www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 sij 2013 12:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika


TEMELJNI BIBLIJSKI TEKST 2013.
(Mihej 6, 6-8)
"S čime ću doći pred Gospodina, hoću li pasti ničice pred Bogom Svevišnjim?


Hoću li doći preda nj sa žrtvom paljeni-com, s teocima od jedne godine? Hoće li mu biti mile tisuće ovnova, tisuće tisuća potoka ulja? Treba li prinijeti sina pr-vorođenog zbog svoga zločina, plod svo-je utrobe zbog grijeha koji sam počini-o?"
"Objavljeno ti je, čovječe, što je dob-ro, što Gospodin traži od tebe: samo či-niti pravicu, milosrđe ljubiti i smjerno sa svojim Bogom hoditi."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2013 12:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
MOLITVA ZA JEDINSTVO KRŠĆANA 2013.

6

UZ MOLITVENU OSMINU
ZA JEDINSTVO KRŠĆANA 2013.
S ČIME ĆU DOĆI PRED GOSPODINA
Ovogodišnja svjetska Molitvena osmina za je-dinstvo kršćana suočava nas vjerojatno s našim najvažnijim i najozbiljnijim životnim pitanjem: „S čime ću doći pred Gospodina?“
Pri tome se ne radi o strahu pred Bogom, radi se „tek“ o „sumi“ svega čime je rezultirao moj zemni život i o „vrednovanju“ kojim ću vrednova-ti samog sebe i svoja (ne)djela i kojim će mene i moja (ne)djela vrednovati moj Stvoritelj i Sudac, moja Alfa i Omega.
U sjećanje mi prispijevaju i značajem bremeni-te i ozračjem prožimajuće riječi „duhovne šanso-ne“:
OČI U OČI Pitam se, što ću reći, kad se budemo gledali, oči u oči, ja i Ti? Što li ću tada reći? Uz Molitvenu osminu za jedinstvo kršćana 2013.
7

Hoću li izdržati, kad se budemo gledali, oči u oči, ja i Ti? Hoću li moći izdržati? Kad se budemo gledali, oči u oči, kad se budemo sreli, ja i Ti, sjeti se da sam samo čovjek, a Bog da si ti. Kakav li ću biti, kad se budemo gledali, oči u oči, ja i Ti? Hoću li moći izdržati? Kakav će to biti susret, kad se budemo gledali, oči u oči, ja i Ti? Jedan čovjek i njegov Bog.
O kako li su u pravu moje drage, u cvijetu mla-dosti preminule, karmelske svetice1 dok govore: kada dođe suton života, broji se samo ljubav! Bog je ljubav i jedino što me može spojiti u blaženo nebesko zajedništvo s Njime jest da i ja prestanem
1 Elizabeta iz Dijona i Terezija iz Lisieuxa. MOLITVA ZA JEDINSTVO KRŠĆANA 2013.
8

biti sebični interes i postanem ljubav. Ne, doista se ne radi o strahu pred trenutkom susreta sa Svezna-jućim, radi se o želji da mi susret sa istinom o sebi ne donese iznenađenje i razočaranje samim sobom ako ću se svojom kakvoćom razlikovati od Njega koji Ljubav.
Želim li to izbjeći već danas je trenutak da se – s onu stranu uzdanja u bilo kakve zakonima propi-sane izvanjske i formalne žrtve, paljenice i okajni-ce (Mih 6, 6-16), uskladim sa sržnim kriterijem istinske duhovnosti, sadržanom i u glavnom nag-lasku ovogodišnje svjetske molitvene osmine: "Objavljeno ti je, čovječe, što je dobro, što Gos-podin traži od tebe: samo činiti pravicu, milosrđe ljubiti i smjerno sa svojim Bogom hoditi." (Mih 6, 16)
Što čekam? Zašto ne počnem već danas misliti, činiti i djelovati tako? Da susret, „kad se budemo gledali, oči u oči“, „jedan čovjek i njegov Bog“, bude „lijep“. S čime ću doći pred Gospodina? S pravdom i pravicom koju sam, ja Dalit, vršio pre-ma svim drugim „Dalitima“ oko sebe, s milosr-đem i sa zajedničkim hodom s mojim Bogom, to jest s hodom po njegovoj volji, jer je moja volja pretočena u Njegovu?! Uz Molitvenu osminu za jedinstvo kršćana 2013.
9

Hrvatski prijevod molitvenih materijala za 2013. godinu i ove je godine priredilo Vijeće HBK za ekumenizam i dijalog u suradnji s Ekumenskim koordinacijskim odborom Crkava u Hrvatskoj.
U ovoj prigodi želim osobito zahvaliti onima koji materijalnom i financijskom potporom omo-gućuju da se svake godine i na hrvatskom jeziku tiskaju i objavljuju ovi molitveni materijali: Hr-vatskoj biskupskoj konferenciji koja već od samog početka izlaženja ovih knjižica, posredstvom sui-zdavača Kršćanske sadašnjosti, podmiruje sve troškove tiskanja i distribucije sveščića Osmine, kao i mojoj redovničkoj zajednici Karmelskog samostana Majke Božje remetske, koja – premda i sama u financijskom pogledu „jedva spaja kraj s krajem“ – ipak, još od 1998., redovito donira sva potrebna sredstva za prijevode ovih sveščića.
Dao dobri Bog da nam svima ovogodišnja mo-litvena osmina pomogne da pred Gospodina do-đemo s trajnim blagom, s ljubavlju.
Jure Zečević, OCD
Tajnik Vijeća HBK
za ekumenizam i dijalog MOLITVA ZA JEDINSTVO KRŠĆANA 2013.

( ovdje vise o tome)
http://djos.hr/site/images/stories/PDFd ... 202013.pdf


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2013 13:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika
Molitva za jedinstvo kršćana 2013.: S ČIME ĆU DOĆI PRED GOSPODINA
Ovogodišnja glavna biblijska tema Molitvene osmine za jedinstvo kršćana, koja će se održati od 18. do 25. siječnja 2013. godine, jest „S čime ću doći pred Gospodina“ (Mih 6, 6-8).
Ovogodišnja glavna biblijska tema Molitvene osmine za jedinstvo kršćana, koja će se održati od 18. do 25. siječnja 2013. godine, jest „S čime ću doći pred Gospodina“ (Mih 6, 6-8).
Crkvama i kršćanskim zajednicama koje se zajedno uključuju u Molitvenu osminu jednim zajedničkim bogoslužjem na raspolaganju je Red slavlja za Ekumensko bogoslužje, no te tekstove one mogu uvrstiti i u vlastito bogoslužje.
Onim pak zajednicama koje osminu obilježavaju bogoslužjima svakog dana ponuđen je materijal s naslovom Osam dana, a onima koji žele organizirati biblijska proučavanja naznačene teme Osmine mogu to učiniti prema predlošku Osam dana.
Priručnik je mislio i na one koji žele samostalno moliti te im je ponuđen materijal za molitvene nakane kako bi se pojedinačni slavitelji na takav način uključili u Molitvenu osminu. Polazne tekstove ovaj put su pripremili indijski kršćani, a hrvatsko izdanje uredio je tajnik Vijeća Hrvatske biskupske konferencije za ekumenizam i dijalog prof. dr. Jure Zečević, OCD.

http://www.ks.hr/Novosti/Molitva-za-jed ... -DOCI.aspx


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2013 13:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika

Crkve suradnice


1. Katolička Crkva

2. Srpska Pravoslavna Crlva

3. Evangelička Crkva u Hrvatskoj

4. Reformirana kršćanska Crkva u Hrvatskoj

5. Savez baptističkih Crkava u Hrvatskoj

6. Evanđeoska pentekostna Crkva


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 sij 2013 11:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 sij 2013 11:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 sij 2013 13:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika

EKUMENSKO MOLITVENO SLAVLJE
Uvod u ekumensko molitveno slavlje
Što Bog traži od nas? (usp. Mihej 6, 6-8)
U ovogodišnjem se bogoslužju odražava mlade-nački značaj Indijskog kršćanskog studentskog pok-reta. Uzima u obzir stvarnost Dalita i pruža moguć-nost sudjelovanja u njihovoj duhovnosti. Neki dije-lovi službe dolaze iz dalitskog konteksta, kao upot-reba dalitskog bubnja, i bhađan – vrst pučkog pjeva-nja stihova koji izražavaju vjeru u Boga. Treći zase-bni element je svjedočanstvo vjere koje nam predo-čava dalitsku duhovnost čežnje za pravicom, milo-srdnom ljubavi i smjernim hodom s Bogom (usp. Mihej 6, 6-8). Služba završava gestom dijeljenja, tako čestom među Dalitima – u ovom slučaju dije-ljenjem manjih mladica ili klica koje simboliziraju naš poziv na nadu i preobražavanje.
Tijekom cijele Molitvene osmine, kršćani širom svijeta u ekumenskom zajedništvu otkrivaju što to znači činiti pravicu, milosrdno ljubiti i smjerno sa svojim Bogom hoditi. Ta se tema razvija u osam dana kroz metaforu hoda. Za Dalite, hod prema oslo-bođenju nerazdvojan je od hoda prema jedinstvu. Stoga je i naš hod s Dalitima ovoga tjedna, kao i sa svima koji čeznu za pravicom, sastavni dio molitve za kršćansko jedinstvo.
Kršćani u Indiji trebali bi odbaciti kastinsku pod-jelu, baš kao što bi kršćani diljem svijeta trebali odbi-jati podjele među sobom. „Zar je Krist razdijeljen?“ (1 Kor 1, 13). S tog se razloga okupljamo danas na molitvu za jedinstvo koje Krist želi za svoju Crkvu i bivamo pozvani rušiti zidove podjele među nama.

http://djos.hr/site/images/stories/PDFd ... 202013.pdf

Slika
OČI U OČI

Pitam se, što ću reći,
kad se budemo gledali,
oči u oči, ja i ti?
Što li ću tada reći?

Hoću li izdržati,
kad se budemo gledali,
oči u oči, ja i ti?
Hoću li moći izdržati?

Kad se budemo gledali, oči u oči,
kad se budemo sreli, ja i ti,
sjeti se da sam samo čovjek, (2x)
a Bog da si ti. (2x)

Kakav li ću biti,
kad se budemo gledali,
oči u oči, ja i ti?
Hoću li moći izdržati?

Kakav će to biti susret,
kad se budemo gledali,
oči u oči, ja i ti?
Jedan čovjek i njegov Bog.
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2013 09:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika



Slika

Što Bog traži od nas?
(usp. Mihej 6,6-8)

Osam podtema, povezanih s različitim načinima hoda, omogućava nam da se usredotočimo na različite vidove istinskog kršćanskog učeništva koje hodi stazom pravice na kojoj stoji život (Izreke 12, 28a).

Prvi dan:
hoditi u razgovoru. Razmišljamo o važnosti vođenja dijaloga i razgovora, kao sredstava svladavanja prepreka. Kako u ekumenizmu, tako i u naporima oko oslobođenja ljudi širom svijeta, vještine govora i slušanja smatraju se temeljnima. U takvom istinskom razgovoru možemo jasnije prepoznati Krista.

Drugi dan:
hoditi s razlomljenim tijelom Kristovim. Prepoznajući solidarnost između Krista raspetog i uništavanih naroda svijeta, kao što su to Daliti, učimo zajedno kao kršćani dublje biti dio te solidarnosti. U posebnom se smislu ovdje otvara veza između euharistije i pravde, a kršćani se pozivaju otkriti praktične načine euharistijskog življenja u svijetu.

Treći dan:
hoditi prema slobodi. Danas smo pozvani slaviti napore koje ulažu potlačene zajednice širom svijeta, poput Dalita u Indiji, na pobunu protiv svega što zarobljava ljude. Kao kršćani posvećeni većem jedinstvu, učimo da je uklanjanje svega onoga što razdvaja ljude jedne od drugih bitni dio punine života – slobode u Duhu.

Četvrti dan:
hoditi kao djeca zemlje. Svijest o našem mjestu u Božjem stvaranju zbližava nas jer uviđamo našu ovisnost jednih o drugima i o zemlji. Razmatrajući žurni poziv na brigu o okolišu te na primjereno dijeljenje i pravednost u pogledu plodova zemlje, kršćani su pozvani na život aktivnih svjedoka, u duhu jubilejske godine.

Peti dan:
hoditi kao Isusovi prijatelji. Danas razmatramo biblijske slike ljudskih prijateljstava i ljubavi kao modela ljubavi Božje za svako ljudsko biće. Spoznati sebe kao ljubljene prijatelje Isusove ima posljedice i na odnose unutar Isusove zajednice. Unutar Crkve ne mogu postojati prepreke, isključivanja, ukoliko se radi o zajednici u kojoj su svi jednako Isusovi ljubljeni prijatelji.

Šesti dan:
hoditi preko granica. Hoditi s Bogom znači ići preko granica koje nas dijele i štete djeci Božjoj. Biblijska čitanja ovoga dana gledaju razne načine kojima ljudske prepreke bivaju prevladane sa svojim vrhuncem u učenju sv. Pavla da "koji ste god u Krista kršteni, Kristom se zaodjenuste. Nema više: Židov - Grk! Nema više: rob - slobodnjak! Nema više: muško - žensko! Svi ste vi Jedan u Kristu Isusu!"

Sedmi dan:
hoditi u solidarnosti. Hoditi smjerno s Bogom znači hoditi u solidarnosti sa svima koji se bore za pravdu i mir. Taj hod nema posljedice samo za pojedinačne vjernike, već i za samu narav i poslanje čitave kršćanske zajednice. Crkva je pozvana i ovlaštena dijeliti trpljenja sviju zagovorom i brigom za siromašne, potrebite i marginalizirane. Sve je to uključeno u našu molitvu za jedinstvo ovoga tjedna.

Osmi dan:
hoditi u slavlju. Biblijski nam tekstovi ovoga dana govore o slavlju, no ne u smislu proslave uspješnog dovršetka čega, nego kao o znaku nade u Boga i u Božju pravdu. Slično tome, slavlje Svjetske molitvene osmine za jedinstvo kršćana znak je nade da će naše dostatno jedinstvo biti postignuto kad će Bog to htjeti i kako on to odredi.
Ono što Bog sada želi od nas je da hodimo putem pravde, milosrđa i poniznosti.

http://www.klanjateljice.hr/klanjatelji ... /index.htm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2013 09:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika

Pozivam sve clanove TT...da se ukljucite u molitvu i zajednistvo ,svojim prologom..( ovdje).

Sutra pocinje "Molitva" ...bilo bi ljepo,da svaki dan netko,ili vise clanova ... nesto napise..!

:a1250: smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8 smajlic8

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2013 22:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika



Molitva za jedinstvo kršćana 2013-od 18. do 25.siječnja
Prvi dan: hoditi u razgovoru. Razmišljamo o važnosti vođenja dijaloga i razgovora, kao sredstava svladavanja prepreka. Kako u ekumenizmu, tako i u naporima oko oslobođenja ljudi širom svijeta, vještine govora i slušanja smatraju se temeljnima. U takvom istinskom razgovoru možemo jasnije prepoznati Krista

PRVI DAN: Hoditi u razgovoruČitanja

Postanak 11, 1-9 * O kuli babilonskoj i naslije-đu naše raznolikosti
Psalam 34, 11-18 * Dođite… slušajte… Božji poziv na razgovor
Djela 2, 1-12 * Izlijevanje Duha, dara razumi-jevanja
Luka 24, 13-25 * Razgovor s Uskrslim Isusom na putu

Molitva
Isuse Kriste, s radošću naviještamo da smo u tebi jedno i zahvaljujemo ti što si nas pozvao na dijalog ljubavi s tobom. Otvori naša srca kako bismo sve savršenije imali udjela u tvojoj molitvi Ocu da budemo jedno, da se hodajući zajedno sve više zbližavamo. Daj nam hrabrosti da za istinu svjedočimo zajedno i da našim razgovorima prih-vatimo i one koji ne žele jedinstvo. Pošalji nam svoga Duha i osnaži nas da se možemo suočavati sa situacijama u kojima našem društvu, naciji i svijetu nedostaje dostojanstva i samilosti.
Bože, darovatelju života, vodi nas prema pravdi i miru. Amen.

Pitanja
 Vodimo li prave razgovore, unatoč broj-nim razlikama koje nas razdvajaju?
 Jesu li naši razgovori usmjereni nekom na-šem velebnom poduhvatu ili novom životu koji nosi nadu uskrsnuća?
 S kojim ljudima vodimo razgovore, a tko je isključen iz njih? Zašto?


Post 11,1-9
11
1 Sva je zemlja imala jedan jezik i riječi iste. 2 Ali kako su se ljudi selili s istoka, naiđu na jednu dolinu u zemlji Šinearu i tu se nastane. 3 Jedan drugome reče: "Hajdemo praviti opeke te ih peći da otvrdnu!" Opeke im bile mjesto kamena, a paklina im služila za žbuku. 4 Onda rekoše: "Hajde da sebi podignemo grad i toranj s vrhom do neba! Pribavimo sebi ime, da se ne raspršimo po svoj zemlji!"
5 Jahve se spusti da vidi grad i toranj što su ga gradili sinovi čovječji. 6 Jahve reče. "Zbilja su jedan narod, s jednim jezikom za sve! Ovo je tek početak njihovih nastojanja. Sad im ništa neće biti neostvarivo što god naume izvesti. 7 Hajde da siđemo i jezik im pobrkamo, da jedan drugome govora ne razumije." 8 Tako ih Jahve rasu odande po svoj zemlji te ne sazidaše grada. 9 Stoga mu je ime Babel, jer je ondje Jahve pobrkao govor svima u onom kraju i odande ih je Jahve raspršio po svoj zemlji.

Psalam 34, 11-18 Dođite… slušajte… Božji poziv na razgovorKAF
11 Osiromašiše mogućnici i gladuju,
a koji traže Jahvu ne trpe oskudice.

LAMED
12 Dođite, djeco, i poslušajte me,
učit ću vas strahu Gospodnjem.
MEM
13 O čovječe, ljubiš li život?
Želiš li dane mnoge uživati dobra?
NUN
14 Jezik svoj oda zla suspreži
i usne od riječi prijevarnih!
SAMEK
15 Zla se kloni, a čini dobro,
traži mir i za njim idi!
PE
16 Oči Jahvine gledaju pravedne,
uši mu slušaju vapaje njihove.
AJIN
17 Lice se Jahvino okreće protiv zločinaca
da im spomen zatre na zemlji.
SADE
18 Pravednici zazivaju, i Jahve ih čuje,
izbavlja ih iz svih tjeskoba.

Djela 2, 1-12 Izlijevanje Duha, dara razumi-jevanja
2
1 Kad je napokon došao dan Pedesetnice, svi su bili zajedno na istome mjestu. 2 I eto iznenada šuma s neba, kao kad se digne silan vjetar. Ispuni svu kuću u kojoj su bili. 3 I pokažu im se kao neki ognjeni razdijeljeni jezici te siđe po jedan na svakoga od njih. 4 Svi se napuniše Duha Svetoga i počeše govoriti drugim jezicima, kako im već Duh davaše zboriti.
5 A u Jeruzalemu su boravili Židovi, ljudi pobožni iz svakog naroda pod nebom. 6 Pa kad nasta ona huka, strča se mnoštvo i smètē jer ih je svatko čuo govoriti svojim jezikom. 7 Svi su bili izvan sebe i divili se govoreći: "Gle! Nisu li svi ovi što govore Galilejci? 8 Pa kako to da ih svatko od nas čuje na svojem materinskom jeziku? 9 Parti, Međani, Elamljani, žitelji Mezopotamije, Judeje i Kapadocije, Ponta i Azije, 10 Frigije i Pamfilije, Egipta i krajeva libijskih oko Cirene, pridošlice Rimljani, 11 Židovi i sljedbenici, Krećani i Arapi - svi ih mi čujemo gdje našim jezicima razglašuju veličanstvena djela Božja."
12 Svi su izvan sebe zbunjeno jedan drugog pitali: "Što bi to moglo biti?" 13 Drugi su pak, podrugujući se, govorili: "Slatkog su se vina ponapili!"

Luka 24, 13-25 Razgovor s Uskrslim Isusom na putu

13 I gle, dvojica su od njih toga istog dana putovala u selo koje se zove Emaus, udaljeno od Jeruzalema šezdeset stadija. 14 Razgovarahu međusobno o svemu što se dogodilo. 15 I dok su tako razgovarali i raspravljali, približi im se Isus i pođe s njima. 16 Ali prepoznati ga - bijaše uskraćeno njihovim očima. 17 On ih upita: "Što to putem pretresate među sobom?" Oni se snuždeni zaustave 18 te mu jedan od njih, imenom Kleofa, odgovori: "Zar si ti jedini stranac u Jeruzalemu te ne znaš što se u njemu dogodilo ovih dana?"
19 A on će: "Što to?" Odgovore mu: "Pa ono s Isusom Nazarećaninom, koji bijaše prorok - silan na djelu i na riječi pred Bogom i svim narodom: 20 kako su ga glavari svećenički i vijećnici naši predali da bude osuđen na smrt te ga razapeli. 21 A mi se nadasmo da je on onaj koji ima otkupiti Izraela. Ali osim svega toga ovo je već treći dan što se to dogodilo. 22 A zbuniše nas i žene neke od naših: u praskozorje bijahu na grobu, 23 ali nisu našle njegova tijela pa dođoše te rekoše da su im se ukazali anđeli koji su rekli da je on živ. 24 Odoše nato i neki naši na grob i nađoše kako žene rekoše, ali njega ne vidješe." 25 A on će im: "O bezumni i srca spora da vjerujete što god su proroci navijestili!

Slika

---


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr