www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 07:45

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 13 sij 2009 08:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Drugi dan

O Djevice slavna od Karavaja, evo me pred tobom u nadi i iščekivanju. Moja je potreba velika. Duša mi stanje pod teretom boli. Srce mi plače u tjeskob. Nitko mi od ljudi ne može pomoći. Ali, ti možeđ! Ti si nada izgubljenima, utjeha žalosnima, pomoćnica kršćana!
Iz ove suzne doline uzdižem svoje oči k tebi poput pobožne Ivanice. Ti, koja satireš zlo, očuvaj i mene od svakoga zla! Ti, koja satireš zlo, očuvaj i men od svakoga zla! Ti, koja svima majčinski pomažeš, pomozi i meni da hrabro nadvladam poteškoće! Ti, koja daješ svijetu život po svom Sinu, daj i meni po njemu mir, zdravlje, milost i ljubav.
Zdravo Marijo ........
Zdravo Kraljice .......


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 sij 2009 07:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Treći dan

O Djevice moguća, kome da se obratim ako ne tebi?! Uvjeren sam da će te Gospodin uslišati štogod ga zamoliš za mene. On je na tvoj zagovor obasuo sav svijet tolikim dobrima, napose ovdje u tvom Svetištu. Ti si naša Nada, ti si Posrednica između Boga i ljudi, ti si naša Odvjetnica, ti si Utočište grešnika! Reci barem jednu riječ za mene i tvoj će mi Sin dati što mi treba.... (u tišini izrazi svoju potrebu) ..............
Ti si mi nada, utjeha, radost i život. Tebi se molim. Tebi se nadam. Amen.
Zdravo Marijo............
Zdravo Kraljice .........

GOSPINA KRUNICA
(Dok izgovaraš 10 Zdravo Marijo, razmišljaj o navedenom otajstvu)

Radosna

1. Navještenje
U prvom radosnom otajstvu razmišljat čemo, kako je anđeo Gabrijel navjestio Mariji da će začeti po Duhu Svetomu i roditi Sina Božjega.

2. Pohod Elizabeti
u drugom radosnom otajstvu razmišljat čemo, kako je blažena Djevica Marija posjetila svoju rodicu Elizabetu i ostala s njom tri mjeseca.

3. Isusovo rođenje
u terećem radosnom otajstvu razmišljat ćemo, kako je Blažena Djevica Marija rodila Isusa u betlehemskoj špilji i postavila ga u jasle.

4. Isusovo prikazanje
U četvrtom radosnom otajstvu razmišljat ćemo, kako je Blažena Djevica Marija, četrdeseti dan poslije poroda, prikazala u hramu Ocu nebeskomu svoga Sina, kojega je primio u naručje starac Šimun.

5. Isus pronađen u hramu
u petom radosnom otajstvu razmišljat ćemo, kakoje blažena Djevica Marija našla svoga dvanaestogodišnjeg Sina u hramu među učiteljima.

SLAVNA MAJKO SPASITELJA

Rajska dveri milostivna, koja vjerne vodiš k sreći, iznad mora zvijezdo divna!
O pomozi palom svijetu koji želi ozdravljenje, ti, što rodi Stvorca svoga prirodi na udivljenje!
Čuvši pozdrav Gabrijela donese nam život svima Djevom zače, Djevom osta: Smiluj nam se grešnicima!


MOLITVA GOSPI OD KARAVAJA

Slavna moja Majko Marijo, Gospe od karavaja, ti si žalosnu Ivanicu utješila i uslišala. Isprosila si obraćenje i podjelila mnoge milosti svima koji su se te iskreno zazvali. I ja te usrdno i ponizno molim: pomozi mi u potrebama i u nevolji, isprosi mi zdravlje dušu i tijela u ovom životu i nebesku slavu u vječnosti. Amen.

Pomoćnice kršćana, moli za nas.

POSVETA

O Gospo moja, o Majko moja, tebi se potpuno darivam. I da ti pokažem svoju odanost, posvećujem ti danas svoje oči, svoje uši, svoja usta i svoje srce – svega sebe. Kad sam dakle sav tvoj, dobra Majko, čuvaj me i brani kao stvar i svojinu svoju.


RAJSKA KRUNO, RAJSKA SLAVO,

Anđeoska Gospo,zdravo!
Ti si korijen, ti si vrata,
s kojih sinu svijetlost zlata.
Ti si ljiljan djevičanstva,
Ti si nakit čovječanstva.
Zdravo, puna svih milina,
Moli za nas svoga Sina!


MAJCI ČOVJEČANSTVA

O Majko Božja,
zoro naših zora,
Ti zvijezdo stara nad kolijevkom ubogara,
Otvori vjeđe nad ponorom neše tmine i pogledaj,
Koliko bijednika ide svijetom bez Boga i bez istine.
. . . . . . . . . . . . . . . . . .
O Majko Božja,
Zoro naših zora,
Ti oko patnje i nevolje naše,
prospi srebro milosrđa svoga!
I vrati nam svijetlo,
vrati nam ljubav,
vrati nam Boga!
ZA BOLESNIKE

O Marijo, zdravlje bolesnih, budi uz postelju svih bolesnika na svijetu.
I onih koji su ovog časa izgubili svijest i brzo će umrijeti.
I onih koji su izgubili nadu u ozdravljenje.
I onih koji viču i plaču od boli.
I onih koji se ne mogu liječiti jer nemaju novaca.
I onih koji bi htjeli hodati, a moraju ostati nepomični.
I onih koji bi morali ležati, a siromaštvo ih tjera da rade.
I onih koji bdiju duge noći jer ne mogu zaspati.
I onih koje nitko ne posjećuje i njeguje.
Osobito onih koji ne vjeruju u bolji život.
I onih koji se ne bune i proklinju Boga.
I onih, koji ne znaju da je Krist trpio još teže i mučnije ...
Zdravlje bolesnih, moli za nas.
Utjeho žalosnih, moli za nas.


ZAHVALA GOSPI

Evo me opet pred tobom, slavna Gospe od Karavaja! Dolazim k tebi radosna srca i zahvalne duše da ti kažem: Hvala! Ti si mi učinila dobro, ti si mi Majka. Ja sam plakao a ti me čula. Bio radostan a ti me čula. Bio sam žalostan a ti si me utješila. Blagoslovljena bila na nebu i na zemlji! Kako da ti pokažem zahvalnost? Svoj cijeli život posvećujem tebi. Širit ću tvoju pobožnost i vodit ću u tvoje Svetište sve kojima si potrebna. Ti si Zvijezda nade i Zora boljega dana za čitav svijet. Neka te zajedno sa mnom blagoslivljaju svi narodi. Neka te blaženom nazivaju svi naraštaji. Stoput HVALA izriče ti moje srce koje gori ljubavlju i zahvalnošću prema tebi.
_________________
ISUSE UZDAM SE U TEBE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 sij 2009 07:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Treći dan

O Djevice moguća, kome da se obratim ako ne tebi?! Uvjeren sam da će te Gospodin uslišati štogod ga zamoliš za mene. On je na tvoj zagovor obasuo sav svijet tolikim dobrima, napose ovdje u tvom Svetištu. Ti si naša Nada, ti si Posrednica između Boga i ljudi, ti si naša Odvjetnica, ti si Utočište grešnika! Reci barem jednu riječ za mene i tvoj će mi Sin dati što mi treba.... (u tišini izrazi svoju potrebu) ..............
Ti si mi nada, utjeha, radost i život. Tebi se molim. Tebi se nadam. Amen.
Zdravo Marijo............
Zdravo Kraljice .........

GOSPINA KRUNICA
(Dok izgovaraš 10 Zdravo Marijo, razmišljaj o navedenom otajstvu)

Radosna

1. Navještenje
U prvom radosnom otajstvu razmišljat čemo, kako je anđeo Gabrijel navjestio Mariji da će začeti po Duhu Svetomu i roditi Sina Božjega.

2. Pohod Elizabeti
u drugom radosnom otajstvu razmišljat čemo, kako je blažena Djevica Marija posjetila svoju rodicu Elizabetu i ostala s njom tri mjeseca.

3. Isusovo rođenje
u terećem radosnom otajstvu razmišljat ćemo, kako je Blažena Djevica Marija rodila Isusa u betlehemskoj špilji i postavila ga u jasle.

4. Isusovo prikazanje
U četvrtom radosnom otajstvu razmišljat ćemo, kako je Blažena Djevica Marija, četrdeseti dan poslije poroda, prikazala u hramu Ocu nebeskomu svoga Sina, kojega je primio u naručje starac Šimun.

5. Isus pronađen u hramu
u petom radosnom otajstvu razmišljat ćemo, kakoje blažena Djevica Marija našla svoga dvanaestogodišnjeg Sina u hramu među učiteljima.

SLAVNA MAJKO SPASITELJA

Rajska dveri milostivna, koja vjerne vodiš k sreći, iznad mora zvijezdo divna!
O pomozi palom svijetu koji želi ozdravljenje, ti, što rodi Stvorca svoga prirodi na udivljenje!
Čuvši pozdrav Gabrijela donese nam život svima Djevom zače, Djevom osta: Smiluj nam se grešnicima!


MOLITVA GOSPI OD KARAVAJA

Slavna moja Majko Marijo, Gospe od karavaja, ti si žalosnu Ivanicu utješila i uslišala. Isprosila si obraćenje i podjelila mnoge milosti svima koji su se te iskreno zazvali. I ja te usrdno i ponizno molim: pomozi mi u potrebama i u nevolji, isprosi mi zdravlje dušu i tijela u ovom životu i nebesku slavu u vječnosti. Amen.

Pomoćnice kršćana, moli za nas.

POSVETA

O Gospo moja, o Majko moja, tebi se potpuno darivam. I da ti pokažem svoju odanost, posvećujem ti danas svoje oči, svoje uši, svoja usta i svoje srce – svega sebe. Kad sam dakle sav tvoj, dobra Majko, čuvaj me i brani kao stvar i svojinu svoju.


RAJSKA KRUNO, RAJSKA SLAVO,

Anđeoska Gospo,zdravo!
Ti si korijen, ti si vrata,
s kojih sinu svijetlost zlata.
Ti si ljiljan djevičanstva,
Ti si nakit čovječanstva.
Zdravo, puna svih milina,
Moli za nas svoga Sina!


MAJCI ČOVJEČANSTVA

O Majko Božja,
zoro naših zora,
Ti zvijezdo stara nad kolijevkom ubogara,
Otvori vjeđe nad ponorom neše tmine i pogledaj,
Koliko bijednika ide svijetom bez Boga i bez istine.
. . . . . . . . . . . . . . . . . .
O Majko Božja,
Zoro naših zora,
Ti oko patnje i nevolje naše,
prospi srebro milosrđa svoga!
I vrati nam svijetlo,
vrati nam ljubav,
vrati nam Boga!
ZA BOLESNIKE

O Marijo, zdravlje bolesnih, budi uz postelju svih bolesnika na svijetu.
I onih koji su ovog časa izgubili svijest i brzo će umrijeti.
I onih koji su izgubili nadu u ozdravljenje.
I onih koji viču i plaču od boli.
I onih koji se ne mogu liječiti jer nemaju novaca.
I onih koji bi htjeli hodati, a moraju ostati nepomični.
I onih koji bi morali ležati, a siromaštvo ih tjera da rade.
I onih koji bdiju duge noći jer ne mogu zaspati.
I onih koje nitko ne posjećuje i njeguje.
Osobito onih koji ne vjeruju u bolji život.
I onih koji se ne bune i proklinju Boga.
I onih, koji ne znaju da je Krist trpio još teže i mučnije ...
Zdravlje bolesnih, moli za nas.
Utjeho žalosnih, moli za nas.


ZAHVALA GOSPI

Evo me opet pred tobom, slavna Gospe od Karavaja! Dolazim k tebi radosna srca i zahvalne duše da ti kažem: Hvala! Ti si mi učinila dobro, ti si mi Majka. Ja sam plakao a ti me čula. Bio radostan a ti me čula. Bio sam žalostan a ti si me utješila. Blagoslovljena bila na nebu i na zemlji! Kako da ti pokažem zahvalnost? Svoj cijeli život posvećujem tebi. Širit ću tvoju pobožnost i vodit ću u tvoje Svetište sve kojima si potrebna. Ti si Zvijezda nade i Zora boljega dana za čitav svijet. Neka te zajedno sa mnom blagoslivljaju svi narodi. Neka te blaženom nazivaju svi naraštaji. Stoput HVALA izriče ti moje srce koje gori ljubavlju i zahvalnošću prema tebi.
_________________
ISUSE UZDAM SE U TEBE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr