www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 04:58

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2530 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 253  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 lis 2006 11:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
angelique napisao:
Ja sam još početnik u svemu, a upravo od kad sam se vratila na pravi put sve mi je krenulo drugim putem. Moram priznat da mi situacija na poslu nikad nije bila gora, radim i po 12 sati svaki dan, nekad i vikendom (plaća nikakva, ne dobijem ju ni cijelu), a najgora su mi psihička maltretiranja i ogovaranja od šefice koja radi sve da dobijem otkaz. Bila sam i blizu otkaza, čak je mome kolegi iza leđa govorila da bi si učinila ja uslugu kad bi dala ili dobila otkaz. tražila je od njega da krivnju za nešto svali na mene iako nisam kriva, pa bi tada sigurno dobila otkaz. Dok sam bila na rubu i pripremala se za to, u međuvremenu je isti kolega dao otkaz i šokirao sve jer se nisu nadali, pa sam ja opet stavljena sa strane. Slaba sam i ne znam još kako biti slobodna od svega toga.Milijun puta sam se mislila "Bože, da li želiš da budem na mjestu gdje me niko ne želi i gdje žele da odem?!" i nakon toga bi uslijedio znak da me oni ne žele, da bi me maknuli, a ja ne znam šta da radim. jedina sam žena koja je izdržala u ovom uredu više od godinu i pol, svi odlaze i nakon tjedan dana.Ne mogu naučit ono što trebam, pa se pitam što da radim. Molim se i predajem to Isusu, ali nisam vesela i vidim kako mi je vjera slaba a to me još dodatno rastuži jer jedno molim a drugo provodim u život. Već godinu dana želim pobjeć odavde ali sam svjesna da nisam bezveze na ovom poslu,d ame je isus naučio šutjeti i trpjeti sve pogrde, činjenicu da nisam prihvaćena ali je najgore što ja više ni fizički nemam snage tako da je bilo dana kad sam se tresla od umora. Da li nastaviti nešto što crpi sve iz mene i unosi nemir pogotovo jer ne stižem sve obavit koliko mi daju?! Sestre i braća iz jedne zajednice mi većinom govore da odem a ja nekako želim da saznam šta Isus hoće , a opet on me želi sretnu, a ja sam slaba....i ne znam osluhnut...


Angelique, ja sam bila jednom na mjestu koje sam silno željela, ne bih odavala previše detalja da se sazna koje je to mjesto, pokušat ću sa što manje detalja reći poruku koju želim reći pa neka mi Bog pomogne da uspijem. Uglavnom to je bilo mjesto za kojim sam čeznula, nisam znala da me tamo čeka patnja. Bila sam tek spašena i vjerujem da me je đavo napao odmah ne bi li me uništio i to malo vjere u meni što se rodilo. Osjećala sam se gadno: zašto je Bog dozvolio da ja taka beba pa već patim?! Zar mi ne bi trebalo biti lijepo? Zar male bebe ne treba paziti i maziti?! Ništa mi nije bilo jasno. Problemi su bili vrste da me je samo Bog mogao iz njih izvući i izvukao je!!! Zbilja sve je bilo rješeno meni u prilog. U roku od 2-3 mjeseca rješilo se 99% toga što je izgledalo nemoguće-neću sad opsivati detalje, bilo bi predugačko. No bez obzira što se jesu stvari većinom rješile posljedice u meni su ostale. Ja sam poprilično emotivna osoba i to je mene uništilo! Doslovno mi je jake rane otvorilo da sam imala čak i problema da se đavo na njih nakačio i davao mi jaaake duševne boli. Često sam plakala, patila kad bih vidjela ljude koji su me povrijedili, suze su samo od sebe krenule... Ma baš duševno mučena. Sjećam se da sam jednom pitala Boga: da li je to od tebe? (to da li je bila Njegova volja da mi se to dogodilo-kao neki kršćani kažu da te nauči nešto iz toga). Sjećam se da je jedan kršćanin dobio riječ proročku za mene (koji nije znao što mi se dešava) i između ostalog mi rekao: ''To što ti se dogodilo nije bilo od mene''. Tada mi je laknulo da Bog ipak tu bol nije htio. No bol je ostala i dalje, često bih kad bi se suočila sa situacijom koja me na to podsjećala i dalje plakala. Odlučila sam zauvijek otići s toga mjesta što me podsjećalo na to učinjeno zlo, nisam to više mogla psihički trpiti. Onda je došla riječ od Boga: ''Evo činim nešto novo''. Mislila sam: pa da bit će novo jer ću otići pa će mi biti bolje... Jedan dan opet se dogodila jedna stvar koja me podsjetila na to zlo, opet sam plakala... došla sam uplakana na seminar u crkvu. Bila je tamo jedna osoba iznimno jaka na području oslobođenja. Molila je za oslobođenje i ja sam odjednom osjetila (nisam se tome nadala) da nešto jednostavno izašlo iz mene! Nije bilo nekih manifestacija-nitko ništa nije vidio, ali ja sam vrlo dobro znala o čemu je riječ-bio je to demon! Od tog događaja više nikad nisam plakala!!! (demoni se mogu zakačiti na ranu i stvarati dodatne boli). Opet je došla riječ: ''Činim nešto novo''. Opet sam mislila: da naravno, konačno sam ih se rješila i to će biti novo. No nakon par mjeseci na više doslovno nadnaravnih načina (čuda) Bog mi je pokazao da želi da se vratim na to isto mjesto!!! I mogu ti reći da je bilo nešto novo-totalno drugačija situacija, mojih neprijatelja tamo niti od korova! Kao da to niti nije ono mjesto.
No da skratim što bih ti željela s time svime reći je da Bog ne želi da mi patimo, On nas ne uči na tako okrutan način. To ne znači da nećemo imati problema, ali znači da ćemo pobjeđivati u Njemu. Meni je Bog na više načina pokazao da to nije bilo od Njega-poslao svoju riječ, izbacio demona koji me je duševno mučio (nisu to bile neke ''otkupljujuće patnje'' za Krista, to je bio đavo!!!!!), potuno promijenio situaciju i na puno načina potvrdio da se tamo vratim (tada mi je tamo bilo zaista, zaista blagoslovljeno) tako da Bog može dopustiti da neke stvari prođemo, ali ne toliko dugo da budemo u njima i ne da intenzitet boli bude tako jak da se njemu ne možemo oduprijeti. Tako da zaista i ti moli Boga da vidiš da li je Njegova volja da budeš tamo. Nemoj da te đavo vara da te Bog kroz to nešto uči. Bog nema za svoju djecu naume nesreće, već naume mira. Sjeti se onoga što mi je rekao: ''To što ti se dogodilo nije bilo od mene'' ili što je rekao u NZ da niti jedna kušnja veća od naše snage (a tebe je ovo slomilo) neće nas zadesiti. Jer jaram je Njegov lak i breme Njegovo slatko!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: :)
PostPostano: 05 lis 2006 11:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 lis 2006 13:22
Postovi: 78
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Draga Vikice... :) ... vidim ja dovoljno i vidim da je SVE neposloženo! Drugo, BIT će posloženo, jer tako jednostavno mora biti. A, u svoj ovoj situaciji, mene jedino zanima na koji će genijalan način Bog to izvesti, a ZNAM da definitivno hoće!:) Ne znam da li si ikada čitala mistike? Postoji nešto što se zove Mistični Put... kada sam govorio o Tamnoj Noći..... u životu vjernika postoji rast, i mislim da je toga svetko svjestan... pokušat ću ti opisati put toga razvoja.... dakle, postoji selekcija na - "početnike", "prosvijetljene" i treća etapa je "duhovno sjedinjenje"....

nakon obraćenja čovjek je u fazi "početnika", i ono što je svojstveno tome je da je osoba na neki način "opijena" Duhom Svetim i da ju Bog potiče dajući joj duhovno med i mlijeko... specifičnost toga stanja je da se čovjek svim silama trudi biti blizu Bogu... zamka je u tome što osoba misli da to može svojim snagama...
tada, u jednom trenutku hoda s Bogom, Bog odlučuje da je vrijeme da se prijeđe u viši stupanj zrelosti, a prijelaz u to stanje se naziva "Tamna noć osjeta", gdje Bog čisti, osobnom intervencijom, sve devijacije ("rane") na psiho-emocionalnoj razini.... to bi konkretno značilo, ako ćemo gledati Isusov križni put... da čovjek u fazi "početnika" nosi križ... tamna noć osjeta je identična (na Duhovnom planu) - razapinjanju.... dakle u fazi "prosvijetljenosti", čovjek je razapet grijehu...
međutim to nije kraj... Bog želi dati čovjeku Puninu vjere, a ona je moguća i na ovome svijetu (u fazi "prosvijetljenosti" je Bog onaj koji je zaslužan za svaki daljnji napredak u vjeri - ne više mi nego BOG OSOBNO).... dakle, bez obzira što je čovjek pročišćen na psiho-emocionalnoj razini, još uvijek on nije potpuno čist, pošto ostaju neke devijacije u samoj srži čovjeka - na razini Duha, ne u smislu grijeha, nego u smislu sklonosti... tj. postoji jedan dio u čovjeku koji još uvijek ne želi sve dati Bogu, nego sebi....
tada Bog opet intervenira i dolazi do "Tamne noći duha", gdje Bog čisti čovjekove same temelje, njegovu fundamentalnu unutrašnju strukturu... tada dolazi do stapanja čovjekovog Duha i Duha Svetoga...
i na neki način se može reći da je sve što čovjek od toga trenutka radi da JEST BOŽJA VOLJA u DOSLOVNOM SMISLU TE RIJEČI, čovjek je toliko očišćen i pročišćen, da ne postoji više granica između Božje i čovjekove volje, nego one postanu stopljene....
to stanje je identično Isusovom umiranju na križu - Umiranju grijehu... svi sveci su prošli to.... ako čitate Izaiju, Jeremiju ili neke od proroka, kod svakog ćete naći i opisana iskustva njihovih Tamnih Noći....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: ...
PostPostano: 05 lis 2006 11:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 lis 2006 13:22
Postovi: 78
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
angelique napisao:
znam ja to ali nekad mi je potrebno čuti to od drugih kad zaboravim, a u boli zaboravim i panično tražim izlaz..


Angelique pogledaj ovaj site:

http://www.ivanmerz.hr/uslisanja/index.htm

Ako hoćeš, pošalji mi svoj broj mobitela preko privatnih poruka, da se čujemo, pa možemo zajednički izmoliti jednu devetnicu Ivanu Merzu za rješenje tvojih problema!

Toliko!

Pozdrav! :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lis 2006 11:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I ja sumnjam da to Bog želi za tebe i da je Božja volja da budeš tamo. Pogledaj ima li ikakvih dobrih rodova za Njegovo kraljevstvo da tamo budeš. Znaš tamo gdje sam ja bila bilo je nešto što me je izgrađivalo za službu... No da ja ne bih rekla umjesto Boga da ti trebaš ili ne trebaš tamo biti pitaj Njega. Osobno ja sumnjam. Drago mi je da ti je moje svjedočanstvo pomoglo. Btb :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: re:Aby
PostPostano: 05 lis 2006 11:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 ožu 2006 11:48
Postovi: 101
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
angelique napisao:
Da Aby, to je ono o čemu razmišljam, da to nije od Boga, jer On je mir i ljubav, a u ovom uredu Njega ignoriraju u svemu...nedostatak ikakvog obzira i morala...Molit ću da i Bog pokaže da li želi da ostanem ovdje, a vidiš tvoje iskustvo mi potvrđuje ono o čemu sam dosta razmišljala.Kako sam se odmakla od starih grijeha, Bog me uoslobodio tolikih grijeha, grešnih opsesivnih navika i sad toga nema...onda je zlo lijepo našlo rupu kroz koju me može mučiti i gdje sam slaba...Na poslu su napravili da posumnjam u svoje poslovne sposobnosti, pokazali mi da me ne žele, a ja sam izrazito (još uvijek) emotivna osoba (kako od životnih okolnosti a tako i zbog svih učinjenih grijeha koje sam radila u odsustvu Boga u svom životu)...



Ne znam da li će te to utješiti alit što da ti kažem"DOBRO DOŠLA U KLUB"
u 10 godina radnog staža svašta sam doživjela toliko su izmišljalida su mi rekli: (kako je exs direktor imao sličan život kao i ja pa je volio doći kod mene na kavu) da sam mu ljubavnica :twisted: :oops: :oops: znaš li ti koja je to optužba krv su mi pili na slamku jel tu u opće možeš to pojmiti a ja ni kruh jela niti ga mirisala :roll: počela sam se tresti tako da nisam mogla držati šalicu u rukama a oni su to vidjeli i naslađivali se pa da li te mogu kako utješiti :roll: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lis 2006 11:34 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
woouuuu angelmyst...
nemoj ni slučajno pomisliti da prekineš s pisanjem....gutam tvoje riječi...

ja momentalno nisam u nekoj fazi gdje bih imala što dati..pa malo šutim..ali ti...molim te nastavi

(samo ako oavako nastaviš smanjivati slova...slabo ćemo te čitat :D )

vidim da se nećeš uzoholiti našim hvalospjevima a mislim da sa onakvim svojim iskrenim izlaganjem...možeš pomoći mnogima...
zato molim te opet....nastavi


joakime dragi i slatki... :grlim te:
volim te puno :grlim te:


anqeilique...čitala sam tvoj post i jako mi je teško bilo...činilo mi se kao da sma umjesto tebe tamo...
tako sam imala potrebu ti reći nešto mudro i pametno da ti olakšam situaciju...i onda čitam abyn post...

obrati pažnju na ovo

Citat:
I mogu ti reći da je bilo nešto novo-totalno drugačija situacija, mojih neprijatelja tamo niti od korova! Kao da to niti nije ono mjesto.


definitivno moguće...
meni se samo takva situacija dogodila u drugačijem okruženju a ne na poslu

iako eto na tvom mjestu sa svojom naravi..kakva je...ja bih otišla...
no pitanje je što sam našla na drugim mjestima...
treba glavicu dobrano upregnuti POŠTENO sagledati situaciju iz svih aspekata...
pa ako iskreno i potpuno pošteno zaključiš da nema greške na tebi, i da se ne osjećaš uzvišeno u toj patnji...onda bih se ja maknula od zagnjojenog mjesta

nekad je dobro slušati i kritike na naš račun jer nas to lomi u našem egu i sebeljublju...

dakle opet velim...glavicu upregni i odluči..
ako ćeš ostati ne muči se više da li trebaš otići..prikaži Bogu trpljenje i naći se se već nešto...ali mirne duše

a ako ćeš otići...onda neka to isto bude mirne savjesti da znaš da si napravila najbolje što si mogla i da nema greške s tvoje strane...

i da ivam merz je izuzetno divan u pomaganju takvim slučajevima

i ja ću krenuti sa devetnicom

hvala angelu na tome što me potaknuo...

kako čovjek zaboravi lako


malena molit ću za tebe :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2530 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 253  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr