www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 21:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 172 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autor Poruka
PostPostano: 14 svi 2018 23:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
OSMI UTORAK: EUHARISTIJA
Uvodna molitva
O Boze, dobri i milosrdni Oce, zahvaljujemo ti se sto neprestano obnavljas i ozivljavas svoju Crkvu po njezinim svecima i sveticama. Oni su savrseno nasljedovali Krista, ostvarili u sebi uskrsnu tajnu tvoga Sina i sada su, u nebeskoj slavi, nasi uzori i nasi zagovornici. Tvoji sveti ocituju koliko su razliciti i bogati darovi tvog duha ljubavi.
Posebno ti zahvaljujemo sto si nam u sv. Anti Padovanskom dao izvanrednog ucitelja evandeoske istine i trajnog posrednika svojih milosti.
Jacaj nas da mozemo nasljedovati primjer sv. Ante i svih tvojih svetih kako bismo nakon zemaljskog zivota zajedno s njima postali dionici tvoje vjecne slave. Amen. “
Iz svetog Evandelja po Ivanu (6, 48-51; 55-57)
Isus rece: “Ja sam kruh zivota. Ocevi vasi jedose manu u pustinji i pomrijese. Ovo je onaj kruh sto s neba silazi da onaj tko od njega jede ne umre. Ja sam zivi kruh koji je sisao s neba. Ako tko jede od ovoga kruha, zivjet ce zauvijek. Kruh koji cu ja dati jest moje tijelo – za zivot svijeta.”
“Tijelo je moje pravo jelo i krv je moja pravo pice. Tko jede tijelo moje i pije krv moju, ostaje u meni i ja u njemu. Kao sto je mene poslao zivi Otac, i kao sto ja zivim zbog Oca, tako ce i onaj koji mene jede zivjeti zbog mene.”
Iz djela sv. Ante
Cvrsto moramo vjerovati i otvoreno priznavati da je Isus zaista dao apostolima, i da Crkva doista posvecuje svaki dan, i dijeli vjernicima ono isto tijelo stoga porodi presveta Djevica, sto je bilo objeseno na kriz, polozeno u grob, uskrslo treci dan i uzaslo na nebo.
Na oltaru, pod prilikama kruha i vina, prisutan je sam Isus u svom ljudskom tijelu u kojemu se prikazao i jos se svakog dana prikazuje Bogu Ocu.
Tko ga prima, ispunjava se svakim danom dobrom: napasti se gase, zalosti se mijenjaju u radosti, a poboznost nalazi svoju hranu.
Pomolimo se!
Gospodine Isuse Kriste, koji si nam u Euharistiji ostavio spomen svoga uskrsnuca, podaj nam milost da tajna tvog Tijela i tvoje Krvi ostvari nase otkupljenje i preobrazi nas zivot u punije zajednistvo s tobom i bracom. Koji zivis i kraljujes u sve vijeke i vijekova. Amen.
Ak’ čudesa tražiš
Ak’ čudesa tražiš, gle!
Smrt i bludnja, nevolje,
Vrag i guba nestaju.
Zdrave bolesnici.
More, lanci padaju,
Uda, stvari propale
Mole i dobivaju
Mladi pa i starci.
Iščezava pogibelj,
Prestaju i potrebe.
Neka kaže tko to zna,
Pa i Padovanci!
More, lanci...
Slava Ocu.
More, lanci...
Moli za nas sveti Ante, da dostojni postanemo obećanja Kristovih.
Crkvu tvoju, Bože, neka razveseli zavjetni spomen svetog Antuna, priznavaoca tvojeg i naučitelja da se uvijek utvrđuje duhovnom pomoći i bude dostojna uživati radost vječnu. Po Kristu Gospodinu našem. Amen.
Slavni sveti Ante, svetim i moćnim zagovorom kod Boga mnoge si sačuvao od zla i izbavio iz same smrtne opasnosti. Molimo te, čuvaj i nas od najvećeg zla grijeha i izbavi nas iz najstrašnije opasnosti – smrti vječne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 svi 2018 23:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
DEVETI UTORAK - Kristov Kriz
Uvodna molitva
O Boze, dobri i milosrdni Oce, zahvaljujemo ti se sto neprestano obnavljas i ozivljavas svoju Crkvu po njezinim svecima i sveticama. Oni su savrseno nasljedovali Krista, ostvarili u sebi uskrsnu tajnu tvoga Sina i sada su, u nebeskoj slavi, nasi uzori i nasi zagovornici. Tvoji sveti ocituju koliko su razliciti i bogati darovi tvog duha ljubavi.
Posebno ti zahvaljujemo sto si nam u sv. Anti Padovanskom dao izvanrednog ucitelja evandeoske istine i trajnog posrednika svojih milosti.
Jacaj nas da mozemo nasljedovati primjer sv. Ante i svih tvojih svetih kako bismo nakon zemaljskog zivota zajedno s njima postali dionici tvoje vjecne slave. Amen. “
Iz Poslanice Galacanima sv. Pavla, apostola (1, 3-5; 6, 14-17)
Milost vam i mir od Boga, Oca nasega i Gospodina nasega Isusa Krista, koji je sam sebe predao za nase grijehe da nas izbavi od sadasnjega pokvarenoga svijeta, u skladu s voljom Boga, Oca nasega! Njemu slava u vijeke vjekova!
Ja sam daleko od toga da se icim ponosim, osim krizem Gospodina nasega Isusa Krista, po kome je meni razapet svijet i ja svijetu! Uistinu, ne vrijedi ni obrezanje ni neobrezanje, vec novi stvor. Svim koji budu zivjeli po ovom mjerilu – Bozjem Izraelu – mir i milosrde! Ubuduce neka mi nitko vise ne dosaduje, jer ja na svom tijelu nosim biljege Isusove!
Iz djela sv. Ante
Krscanin se mora osloniti na Kristov kriz, kao sto se putnik naslanja na svoj stap na svome dugu putu. Duboko mora usaditi u svoju pamet i u svoje srce Kristovu muku, jer samo na tom izvoru moze naci Rijec zivota i mira, milosti i istine.
Upravimo svoje oci Isusu, nasemu Gospodinu, raspetom na kruzu spasenja! Raspnimo svoje tijelo na tom Krizu mrtvenjem svojih sjetila i oplakujemo zla sto ih pocinismo mi i nasi bliznji!
Pomolimo se!
Gospodine Isuse, utisni u nase srce spomen na svoju muku; pomozi nam da te slijedimo noseci svaki dan s tobom svoj kriz kako bismo mogli takoder sudjelovati i u tvom uskrsnucu. Koji zivis i kraljujes u sve vijeke vijekova.Amen.
Ak’ čudesa tražiš
Ak’ čudesa tražiš, gle!
Smrt i bludnja, nevolje,
Vrag i guba nestaju.
Zdrave bolesnici.
More, lanci padaju,
Uda, stvari propale
Mole i dobivaju
Mladi pa i starci.
Iščezava pogibelj,
Prestaju i potrebe.
Neka kaže tko to zna,
Pa i Padovanci!
More, lanci...
Slava Ocu.
More, lanci...
Moli za nas sveti Ante, da dostojni postanemo obećanja Kristovih.
Crkvu tvoju, Bože, neka razveseli zavjetni spomen svetog Antuna, priznavaoca tvojeg i naučitelja da se uvijek utvrđuje duhovnom pomoći i bude dostojna uživati radost vječnu. Po Kristu Gospodinu našem. Amen.
Slavni sveti Ante, svetim i moćnim zagovorom kod Boga mnoge si sačuvao od zla i izbavio iz same smrtne opasnosti. Molimo te, čuvaj i nas od najvećeg zla grijeha i izbavi nas iz najstrašnije opasnosti – smrti vječne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 172 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr