www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:40

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2530 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 253  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 04 lis 2006 10:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Angel Myst, prije svega dobro nam došao dragi , tvoje svjedočanstvo .... divno je...hvala ti što si to podijelio s nama. Isus te želi cijeloga, u potpunosti.... pogledaj koliko je samo Duhom svojim svetim nadahnuo našeg Joakima... da ti kaže...dođi, ne boj se, ne brini.... TI SI MOJ! Ne boj se neprijatelja....sva njegova moć je ništavna pred snagom KRIŽA!
TEBE TRAŽIM Angel myst! Ostani s nama, predivno izražavaš svoje emocije,... dotaknuo si moju dušu i zajedno s Joakimovim "scenarijem... nema duše kojoj ne bi suza... obasjala oko. A to je blagoslov dušama!
Kakva divna djela čini naš Gospodin!
:arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lis 2006 14:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 lis 2006 13:22
Postovi: 78
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Neka On govori za mene... ovo su Njegove Riječi i Njegova obećanja.........

...........................................................................................................
Iz 60:1 Ustani, zasini, jer svjetlost tvoja dolazi, nad tobom blista Slava Jahvina.

Iz 60:2 A zemlju, evo, tmina pokriva, i mrklina narode! A tebe obasjava Jahve, i Slava se njegova
javlja nad tobom.


Iz 60:3 K tvojoj svjetlosti koračaju narodi, i kraljevi k istoku tvoga sjaja.

Iz 60:4 Podigni oči, obazri se: svi se sabiru, k tebi dolaze. Sinovi tvoji dolaze izdaleka, kćeri
ti nose u naručju.


Iz 60:5 Gledat ćeš tad i sjati radošću, igrat će srce i širit' se, jer k tebi će poteći bogatstvo mora,
blago naroda k tebi će pritjecati.


Iz 60:6 Mnoštvo deva prekrit će te, jednogrbe deve iz Midjana i Efe. Svi će iz Šebe doći donoseći
zlato i tamjan i hvale Jahvi pjevajući.


Iz 60:7 Sva stada kedarska u tebi će se sabrati, ovnovi nebajotski bit će ti na službu. Penjat će se
k'o ugodna žrtva na moj žrtvenik, proslavit ću Dom Slave svoje!


Iz 60:8 Tko su oni što lebde poput oblaka, k'o golubovi prema golubinjacima svojim?

Iz 60:9 Da, to se zbog mene sabiru brodovi, lađe su taršiške pred njima da izdaleka dovezu tvoje
sinove, a s njima srebro njihovo i zlato, zbog imena Jahve, Boga tvojega, zbog Sveca
Izraelova koji te proslavi.


Iz 60:10 Zidine će tvoje obnoviti stranci i kraljevi njihovi služit će ti. U svojoj srdžbi ja sam te
udario, al' u svojoj naklonosti opet ti se smilovah.


Iz 60:11 Vrata će tvoja biti otvorena svagda, ni danju ni noću neće se zatvarati, da propuste k tebi
bogatstva naroda s kraljevima koji ih vode.


Iz 60:12 Jer propast će narod i kraljevstvo koje ti ne bude htjelo služiti, i ti će se narodi sasvim
zatrti.


Iz 60:13 K tebi će doći slava Libanona, čempresi, jele i brijestovi skupa, da ukrase prostor mojega
Svetišta, podnožje će moje proslaviti!


Iz 60:14 K tebi će, sagnuti, dolaziti sinovi tvojih tlačitelja, pred noge ti padat' koji te prezirahu.
Nazivat će te Gradom Jahvinim, Sionom Sveca Izraelova.


Iz 60:15 Zato što si bio ostavljen, omražen, izbjegavan, učinit ću te vječnim ponosom, radošću od
koljena do koljena.


Iz 60:16 Ti ćeš sisati mlijeko naroda, sisat ćeš grudi kraljeva. I znat ćeš da sam ja, Jahve,
Spasitelj tvoj, Silni Jakovljev, tvoj Otkupitelj.


Iz 60:17 Mjesto mjedi, donijet ću zlato; mjesto željeza, donijet ću srebro; mjesto drva, mjed;
mjesto kamena, željezo. Za glavara tvoga postavit ću Mir, Pravdu za vladara.


Iz 60:18 Više se neće slušat' o nasilju u tvojoj zemlji ni o pustošenju i razaranju na tvojem
području. Zidine ćeš svoje nazivati Spasom, Slavom svoja vrata.


Iz 60:19 Neće ti više sunce biti svjetlost danju nit' će ti svijetlit' mjesečina, nego će Jahve biti tvoje
vječno svjetlo i tvoj će Bog biti tvoj sjaj.


Iz 60:20 Sunce tvoje neće više zalaziti nit' će ti mjesec pomrčati, jer će Jahve biti tvoje
vječno svjetlo, i okončat će se dani tvoje žalosti.


Iz 60:21 Svi u tvom narodu bit će pravednici i posjedovat će zemlju dovijeka, mog nasada izdanci,
mojih ruku djelo, da bih se u njima proslavio.


Iz 60:22 Od najmanjega postat će tisuća, od neznatnoga moćan narod. Ja, Jahve, govorio sam;
u pravo ću vrijeme izvršiti
.


...........................................................................................................


Iz 49:7 Ovako govori Jahve, otkupitelj Izraelov, Svetac njegov, onome kog preziru i
odbacuju narodi, sluzi silničkome: "Kad vide, dići će se kraljevi, bacit će se ničice knezovi, zbog Jahve, koji
je vjernost svoju pokazao, Sveca Izraelova, koji te izabrao."


Iz 49:8 Ovako govori Jahve: "U vrijeme milosti ja ću te uslišiti, u dan spasa ja ću ti pomoći. Sazdao
sam te i postavio za Savez narodu, da zemlju podignem, da nanovo razdijelim baštinu opustošenu,


Iz 49:9 da kažeš zasužnjenima: 'Iziđite!' a onima koji su u tami: 'Dođite na svjetlo!' Oni će pasti
uzduž svih putova, i paša će im biti po svim goletima.


Iz 49:10 Neće više gladovat' i žeđati, neće ih mučiti žega ni sunce, jer vodit će ih onaj koji im se
smiluje, dovest će ih k izvorima vode.


Iz 49:11 Sve gore svoje obratit će u putove, i ceste će se moje povisiti."

Iz 49:12 Gle, jedni dolaze izdaleka, drugi sa sjevera i sa zapada, a neki iz zemlje sinimske.

Iz 49:13 Kličite, nebesa, veseli se, zemljo, podvikujte, planine, od veselja; jer Jahve tješi narod
svoj, on je milosrdan nevoljnima.


Iz 49:14 Sion reče: "Jahve me ostavi, Gospod me zaboravi."

Iz 49:15 "Može li žena zaboravit' svoje dojenče, ne imat' sućuti za čedo utrobe svoje? Pa kad bi
koja i zaboravila, tebe ja zaboraviti neću.


Iz 49:16 Gle, u dlanove sam te svoje urezao, zidovi tvoji svagda su mi pred očima.

Iz 49:17 Obnovitelji tvoji hitaju, rušioci tvoji i pustošitelji odlaze od tebe.

Iz 49:18 Obazri se oko sebe i pogledaj: sabiru se svi i dolaze k tebi. Života mi moga" - riječ je
Jahvina - "svima ćeš se njima zaodjenuti k'o nakitom, i njima ćeš se k'o nevjesta ukrasiti!


Iz 49:19 Jest, tvoje ruševine, tvoje razvaline i tvoja zemlja poharana pretijesna će biti žiteljima
tvojim kad se udalje oni što te zatirahu.


Iz 49:20 Opet će na tvoje uši reći sinovi kojih si bila lišena: 'Pretijesno mi je mjesto ovo, makni se
da se mogu smjestiti.'


Iz 49:21 I ti ćeš se u srcu svom zapitati: 'Tko mi rodi sve ove? Bijah bez djece, neplodna, prognana
i odbačena, pa tko ih podiže? Bijah, eto, sama ostala, a oni gdje su bili?'"


Iz 49:22 Ovako govori Gospod Jahve: "Evo, dajem rukom znak narodima i zastavu svoju dižem
plemenima. Vratit će ti u naručju sinove, nosit će ti kćeri na plećima.


Iz 49:23 Kraljevi će biti tvoji skrbnici, a kneginje im tvoje dojkinje. Klanjat će ti se licem do
zemlje i prah će lizat s tvojih nogu. I znat ćeš da sam ja Jahve: koji se u me uzdaju, neće se
posramiti."


Iz 49:24 Može li se otet plijen junaku? Može li sužanj pobjeć pobjedniku?

Iz 49:25 Da, ovako govori Jahve: "Bit će oduzet sužanj junaku, pobjeći će plijen pobjedniku! S
onima koji se s tobom spore ja ću se sporiti, tvoju djecu ja ću izbaviti;


Iz 49:26 tlačiteljima ću tvojim dati njihovo meso za jelo i svojom krvlju opit će se kao moštom. I
znat će svako tijelo da sam ja Jahve, Spasitelj tvoj, i da je tvoj okupitelj Silni Jakovljev.
"


...........................................................................................................


Psalam 128

Blago svakome koji se Jahve boji,
koji hodi njegovim stazama!

Plod ruku svojih ti ćeš uživati,
blago tebi, dobro će ti biti.

Žena će ti biti kao plodna loza
u odajama tvoje kuće;
sinovi tvoji k'o mladice masline
oko stola tvojega.

Eto, tako će biti blagoslovljen čovjek
koji se Jahve boji!

Blagoslovio te Jahve sa Siona,
uživao sreću Jeruzalema
sve dane života svog!

Vidio djecu svojih sinova,
mir nad Izraelom!


...........................................................................................................


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lis 2006 18:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Bravo deciki...cestitam...predivno kada vas covjek cita...
toliko vjere ,i takve rijeci..ne moze nitko procitati a da ne razmislja,
a gdje sam ja ,gdje je moja vjera...
Angel Myst...hvala za predivno svjedocanstvo....i hvala ti da si dosao na
Tebe-Trazim......BTB....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: ...
PostPostano: 05 lis 2006 09:18 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 lis 2006 13:22
Postovi: 78
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
joakim napisao:
Zar ti nisam posložio situaciju,i na poslu i u obitelji i sa tvojim prijateljima...


Dragi Joakime, hvala ti na tvom postu, jedino što ti mogu reći da mi situacija na poslu, u obitelji i s prijateljima nikada nije bila NEposloženija i neizvjesnija!:) A, s druge strane, nikada se nisam osjećao tako slobodan! :). Moram priznati da sam se malo nasmiješio kada si napisao da budem strpljiv... mislim da 9 godina govori samo za sebe. :) (btw. imam 32 godine)

Tako, ukoliko mi želite pomoći uputite Bogu par molitvi za mene da mi krene jedan posao i da uspijem u njemu! :)

Hvala na komentarima, dobri ste! :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: ...
PostPostano: 05 lis 2006 10:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
AngelMyst napisao:
joakim napisao:
Zar ti nisam posložio situaciju,i na poslu i u obitelji i sa tvojim prijateljima...


Dragi Joakime, hvala ti na tvom postu, jedino što ti mogu reći da mi situacija na poslu, u obitelji i s prijateljima nikada nije bila NEposloženija i neizvjesnija!:) A, s druge strane, nikada se nisam osjećao tako slobodan! :). Moram priznati da sam se malo nasmiješio kada si napisao da budem strpljiv... mislim da 9 godina govori samo za sebe. :) (btw. imam 32 godine)

Tako, ukoliko mi želite pomoći uputite Bogu par molitvi za mene da mi krene jedan posao i da uspijem u njemu! :)

Hvala na komentarima, dobri ste! :)


Ako smijem se ja upetljati...ovdje..angele...naš joakim vođen Duhom svetim"vidi stvari na daljinu"... a vidi da sve jest posloženo i da sve dobro jest..., jer mi ne znamo za Božji naum... mislimo da je loše...a Bog okrene sve na dobro onima koji ga ljube: sigurna sam da na Sudu nećemo biti pitani za djela( Bog ih vidi) nego samo - Jeli Ljubav bila ljubljena?
Stoga, uzmi svoj križ, zagrli ga, poljubi Isusove noge, okreni se i pogledaj Ženu odjevenu u sunce, pruži joj ruku i kreni ...sinovskim povjerenjem...
To ...je jedini pravi Put! Ali ti to već znaš... i molim te ne brini za neposloženosti.... Put je uvijek trnovit, ali Cilj je ...Nebo!
Mogu ti kao starija sestra reći da sam zahvalna Bogu što sam spoznala da je ovaj život na zemlji veliki dar, da sve što dobijemo i radost i bol je samo naš test odanosti Bogu i da sve, baš sve u ovom životu trebamo činiti kako bi smo baštinili Nebo- Kraljevstvo božje -Život vječni!
Nebo je naš cilj! Stoga vrijedi biti strpljiv 9 godina, 19 ako treba... ja sam bila "strpljiva"- 40 godina.... i vjeruj mi....ovu Ljubav koju mi Gospodin daje i sve ove milosti ( i dalje ima suza i patnje).. koje dobih nezasluženo ja bih opet i ponovo( kad bih mogla) otkupila svojim suzama,neposloženostima.. ranama, križevima i bolima samo kad bih znala da se mogu prepoznati i vidjeti u onoj rečenici- Blago nama pozvanima na gozbu Jaganjčevu!
Mogu samo žaliti što mi je trebalo toliko vremena... da upoznam Ljubav!
Ali neću žaliti jer Gospodin je htio ovaj Put za mene, On zna zašto- a ja mogu samo reći: Bože, hvala Ti što me želiš za svojim stolom!
Nemoj sumnjati.... gozbe će biti....a ti si pozvan! Pripremaj ruho!
svaki ti blagoslov i ljubi Lubav!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 lis 2006 10:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
.
Citat:
Da li nastaviti nešto što crpi sve iz mene i unosi nemir pogotovo jer ne stižem sve obavit koliko mi daju?! Sestre i braća iz jedne zajednice mi većinom govore da odem a ja nekako želim da saznam šta Isus hoće , a opet on me želi sretnu, a ja sam slaba....i ne znam osluhnut...[/quote
]

..imaš dva izbora..

.1. počni se moliti za osobe koje te maltretiraju i prikaži svoju
.muke Isusu kao mali znak pažnje i suobličenja njegovim mukama.
..no moraš biti toliko jaka..da te te uvrede ..ne smiju..tako drmati..
..prihvati to..s jedne više razine..
..prihvati ih kao jadna bića..koji te suštinski NE MOGU povrijediti..
..zamisli..kako je lijepo što radiš..kako je lijep dan..hodaš..
..nađi sreću u sitnicama..i taj osmijeh nabaci na lice..
.."zamisli " da si u " logoru"..tvoji mučitelji ne mogu podnijeti tvoj
.smijeh i radost..
.. a ti si radosna " u duhu" jer ti ISUS daje snage..

..2.počni se moliti za bolji posao..

..i ne boj se..neka osmijeh bude uvijek uz tebe..
..i ne očajavaj ..jer sve..će tako brzo...proći..

mir s tobom


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 lis 2006 10:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
angelique napisao:
Ja sam još početnik u svemu, a upravo od kad sam se vratila na pravi put sve mi je krenulo drugim putem. Moram priznat da mi situacija na poslu nikad nije bila gora, radim i po 12 sati svaki dan, nekad i vikendom (plaća nikakva, ne dobijem ju ni cijelu), a najgora su mi psihička maltretiranja i ogovaranja od šefice koja radi sve da dobijem otkaz. Bila sam i blizu otkaza, čak je mome kolegi iza leđa govorila da bi si učinila ja uslugu kad bi dala ili dobila otkaz. tražila je od njega da krivnju za nešto svali na mene iako nisam kriva, pa bi tada sigurno dobila otkaz. Dok sam bila na rubu i pripremala se za to, u međuvremenu je isti kolega dao otkaz i šokirao sve jer se nisu nadali, pa sam ja opet stavljena sa strane. Slaba sam i ne znam još kako biti slobodna od svega toga.Milijun puta sam se mislila "Bože, da li želiš da budem na mjestu gdje me niko ne želi i gdje žele da odem?!" i nakon toga bi uslijedio znak da me oni ne žele, da bi me maknuli, a ja ne znam šta da radim. jedina sam žena koja je izdržala u ovom uredu više od godinu i pol, svi odlaze i nakon tjedan dana.Ne mogu naučit ono što trebam, pa se pitam što da radim. Molim se i predajem to Isusu, ali nisam vesela i vidim kako mi je vjera slaba a to me još dodatno rastuži jer jedno molim a drugo provodim u život. Već godinu dana želim pobjeć odavde ali sam svjesna da nisam bezveze na ovom poslu,d ame je isus naučio šutjeti i trpjeti sve pogrde, činjenicu da nisam prihvaćena ali je najgore što ja više ni fizički nemam snage tako da je bilo dana kad sam se tresla od umora. Da li nastaviti nešto što crpi sve iz mene i unosi nemir pogotovo jer ne stižem sve obavit koliko mi daju?! Sestre i braća iz jedne zajednice mi većinom govore da odem a ja nekako želim da saznam šta Isus hoće , a opet on me želi sretnu, a ja sam slaba....i ne znam osluhnut...



Draga anqelikue, prije svega pozdravljam te i drago mi je da si se uključila i iznijela nam svoje svjedočanstvo i podijelila s nama svoje probleme i patnje.
Mila, svi smo imali ili imamo takvih problema, koji nam izjedaju dušu, ogorčuju srce, a znaju nas i udaljiti od vjere, unijeti crv sumnje, potkopavati ufanje u Božju providnost i činiti nas slabima. i sama sam prolazila kroz takvo šta. Iz tvog problema uočavam tvoju potrebu da netko ovdje od nas "odluči" umjesto tebe- predlažući ti da napustiš ili ne napustiš taj posao koji je tebi breme- a to je draga naprosto nemoguće.
Sama moraš donijeti takvu odluku, jer si ti - jedino ti odgovorna Bogu za svoj život i svoje postupke. Jer ovdje se radi o tvom poslanju, tvom pozivu, a mi jedino što možemo učiniti za tebe je ohrabriti te i moliti s tobom da čuješ Božji glas, koji će ti nepogrešivo reći što trebaš učiniti.
Ako ti je vjera slaba- ojačaj je- molitvom. klekni na koljena( ako treba stavi i kukuruze pod koljena) i zavapi Gospodinu! Zamoli ga da ti kaže, vjeruj da te On čuje i čut ćeš. Mila, druge nema! Mi će mo te podržati molitvama i ja sam uvjerena da ćeš ti dobiti odgovor, ako budeš vjerom zatražila. Kao što sam rekla angelu - i tebi -zagrli ovaj križ, operi ga svojim suzama, moli i vjeruj Gospodinu! Budi radosna, jer ovo je milost...samo što mi to kad nam je teško ne vidimo! Gospodin sigurno ima svoj plan za tvoj život, ljubi ga, traži i bit će ti! Ali klekni, Gospodin ne okreće glavu od svog djeteta koje u poniznosti kleči i moli!
Mila, svi smo uz tebe u svojim molitvama :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2530 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 253  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr