www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 09:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2530 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 253  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 01 lis 2006 16:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Natanael svjedocis nam Bozju ljubav i kako da ti se ne izraze rijeci divljenja.
Slava Bogu na osjecaju kojeg imas.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 lis 2006 20:41 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 ruj 2006 11:42
Postovi: 55
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi Vjeko, puno ti hvala za tvoje svjedocanstvo!!

Danas sam procitala tvoja svjedocanstva (oba dijela) i to mi je puno stvari u mojemu zivotu razjasnilo. I ja sam, naime, osjetila tu silnu moc obracenja i veliki izljev Duha Svetoga. Kad cu imati malo vise vremena da se malo saberem u duhu, napisat cu i ja put svojega obracenja.

Ono sto bih ti htjela reci jest to da ja stvarno vjerujem da mi forumasi ovoga foruma doista jesmo u Duhu povezani. Evo primjera:

Ja sam, naime, tijekom danasnje mise osjetila silnu potrebu da se molim Srcu Isusovom: tijekom cijele mise razmisljala sam o Srcu Isusovom te sam odlucila da tijekom cijeloga dana zazivam Njegovo Srce rijecima: Isuse blaga i ponizna Srca, ucini srce moje po srcu Svojem! To je bilo, dakle, neposredno prije nego sto sam u tvojemu svjedocanstvu procitala da si i ti to savjetovao svima nama.

Nakon mise, dosla sam kuci, posjetila ovaj forum i u tvojemu svjedocanstvu sam procitala sto si ti rekao: " Dragi čitatelju, preporučavam ti da probaš tjedan dana, svaki dan 50 puta reći: Isuse blaga i ponizna srca, učini srce moje po srcu svome. I vidjet ćeš što će se desiti sa tvojim životom."!

To mi je bio znak da ja to moram i uciniti. Eto vidis, to je Duh na djelu, Providnost Bozja.
Slava Bogu, Bog te blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 lis 2006 21:33 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Slava Isusu.

Bog te blagoslovio Ksenija


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 lis 2006 08:13 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Isuse blaga i ponizna srca, učini srce moje po srcu svome ili ono -
Uzmi moje srce od kamena i podari mi srce od mesa


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Pozdrav
PostPostano: 03 lis 2006 16:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 lis 2006 13:22
Postovi: 78
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Pozdrav svima! Imate novog člana! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lis 2006 16:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 lis 2006 13:22
Postovi: 78
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dakle, hoćete vjerska iskustva... pa evo, stavit ću par svojih tekstova i razmišljanja koja su pisana unutar zadnjih nekoliko godina... baš me zanimaju vaši komentari.......

...........................................................................................................

Plodnost...

... daleko je plodnija vjera koja raste u tišini, u tihom povjerenju u Boga... osobno, nikada nisam sudjelovao niti na jednoj karizmatskoj obnovi, na molitvenom skupu, nikada nisam euforično plesao oko oltara, ja sam isto onaj “obični” vjernik koji voli tradiciju, mir i tišinu u Crkvi, koji se hrani Nedjeljnom Euharistijom, koji obožava kada se pjeva Liturgijski tekst, kada ga se ne zamjenjuje novokomponiranim duhovnim pjesmama, i... bez obzira na to što sam “tih” i “povučen”, doživio sam predivna duhovna iskustva, daleko od očiju svijeta, potpuno sam, skriven u Njemu, u molitvi, u polutami svoje sobe... Što ja mogu dati Bogu? Što? Što ja to imam, a da nisam dobio od Njega? Da li Njemu treba moje pljeskanje? Ne treba... i prije nego stanem pred Njega On sve zna.... Što Njega zanima? Njega zanima jedino moje srce, da li je moje srce u Njemu!... A kada ti je srce u Njemu, onda je u svakom tvom i najmanjem koraku, u svakom tvom i najmanjem djelu, u svakoj tvojoj misli, u svakoj tvojoj riječi utisnuto Njegovo ime...

...........................................................................................................

Uživati na Putu....

Sjedim u parku na klupi... (iskreno, prvih desetak minuta nisam uopće razmišljao o pisanju, jednostavno sam se opustio i uživao u trenutku) ... oko mene se čuju glasovi djece (u blizini je škola)... na jednoj od klupa sjedi jedan mladi par, nešto se raspravljaju, ne čujem glasove, ali po gestikulaciji vidim da se svađaju, ona odlazi, pa se vraća.... okrenuo sam glavu na drugu stranu... nije baš taktično miješati se u tuđe razmirice... makar i s distance!

Uživati na Putu... da, nekako mi je zapela za oko ta rečenica tvoga prijatelja... ne mogu reći za sebe da sam nezahvalno biće, niti da mi išta u životu nedostaje osim LJUBAVI – življene, oživotvorene, ostvarene, ispunjene u zajedništvu s drugom osobom, s drugim dijelom mene... (pobjegao mi je pogled na ono dvoje – sada se grle i ljube!, niti ne znaju koliko su sretni!... sreća... zahvalnost... jednom dok sam razmišljao koji je smisao i svrha moje samoće, odjednom mi je došlo nadahnuće za spontanu molitvu zahvale za to stanje! Evo, podijelit ću ju s tobom:

Bože, hvala Ti na daru samoće i neispunjenosti,
hvala Ti što si me naučio što znači
biti i kročiti kroz život sam.

Molim Te da, kada se njezini i moji
putevi stope,
niti jedan trenutak života ne zaboravim
hladnoću usamljenosti,
nego da svaki trenutak s Njom
doživim kao neprocjenjiv dar!
AMEN!


Kada razmišljam... čovjek... biće stvoreno na sliku Božju... voljeti i biti voljen – to je naša srž, naša ESENCIJA! Reći da sam sretan i slobodan – ostvaren... možda će to zvučati kao apsurd, ali smatram da ću slobodu – pravu slobodu i sreću, doživjeti tek u zajedništvu s njom! Tek kada se Njegova ljubav počne ocrtavati kroz konture njezinog bića!

....evo, baš mi se javlja jedna slika... Adam, prvi čovjek, bezgrešan, otvoreno komunicira s Bogom, živi u svijetu koji na sebi nema trunke ljage grijeha, a opet! Čak niti u tome SAVRŠENOM okružju on nije potpun, nešto nedostaje, NETKO NEDOSTAJE! Nedostaje Ona, Eva, žena, druga osoba, i tek nakon stvaranja žene, raj postaje RAJ u pravom smislu te riječi – potpuno osmišljen, svrhovit i SAVRŠEN! ... i sada ja pitam tebe – da li tražim previše od Boga kada ga molim za jedan divan, ispunjen, kršćanski brak? Da li tražim previše? Mislim da ne, mislim da je ono za što ga molim nešto najnormalnije na svijetu – voljeti jednu ženu i da ta žena voli tebe, i da vaša ljubav bude sva uronjena u Njegovoj ljubavi – pa da li postoji nešto ljepše?

Možda ćeš reći da pretjerujem, da previše idealiziram stvarnost i život... ne znam, puno sam razmišljao i propitkivao samoga sebe i... iz svega sam zaključio da je zapravo najbitnija stvar u svakoj vezi da se ona temelji na ispravnom vrijednosnom sustavu, na iskrenosti, prihvaćanju, opraštanju...htio sam reći...Bog nam daje dobar temelj, svoje Zakone, i ako se na njima gradi veza onda će to biti nešto čvrsto, dobro, kvalitetno, nešto što će obadvjema osobama omogućiti da se razvijaju kao ličnosti, da rastu, da se usavršavaju i da uče jedno od drugoga i da teže onoj punini koja će tek doći nakon ovoga života, a to je nešto predivno...zamisli!..cijeli život provedeš s jednom osobom i svaki dan ti predstavlja novi izazov i novo otkriće i novo davanje sebe drugome i novi rast u ljubavi! Pa zar to nije fantastično! Zar to nije jedna fantastična slika? Zar to nije PRAVI užitak?

Hmmm.... uživati na putu... mislim da je puno ljepše, ispunjenije, bogatije i uzbudljivije uživati i putovati u dvoje...


...........................................................................................................


Odgovor na jedno pitanje...

Nije grad, skoro niti gradić, privlačan i odbojan istovremeno, 5000 stanovnika, pun krajnosti, kontrasta, kontradikcije. Privlačan zbog svoje monotonije, predvidljivosti, topline koja se nazire, poznatih ljudi, prijatelja, sigurnosti koju mi pruža, zbog lica kojima ne znam ime, ali su se usjekli u njegov lik i dali mu oblik... Odbojan zbog banalnosti i površnosti istih tih ljudi...

Volim ponekada pobjeći iz njega, zaputiti se negdje, skrenuti s ceste, otići u prirodu... hmmm, miris zemlje, lahor vjetra, toplina sunca, fraktalnost i nepomičnost Papuka i Krndije, titranje zraka, vibriranje prapočela... obrisi Savršenstva...

Volim sklad, mir, nepomućenost, predvidivost, a s druge strane osjećam nemir, rascijepljenost, podvojenost, dihotomiju... ne znam, možda krv, dalmatinsko-slavonska! Nemir i putenost Juga, smirenost i podatnost Ravnice...

Ne volim glamur, svjetla, reflektore, najugodnije se osjećam u majici, hlačama i patikama, privlači me minimalizam, čistoća i sklad koji se kriju iza jednostavnosti oblika, nisam baš pretjerano uredan!, a volio bih biti, nisam stalan, konstantan, ponekada sam prevrtljiv, tvrdoglav, ne volim kada me se pokušava mijenjati, volim mir, kontemplaciju, a s druge strane osjećam neodoljivu želju da gradim, da stvaram, da razaram ruševine i postavljam nove temelje, da obnavljam lice zemlje! Kako zapaliti svijet - pitaš? To mogu učiniti samo kroz vatru Njezine ljubavi!


...........................................................................................................


Šapat sluge Ljubljenoga…

…i slušat ćete jecaje Eona , i orit će se glas sluge Pravednoga, i hranit će vas ljubav sluge Pradavnoga, i tješit će vas uzdasi sluge Ljubljenoga, i gledat ćete Divnu, zaručnicu sluginu, miljenicu i ljubljenu Njegovu, i plakat će vam Srce, i jecat će vam Duša, i proći ćete Smrt i Muku Uskrsnuća… i obnovit ćete ruševine Razorene, i gledat ćete opet igru Obećane, i slušat ćete opet glas Ostavljene, i vidjet ćete opet ples Zaboravljene, i pjevat ćete opet pjesmu Obnovljene...


...........................................................................................................



Protiv Kraljeva i Knezova Hrvatskih...

I dođe mi riječ Gospodnja...
Prorokuj! Prorokuj slugo Moj!
Okruži pogledom,
podigni glas svoj,
i zapiši riječi Moje!

Prorokuj protiv Kraljeva i Knezova Hrvatskih,
Navijesti im dan propasti i
godinu odmazde Gospodnje,
Navijesti im dan pravde i istine,
dan osvete i srdžbe Moje,

Ispunili su zla i zločine svoje,
uklonili od sebe milosrđe Moje!
Grabež im je otac, Korupcija majka!
Drhtat će im duša od jutra do mraka!

Usta su im puna pravde – a pravdu pogaziše!
Kunu se poštenjem – poštenje zaboraviše!
Istinom se diče – istinu ne upoznaše!

Grade sebi kule i gradove!
Na tuđoj muci!
Na tuđoj bijedi!
Na tuđem očaju!
Siluju ovaj narod,
Tlače ga,
Izrabljuju do besvijesti,
Cijede iz njega i posljednju kap krvi,
i posljednji dah života!!!
PROPLAČI ZEMLJO!!!
PROPLAČI ZEMLJO OD MUKE i JADA!!!

Navijesti im slugo Moj!
Navijesti im dan naplate i dan srdžbe Moje,
Silan ću biti u dan gnjeva!
Silan i nemilosrdan u dan osvete Svoje!

Za svaku suzu,
plakat će dvostruko!
Za svaku krivu mjeru,
naplatit ću im trostruko!
Za svako zlo,
vratit ću im stostruko!


...........................................................................................................


MOJ PUT....

Pa, iskustva na putu se razlikuju, recimo sv. Ivan od Križa kaže da se tamna noć - kod ljudi koji su sposobni podnijeti velike patnje - događa u kratkom vremenu i uz veliki intenzitet (to je bio slučaj kod mene - trajalo je 3 dana i ja sam stvarno mislio da ću poludjeti od boli i muke)... dok kod osoba koje su "osjetljivije" to može trajati duži vremenski period i da se javlja povremeno uz jači ili slabiji intenzitet.... a, kako je mene Bog pripremio za to iskustvo... pa, obraćenje sam doživio prije 9 godina i 6 godina sam proveo u fazi "početnika", znači molitva, razmatranja, meditacije, askeza... ali, događalo mi se ono što si i ti spomenula u jednoj od prošlih poruka - intelektualno sam sve to shvaćao, ali problem mi je bio to živjeti, odnosno, spustiti to znanje na razinu svakodnevnog života, na razinu prakse i življene vjere i to me je stvarno bilo mučilo... dok, jedne korizme - prije 3 godine, nisam odlučio ući u jednu totalno full askezu - prekrižio sam SVE! Samo molitva, svakodevna euharistija i normalan svakodnevni rad na poslu, a sve ostalo - NULA! bez radija, TV-a, muzike, izlazaka, druženja s ljudima - sve je prekriženo, nisam čak niti jeo meso! [a, poslije sam rekao - ako sam išta za to vrijeme shvatio - to je da ne želim biti vegetarijanac!:)] Uglavnom... na kraju korizme sam otišao na veliku uskršnju ispovijed, i došao sam do svećenika, i on me onako pogledao i upitao: Da li si ti bogoslov? - Ja rekoh - ne! Da li studiraš teologiju? Ja opet - ne! [(btw. bavim se managerskim poslom)] I kaže on meni - Da li ti znaš da si ti karizmatik! To se jednostavno vidi po tebi! Da, nakraju mi tip reče - izaberi si sam pokoru! ... i mene je to mučilo - što mu to znači karizmatik, što? što to Bog hoće od mene?? ... osam mjeseci poslije (između Božića i Nove godine) imao sam jedan splet okolnosti... jednostavno jedno stanje neopisivesreće i ispunjenja... i u tome stanju ja rekoh Bogu - evo, mijenjaj me koliko god hoćeš - i, ono što se dogodilo je to da je jednostavno, preko noći, sva taradost ishlapila, nestala, kao da je Bog nestao iz mog života - i to su bila ta tri dana agonije... i na kraju toga, na samom vrhuncu... otvorio sam slučajno jedan Biblijski tekst iz Izaije - pročitao ga i.... ne mogu ti to opisati, ali kao da je svaka riječ koja je tamo bila napisana - bila napisana samo za mene! i, ja se slučajno pogledao u gledalo... i lice mi je sjalo, pa ne znam... vjerojatno kao i Mojsiju kada je silazio sa Sinaja! Izgledao sam sam sebi kao anđeo!........

evo, prošle su pune tri godine, i što mogu reći o plodovima... pa, daleko sam slobodniji, fleksibilniji, otvoreniji prema životu, prema drugim ljudima, sigurniji, samosvjesniji, bolji, prirodniji, zadovoljniji sa samim sobom, svojim životom, uglavnom jaaako puno pozitivnih stvari, hmmmm kada bolje razmislim, ne mogu naći niti jednu negativnu!.......

hm, celibat.... mislim da treba razlikovati kategoriju celibata i kategoriju čistoće.... rijetki imaju karizmu celibata, ali svatko tko iskreno živi vjeru ima dar čistoće (redovan dar).... da bih ti objasnio celibat moram poći od stvaranja...

Bog je stvorio čovjeka kao dvojno biće, da se tako izrazim, kao muško i žensko... i muškarac je slika Boga, i žena je slika Boga.....muškarac je slika Njegove snage, pouzdanosti, vjernosti, muškarac je zaštitnik, branitelj, skrbnik, graditelj.... dok žena, s druge strane predstavlja sliku Njegove ljubavi, topline, dobrote, vjernosti, "mekoće"... žena je već sama po sebi - živa ljubav i molitva... što kod muškaraca nije slučaj - za nas je molitva "zanat koji treba svladati", upravo zato što mi nismo, a vi jeste po samoj svojoj konstituciji već ostvarena ljubav na neki način!
Dakle da bi čovjek bio doista ostvaren on u sebi mora sadržavati obadvije dinamike i mušku i žensku, celibatanci imaju taj dar da su oni na neki način već pomireni u samima sebi jer im je Bog nadopuna tog drugog pola, dok kod ljudi koji imaju karizmu braka - tu unutarnju ispunjenost muškarac nalazu u ženi, a žena muškarcu...
i tu se zaprava rađa sva ta sinergija ljubavi, strasti i svega što iz toga prizlazi, jer tek tada čovjek postaje u pravom smislu riječi - sličan Bogu - tek kada voli i kada se realizira na način da tu ljubav daje drugoj osobi, (ali i da ju u istoj mjeri prima)...................

...........................................................................................................

Evo, to bi za sada bilo to! 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lis 2006 21:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
dragi noivi clanu, unaprijed se ogradjujem da cu sto komentirati o ovome sto si napisao dok to i ne procitam. Vremena bas nemam trenutno, a jedva cekam na miru procitati tvoje rijeci. Sto god da pisalo Isusa Krista nam donesi, a ako jesi vec u svojim rijecima, onda nemoj stajati, kad se vec jednim postom covjeku moze utjeha pruziti a kamoli osmjeh na lice vratiti, slicno kako je sve to Gospodin Isus Krist cinio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lis 2006 22:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dragi prijatelju,kao prvo iskreno te pozdravljam i želim d a se ugodno osjećaš u ovom društvu.Molim te,dozvoli mi da u jednom poluizmišljenom dijalogu tebe(nas) i Isusa pokušam, ne dati možda odogovor na tvoja pitanja i divno svjedočanstvo kao i razmatranja koja sam s guštom nekoliko puta pročitao,već kao jedna inspiracija ka ispravnom životu,s ciljem koji bi nam svima trebao biti u Njemu s vjerom i povjerenjem…oprosti što sam koristio neke dijelove tvojih razmatranja,no ona su mi bila podstrek da tebi i meni i svima nama dadem poticaj za razmišljanje,ovisi koliko se i na koji način svaki od nas u svome životu osjeća i prepozna… kako nisam stručnjak za dramaturške obrade i radnje,vjerujem kako mi nećeš zamjeriti,no bit je u nečemu daleko dubljem,pa evo ga......


"AngelMyst"....."AngelMyst"... "AngelMyst", zar si me zaboravio?
Nisam, Prijatelju.
Gdje si? Nema te danima. Čekam te uvijek na istom mjestu.
Tu sam, dragi Prijatelju. Borim se, pušem na vjetrenjače,mnogo toga mi je nejasno i sve me nervira.Toliko sam toga prošao u životu, evo, prošle su pune tri godine, i što mogu reći o plodovima, a ne znam i ne vidim baš smisla….
Da znaš i nije ti baš neki izgovor. To s čime se sada boriš, ionako će biti kako ja kažem. Taj teret nije od Mene. Razmisli dobro kome je bitno da ti pažnju skrene s Mene! Zar si slijep? Pusti ih neka rade što im je volja. Neka im je kako hoće, i tako neće dokle hoće. Baviš se nevažnim stvarima. Ja ću to riješiti, samo ti dođi k Meni. Čekam te. Trebam te i dalje.Ti si moj!
Do kada ćeš me Isuse isprobavati,iskušavati? Ma, Isuse moj za što Ti, mene uopće ovakovoga trebaš?
Ne isprobavam te. Ja te poznajem kao svoj dlan.Ti si moj “obični” vjernik koji voli tradiciju, mir i tišinu u Crkvi, koji se hrani Nedjeljnom Euharistijom, koji obožava kada se pjeva Liturgijski tekst,onaj koji Ne voli glamur, svjetla, reflektore,onaj koji se najugodnije osjećaš u majici, hlačama i patikama,onaj koga privlači minimalizam, čistoća i sklad koji se kriju iza jednostavnosti oblika, nisi baš pretjerano uredan!, a volio bi biti, nisi stalan, konstantan, ponekada si prevrtljiv, tvrdoglav, ne voliš kada te se pokušava mijenjati, voliš mir, kontemplaciju, a s druge strane osjećaš neodoljivu želju da gradiš, da stvaraš, da razaraš ruševine i postavljaš nove temelje, da obnavljaš lice zemlje! Zašto brineš,dragi moj, sve moje? Ja ću ti pokazati put kojim ti je ići.Eto zar si zaboravio da su već prošle tri godine kako si slobodniji, fleksibilniji, otvoreniji prema životu, prema drugim ljudima, sigurniji, samosvjesniji, bolji, prirodniji, zadovoljniji sa samim sobom, svojim životom, uglavnom jaaako puno pozitivnih stvari, hmmmm kada bolje razmislim kažeš, ne možeš naći niti jednu negativnu!....... Zar si zaboravio da ja sve znam i sve držim u svojim rukama?Zar ne znaš da ja vidim kako moje dijete raste u vjeri iz dana u dan,i kao što vidiš i kao što te pitao svećenik,ne treba za to velike škole i teologije,dovoljno je da vjeruješ i imaš povjerenja!Zar si zaboravio da ja znadem što tebi treba,vidim iz dana u dan kako tražiš,kucaš,,razmatraš,moliš,postiš,pišeš…sve ja to vidim dragi moj sine,dragi moj "AngelMysti"…Ja tebe čekam,ne žuri se sine moj,ako će za dobro i na korist tvoje duše biti,poslati ću ja tebi družicu tvoju,ali znaj možda se ti još dvoumiš,možda još nisi na čisto,možda te još muči celibat,možda žudiš i osjećaš poziv i za onaj drugi vez…ja čekam dragi sine moj,ti dođi otvorenog srca i ja ću ti udovoljiti svakoj tvojoj želji,ukoliko će dragi moj biti tebi na korist i spas…Nemoj žuriti i tražiti,nemoj imati uvijek izgovor… Zar ti nisam posložio situaciju,i na poslu i u obitelji i sa tvojim prijateljima,i onaj tvoj poznati splet okolnosti,kada si imao jednostavno jedno stanje neopisive sreće i ispunjenja... i u tome stanju si mi kazao - evo, mijenjaj me koliko god hoćeš - i, ono što se dogodilo jednostavno, preko noći, sva ta radost ishlapila, nestala, imao si osjećaj kao da sam nestao iz tvog života - i to su bila ta tri dana agonije... i na kraju toga, na samom vrhuncu... dao sam ti da otvoriš jedan Biblijski tekst iz Izaije – pročitao si ga i.... znam koliko si radostan bio, nisi mogao opisati to novo stanje, i znaš da svaka riječ koja je tamo bila napisana bila je isključivo samo za tebe!Vidiš da ja sv e znadem i pripuštam kušnje(tri dan agonije) onima koji me iskreno traže,kušam ih i spremam ih za veće bitke.Sine moj,nećeš valjda Mene mijenjati za sve drugo?Da li si ikada razmišljao,da što god d a ti ja dadem u životu-da je to put kojim ćeš biti Meni još bliži?O dragi moj Isuse,Ti znadeš da ja ne zaboravljam što sam tebi obećao,no nekako se uvuklo u mene nešto i ne da mi da budem još bliže k tebi?Znam ja dragi sine moj to,ali zapamti,kako si se borio do sada,tako moraš i dalje,sada već znadeš tko ti je Prijatelj a tko neprijatelj,a Ja ću uvijek biti uz tebe i podmetnuti ću svoja leđa,sakrit ću t e među svoje rane i ne boj se,jer Ja sam s tobom ma gdje god d a bio i što god da radio!Sjeti se dragi moj sine kako su samo mene udarali i koliko si o tome razmišljao u korizmi…Eto i sada sam te doveo u jednu divnu virtualnu obitelj da podijeliš s njima sve svoje,oni su ovdje isto maleni,grješni,kojiputa bučni i tvrde šije,ali su zato puni ljubavi i želje da svakim danom rastu u ljubavi prema Meni i prema mojoj Majci i prema svakom čovjeku.Budi i osjećaj se radosnim i sretnim,jer ti znadeš d a Ja sve znadem i proničem u sva srca,možda će ti dio odgovora na tvoja pitanja biti baš ovdje?Dragi sine i dalje slušaj,osluškuj,pričaj,čitaj,ljubi i voli i znaj d a sam Ja uvijek uz tebe i da ću ti dati ono što znam d a je za tebe najbolje!Možda ti s e koji puta nešto i neće svidjeti,ali vjeruj mi ako ustraješ,jednoga dana ćeš samnom u Vječnosti,hvaliti i zahvaljivati Meni što sam te ipak čuvao i sačuvao za ono što vam je svima vama težiti-jer kao što sam vam davno prije rekao,i danas to slušate-Ja sam Put,Istina i Život!Nadam se da me nećeš iznevjeriti i d a ćeš i ti mnogo puta podmetnuti svoje rame da mi pomogneš nositi Križ!Ne sumnjam u tebe i Ja vjerujem u tebe dragi moj "AngelMyst" da ćeš mnoge etape svoga života odraditi na pravi način!S družico ili bez nje, ti si zapamti uvijek moj,Ja sam te otkupio i Ja te ljubim svim srcem svojim! :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lis 2006 06:38 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
AngelMyst napisao:

Ne volim glamur, svjetla, reflektore, najugodnije se osjećam u majici, hlačama i patikama, privlači me minimalizam, čistoća i sklad koji se kriju iza jednostavnosti oblika, nisam baš pretjerano uredan!, a volio bih biti, nisam stalan, konstantan, ponekada sam prevrtljiv, tvrdoglav, ne volim kada me se pokušava mijenjati, volim mir, kontemplaciju, a s druge strane osjećam neodoljivu želju da gradim, da stvaram, da razaram ruševine i postavljam nove temelje, da obnavljam lice zemlje! Kako zapaliti svijet - pitaš? To mogu učiniti samo kroz vatru Njezine ljubavi!

Tvoje svjedočanstvo je prožeto Duhom Svetim. Uvjeren sam da kroz tebe Bog progovara mnogima.
Ti si karizmatik!
Dobrodošao na TT!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Prekrasno
PostPostano: 04 lis 2006 08:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 ruj 2006 07:42
Postovi: 355
Lokacija: ...Daljina Tvoje Ljubavi cini me jakom...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
i dirljivo ovog jutra sto sam procitala, AngelMyst - Hvala TI!
Hvala i joakim u nadopuni, zaista od srca Hvala i rasplakali ste me nekom dirljivom niti upravo kao sto Nebo svjim kapima dirljivo i njezno miluje zemlju i dodiruje moju bit... :arrow: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2530 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 253  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr