www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:24

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2530 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 28 ruj 2015 16:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 ožu 2014 19:35
Postovi: 275
Lokacija: Sušac
Podijelio: 49 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
johnny 5 napisao:
A jel tvoj deda inače išao u Crkvu i bio pobožan ili se pred smrt pomirio s Bogom?

Moj djeda je zbog teške bolesti bio svake nedjelje na Misi putem dalekovidnice - i na svakoj svetkovini.
Primao je svake godine župnika u kuću za blagoslov i skrušeno je molio Oče naš.
Uzorni stari župnik je imao njivu pored njegove i uvijek kad bi posjetio njega i baku je govorio:
'Vidi djeda Marka kako je dobar.' Kad sam mu prije nekoliko godina sjedeći pod vedrim, zvjezdanim nebom
objasnio zašto zvijezde svjetle imao sam priliku da vidim starog čovjeka koji se kao malo dijete
divi Božjem stvaralaštvu - dok sam ja pored njega i dalje sjedio kao panj.
Štoviše, on je svojom seljačkom mudrošću na osnovu mojih riječi u prvi mah bolje od mene shvatio što su zvijezde.
Župniku koji ga je ispovijedao je rekao: 'Da, sada idem iz ovog svijeta u onaj svijet.'
Bio je spreman i do kraja života je ostao svjestan svoje situacije. Na njegovoj sahrani je bilo mnoštvo ljudi.
Nije izlazio iz dvorišta ali su k njemu mnogi redovito dolazili. Draži (vjerodostojniji) su mi katolici koji nedjeljom
sjede pred dalekovidnicom ili krugovalom od onih koji su za javnost dobro uvježbali i usavršili pobožnu gimnastiku/masku.
- Teško da bi se netko pred smrt naglo obratio. Mislim da su takvi slučajevi rijetkost.
Valja se prisjetit djevica koje su bile budne i onih koje nisu marile za Nebo jer su mislile da imaju vremena
pa se nisu rješile starih (loših) navika.

I - prvo je pitao nekoga da li ona njega može čuti onda je uz blaženi smijeh nastavio njoj govoriti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od ita na 05 stu 2015 10:32.
Razlog: korisnik je zatražio brisanje posta
PostOvaj post je obrisan od Padova90 na 01 pro 2015 01:17.
Razlog: moram popraviti
PostPostano: 02 pro 2015 16:10 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 02 pro 2015 14:46
Postovi: 1
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Evo budući da je netko napisao da nema svjedočanstava odavno ja sam se odlučio registrirati na forum. Ima svjedočanstava jako puno na internetu samo ih treba potražiti.

Prije mi nije išlo nikako u glavu kako netko može biti toliko zao da obrlati ljude da postoji Bog i uzimati ljudima novce budući da nisam nalazio niti jedan valjani razlog koji bi opravdao to što oni čine. Za vjernike sam mislio da su glupi jer žive u laži i da im je tako lakše živjeti pred težinom života umišljajući da je tu neki Bog. Evo obratio sam se u Šurkovcu kod fra. Ive Pavića kao i tisuće drugih ljudi i ozdravio duhovno kao i tisuće drugih ljudi i postao sam vjernik. Smatram da bi ja puno puno brže postao vjernik da Katolička crkva u HR nije toliko u krizi. U HR imamo jako puno tradicionalnih vjernika dok je jako malo žive vjere. Kod naših fratara nedostaje ono što se događa u Šurkovcu kod fra Ive Pavića (naravno da nije on jedini, nemojte me hvatat za riječi...), a to su molitve za oslobođenje i ozdravljenja. Sami oni nisu naravno krivi jer se na teologiji najviše filozofira, a Sotona se skoro i ne spominje....Ne trebam ni pričati koliko mi se život poboljšao koliko sam "zdraviji", to je dakle smiješno. Koliko sam ljudi samo upoznao koji su ozdravili po vjeri, oslobodili se zlih duhova, duhovno ozdravili, spasili od samoubojstva....U Šurkovcu sam osjetio živu vjeru i sada je živim u potpunosti i radim na sebi. Ne vjerujem da itko tko je spoznao da je Isus živ da može samo tako otići od njega jer to nema nikakvog smisla. Ne znam s kakvim blagom bi Isusa usporedio. Naravno tu padanja i dizanja što prolazi svaki vjernik. Smatram da je Katolička karizmatska obnova Bogom dana i da nosi jako velike plodove samo ih treba mudro ubrati. Spomenuo bi neke probleme koje vidim trenutno pa ih možemo komentirati.

Problem #1: Na teologiji se praktično ništa ne uči o Sotoni, zlodusima, razničitim duhovnim praksama, načinima napada, načinima obrane, načinima prepoznavanja, simptomima...i to je jako veliki problem! Rezultat je da puno ljudi imaju probleme sa zlodusima, a da to uopće ne znaju. Također imamo dosta ljudi koji su završili na razno raznim tabletama zbog toga, a nisu trebali ili su čak trenutno u psihijatriji i tako žive. Također velika većina naših fratara nema pojma o tome, a kamoli kako da ljudima pomogne. Naši svećenici nisu uopće svjesni i treba ih netko podučiti barem osnovama djelovanja zla. Preporučujem Vam knjigu od Milivoja Bolobanića - Kako prepoznati zamke zloga. Primjećujem da višegodišnji/cjeloživotni vjernici također jako često nemaju pojma o istome. Vjernici jako lako završe na različitim tretmanima bioenergije, reikija....Veliki problem o kojem bi svatko trebao pričati sa svojim svećenicima u svojoj župi. Poticati/dosađivati svojim fratrima i organizirati neku tribinu/predavanje s nekim tko ima iskustva o toj temi.

Problem #2: Svećenici ne mole za ozdravljenje svoga naroda i izgubila se putem služba ozdravljanja. Jako veliki problem! Kad je Isus ozdravljao i izgonio zloduhe u Bibliji nije se šalio...

Problem #3: Većina vjernika nije doživjela "počivanje u Duhu Svetomu" i evo ja vas sve pozivam da to doživite. Ja sam doživio šest puta i evo živ sam. Razumijem da je to nešto "novo" i da će trebati vremena da se prihvati, ali ja vas ohrabrujem da se to doživi. I ne bi sada o ovome raspravljao jer imamo temu o tome.

Zaključak: Završi bi s optimizom. Svjedok sam velike promjene kod ljudi u HR. Puno i mladih i starih ljudi se okreće Bogu. Jako puno ljudi odlazi na različite duhovne obnove tipa Šurkovac, Tabor...Katolička karizmatska obnova donosi strašne plodove i što je prije prihvate naši svećenici to će biti i efikasnija, a vjernici će manje lutati. Vjernici se znaju izgubiti u svom doživljaju i potreban je netko da ih razumije i usmjeri pravilno u njihovnim nastojanjima. Puno je pitanja, a malo je odgovora. Sreća imamo internet :D Koliko ja vidim KKO je nezaustavljiva i širi se velikom brzinom, a njezih uspjeh ovisi puno i o nama laicima. Trebamo se aktivirati i pričati s našim svećenicima u župi o tim temama. Organizirati tribine.

P.S. Budući da Šurkovac zna biti tema rasprave ja ću iznijeti svoje mišljenje. U Šurkovacu je tisuće ljudi ozdravilo i ozdravlja, tisuće ljudi se obratilo i obraća, ako netko vidi u tome nešto loše onda ne znam.

Citat:
"Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze vama u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi. Po njihovim plodovima ćete ih prepoznati. Bere li se s trnja grožđe ili s bodljike smokve? Tako svako dobro stablo rađa dobrim plodovima, a nevaljalo stablo rađa plodovima zlim. Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima njihovim ćete ih prepoznati." (Matej 7, 15)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 pro 2015 17:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
HI IvanTodor (ako je vam to stvarno ime, prelijepo je). Hvala sto ste podijelili vase svjedocanstvo i Bogu hvala na svemu sto vam se desilo.
Medutim, koliko sam shvatila, vi ste KKO nedavno otkrili, naravno ono donosi plodove, ali biste se mozda ipak trebali suzdrzati kad je rijec o raspravama koje predlazete. Kod sva 3 problema koja navodite, slika ipak nije tako crno-bijela kakvom je predstavljate.
Samo polako i pametno - naglasak, mozda ipak, na polako :-)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 pro 2015 20:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
IvanTodor napisao:
Evo budući da je netko napisao da nema svjedočanstava odavno ja sam se odlučio registrirati na forum. Ima svjedočanstava jako puno na internetu samo ih treba potražiti.

Prije mi nije išlo nikako u glavu kako netko može biti toliko zao da obrlati ljude da postoji Bog i uzimati ljudima novce budući da nisam nalazio niti jedan valjani razlog koji bi opravdao to što oni čine. Za vjernike sam mislio da su glupi jer žive u laži i da im je tako lakše živjeti pred težinom života umišljajući da je tu neki Bog. Evo obratio sam se u Šurkovcu kod fra. Ive Pavića kao i tisuće drugih ljudi i ozdravio duhovno kao i tisuće drugih ljudi i postao sam vjernik. Smatram da bi ja puno puno brže postao vjernik da Katolička crkva u HR nije toliko u krizi. U HR imamo jako puno tradicionalnih vjernika dok je jako malo žive vjere. Kod naših fratara nedostaje ono što se događa u Šurkovcu kod fra Ive Pavića (naravno da nije on jedini, nemojte me hvatat za riječi...), a to su molitve za oslobođenje i ozdravljenja. Sami oni nisu naravno krivi jer se na teologiji najviše filozofira, a Sotona se skoro i ne spominje....Ne trebam ni pričati koliko mi se život poboljšao koliko sam "zdraviji", to je dakle smiješno. Koliko sam ljudi samo upoznao koji su ozdravili po vjeri, oslobodili se zlih duhova, duhovno ozdravili, spasili od samoubojstva....U Šurkovcu sam osjetio živu vjeru i sada je živim u potpunosti i radim na sebi. Ne vjerujem da itko tko je spoznao da je Isus živ da može samo tako otići od njega jer to nema nikakvog smisla. Ne znam s kakvim blagom bi Isusa usporedio. Naravno tu padanja i dizanja što prolazi svaki vjernik. Smatram da je Katolička karizmatska obnova Bogom dana i da nosi jako velike plodove samo ih treba mudro ubrati. Spomenuo bi neke probleme koje vidim trenutno pa ih možemo komentirati.

Problem #1: Na teologiji se praktično ništa ne uči o Sotoni, zlodusima, razničitim duhovnim praksama, načinima napada, načinima obrane, načinima prepoznavanja, simptomima...i to je jako veliki problem! Rezultat je da puno ljudi imaju probleme sa zlodusima, a da to uopće ne znaju. Također imamo dosta ljudi koji su završili na razno raznim tabletama zbog toga, a nisu trebali ili su čak trenutno u psihijatriji i tako žive. Također velika većina naših fratara nema pojma o tome, a kamoli kako da ljudima pomogne. Naši svećenici nisu uopće svjesni i treba ih netko podučiti barem osnovama djelovanja zla. Preporučujem Vam knjigu od Milivoja Bolobanića - Kako prepoznati zamke zloga. Primjećujem da višegodišnji/cjeloživotni vjernici također jako često nemaju pojma o istome. Vjernici jako lako završe na različitim tretmanima bioenergije, reikija....Veliki problem o kojem bi svatko trebao pričati sa svojim svećenicima u svojoj župi. Poticati/dosađivati svojim fratrima i organizirati neku tribinu/predavanje s nekim tko ima iskustva o toj temi.

Problem #2: Svećenici ne mole za ozdravljenje svoga naroda i izgubila se putem služba ozdravljanja. Jako veliki problem! Kad je Isus ozdravljao i izgonio zloduhe u Bibliji nije se šalio...

Problem #3: Većina vjernika nije doživjela "počivanje u Duhu Svetomu" i evo ja vas sve pozivam da to doživite. Ja sam doživio šest puta i evo živ sam. Razumijem da je to nešto "novo" i da će trebati vremena da se prihvati, ali ja vas ohrabrujem da se to doživi. I ne bi sada o ovome raspravljao jer imamo temu o tome.

Zaključak: Završi bi s optimizom. Svjedok sam velike promjene kod ljudi u HR. Puno i mladih i starih ljudi se okreće Bogu. Jako puno ljudi odlazi na različite duhovne obnove tipa Šurkovac, Tabor...Katolička karizmatska obnova donosi strašne plodove i što je prije prihvate naši svećenici to će biti i efikasnija, a vjernici će manje lutati. Vjernici se znaju izgubiti u svom doživljaju i potreban je netko da ih razumije i usmjeri pravilno u njihovnim nastojanjima. Puno je pitanja, a malo je odgovora. Sreća imamo internet :D Koliko ja vidim KKO je nezaustavljiva i širi se velikom brzinom, a njezih uspjeh ovisi puno i o nama laicima. Trebamo se aktivirati i pričati s našim svećenicima u župi o tim temama. Organizirati tribine.

P.S. Budući da Šurkovac zna biti tema rasprave ja ću iznijeti svoje mišljenje. U Šurkovacu je tisuće ljudi ozdravilo i ozdravlja, tisuće ljudi se obratilo i obraća, ako netko vidi u tome nešto loše onda ne znam.

Citat:
"Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze vama u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi. Po njihovim plodovima ćete ih prepoznati. Bere li se s trnja grožđe ili s bodljike smokve? Tako svako dobro stablo rađa dobrim plodovima, a nevaljalo stablo rađa plodovima zlim. Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima njihovim ćete ih prepoznati." (Matej 7, 15)



Dobro nam došao brate u Kristu! :grlim te:
Vrlo lijepo si sve ovo napisao :b112:

Samo ti budi i dalje takav, "vruć za Gospodina" jer srednjeg puta nema:

'Ne, ti nisi ni vruć ni studen. Da si barem vruć ili studen. No zato što si mlak ispljunuti ću te iz svojih usta' (Otk 3,15-16).

Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 pro 2015 12:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
IvanTodor napisao:
Evo budući da je netko napisao da nema svjedočanstava odavno ja sam se odlučio registrirati na forum. Ima svjedočanstava jako puno na internetu samo ih treba potražiti.

Prije mi nije išlo nikako u glavu kako netko može biti toliko zao da obrlati ljude da postoji Bog i uzimati ljudima novce budući da nisam nalazio niti jedan valjani razlog koji bi opravdao to što oni čine. Za vjernike sam mislio da su glupi jer žive u laži i da im je tako lakše živjeti pred težinom života umišljajući da je tu neki Bog. Evo obratio sam se u Šurkovcu kod fra. Ive Pavića kao i tisuće drugih ljudi i ozdravio duhovno kao i tisuće drugih ljudi i postao sam vjernik. Smatram da bi ja puno puno brže postao vjernik da Katolička crkva u HR nije toliko u krizi. U HR imamo jako puno tradicionalnih vjernika dok je jako malo žive vjere. Kod naših fratara nedostaje ono što se događa u Šurkovcu kod fra Ive Pavića (naravno da nije on jedini, nemojte me hvatat za riječi...), a to su molitve za oslobođenje i ozdravljenja. Sami oni nisu naravno krivi jer se na teologiji najviše filozofira, a Sotona se skoro i ne spominje....Ne trebam ni pričati koliko mi se život poboljšao koliko sam "zdraviji", to je dakle smiješno. Koliko sam ljudi samo upoznao koji su ozdravili po vjeri, oslobodili se zlih duhova, duhovno ozdravili, spasili od samoubojstva....U Šurkovcu sam osjetio živu vjeru i sada je živim u potpunosti i radim na sebi. Ne vjerujem da itko tko je spoznao da je Isus živ da može samo tako otići od njega jer to nema nikakvog smisla. Ne znam s kakvim blagom bi Isusa usporedio. Naravno tu padanja i dizanja što prolazi svaki vjernik. Smatram da je Katolička karizmatska obnova Bogom dana i da nosi jako velike plodove samo ih treba mudro ubrati. Spomenuo bi neke probleme koje vidim trenutno pa ih možemo komentirati.

Problem #1: Na teologiji se praktično ništa ne uči o Sotoni, zlodusima, razničitim duhovnim praksama, načinima napada, načinima obrane, načinima prepoznavanja, simptomima...i to je jako veliki problem! Rezultat je da puno ljudi imaju probleme sa zlodusima, a da to uopće ne znaju. Također imamo dosta ljudi koji su završili na razno raznim tabletama zbog toga, a nisu trebali ili su čak trenutno u psihijatriji i tako žive. Također velika većina naših fratara nema pojma o tome, a kamoli kako da ljudima pomogne. Naši svećenici nisu uopće svjesni i treba ih netko podučiti barem osnovama djelovanja zla. Preporučujem Vam knjigu od Milivoja Bolobanića - Kako prepoznati zamke zloga. Primjećujem da višegodišnji/cjeloživotni vjernici također jako često nemaju pojma o istome. Vjernici jako lako završe na različitim tretmanima bioenergije, reikija....Veliki problem o kojem bi svatko trebao pričati sa svojim svećenicima u svojoj župi. Poticati/dosađivati svojim fratrima i organizirati neku tribinu/predavanje s nekim tko ima iskustva o toj temi.

Problem #2: Svećenici ne mole za ozdravljenje svoga naroda i izgubila se putem služba ozdravljanja. Jako veliki problem! Kad je Isus ozdravljao i izgonio zloduhe u Bibliji nije se šalio...

Problem #3: Većina vjernika nije doživjela "počivanje u Duhu Svetomu" i evo ja vas sve pozivam da to doživite. Ja sam doživio šest puta i evo živ sam. Razumijem da je to nešto "novo" i da će trebati vremena da se prihvati, ali ja vas ohrabrujem da se to doživi. I ne bi sada o ovome raspravljao jer imamo temu o tome.

Zaključak: Završi bi s optimizom. Svjedok sam velike promjene kod ljudi u HR. Puno i mladih i starih ljudi se okreće Bogu. Jako puno ljudi odlazi na različite duhovne obnove tipa Šurkovac, Tabor...Katolička karizmatska obnova donosi strašne plodove i što je prije prihvate naši svećenici to će biti i efikasnija, a vjernici će manje lutati. Vjernici se znaju izgubiti u svom doživljaju i potreban je netko da ih razumije i usmjeri pravilno u njihovnim nastojanjima. Puno je pitanja, a malo je odgovora. Sreća imamo internet :D Koliko ja vidim KKO je nezaustavljiva i širi se velikom brzinom, a njezih uspjeh ovisi puno i o nama laicima. Trebamo se aktivirati i pričati s našim svećenicima u župi o tim temama. Organizirati tribine.

P.S. Budući da Šurkovac zna biti tema rasprave ja ću iznijeti svoje mišljenje. U Šurkovacu je tisuće ljudi ozdravilo i ozdravlja, tisuće ljudi se obratilo i obraća, ako netko vidi u tome nešto loše onda ne znam.

Citat:
"Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze vama u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi. Po njihovim plodovima ćete ih prepoznati. Bere li se s trnja grožđe ili s bodljike smokve? Tako svako dobro stablo rađa dobrim plodovima, a nevaljalo stablo rađa plodovima zlim. Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima njihovim ćete ih prepoznati." (Matej 7, 15)


Zanimljivo svjedočanstvo. A reci ako si voljan, kako to da si otišao u Šurkovac s obzirom da si sam napisao da si mislio da je vjera prodavanje magle a vjernici izmanipulirane ovce? Šta jel ti neko predložio a ti si rekao idem ja vidjet šta se tome događa ili...?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 pro 2015 17:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2015 14:53
Postovi: 395
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Lijepo je citati sva ova lijpa pozitivna svjedocanstva. Moje je negativno. Ali mozda i ja za 50 godina nesto pozitivno napisem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 pro 2015 19:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 sij 2014 21:10
Postovi: 182
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 118 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
lalelu napisao:
Lijepo je citati sva ova lijpa pozitivna svjedocanstva. Moje je negativno. Ali mozda i ja za 50 godina nesto pozitivno napisem.

I evo tebe :b112:
Nisi dugo tulila jadna ja..ali si jedva dočekala :(
Netko je tu visio danima nudeći se.
Nisam upamtila nick jer sam naime zauzeta,da nisam ..hahah :D
Vjerujem da si tada "virila" ali nisi imala hrabrosti da mu se javiš.Kad budeš imala svjedočanstvo ti tu piši,dok nemaš ima tema koje si sama otvorila a i onih "chat lijevo i desno" pa se raspiši.. :grlim te:
Ne mrdneš li se i za 50 godina ćeš samo u nekom staračkom domu pričati isto.
Ne znam da li ćeš naći slušaoce naime u toj dobi i sluh postaje jako slab.
Nema gorega od žene koja je non stop kiselog lica ili posesivne i ljubomorne žene (sve isto mislim i za muške).
No ponavljam se a to isto prelazi u dosadu :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re:
PostPostano: 31 pro 2015 17:16 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
AngelMyst napisao:
Dakle, hoćete vjerska iskustva... pa evo, stavit ću par svojih tekstova i razmišljanja koja su pisana unutar zadnjih nekoliko godina... baš me zanimaju vaši komentari.......

...........................................................................................................

Plodnost...

... daleko je plodnija vjera koja raste u tišini, u tihom povjerenju u Boga... osobno, nikada nisam sudjelovao niti na jednoj karizmatskoj obnovi, na molitvenom skupu, nikada nisam euforično plesao oko oltara, ja sam isto onaj “obični” vjernik koji voli tradiciju, mir i tišinu u Crkvi, koji se hrani Nedjeljnom Euharistijom, koji obožava kada se pjeva Liturgijski tekst, kada ga se ne zamjenjuje novokomponiranim duhovnim pjesmama, i... bez obzira na to što sam “tih” i “povučen”, doživio sam predivna duhovna iskustva, daleko od očiju svijeta, potpuno sam, skriven u Njemu, u molitvi, u polutami svoje sobe... Što ja mogu dati Bogu? Što? Što ja to imam, a da nisam dobio od Njega? Da li Njemu treba moje pljeskanje? Ne treba... i prije nego stanem pred Njega On sve zna.... Što Njega zanima? Njega zanima jedino moje srce, da li je moje srce u Njemu!... A kada ti je srce u Njemu, onda je u svakom tvom i najmanjem koraku, u svakom tvom i najmanjem djelu, u svakoj tvojoj misli, u svakoj tvojoj riječi utisnuto Njegovo ime...

...........................................................................................................

Uživati na Putu....

Sjedim u parku na klupi... (iskreno, prvih desetak minuta nisam uopće razmišljao o pisanju, jednostavno sam se opustio i uživao u trenutku) ... oko mene se čuju glasovi djece (u blizini je škola)... na jednoj od klupa sjedi jedan mladi par, nešto se raspravljaju, ne čujem glasove, ali po gestikulaciji vidim da se svađaju, ona odlazi, pa se vraća.... okrenuo sam glavu na drugu stranu... nije baš taktično miješati se u tuđe razmirice... makar i s distance!

Uživati na Putu... da, nekako mi je zapela za oko ta rečenica tvoga prijatelja... ne mogu reći za sebe da sam nezahvalno biće, niti da mi išta u životu nedostaje osim LJUBAVI – življene, oživotvorene, ostvarene, ispunjene u zajedništvu s drugom osobom, s drugim dijelom mene... (pobjegao mi je pogled na ono dvoje – sada se grle i ljube!, niti ne znaju koliko su sretni!... sreća... zahvalnost... jednom dok sam razmišljao koji je smisao i svrha moje samoće, odjednom mi je došlo nadahnuće za spontanu molitvu zahvale za to stanje! Evo, podijelit ću ju s tobom:

Bože, hvala Ti na daru samoće i neispunjenosti,
hvala Ti što si me naučio što znači
biti i kročiti kroz život sam.

Molim Te da, kada se njezini i moji
putevi stope,
niti jedan trenutak života ne zaboravim
hladnoću usamljenosti,
nego da svaki trenutak s Njom
doživim kao neprocjenjiv dar!
AMEN!


Kada razmišljam... čovjek... biće stvoreno na sliku Božju... voljeti i biti voljen – to je naša srž, naša ESENCIJA! Reći da sam sretan i slobodan – ostvaren... možda će to zvučati kao apsurd, ali smatram da ću slobodu – pravu slobodu i sreću, doživjeti tek u zajedništvu s njom! Tek kada se Njegova ljubav počne ocrtavati kroz konture njezinog bića!

....evo, baš mi se javlja jedna slika... Adam, prvi čovjek, bezgrešan, otvoreno komunicira s Bogom, živi u svijetu koji na sebi nema trunke ljage grijeha, a opet! Čak niti u tome SAVRŠENOM okružju on nije potpun, nešto nedostaje, NETKO NEDOSTAJE! Nedostaje Ona, Eva, žena, druga osoba, i tek nakon stvaranja žene, raj postaje RAJ u pravom smislu te riječi – potpuno osmišljen, svrhovit i SAVRŠEN! ... i sada ja pitam tebe – da li tražim previše od Boga kada ga molim za jedan divan, ispunjen, kršćanski brak? Da li tražim previše? Mislim da ne, mislim da je ono za što ga molim nešto najnormalnije na svijetu – voljeti jednu ženu i da ta žena voli tebe, i da vaša ljubav bude sva uronjena u Njegovoj ljubavi – pa da li postoji nešto ljepše?

Možda ćeš reći da pretjerujem, da previše idealiziram stvarnost i život... ne znam, puno sam razmišljao i propitkivao samoga sebe i... iz svega sam zaključio da je zapravo najbitnija stvar u svakoj vezi da se ona temelji na ispravnom vrijednosnom sustavu, na iskrenosti, prihvaćanju, opraštanju...htio sam reći...Bog nam daje dobar temelj, svoje Zakone, i ako se na njima gradi veza onda će to biti nešto čvrsto, dobro, kvalitetno, nešto što će obadvjema osobama omogućiti da se razvijaju kao ličnosti, da rastu, da se usavršavaju i da uče jedno od drugoga i da teže onoj punini koja će tek doći nakon ovoga života, a to je nešto predivno...zamisli!..cijeli život provedeš s jednom osobom i svaki dan ti predstavlja novi izazov i novo otkriće i novo davanje sebe drugome i novi rast u ljubavi! Pa zar to nije fantastično! Zar to nije jedna fantastična slika? Zar to nije PRAVI užitak?

Hmmm.... uživati na putu... mislim da je puno ljepše, ispunjenije, bogatije i uzbudljivije uživati i putovati u dvoje...


...........................................................................................................


Odgovor na jedno pitanje...

Nije grad, skoro niti gradić, privlačan i odbojan istovremeno, 5000 stanovnika, pun krajnosti, kontrasta, kontradikcije. Privlačan zbog svoje monotonije, predvidljivosti, topline koja se nazire, poznatih ljudi, prijatelja, sigurnosti koju mi pruža, zbog lica kojima ne znam ime, ali su se usjekli u njegov lik i dali mu oblik... Odbojan zbog banalnosti i površnosti istih tih ljudi...

Volim ponekada pobjeći iz njega, zaputiti se negdje, skrenuti s ceste, otići u prirodu... hmmm, miris zemlje, lahor vjetra, toplina sunca, fraktalnost i nepomičnost Papuka i Krndije, titranje zraka, vibriranje prapočela... obrisi Savršenstva...

Volim sklad, mir, nepomućenost, predvidivost, a s druge strane osjećam nemir, rascijepljenost, podvojenost, dihotomiju... ne znam, možda krv, dalmatinsko-slavonska! Nemir i putenost Juga, smirenost i podatnost Ravnice...

Ne volim glamur, svjetla, reflektore, najugodnije se osjećam u majici, hlačama i patikama, privlači me minimalizam, čistoća i sklad koji se kriju iza jednostavnosti oblika, nisam baš pretjerano uredan!, a volio bih biti, nisam stalan, konstantan, ponekada sam prevrtljiv, tvrdoglav, ne volim kada me se pokušava mijenjati, volim mir, kontemplaciju, a s druge strane osjećam neodoljivu želju da gradim, da stvaram, da razaram ruševine i postavljam nove temelje, da obnavljam lice zemlje! Kako zapaliti svijet - pitaš? To mogu učiniti samo kroz vatru Njezine ljubavi!


...........................................................................................................


Šapat sluge Ljubljenoga…

…i slušat ćete jecaje Eona , i orit će se glas sluge Pravednoga, i hranit će vas ljubav sluge Pradavnoga, i tješit će vas uzdasi sluge Ljubljenoga, i gledat ćete Divnu, zaručnicu sluginu, miljenicu i ljubljenu Njegovu, i plakat će vam Srce, i jecat će vam Duša, i proći ćete Smrt i Muku Uskrsnuća… i obnovit ćete ruševine Razorene, i gledat ćete opet igru Obećane, i slušat ćete opet glas Ostavljene, i vidjet ćete opet ples Zaboravljene, i pjevat ćete opet pjesmu Obnovljene...


...........................................................................................................



Protiv Kraljeva i Knezova Hrvatskih...

I dođe mi riječ Gospodnja...
Prorokuj! Prorokuj slugo Moj!
Okruži pogledom,
podigni glas svoj,
i zapiši riječi Moje!

Prorokuj protiv Kraljeva i Knezova Hrvatskih,
Navijesti im dan propasti i
godinu odmazde Gospodnje,
Navijesti im dan pravde i istine,
dan osvete i srdžbe Moje,

Ispunili su zla i zločine svoje,
uklonili od sebe milosrđe Moje!
Grabež im je otac, Korupcija majka!
Drhtat će im duša od jutra do mraka!

Usta su im puna pravde – a pravdu pogaziše!
Kunu se poštenjem – poštenje zaboraviše!
Istinom se diče – istinu ne upoznaše!

Grade sebi kule i gradove!
Na tuđoj muci!
Na tuđoj bijedi!
Na tuđem očaju!
Siluju ovaj narod,
Tlače ga,
Izrabljuju do besvijesti,
Cijede iz njega i posljednju kap krvi,
i posljednji dah života!!!
PROPLAČI ZEMLJO!!!
PROPLAČI ZEMLJO OD MUKE i JADA!!!

Navijesti im slugo Moj!
Navijesti im dan naplate i dan srdžbe Moje,
Silan ću biti u dan gnjeva!
Silan i nemilosrdan u dan osvete Svoje!

Za svaku suzu,
plakat će dvostruko!
Za svaku krivu mjeru,
naplatit ću im trostruko!
Za svako zlo,
vratit ću im stostruko!


...........................................................................................................


MOJ PUT....

Pa, iskustva na putu se razlikuju, recimo sv. Ivan od Križa kaže da se tamna noć - kod ljudi koji su sposobni podnijeti velike patnje - događa u kratkom vremenu i uz veliki intenzitet (to je bio slučaj kod mene - trajalo je 3 dana i ja sam stvarno mislio da ću poludjeti od boli i muke)... dok kod osoba koje su "osjetljivije" to može trajati duži vremenski period i da se javlja povremeno uz jači ili slabiji intenzitet.... a, kako je mene Bog pripremio za to iskustvo... pa, obraćenje sam doživio prije 9 godina i 6 godina sam proveo u fazi "početnika", znači molitva, razmatranja, meditacije, askeza... ali, događalo mi se ono što si i ti spomenula u jednoj od prošlih poruka - intelektualno sam sve to shvaćao, ali problem mi je bio to živjeti, odnosno, spustiti to znanje na razinu svakodnevnog života, na razinu prakse i življene vjere i to me je stvarno bilo mučilo... dok, jedne korizme - prije 3 godine, nisam odlučio ući u jednu totalno full askezu - prekrižio sam SVE! Samo molitva, svakodevna euharistija i normalan svakodnevni rad na poslu, a sve ostalo - NULA! bez radija, TV-a, muzike, izlazaka, druženja s ljudima - sve je prekriženo, nisam čak niti jeo meso! [a, poslije sam rekao - ako sam išta za to vrijeme shvatio - to je da ne želim biti vegetarijanac!:)] Uglavnom... na kraju korizme sam otišao na veliku uskršnju ispovijed, i došao sam do svećenika, i on me onako pogledao i upitao: Da li si ti bogoslov? - Ja rekoh - ne! Da li studiraš teologiju? Ja opet - ne! [(btw. bavim se managerskim poslom)] I kaže on meni - Da li ti znaš da si ti karizmatik! To se jednostavno vidi po tebi! Da, nakraju mi tip reče - izaberi si sam pokoru! ... i mene je to mučilo - što mu to znači karizmatik, što? što to Bog hoće od mene?? ... osam mjeseci poslije (između Božića i Nove godine) imao sam jedan splet okolnosti... jednostavno jedno stanje neopisivesreće i ispunjenja... i u tome stanju ja rekoh Bogu - evo, mijenjaj me koliko god hoćeš - i, ono što se dogodilo je to da je jednostavno, preko noći, sva taradost ishlapila, nestala, kao da je Bog nestao iz mog života - i to su bila ta tri dana agonije... i na kraju toga, na samom vrhuncu... otvorio sam slučajno jedan Biblijski tekst iz Izaije - pročitao ga i.... ne mogu ti to opisati, ali kao da je svaka riječ koja je tamo bila napisana - bila napisana samo za mene! i, ja se slučajno pogledao u gledalo... i lice mi je sjalo, pa ne znam... vjerojatno kao i Mojsiju kada je silazio sa Sinaja! Izgledao sam sam sebi kao anđeo!........

evo, prošle su pune tri godine, i što mogu reći o plodovima... pa, daleko sam slobodniji, fleksibilniji, otvoreniji prema životu, prema drugim ljudima, sigurniji, samosvjesniji, bolji, prirodniji, zadovoljniji sa samim sobom, svojim životom, uglavnom jaaako puno pozitivnih stvari, hmmmm kada bolje razmislim, ne mogu naći niti jednu negativnu!.......

hm, celibat.... mislim da treba razlikovati kategoriju celibata i kategoriju čistoće.... rijetki imaju karizmu celibata, ali svatko tko iskreno živi vjeru ima dar čistoće (redovan dar).... da bih ti objasnio celibat moram poći od stvaranja...

Bog je stvorio čovjeka kao dvojno biće, da se tako izrazim, kao muško i žensko... i muškarac je slika Boga, i žena je slika Boga.....muškarac je slika Njegove snage, pouzdanosti, vjernosti, muškarac je zaštitnik, branitelj, skrbnik, graditelj.... dok žena, s druge strane predstavlja sliku Njegove ljubavi, topline, dobrote, vjernosti, "mekoće"... žena je već sama po sebi - živa ljubav i molitva... što kod muškaraca nije slučaj - za nas je molitva "zanat koji treba svladati", upravo zato što mi nismo, a vi jeste po samoj svojoj konstituciji već ostvarena ljubav na neki način!
Dakle da bi čovjek bio doista ostvaren on u sebi mora sadržavati obadvije dinamike i mušku i žensku, celibatanci imaju taj dar da su oni na neki način već pomireni u samima sebi jer im je Bog nadopuna tog drugog pola, dok kod ljudi koji imaju karizmu braka - tu unutarnju ispunjenost muškarac nalazi u ženi, a žena muškarcu...

i tu se zaprava rađa sva ta sinergija ljubavi, strasti i svega što iz toga proizlazi, jer tek tada čovjek postaje u pravom smislu riječi - sličan Bogu - tek kada voli i kada se realizira na način da tu ljubav daje drugoj osobi, (ali i da ju u istoj mjeri prima)...................

...........................................................................................................

Evo, to bi za sada bilo to! 8)


Ima puno različitih svjedočanstava na TT-u ,a ovo mi je baš jedno od onih u kojem se vidi da je obraćenje cjeloživotni proces,
pun uspona i padova,al bitan je naš trud i volja da idemo pravim putem uz Božju pomoć.
I koliko god teško nekad bilo,to je jedini i najbolji put.
p.s.Ovo što sam na kraju podebljala mi je odlično rečeno i baš je tako :b112: .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2530 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr