i kako bi se rodio....rekao mi je da bi se rodio baš tu gdje je i da bi odabrao sve baš takvo kakvo je....
(a nije idealno...)
iako sam danas jako potresena zbog spoznaje jedne...zbog ove koje mi je rekao sam jako sretna
hvala našem dragom Bogu na svemu...

viewtopic.php?t=26

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 31 kol 2013 17:21 
Odsutan

Hvala vam svima , sam se nadam da cu se izvuc =/

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 22:45 
Odsutan

Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 30 zahvala
Vjeroispovjest: rkc
Smiley napisao:
Hvala vam svima , sam se nadam da cu se izvuc =/

Dragi Smiley,

dobro nam došao :grlim te:

rado bih ti pomogla i znam da ti treba konkretna pomoć, mogu ti samo reći da ću moliti sv.Josipa za tebe, da ti pomogne. :grlim te: :grlim te:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 ruj 2013 20:43 
Odsutan

Molim vas ako ima bilotko bilo kakav posao na crno bilokako nek posalji u poruci =/ ajmo rec da nemam sta za jest i stvarno mi treba =(

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 ruj 2013 18:32 
Odsutan

Dragi Domagoj znam da ti je teško ali moli i vjeruj i doći će posao ..moli za svoju divnu majku i njoj se moli i pomoć će stići.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 ruj 2013 23:17 
Odsutan

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Status: U vezi
Domagoj znam da ce ti malo znaciti i da trebas konkretnu pomoc.
Moli se Jahvi, moli s povjerenjem, moli svog andela cuvara koji u svakom trenutku gleda Boga izravno u lice i u svakom trenutku je uz tebe, moli ga da te preporuci kod Jahve i On ce vec otvoriti putove.
Ne brini uzdaj se u Njega.
Bio si mi u vecerasnjoj molitvi, iako je jadna i nikakva nadam se da Me je cuo u vezi tebe.
Samo hrabro.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]