www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:10

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 12 lip 2007 18:45 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 svi 2007 16:34
Postovi: 35
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Znači ja sam se molila naopako?! :shock: Onih 13 točaka. Ajoj nadam se da mi Sv. Antun neće zamjeriti.

Tako nisam znala ni moliti ni krunicu božanskog milosrđa, jer mi nitko nije pokazao, ja sam poslije svake 10-ice ponavljala 3 puta Sveti Bože, Sveti Jaki Bože, Sveti Besmrtni Bože smiluje se nama i cijelome svijetu. Isuse ja se uzdam u Tebe!!! Dok mi tetka nije rekla da pogrešno molim.

(Smotanost, brzopletost mi je vrlina, a ne mana) :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lip 2007 19:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Kao sto voda gasi vatru,tako milostinja brise grijehe.
"BACI SVOJ KRUH U VODE KOJE PROLAZE" kaze sv.pismo..
Podaj ga ,to jest siromasnima(tko zeli sutra je posebno darivanje)
koji idu od mjesta do mjesta,od vrata do vrata,i u dan suda ces ga opet naci. "BIO SAM GLADAN" kaze Isus "I DALI STE MI JESTI"

Nosi taj kruh na put svoga hodocasca da,kad budes stigao do svog utocista,mozes naci kruh s kojim ces se okrijepiti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lip 2007 21:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
puckili napisao:
Znači ja sam se molila naopako?! :shock: Onih 13 točaka. Ajoj nadam se da mi Sv. Antun neće zamjeriti.

Tako nisam znala ni moliti ni krunicu božanskog milosrđa, jer mi nitko nije pokazao, ja sam poslije svake 10-ice ponavljala 3 puta Sveti Bože, Sveti Jaki Bože, Sveti Besmrtni Bože smiluje se nama i cijelome svijetu. Isuse ja se uzdam u Tebe!!! Dok mi tetka nije rekla da pogrešno molim.

(Smotanost, brzopletost mi je vrlina, a ne mana) :wink:


Nista se ti Puckili ne brini, nakana srca tvoga bitna je, a ne fasada.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lip 2007 23:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 svi 2007 21:31
Postovi: 87
Lokacija: Jastrebarsko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Slažem se sa leo-m.

Prije nekoliko godina i sam nisam baš potpuno skužio jednu molitvu i molio sam je jedan period, ali bila mi je uslišana ! Ne da nisam vjerovao u to nego ustvari nisam ni očekivao da će mi na taj način biti pokazan i dan novi put i nova mogućnost u životu ! Molio sam bez nekih posebnih želja i nakana i da ne bi ispalo kao da ja određujem Bogu što da mi pomogne. tada je bilo vrijeme rata i stradanja, kada se nije znalo što dan a što noć donosi ! i tako Božja providnost, ruka, zaštita, me vodila i spasila od mnogih opasnih trenutaka ! I tako malo po malo, put me vodio u nekoliko zemalja, trbuhom za Kruhom. Dosta puta vjerojatno nisam razumjeo, čuo,( Duha Svetog)ustrajao ili pametnije iskoristio neke mogućnosti. posrtao sam, padao, ustajao (kao svi mi u životu) ali nastojao sam se održati na putu Krista, ufanja, Ljubavi ! Rođeni smo pod istočnim grijehom i sami bez Božje pomoći, nismo kadri ništa učiniti ! I danas nastojim još više ojačati u duhu, otkloniti one greške, nedostatke kojih prije nisam bio niti svjestan ili sam mislio da su to obične sitnice i da druga djela to prevazilaze. Činiti ono što nas još više može približiti Bogu i činiti njegovom djecom !
BVB !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 lip 2007 23:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 svi 2007 21:31
Postovi: 87
Lokacija: Jastrebarsko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"Hvala" Bogu, Isusu Kristu, Djevici Mariji, Duhu Svetom, svim Svetima, što mi opraštaju, pomažu... :a1250:
Hvala i Vama što i kroz vas i vaše ispovijesti, svjedočenja, djela, dajete mi dopunsku snagu da se ne predajem i ne klonem ni Duhom ni Tjelom !

BVB ! :b206: :grlim te: :b129: :r086: :q4:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lip 2007 13:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
"Tada ga gospodar dozva i reče mu: 'Slugo opaki, sav sam ti onaj dug oprostio jer si me zmolio. Nije li trebalo da se i ti smiluješ svome drugu, kao što sam se i ja tebi smilovao?' I gospodar ga, rasrđen, preda mučiteljima dok mu ne vrati svega duga. Tako će i Otac moj nebeski učiniti s vama ako svatko od srca ne oprosti svome bratu."
Mt 18, 32


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 lip 2007 19:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Nema ni jedne molitve naopako"Vzano je iskreno moliti"

Ak`cudesa trazis,gle Smrt i bludnja ,nevolje..
vrag i guba nestaju,zdrave bolesnici..

More lanci uzmicu,Uda ,stvari propale,
mole i dobivaju,mladi pa i starci.

Izcezava üogibelj,prestaju i potrebe,
neka kaze tko zna,pa i Padovanci....more...lanci..

Slava Ocu i Sinu ,slava Duhu Svetome..More...lanci..
R.Moli za nas ,blazeni Anto.
O.Da dostojni postanemo obecanja Kristovih.

Pomolimo se..Crkvu tvoju Boze,neka razveseli zavjetni spomen blazenog Ante,priznavaoca tvojega i naucitelja,da se vazda utvrdjuje duhovnom pomocu i bude dostojan uzivati radost vjecnu..
Po Kristu Gospodinu nasem ..Amen..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2007 20:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Eto i ja izmolila svetom Anti, onako kako smo počeli i sve je u redu, ne osjećam da sam pogriješila! :D

Mislim da je Bogu draga svaka molitva, samo da je od srca! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2009 10:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2009 10:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Djela naša, molimo te, Gospodine, nadahnućem preteci i pomoću prati, da svako naše moljenje i djelovanje od tebe vazda počne i po tebi početo dovrši. Po Isusu Kristu Gospodinu našemu. Amen.

1) ČUDESA - O čudotvorni Sv. Ante, koji si toliku vlast od Boga primio da činiš velika čudesa, ponizno te molim da i meni učiniš to veliko čudo, da se uzmognem očuvati od svakoga zla duše i tijela.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU

2) SMRT - O Sv. Ante, koji si toliku moć nad smrti imao, te si mnoge mrtvace uskrisio, ili ih od smrti sačuvao, svesrdno te molim, isprosi i meni tu veliku milost, da se čuvam od smrti duhovne, to jest od smrtnoga grijeha.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU
3) MILOST OBRAĆENJA - O Sv. Ante koji si veliki dar od Boga primio da obraćaš tvrdokorne grješnike i krivovjerce, najvruće te molim, isprosi mi milost da nigda ne zađem s pravog puta istine, nego da budem uvijek čvrst i stalan u svojoj vjeri Isusovoj i pripravan za nju svoju krv proliti.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU

4) PROTIVŠTINE - O Sv. Ante, koji si tolike obranio od protivština i nevolja duhovnih i nevremenitih, ponizno te molim, sačuvaj me od svih protivština i nevolja, ili mi milost isprosi da ih za ljubav Isusovu strpljivo podnosim.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU

5) VRAG - O Sv. Ante, koji si toliku vlast i moć imao nad vragovima izgoneći ih iz opsjednutih osoba i mjesta, ponizno te molim, isprosi mi milost da se vazda mognem od vraga očuvati i od njegovih se napastovanja obraniti.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU

6) GUBA - O Sv. Ante, koji si osobitu milost imao gubavce ozdravljati, ponizno te molim, isprosi i meni milost da se mogu očuvati od svakoga, osobito pak od smrtnoga grijeha, jer je grijeh smrtonosna i najgora bolest duhovna.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU
7) BOLESTI - O Sv. Ante, koji si bezbrojne bolesnike ozdravio, ponizno te molim, isprosi i meni milost, da se očuvamo od bolesti duhovnih i vremenitih.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU
8 MORE )- O Sv. Ante, koji si oslobodio tolike da se u vrijeme strašnih oluja morskih ne utope u morskim valovima, ponizno te molim, isprosi i meni milost, da me valovi ovog pokvarenog i izopačenog svijeta ne utope u more vječnog izgubljenja.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU
9) VERIGE - O Sv. Ante, koji si bezbrojne grješnike izbavio iz veriga vraga paklenoga, ponizno te molim, isprosi i meni milost da očuvam sva svoja uda od grijeha, te po grijehu smrtnom nikad ne upadnem u verige vražje, ili ako bih kad upao, da se čim prije po milosti Božjoj iz njih izbavim.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU
10) UDA - O Sv. Ante, koji si tolikima izgubljena uda povratio, ili bolesna ozdravio, molim te ponizno, isprosi i meni milost da očuvam sva svoja uda od grijeha na koje su naklonjena i pohlepna.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU
11) STVARI IZGUBLJENE - O Sv. Ante, koji si vazda uslišao one koji se s potpunim pouzdanjem utječu k tebi za izgubljene stvari, ponizno te molim, isprosi i meni da izgubljene stvari nađem - pomenice - milost Božju koja se gubi svakim teškim grijehom.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU
12) POGIBLI - O Sv. Ante, koji si tolike očuvao od pogibli, ili one koji su upali iz njih izbavio, ponizno te molim, isprosi meni milost da se mognem trajno čuvati od pogibli vremenitih.
OČE NAŠ - ZDRAVO MARIJA - SLAVA OCU

13) POTREBE - O Sv. Ante, koji si vazda pružio svoju čudotvornu ruku onima koji bi se bogoljubno u svojim potrebama duhovnim i vremenitim tebi utjecali, ponizno te molim, isprosi mi milost da mognem vazda od Boga svemogućega potrebite stvari duhovne i vremenite. AMEN.

AKO TRAŽIŠ ČUDESA
Ako tražiš čudesa, moli se svetom Anti,
Njem su od nebesa čuda dari dati

On ozdravlja bolesne, a mrtve uskrisuje;
Vraga, gubu odgoni i nevolje svake.

More od njeg strahuje, a verige pucaju.
Uda stvari propale - stari, i mladi primaju.

On ozdravlja bolesne, a mrtve uskrisuje;
Vraga, gubu odgoni i nevolje svake.

Isčeznu pogibelje, a nevolje nestaje
Kažu koji primaju, za sve Padovanci.

On ozdravlja bolesne, a mrtve uskrisuje;
Vraga, gubu odgoni i nevolje svake.

Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu

On ozdravlja bolesne, a mrtve uskrisuje;
Vraga, gubu odgoni i nevolje svake.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr