www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 22 srp 2019 04:22

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 652 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 62, 63, 64, 65, 66
Autor Poruka
PostPostano: 22 pro 2018 00:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Vjeroispovjest: Katolkinja
Nisam ja materijal za duge postove Bonifacije.
Ja sam vise "kad si gladan nisi svoj" (uzmi Snickers) tip cure :D
Vise bi ogrijesila dusu otresanjem na druge zbog zivcanoce i gladi.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 22 pro 2018 23:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Vjeroispovjest: katolicka
Status: U vezi
Potrebno je prije svega da dobro razlikujes post i umjerenost u jelu i picu makar se ti pojmovi u svakodnevnom govoru koriste cesto kao sinonimi. Umjerenost u jelu i picu je krepost koju treba vrsiti svaki dan kao i svaku drugu krepost. Kakav bi to bio katolik koji bi rekao:"Ja cu krepost ljubavi vrsiti samo u petak,a u ostale dane cu biti bez ljubavi." Kakav je to katolik koji kaze:"Ja cu samo u petak postit,a u ostale dane cu se prezderavati.". Dakle,kao sto krepost ljubavi treba vrsiti svaki dan sve do smrti,tako i krepost umjerenosti treba vrsiti svaki dan. Svako prekoracenje razumne mjere u jelu i picu je grijeh koji vrijedja Boga i priprema put u pakao. Kao sto je svaki pojedini cin protiv ljubavi grijeh koji Bog kaznjava,tako je i svaki preobilni obrok grijeh. Ono sto ti smatras postom u biti je samo umjerenost u jelu i picu koja se treba vrsiti svaki dan.A post je kad si covjek u neke dane uskrati i tu umjerenu kolicinu hrane koju svakodnevno uzima. Dakle,mi moramo uvijek biti umjereni u jelu i picu uz povremena razdoblja strogog posta. A tko ne moze postit u ovom zivotu kad je post tako lagan i ugodan,kako ce onda cijelu vjecnost postiti u paklu?

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 652 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 62, 63, 64, 65, 66

Vrijeme na UTC [LJV]