www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 05:52

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 172 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 18 svi 2010 07:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2009 14:13
Postovi: 771
Lokacija: hercegovina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Molitva SV.Anti

Sveti Ante mučeniče željom, učini da budemo spremni radije krv svoju
proliti za Isusa, koji je radi nas umro, nego da zanemarimo njegovu božansku nauku.
Izmoli nam tu milost, radi one vruće težnje, koja te dan i noć vukla za mučeničkom smrću.

O slavni sveče, SV.Antune ti osobiti zaštitniče kršćana, ja želeći te iz sveg srca hvaliti
tvoj zagovor od Boga isprositi na tvoju čast ovu devetodnevnu pobožnost obaviti.
Moliti krunicu devet utoraka i utorke postiti o kruhu i vodi. Samo te molim Sv.Atune da se dostojiš ovu pobožnost
primiti i isprosi mi za dušu i tijelo, za mog muža i moju djecu od dragog Boga potrebite milosti.
____________________________________

BOG, tvoj Otac je iznad svega.
On može riješiti sve nevolje tvoga života!
Uzdaj se u NJega i vidjet ćeš kako On ljubi!

Sve se može izmjeniti molitvom.
Moli i vjeruj i doživjet ćeš čudesa Božja!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: 11 utorak
PostPostano: 25 svi 2010 07:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2009 14:13
Postovi: 771
Lokacija: hercegovina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dobri sv.Ante,

blagoslovii štiti moju obitelj.
Čuvaj je u ljubavi i slozi.
Obaspi je vremenitim i vječnim dobrima i
udalji od svakoga zla.

Blagoslovi mene i mog supruga.
Neka nam nikada ne uzmanjka zaposlenje i
sve potrebe kako bismo mogli čestito
živjeti i odgajati djecu, koju nam je dao Bog.
Blagoslovi tu istu našu djecu.

Štiti nihovo zdravlje,
potiči ih na dobro i ne dopusti da
izgube vjeru i čistoću života.
Učini nas sposobnima, da ih razumjemo i
da im prednjačimo rječju i primjerom.

Neka uvjek teže za najuzvišenijim idealima i
neka u životu ostvaruju svoj ljudski i
kršćanski poziv.Amen.

Hvala ti moj sv.Ante!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 25 svi 2010 08:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
25.05.2010.
JEDANAESTI UTORAK :MAJKA BOZIJA

Uvodna molitva

O Boze, dobri i milosrdni Oce, zahvaljujemo ti se sto neprestano obnavljas i ozivljavas svoju Crkvu po njezinim svecima i sveticama. Oni su savrseno nasljedovali Krista, ostvarili u sebi uskrsnu tajnu tvoga Sina i sada su, u nebeskoj slavi, nasi uzori i nasi zagovornici. Tvoji sveti ocituju koliko su razliciti i bogati darovi tvog duha ljubavi.

Posebno ti zahvaljujemo sto si nam u sv. Anti Padovanskom dao izvanrednog ucitelja evandeoske istine i trajnog posrednika svojih milosti.

Jacaj nas da mozemo nasljedovati primjer sv. Ante i svih tvojih svetih kako bismo nakon zemaljskog zivota zajedno s njima postali dionici tvoje vjecne slave. Amen. “

Iz svetoga Evandelja po Luki (1, 26-32; 3)

Poslije sest mjeseci posla Bog andela Gabrijela u galilejski grad imenom Nazaret, k djevici zarucenoj s muzem iz Davidove kuce, komu je bilo ime Josip. A Djevici bijase ime Marija. Kad andeo ude k njoj, rece joj: “Raduj se, milosti puna! Gospodin je s tobom!” Na te se rijeci ona se prepade i poce razmisljati sto znaci taj pozdrav. Andeo joj rece: “Ne boj se, Marijo, jer si nasla milost kod Boga. Evo, ti ces zaceti i roditi Sina komu ces nadjenuti ime Isus. On ce biti velik i zvat ce se Sin Previsnjega, Gospodin Bog dat ce mu prijestolje Davida, oca njegova.”

Marija mu rece: “Evo sluzbenice Gospodnje, neka mi bude po rijeci tvojoj!” Tada je andeo ostavi.

Iz djela sv. Ante

Gospodin je stvorio zemaljski raj i u njega smjestio covjeka da ga cuva. Nazalost, Adam ga je zlo obradivao i zlo cuvao. Bilo je, dakle, potrebno da Bog stvori jedan drugi raj, daleko ljepsi: Bl. Djevicu Mariju. U tom drugom raju smjesten je novi Adam, Isus, koji ga ispuni velikim djelima i uscuva neokaljanim.

Kako si lijepa u dusi i sjajna u tijelu, o Majko moja, u radostima vjecnoga zivota!

Za zemaljskoga je zivota blazena Djevica bila siromasna i nepoznata, no u nebu je slavna i divna, Kraljica andela. Neka te ona opcara u svako vrijeme i neka te svojom ljubavlju zanosi toliko, da uronjen u nju, prezres varave zemaljske slasti i svladas tjelesne pozude!

Pomolimo se!

Blazena Djevice Marijo, Bozja i nasa Majko, svrni svoje milostive oci na nas, pomozi nam u nasim teskocama i budi uz nas za zivota i u casu smrti. Po Kristu Gospodinu nasem, Amen.

Ak’ čudesa tražiš”

Ak’ čudesa tražiš, gle!
Smrt i bludnja, nevolje,
Vrag i guba nestaju.
Zdrave bolesnici.

More, lanci padaju,
Uda, stvari propale
Mole i dobivaju
Mladi pa i starci.

Iščezava pogibelj,
Prestaju i potrebe.
Neka kaže tko to zna,
Pa i Padovanci!

More, lanci...

Slava Ocu.

More, lanci...

Moli za nas sveti Ante, da dostojni postanemo obećanja Kristovih.
Crkvu tvoju, Bože, neka razveseli zavjetni spomen svetog Antuna, priznavaoca tvojeg i naučitelja da se uvijek utvrđuje duhovnom pomoći i bude dostojna uživati radost vječnu. Po Kristu Gospodinu našem. Amen.

Slavni sveti Ante, svetim i moćnim zagovorom kod Boga mnoge si sačuvao od zla i izbavio iz same smrtne opasnosti. Molimo te, čuvaj i nas od najvećeg zla grijeha i izbavi nas iz najstrašnije opasnosti – smrti vječne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Sv. Ante
PostPostano: 26 svi 2010 00:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 tra 2010 23:22
Postovi: 43
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pridružujem se molitvi Sv. Ante. Bila sam danas u Crkvi na misi i klanjanju. Draga braćo i sestre s vama sam u molitvi.
Sam je svetac objavio svojim štovateljima da mu je utorak najmiliji dan.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 lip 2010 13:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2009 14:13
Postovi: 771
Lokacija: hercegovina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
12. Utorak 01.06.2010.

Sveti Ante,

vjerni slugo i prijatelju Božji
pozdravljam tebe koji si u svojim rukama
držao našeg Spasitelja,
kao maleno dijete.

Radujem se onoj neopisivoj slavi
kojom te je Bog u nebu obdario.
Zahvaljujem Bogu iz dna duše
za sve milosti i prednosti
kojima te je nad ostale odlikovao.
Danas te ponovo biram
za svoga zaštitnika i zagovornika
i čvrsto odlučujem da neću nikada propustiti,
a da te ne bih uvjek častila.
Uzmi me za svog štićenika ,
budi uza me kod svakog dijela
i napora i ne zapusti me u času smrti.Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 lip 2010 14:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
01.06.2010.
DVANAESTI UTORAK: KRSCANSKO SVJEDOCENJE

Uvodna molitva

O Boze, dobri i milosrdni Oce, zahvaljujemo ti se sto neprestano obnavljas i ozivljavas svoju Crkvu po njezinim svecima i sveticama. Oni su savrseno nasljedovali Krista, ostvarili u sebi uskrsnu tajnu tvoga Sina i sada su, u nebeskoj slavi, nasi uzori i nasi zagovornici. Tvoji sveti ocituju koliko su razliciti i bogati darovi tvog duha ljubavi.

Posebno ti zahvaljujemo sto si nam u sv. Anti Padovanskom dao izvanrednog ucitelja evandeoske istine i trajnog posrednika svojih milosti.

Jacaj nas da mozemo nasljedovati primjer sv. Ante i svih tvojih svetih kako bismo nakon zemaljskog zivota zajedno s njima postali dionici tvoje vjecne slave. Amen. “

Iz svetoga Evandelja po Mateju (5, 13-16)

Isus rece: “Vi ste sol zemlje. Ali ako sol obljutavi, cim ce se ona osoliti? Vise nije ni za sto, osim da se izbaci van da je ljudi pogaze.”

“Vi ste svjetlo svijeta. Nije moguce sakriti grad koji lezi na gori. Ne zeze se svijeca da se stavi pod posudu, nego na svijecnjak da svijetli svima u kuci. Vase svjetlo neka tako zasja pred ljudima da vide vase djela ljubavi te slave vaseg Oca nebeskog.”

Iz djela sv. Ante

“Vi ste svjetlo svijeta...!” Eto, sunce je izvor topline i svjetlosti. Tako je i Isus Krist izvor zivota i nauke drugima, pa to isto moraju biti i krscani. Neka dakle tvoj zivot bude izraz zarke ljubavi, a tvoja nauka jasna i nedvojbena.

Kristal obasjan zrakama sunca i sam ih odrazava. Tako i onaj koji vjeruje, prosvjetljen Kristovim svjetlom, mora sjati rijecju i djelom i raspaljivati bliznjega.

Pomolimo se!

Gospodine Isuse, koji si zapovjedio svojim apostolim da svjedoce to po svem svijetu, podaj i nama da u tebe tako vjerujemo, tebe toliko ljubimo i nasljedujemo da nas zivot bude svjedocanstvo za tebe pred svim ljudima. Koji zivis i kraljujes u sve vijeke vjekova. Amen.


Ak’ čudesa tražiš”

Ak’ čudesa tražiš, gle!
Smrt i bludnja, nevolje,
Vrag i guba nestaju.
Zdrave bolesnici.

More, lanci padaju,
Uda, stvari propale
Mole i dobivaju
Mladi pa i starci.

Iščezava pogibelj,
Prestaju i potrebe.
Neka kaže tko to zna,
Pa i Padovanci!

More, lanci...

Slava Ocu.

More, lanci...

Moli za nas sveti Ante, da dostojni postanemo obećanja Kristovih.
Crkvu tvoju, Bože, neka razveseli zavjetni spomen svetog Antuna, priznavaoca tvojeg i naučitelja da se uvijek utvrđuje duhovnom pomoći i bude dostojna uživati radost vječnu. Po Kristu Gospodinu našem. Amen.

Slavni sveti Ante, svetim i moćnim zagovorom kod Boga mnoge si sačuvao od zla i izbavio iz same smrtne opasnosti. Molimo te, čuvaj i nas od najvećeg zla grijeha i izbavi nas iz najstrašnije opasnosti – smrti vječne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2010 22:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
08.06.2010.
TRINAESTI UTORAK :KRSCANSKO SVJEDOCENJE

Uvodna molitva

O Boze, dobri i milosrdni Oce, zahvaljujemo ti se sto neprestano obnavljas i ozivljavas svoju Crkvu po njezinim svecima i sveticama. Oni su savrseno nasljedovali Krista, ostvarili u sebi uskrsnu tajnu tvoga Sina i sada su, u nebeskoj slavi, nasi uzori i nasi zagovornici. Tvoji sveti ocituju koliko su razliciti i bogati darovi tvog duha ljubavi.

Posebno ti zahvaljujemo sto si nam u sv. Anti Padovanskom dao izvanrednog ucitelja evandeoske istine i trajnog posrednika svojih milosti.

Jacaj nas da mozemo nasljedovati primjer sv. Ante i svih tvojih svetih kako bismo nakon zemaljskog zivota zajedno s njima postali dionici tvoje vjecne slave. Amen. “

Iz svetoga Evandelja po Ivanu (14, 1-3; 16, 33)

Isus rece: “Neka se ne uznemiruje vase srce! Vjerujte u Boga i u me vjerujte! U kuci Oca moga ima mnogo stanova. Kad ne bi bilo tako, zar bih vam rekao: “Idem da vam pripravim mjesto!” Kad odem te vam pripravim mjesto, vratit cu se da vas uzmem k sebi i da i vi budete gdje sam ja. Tamo kamo ja idem vec znate put.”

“Ovo vam rekoh, da u meni imate mir. U svijetu cete imati patnju. Ali ohrabrite se: ja sam pobijedio svijet!”

Iz djela sv. Ante

O krscanine, ako budes vjeran za zemaljske kusnje, jednoga dana ces promatrati ono sto ljudsko oko nije nikada vidjelo. Za tebe je, stvarno, receno u Svetom pismu: “Nikad nitko ne vidje, o Boze, sto si pripremio onima koji te s nadom iscekuju.” Tada ce se zaista radovati tvoje oci jer ces promatrati Onoga koji sve vidi... Tada ces zaista kraljevati ti koji sada robujes u progonstvu. Plamtjet ces od radosti u proslavljenu tijelu i dusi. Tvoje ce se srce ispuniti neizrecivom milinom.

Sada kao nebeski hodocasnici, umorni, naslanjamo glavu na pecinu cvrste vjere, no jednoga dana plozit cemo je na prsa Isusova kao apostol Ivan na Posljednjoj veceri.

O kako je uzvisena tvoja milina, Gospodine!Ti je sakrivas za one koji tebe caste. Da, ti je sakrivas zato da je trazimo, trazeci da je nademo i ljubeci da je uzivamo kroz svu vjecnost!

Pomolimo se!

Gospodine, Boze svemoguci! Stvorio si nas za sebe i nase srce nece biti mirno dok ne pocine u tebi. Podaj nam milost da kao tvoji sinovi spremno koracamo prema tebi i nebeskoj domovini. Po Kristu Gospodinu nasemu. Amen.
Ak’ čudesa tražiš”

Ak’ čudesa tražiš, gle!
Smrt i bludnja, nevolje,
Vrag i guba nestaju.
Zdrave bolesnici.

More, lanci padaju,
Uda, stvari propale
Mole i dobivaju
Mladi pa i starci.

Iščezava pogibelj,
Prestaju i potrebe.
Neka kaže tko to zna,
Pa i Padovanci!

More, lanci...

Slava Ocu.

More, lanci...

Moli za nas sveti Ante, da dostojni postanemo obećanja Kristovih.
Crkvu tvoju, Bože, neka razveseli zavjetni spomen svetog Antuna, priznavaoca tvojeg i naučitelja da se uvijek utvrđuje duhovnom pomoći i bude dostojna uživati radost vječnu. Po Kristu Gospodinu našem. Amen.

Slavni sveti Ante, svetim i moćnim zagovorom kod Boga mnoge si sačuvao od zla i izbavio iz same smrtne opasnosti. Molimo te, čuvaj i nas od najvećeg zla grijeha i izbavi nas iz najstrašnije opasnosti – smrti vječne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2010 07:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2009 14:13
Postovi: 771
Lokacija: hercegovina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Veki je napisala08.06.2010.

TRINAESTI UTORAK :KRSCANSKO SVJEDOCENJE

Uvodna molitva

O Bože, dobri i milosrdni Oče, zahvaljujemo ti se što neprestano obnavljaš i oživljavaš svoju Crkvu po njezinim svecima i sveticama. Oni su savršeno nasljedovali Krista, ostvarili u sebi uskrsnu tajnu tvoga Sina i sada su, u nebeskoj slavi, naši uzori i nasi zagovornici. Tvoji sveti očituju koliko su različiti i bogati darovi tvog duha ljubavi.

Posebno ti zahvaljujemo sto si nam u sv. Anti Padovanskom dao izvanrednog učitelja evandeoske istine i trajnog posrednika svojih milosti


Jačaj nas da mozemo nasljedovati primjer sv. Ante i svih tvojih svetih kako bismo nakon zemaljskog života zajedno s njima postali dionici tvoje vječne slave. Amen. “

Iz svetoga Evandelja po Ivanu (14, 1-3; 16, 33)

Isus reče: “Neka se ne uznemiruje vaše srce! Vjerujte u Boga i u me vjerujte! U kući Oca moga ima mnogo stanova. Kad ne bi bilo tako, zar bih vam rekao: “Idem da vam pripravim mjesto!” Kad odem te vam pripravim mjesto, vratit ću se da vas uzmem k sebi i da i vi budete gdje sam ja. Tamo kamo ja idem već znate put.”

“Ovo vam rekoh, da u meni imate mir. U svijetu ćete imati patnju. Ali ohrabrite se: ja sam pobijedio svijet!”

Iz djela sv. Ante

O kršćanine, ako budeš vjeran za zemaljske kušnje, jednoga dana ćeš promatrati ono sto ljudsko oko nije nikada vidjelo. Za tebe je, stvarno, rečeno u Svetom pismu: “Nikad nitko ne vidje, o Bože, što si pripremio onima koji te s nadom iščekuju.” Tada će se zaista radovati tvoje oči jer ćeš promatrati Onoga koji sve vidi... Tada ćes zaista kraljevati ti koji sada robuješ u progonstvu. Plamtjet ćes od radosti u proslavljenu tijelu i duši. Tvoje će se srce ispuniti neizrecivom milinom.

Sada kao nebeski hodočasnici, umorni, naslanjamo glavu na pećinu čvrste vjere, no jednoga dana položit ćemo je na prsa Isusova kao apostol Ivan na Posljednjoj večeri.

O kako je uzvišena tvoja milina, Gospodine!Ti je sakrivaš za one koji tebe časte. Da, ti je sakrivaš zato da je tražimo, tražeci da je nademo i ljubeći da je uživamo kroz svu vječnost!

Pomolimo se!

Gospodine, Bože svemogući! Stvorio si nas za sebe i naše srce neće biti mirno dok ne počine u tebi. Podaj nam milost da kao tvoji sinovi spremno koraćamo prema tebi i nebeskoj domovini. Po Kristu Gospodinu našemu. Amen.
Ak’ čudesa tražiš”

Ak’ čudesa tražiš, gle!
Smrt i bludnja, nevolje,
Vrag i guba nestaju.
Zdrave bolesnici.

More, lanci padaju,
Uda, stvari propale
Mole i dobivaju
Mladi pa i starci.

Iščezava pogibelj,
Prestaju i potrebe.
Neka kaže tko to zna,
Pa i Padovanci!

More, lanci...

Slava Ocu.

More, lanci...

Moli za nas sveti Ante, da dostojni postanemo obećanja Kristovih.
Crkvu tvoju, Bože, neka razveseli zavjetni spomen svetog Antuna, priznavaoca tvojeg i naučitelja da se uvijek utvrđuje duhovnom pomoći i bude dostojna uživati radost vječnu. Po Kristu Gospodinu našem. Amen.

Slavni sveti Ante, svetim i moćnim zagovorom kod Boga mnoge si sačuvao od zla i izbavio iz same smrtne opasnosti. Molimo te, čuvaj i nas od najvećeg zla grijeha i izbavi nas iz najstrašnije opasnosti – smrti vječne.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 lip 2010 09:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2009 14:13
Postovi: 771
Lokacija: hercegovina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Molitva majke ili oca

Dobri sv. Ante, blagoslovi i štiti moju obitelj, čuvaj je u ljubavi i slozi, obaspi je vremenitim i vječnim dobrima i udalji od nje svako zlo.
Blagoslovi mene i moga supruga (moju suprugu). Neka nam nikada ne uzmanjka zaposlenje i sve potrebno kako bismo mogli čestito živjeti i odgajati djecu koju nam je Bog dao.
Blagoslovi tu istu našu djecu, štiti njihovo zdravlje, potiči ih na dobro i ne dopusti da izgube vjeru i čistoću života.
Učini nas sposobnima da ih razumijemo i da im prednjačimo riječju i primjerom. Neka uvijek teže za najuzvišenijim idealima i neka u životu ostvaruju svoj ljudski i kršćanski poziv. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 lip 2010 10:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
zleko napisao:
Molitva majke ili oca

Dobri sv. Ante, blagoslovi i štiti moju obitelj, čuvaj je u ljubavi i slozi, obaspi je vremenitim i vječnim dobrima i udalji od nje svako zlo.
Blagoslovi mene i moga supruga (moju suprugu). Neka nam nikada ne uzmanjka zaposlenje i sve potrebno kako bismo mogli čestito živjeti i odgajati djecu koju nam je Bog dao.
Blagoslovi tu istu našu djecu, štiti njihovo zdravlje, potiči ih na dobro i ne dopusti da izgube vjeru i čistoću života.
Učini nas sposobnima da ih razumijemo i da im prednjačimo riječju i primjerom. Neka uvijek teže za najuzvišenijim idealima i neka u životu ostvaruju svoj ljudski i kršćanski poziv. Amen.


:a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 172 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr