www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:33

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 19 srp 2018 09:02 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2015 15:48
Postovi: 31
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi moji. Kako molitit za pomirenje sa bliskom osobom ako vas ona ignorira, ne želi pričati s vama i sl. Pale su jako teške riječi s obje strane (preko gluposti je otišlo do velike svađe), ja sam se ispovjedila i zatražila oprost ali druga strana i dalje šuti. Budući da se radi o meni dragoj osobi ono što mi je žao je da smo od prijatelja postali potpuni neprijatelji, onaj zli je uspio učiniti svoje. Molim Gospi koja razvezuje čvorove, ali što još preporučujete. Hvala. BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 srp 2018 21:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Strpljivo podnositi svoj križ može samo onaj koji se u potpunosti pouzdaje u Božju volju. Pouzdati se znači vjerovati kako Bog zna što je za nas najbolje.

"Radi kao da sve ovisi o tebi, ali moli kao da sve ovisi o Bogu." Sv. Ignacije Loyolski

Mi se molimo. - Moli se onomu koji nam može pomoći, tako moliti znači vjerovati. Super!
Mi smo se ispovjedili. - Bogu smo priznali svoju odgovornost. On nam je u svom neizmjernom milosrđu oprostio. Bravo mi!
Mi smo oprostili. Ili barem kažemo kako smo oprostili. - Odlično za nas! Slava Bogu!

Ali ponekad te naše riječi (i oprosti) dođu pod kušnju, kako bi djelima potvrdili ono što smo riječima izrekli. Tako kušnja našu molitvu preobražava u djelatnu ljubav.

"Riječ tijelom postade" (Iv 1, 14). Riječ tijelom, molitva djelom.

Koja je to molitva (djelo) koja će nas osloboditi ove muke koju nosimo na plećima? Samo ona koja mijenja nas. Trebali bismo krenuti u potragu za molitvom koja će na bolje mijenjati nas same, a ne onu koja će biti čarobno (lako) rješenje za problem koji nas trenutno muči, jer mnogi problemi izgledaju besmisleno kada se sami promijenimo.

Zatražila si od Boga oprost, oprostila si uvrede, ispričala se osobi koju si uvrijedila i još se moliš s nakanom da se pomirite. Što još učiniti? Isus ti odgovara: “Ovaj se rod ničim drugim ne može izagnati osim molitvom i postom” (Mk 9,29)

Svaki križ je prilika za pobjedu ukoliko nasljedujemo Isusov primjer. Tako križ ("onaj zli je uspio učiniti svoje") postaje prilika, onima koji ljube, da sve izađe na dobro. "I natječe li se tko, ne ovjenčava se ako se zakonito ne natječe." (2 Tim 2,5).

Strpljivošću i blagošću dokazujemo koliko nas je molitva promijenila. "A ja vam kažem: Ne opirite se Zlomu! Naprotiv, pljusne li te tko po desnom obrazu, okreni mu i drugi." (Mt 5, 39). Što to znači? Znači da se treba suzdržati od potrebe da se išta požuruje ili (drugoj strani) objašnjava. Znači da se tu šutnju ("druga strana i dalje šuti") predaje Bogu za nakanu pomirenja. I ono najbitnije. Znači kako ćeš svaku buduću uvredu (pljusku po desnom obrazu), odgovoriti predavanjem te uvrede za spasenje duše osobe koja te napada (okrenuti drugi obraz). To znači ne opirati se Zlomu. U tome je velika mudrost, jer kada bi zli nastavio s napadom, radio bi protiv sebe. Znači ukoliko bi vi molili za onoga koji vas napada, svaki daljnji napad bi posvećivao vas oboje.

Molitva i post su škola poniznosti koja nas sprema za vrijeme kušnje. A u kušnji samo ponizan može uvrede i poniženja predati za spasenje onih koji nas napadaju. Tako ljubav pobjeđuje zlo, a prijateljstvo svaki razdor. Ako je vaše prijateljstvo nije rezultat neke prizemne kalkulacije, već iskrenog odnosa, ovaj će trenutak razdora biti još jedna stepenica u školi života.

Sve na veću slavu Božju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 srp 2018 18:41 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2015 15:48
Postovi: 31
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Uh kako mi je ovakav vas odgovoro trebao. Ja se stalno molim Bogu za jedan iskren i otvoren razgovor ali druga strana i dalje suti. Jos samo nisam postila, jer sam trenutno na jednoj terapiji pa moram jesti uz tablete ali cim malo ojacam i to cu Boze podrzi. Hvala puno i da, prinosit cu ti sutnju na svetoj Misi i u svakoj svojoj molitvi jer mi je zaista zao da jedno prijateljstvo ovako zavrsi. Bog vas blagoslovio. Neka blagoslovi i ovu njenu sutnju a mene ucini boljom i strpljivijom osobom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr