www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 10:33

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 02 srp 2008 21:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 kol 2006 22:07
Postovi: 171
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
- prvu subotu (05.07.2008.) započinjemo Devetnicu i molimo krunicu na čast Božanskog milosrđa za teško bolesne.


Molitva za bolesne

Dragi Isuse, ti si tako rado pomogao bolesnicima te ih svojim čudesnim riječima ozdravljao. I ja bih željela imati tako dobro srce prema svakom bolesniku i nemoćnom. Želim pomoći gdje god mogu svakom bolesniku i siromahu ili darom ili lijepom riječju ili bilo kako drugačije, jer u njima treba gledati tebe Isuse
Molim te, Gospodine za sve bolesnike cijelog svijeta, poznate i nepoznate, da im podaješ jakost i strpljivost kakvu si ti pokazao u svojoj svetoj muci na križu. Neka im svako trpljenje bude na korist duše. Potakni ih da često misle na tebe, našeg trpećeg Spasitelja, pa da im tvoja sveta muka bude utjeha i jakost u bolima.
Osobito te molim, Isuse, da nijedan bolesnik ne umre bez tvojih svetih sakramenata, nego da njima bude okrijepljen na putu u blaženu vječnost. Amen.
Žalosna Majko Marijo, koja si pod križem na svom krilu držala i suzama umivala mrtvo tijelo svog božanskog Sina, pomozi i utješi sve bolesnike. Amen.

O pobožnosti

Jedino sam

ja ljubav i milosrđe.

Ni najvećega grješnika ne mogu kazniti ako zazove

moje milosrđe

već mu u svojemu

beskrajnom i neiscrpnome milosrđu

opraštam.


Kristove riječi svetoj sestri Faustini

(Proglašena blaženom 18. travnja 1993., a svetom 30. travnja 2000.)

»Obećajem da se duša koja bude štovala ovu sliku neće izgubiti. Već na ovome svijetu obećavam joj pobjedu nad neprijateljima, posebno pak u smrtnom času. Ja, Gospodin, štitit ću je kao svoju čast. Zrake na slici označuju krv i vodu koje potekoše iz dubine mojega milosrđa, u času kad je moje umiruće srce na križu bilo kopljem probodeno.«

»Kćeri moja, govori cijelome svijetu o mojem neiscrpnome milosrđu. Ja želim da blagdan božanskoga milosrđa bude utočište svih duša, poglavito svih grješnika. Toga dana izlit će se punina mojega milosrđa. Ja ću izliti čitavo more milosti na duše koje se budu približile tomu izvoru. Tko god se toga dana ispovijedi i pričesti, dobit će potpun oprost od grijeha i kazna za grijehe. Neka se nitko ne boji pristupiti k meni, makar njegovi grijesi bili najopakiji. Želim da se Blagdan mojega milosrđa svečano proslavi na prvu nedjelju nakon Uskrsa.«

»Duše koje šire štovanje mojega milosrđa štitit ću cijeloga života kao što majka štiti svoje dijete, a na smrtnome času bit ću im spasitelj, a ne sudac. U tome zadnjem času duša nema druge zaštite osim mojega milosrđa. Sretne li duše koja je već za života bila uronjena u moje milosrđe jer je neće stići pravda!«

»Prije nego dođem kao pravedni sudac, otvorit ću širom vrata svojega milosrđa. Tko pak ne želi proći kroz vrata milosrđa, morat će proći kroz vrata pravde.«

»Duše koje mole krunicu Božanskoga Milosrđa bit će u svojem životu uključene u moje milosrđe, napose u smrtnome času.«

»Čovječanstvo neće naći mira tako dugo dok se s posvemašnjim pouzdanjem ne obrati na moje milosrđe. Kaži bolesnome čovječanstvu da se mora uteći mojemu milosrdnomu srcu i ja ću ga obdariti mirom.«

Spasiteljevo obećanje umirućima
»Ako se ova krunica bude molila kod nekoga umirućega, ublažit će se gnjev Božji, a beskrajno Milosrđe zagrlit će dušu umirućega, primjenjujući na nju bolne patnje svojega Božanskoga sina.«


Devetnica na čast Božanskomu milosrđu

O devetnici

Isus je priopćio sestri Faustini želju da se kao priprema za »Blagdan Božanskoga milosrđa« obavi devetnica Njemu u čast. Devetnica započinje na Veliki petak, a završava u subotu uoči Bijele nedjelje. (Ta se devetnica može moliti i u svako drugo vrijeme.) Gospodin je rekao sestri Faustini: »Želim da ovih devet dana dovodiš duše k izvoru mojega milosrđa kako bi u njemu našle snagu, milost i hrabrost za ovaj život, posebno u trenutku smrti. Za ove pobožnosti dijelit ću svakojake milosti.«


Devetnica


Prvi dan

ISUS: »Danas mi prinesi sve ljude, naročito grješnike, i uroni ih u more mojega milosrđa. Time mi smanjuješ gorčinu zbog izgubljenih duša.« Kao odziv tomu Isusovom pozivu moli se najprije: Očenaš, Zdravomarijo i Slava Ocu, zatim Krunica na čast Božanskoga milosrđa. Na kraju se preporučuju i Zazivi Božanskom milosrđu.


Drugi dan

ISUS: »Danas mi prinesi duše svećenika i redovnika, uroni ih u moje beskrajno milosrđe. One su mi dale snagu da izdržim svoju pregorku muku. Po njima će se izliti rijeke mojega milosrđa na cijelo čovječanstvo.« (Slijede molitve kao prvoga dana.)


Treći dan

ISUS: »Danas mi prinesi sve vjerne i pobožne duše, uroni ih u more mojega milosrđa. Ove su me duše krijepile na mojem putu muke, one su mi bile kapljica utjehe u moru gorčine.« (Slijede molitve kao prvoga dana.)


Četvrti dan

ISUS: »Danas mi prinesi pogane i one koji me još ne poznaju. U svojoj pregorkoj muci ja sam na njih mislio, a njihov je budući žar tješio moje srce. Uroni ih u more mojega milosrđa.« (Slijede molitve kao prvoga dana.)


Peti dan

ISUS: »Danas mi prinesi duše krivovjeraca i otpadnika, uroni ih u more mojega milosrđa. Za moje pregorke muke one su rastrgale moje tijelo i moje srce – moju Crkvu. Ako se one vrate u krilo Crkve, izliječit će moje rane i ja ću osjetiti utjehu u svojim bolima.« (Slijede molitve kao prvoga dana.)


Šesti dan

ISUS: »Danas mi prinesi nježne i ponizne duše, kao i duše male djece, uroni ih u moje milosrđe. One su najsličnije mojemu srcu, i davale su mi snagu u mojoj pregorkoj smrtnoj muci. Bile su kao zemaljski anđeli koji bdiju na mojim oltarima. Na njih ću izliti slapove milosti, jer su samo ponizne duše u koje stavim sve svoje povjerenje u stanju primiti moje darove.« (Slijede molitve kao prvoga dana.)


Sedmi dan

ISUS: »Danas mi prinesi one duše koje na poseban način štuju i časte moje milosrđe. Te duše najviše sudjeluju u mojim patnjama i najviše su prodrle u moj duh. One su živa slika mojega milosrdnoga srca. Ove će se duše u budućem životu pojaviti u posebnome sjaju i ni jedna od njih neće doći u pakao. U njihovome smrtnome času bit ću uz njih.« (Slijede molitve kao prvoga dana.)


Osmi dan

ISUS: »Danas mi prinesi duše iz čistilišta i uroni ih u bezdan mojega milosrđa da bi rijeke moje krvi ublažile njihove muke! Ove su mi siromašne duše drage dok zadovoljavaju Božanskoj pravednosti. Možete pomoći tim dušama da im ublažite patnje crpeći iz blaga Crkve oproste i prinoseći žrtve zadovoljštine. O, kad biste vidjeli njihove patnje, ne biste im prestali prinositi darove svojih molitava kako bi otplatile dug mojoj pravednosti.« (Slijede molitve kao prvoga dana.)


Deveti dan

ISUS: »Danas mi prinesi mlake duše i uroni ih u more mojega milosrđa. Ove mi duše najbolnije ranjavaju srce. One su me najviše rastužile u Maslinskome vrtu i istrgnule iz mojega srca vapaj: »Oče, neka me mimoiđe ovaj kalež! Ali neka na bude moja, nego Tvoja volja!« Za njih je moje milosrđe jedini spas.« (Slijede molitve kao prvoga dana.)


KRUNICA BOŽANSKOG MILOSRĐA

Slika


Ispravan način moljenja krunice

Na prva tri zrnca moli se:

Oče naš

Zdravo Marijo

Vjerovanje


Na svih pet desetica moli se:


a) na velika zrnca:

Vječni Oče, prikazujem Ti Tijelo i Krv, Dušu i Božanstvo Tvoga Preljubljenoga Sina, Gospodina našega Isusa Krista, kao zadovoljštinu za grijehe naše i grijehe cijeloga svijeta.


b) na mala zrnca (10 puta):

Po pregorkoj muci Isusovoj, budi milosrdan nama i cijelome svijetu.


c) na kraju krunice doda se (tri puta):

Sveti Bože, sveti jaki Bože, sveti besmrtni Bože, smiluj se nama i cijelome svijetu.

(U ovom zadnjem dijelu Krunice tekst "smiluj se nama i cijelome svijetu" ne mijenja se)


POZDRAV RUŽI OTAJSTVENOJ

Ružo Otajstvena, Bezgrešna Djevice, Majko Milosti, na slavu Tvoga Božanskog Sina, prostiremo se pred Tobom, da zadobijemo od Boga Milosrđe. Ne zbog naših zasluga, već po dobroti Tvog majčinskog Srca, molimo za pomoć i milosti, uvjereni da ćeš nas uslišati.

Zdravo Marijo Milosti puna Gospodin s tobom, blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje Isus.
Sveta Marijo, Majko Božja moli za nas grešnike, sada i na času smrti naše. Amen!

Ružo Otajstvena, Majko Isusova, Kraljice Svete Krunice, Majko Crkve, Mističnog Tijela Kristovog, molimo Te za mržnjom razoreni svijet, udijeli mu milost jedinstva i mira i sve milosti koje mogu izmjeniti srca tolike Tvoje djece.

Zdravo Marijo Milosti puna Gospodin s tobom, blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje Isus.
Sveta Marijo, Majko Božja moli za nas grešnike, sada i na času smrti naše. Amen

Ružo Otajstvena, Kraljice Apostola, dopusti da oko Euharistijskih Oltara procvjetaju brojna svećenička i redovnička zvanja ljudi.

Zdravo Marijo Milosti puna Gospodin s tobom, blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje Isus.
Sveta Marijo, Majko Božja moli za nas grešnike, sada i na času smrti naše. Amen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 srp 2008 21:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 kol 2006 22:07
Postovi: 171
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nakana:
- za zdravlje moje majke i svih teško bolesnih

Post:
- subota i srijeda

Prijave:
1. Slavica


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 srp 2008 21:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Prijave:
1. Slavica
2. moya


nakana..za zdravlje moje svekrve
-za moje zdravlje
post-srida
-petak


Zadnja izmjena: moya; 04 srp 2008 12:24; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 srp 2008 07:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
prijavljujem se .... :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 srp 2008 07:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2006 11:26
Postovi: 249
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
prijavljujem se i ja


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 srp 2008 08:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
1. Slavica
2. Moya
3. Marija Nada
4. Leopolda
5. ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 srp 2008 11:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
..prijava

Nakane:
1. za sve one koji nemaju sredstava za liječenje
2. za zdravlje moje punice

Post:
srijeda i petak


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 srp 2008 12:06 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 20 lip 2008 09:14
Postovi: 5
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I ja ću se uključiti u molitvu.
I ako smijem dodati nakanu: za ozdravljenje ( fizičko i duhovno) moje sestre.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 srp 2008 12:08 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 20 lip 2008 09:14
Postovi: 5
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I ja ću se uključiti u molitvu.
I ako smijem dodati nakanu: za ozdravljenje ( fizičko i duhovno) moje sestre.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 srp 2008 17:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
1. Slavica
2. Moya
3. Marija Nada
4. Leopolda
5. Damir
6. anjapz
7. Rebeka..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr