www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 09:10

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 172 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 21 tra 2009 05:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
SESTI UTORAK: razmatranje o NADI

Iz Poslanice Rimljanima sv. Pavla, apostola (5, 1-5; 15, 13)

Opravdani vjerom, u miru smo s Bogom po nasemu Gospodinu Isusu Kristu, po komu smo i pristupili vjerom k ovoj milosti u kojoj se nalazimo i kojom se ponosimo, oslonjeni na nadu u slavu Bozju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 tra 2009 22:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2009 14:56
Postovi: 638
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
28.04.
SEDMI UTORAK: LJUBAV

Iz svetoga Evandelja po Ivanu 915, 9-13)

Isus rece: “Kao sto je Otac mene ljubio, tako sam i ja vas ljubio. Ostanite u mojoj ljubavi! Ostat cete u mojoj ljubavi ako budete vrsili moje zapovjedi, kao sto sam i ja vrsio zapovijedi Oca svog te ostajem u njegovoj ljubavi.”

“Ovo vam rekoh, da radost moja bude u vam te da radost vasa bude potpuna!”

“Ovo je zapovijed moja: ljubite jedan drugoga kao sto sam ja ljubio vas! Nitko nema vece ljubavi od ove: poloziti vlastiti zivot za svoje prijatelje.”


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 svi 2009 03:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
OSMI UTORAK: EUHARISTIJA

Iz svetog Evandelja po Ivanu (6, 48-51; 55-57)

Isus rece: “Ja sam kruh zivota. Ocevi vasi jedose manu u pustinji i pomrijese. Ovo je onaj kruh sto s neba silazi da onaj tko od njega jede ne umre. Ja sam zivi kruh koji je sisao s neba. Ako tko jede od ovoga kruha, zivjet ce zauvijek. Kruh koji cu ja dati jest moje tijelo – za zivot svijeta.”
“Tijelo je moje pravo jelo i krv je moja pravo pice. Tko jede tijelo moje i pije krv moju, ostaje u meni i ja u njemu. Kao sto je mene poslao zivi Otac, i kao sto ja zivim zbog Oca, tako ce i onaj koji mene jede zivjeti zbog mene.”


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 svi 2009 02:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
DEVETI UTORAK: KRIZ KRISTOV

Iz Poslanice Galacanima sv. Pavla, apostola (1, 3-5; 6, 14-17)

Milost vam i mir od Boga, Oca nasega i Gospodina nasega Isusa Krista, koji je sam sebe predao za nase grijehe da nas izbavi od sadasnjega pokvarenoga svijeta, u skladu s voljom Boga, Oca nasega! Njemu slava u vijeke vjekova!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 svi 2009 07:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
DESETI UTORAK: DUH SVETI

Iz svetoga Evandelja po Ivanu (14,16-21)

Isus rece: “Ja cu moliti Oca, i dat ce vam drugoga Branitelja koji ce ostati s vama zauvijek: Duha istine, kojega svijet ne moze primiti, jer niti ga vidi niti ga poznaje. Vi ga poznajete, jer boravi s vama i jer ce biti u vama.”

“Necu vas ostaviti sirocad. Vratit cu se k vama. Jos malo, i svijet me nece vise vidjeti, a vi cete me ponovno vidjeti, jer ja zivim i jer cete i vi zivjeti. U taj dan spoznat cete da sam ja u svom Ocu, vi u meni i ja u vama. Tko pozna moje zapovjedi i vrsi ih, taj me ljubi. A tko mene ljubi, njega ce ljubiti Otac moj, i ja cu ga ljubiti i objaviti mu samoga sebe.”

...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 svi 2009 04:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
JEDANAESTI UTORAK: MAJKA BOZIJA

Iz svetoga Evandelja po Luki (1, 26-32; 3)

Poslije sest mjeseci posla Bog andela Gabrijela u galilejski grad imenom Nazaret, k djevici zarucenoj s muzem iz Davidove kuce, komu je bilo ime Josip. A Djevici bijase ime Marija. Kad andeo ude k njoj, rece joj: “Raduj se, milosti puna! Gospodin je s tobom!” Na te se rijeci ona se prepade i poce razmisljati sto znaci taj pozdrav. Andeo joj rece: “Ne boj se, Marijo, jer si nasla milost kod Boga. Evo, ti ces zaceti i roditi Sina komu ces nadjenuti ime Isus. On ce biti velik i zvat ce se Sin Previsnjega, Gospodin Bog dat ce mu prijestolje Davida, oca njegova.”

Marija mu rece: “Evo sluzbenice Gospodnje, neka mi bude po rijeci tvojoj!” Tada je andeo ostavi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 svi 2009 19:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
veki napisao:
JEDANAESTI UTORAK: MAJKA BOZIJA

Iz svetoga Evandelja po Luki (1, 26-32; 3)

Poslije sest mjeseci posla Bog andela Gabrijela u galilejski grad imenom Nazaret, k djevici zarucenoj s muzem iz Davidove kuce, komu je bilo ime Josip. A Djevici bijase ime Marija. Kad andeo ude k njoj, rece joj: “Raduj se, milosti puna! Gospodin je s tobom!” Na te se rijeci ona se prepade i poce razmisljati sto znaci taj pozdrav. Andeo joj rece: “Ne boj se, Marijo, jer si nasla milost kod Boga. Evo, ti ces zaceti i roditi Sina komu ces nadjenuti ime Isus. On ce biti velik i zvat ce se Sin Previsnjega, Gospodin Bog dat ce mu prijestolje Davida, oca njegova.”

Marija mu rece: “Evo sluzbenice Gospodnje, neka mi bude po rijeci tvojoj!” Tada je andeo ostavi.


Nakana molitve za brakove koji zele dijete...
1-Zagy-za moje prijatelje da im Dragi Gospodin daruje bebu
2-Aleluja Ja se prijavljujem, da drugima i nama Bog daruje dijete
3-bernarda-MOLIT CU ZA SEBE I ZA OSTALE PAROVE KOJI ZELE DJECU
4-Rebeka,za Zozy,za Nessli i sve molbe zapisane koji zele dijete..
5-damir707, za sina Hrvoja i snahu Andreu
6-Coccinella - za moju sestričnu, za kolegicu, za mene, za sve koji vapiju za djecom i darom roditeljstva...

Preporuka sv. Anteu u svakoj potrebi

Spomeni se, sv. Ante, da si uvijek pomagao i tješio sve koji su se tebi utjecali u svojim potrebama. S čvrstim pouzdanjem preporučamo sve ove mlade roditelje koji zele dijete, tvom moćnom zagovoru kod Boga. Ne odbij nase prošnje i svojim posredovanjem kod Boga isprosi im - ako je za dobro njihove duše - milost... za koju te molie. Pomozi im u ovoj njihovoj potrebi i nevolji!
Blagoslovi sve njih , njihov brak i rad, njihovu obitelj i sve njihove drage, čuvaj sve od bolesti i pogibli duše i tijela! Sve ih krijepi da u boli i kušnji ostanu čvrsti u vjeri i ustrajni u ljubavi. Amen.



Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 svi 2009 20:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2009 14:56
Postovi: 638
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
veki napisao:
JEDANAESTI UTORAK: MAJKA BOZIJA

Iz svetoga Evandelja po Luki (1, 26-32; 3)

Poslije sest mjeseci posla Bog andela Gabrijela u galilejski grad imenom Nazaret, k djevici zarucenoj s muzem iz Davidove kuce, komu je bilo ime Josip. A Djevici bijase ime Marija. Kad andeo ude k njoj, rece joj: “Raduj se, milosti puna! Gospodin je s tobom!” Na te se rijeci ona se prepade i poce razmisljati sto znaci taj pozdrav. Andeo joj rece: “Ne boj se, Marijo, jer si nasla milost kod Boga. Evo, ti ces zaceti i roditi Sina komu ces nadjenuti ime Isus. On ce biti velik i zvat ce se Sin Previsnjega, Gospodin Bog dat ce mu prijestolje Davida, oca njegova.”

Marija mu rece: “Evo sluzbenice Gospodnje, neka mi bude po rijeci tvojoj!” Tada je andeo ostavi.




Nakana molitve za brakove koji zele dijete...
1-Zagy-za moje prijatelje da im Dragi Gospodin daruje bebu
2-Aleluja Ja se prijavljujem, da drugima i nama Bog daruje dijete
3-bernarda-MOLIT CU ZA SEBE I ZA OSTALE PAROVE KOJI ZELE DJECU
4-Rebeka,za Zozy,za Nessli i sve molbe zapisane koji zele dijete..
5-damir707, za sina Hrvoja i snahu Andreu
6-Coccinella - za moju sestričnu, za kolegicu, za mene, za sve koji vapiju za djecom i darom roditeljstva...

Preporuka sv. Anteu u svakoj potrebi

Spomeni se, sv. Ante, da si uvijek pomagao i tješio sve koji su se tebi utjecali u svojim potrebama. S čvrstim pouzdanjem preporučamo sve ove mlade roditelje koji zele dijete, tvom moćnom zagovoru kod Boga. Ne odbij nase prošnje i svojim posredovanjem kod Boga isprosi im - ako je za dobro njihove duše - milost... za koju te molie. Pomozi im u ovoj njihovoj potrebi i nevolji!
Blagoslovi sve njih , njihov brak i rad, njihovu obitelj i sve njihove drage, čuvaj sve od bolesti i pogibli duše i tijela! Sve ih krijepi da u boli i kušnji ostanu čvrsti u vjeri i ustrajni u ljubavi. Amen.



7.Maria-za sogoricu Ankicu,za rodicu Marijanu,rodaka Gorana,rodaka Ivicu i sve koje zele djecu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 svi 2009 03:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
:a1250: :a1250: :a1250: :a1250: :a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 lip 2009 07:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
DVANAESTI UTORAK: KRSCANSKO SVJEDOCENJE

Iz svetoga Evandelja po Mateju (5, 13-16)

Isus rece: “Vi ste sol zemlje. Ali ako sol obljutavi, cim ce se ona osoliti? Vise nije ni za sto, osim da se izbaci van da je ljudi pogaze.”

“Vi ste svjetlo svijeta. Nije moguce sakriti grad koji lezi na gori. Ne zeze se svijeca da se stavi pod posudu, nego na svijecnjak da svijetli svima u kuci. Vase svjetlo neka tako zasja pred ljudima da vide vase djela ljubavi te slave vaseg Oca nebeskog.”


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 172 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 1 gost


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr