www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 09:17

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 110 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 21 lip 2012 20:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 svi 2012 08:42
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
jesen77 napisao:
Porcijunkula napisao:
Imam pitanje vezano za ovu devetnicu. Piše da se mole tri otajstva devet puta, što je 27 dana. Jučer sam kupila knjižicu (novo izdanje) i piše da se mole 4 otajstva (radosno, svjetla, žalosno i slavno) pa mi sad nije jasno jel ta devetnica onda traje 4 *9 dana, tj ukupno 36 ili se mole samo tri otajstva?
Jel mi može netko objasniti?

Hvala


Šta niko ne zna ništa o ovome? I mene to zanima... :roll:



Vjerojatno greškom u knjižici piše da se mole sva 4 otajstva, ali zapravo mole se tri:radosna, žalosna i slavna. A za ostalo slijedi upute u knjižici i ne zaboraviti staviti x za dan kad izmoliš :D
Ova krunica je dar, molila sam ju nekoliko puta za različite milosti( trebam li reći da su se sve moje prošnje ispunile :D ) i sad si me potaknula da ju ponovo započnem :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 lip 2012 16:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 vel 2012 14:53
Postovi: 50
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Maya,
Jesi ti sicher? Kad sam kupila knjizicu prodavacica je rekla da je to novo izdanje. Knjizica ima 60 strana i svjetlisno je otajstvo u njoj odmah iza radosnog, tocno je koncipirana po redu kako se moli.
Pa mi nije jasno zasto mislis da je greska? Molim devetnicu vec 2 tjedna sa svjetlosnim otajstvom, al me sve mslo zbunjuje, ne bih htjela nesto krivo...iako sumnjam.

Ako netko zna ista malo vise...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 lip 2012 20:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 svi 2012 08:42
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ne znam za to novo izdanje, ali ja imam knjižicu ( izdanje Zagreb 1985) u kojoj se mole 3 devetnice i to radosna, žalosna i slavna otajstva- 27 dana za molbu i isto tako 3 devetnice ( 27 dana) u zahvalu-što je 54 dana. Pri kraju knjižice koju ja imam je tablica s danima tako da kad izmoliš krunicu određeni dan, staviš kvačicu, ixić :D ...što hoćeš; kako bi znala koje si otajstvo zadnje izmolila.
Samo ti moli po uputama u tom novom izdanju( otajstva svjetla 1985 nisu postojala dok ih nije uveo papa Ivan Pavao II, 2002 godine), želim ti ustrajnost u molitvi, a plodovi sigurno neće izostati :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 lip 2012 21:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 vel 2012 14:53
Postovi: 50
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Bok
Izdanje je 2008. Napravila sam si tablicu po danima. Samo je prije, za mene, bilo manje komplicirano jer su tri otajstva i 27 dana. To je tri devetnice, a u tih devet dana se izvrte tri cijele krunice.
Knjizica kaze da se devetnica sastoji od moljenja pet desetica krunice uzastopno kroz 27 dana za milost, a zatim pet desetica kronce kroz 27 dana za zahvalu. Svaki dan razmatra se drugo otajstvo: radosno, svjetla, zalosno i slavno i tako naizmjence

Prije bi se po zavrsetku zaokruzila cijela krunica, a sad devetnica zavrsava na pola..a mozda to nije niti vazno :?

Ti si bila uslisana? Brzo? Ja molim za nesto, nije nerealno, al ne znam kad ce se ostvariti, ALI znam da hoce


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 kol 2012 17:52 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 22 svi 2012 22:53
Postovi: 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja cu pocet molit ovu devetnicu. Ako molim svaki dan zaredom drugo otajstvo, a ima ih 3. Jel igra ikakvu ulogu ako me zapadne da molim zalosno otajstvo PON ili NED npr... ili je bitno samo da molim svaki dan drugo otajstvo!? Nije vazno koje se otajstvo moli kojim danom kao u Krunici obicnoj?
I jeste li imali poteskoce dok ste ju molili? Ja imam dok molim obicnu Krunicu. Ponekad molim bez ikakvih problema, a ponekad postanem nekako agresivan. I svasta mi ulazi u glavu. I drzi me neki nemir po cile dane. Htio sam prestat molit, pa opet nisam. A i dobio sam puno milosti od nase drage Majke otkad ju molim. Kakve sam god tjeskobe i sumnje imao, sve je nestalo. I situacije u obitelji se puno popravile. A to mogu samo zahvalit nasoj dragoj Gospi.
Kraljice Svete Krunice moli za nas! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 kol 2012 21:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 tra 2012 13:03
Postovi: 181
Lokacija: Sinj
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Najljepsa hvala moyi sto je stavila ovu prekrasnu krunicu, a i angelu5 sto ju je iskopao na povrsinu pa sam je otkrila, pocet cu je molit.
Boziji blagosov.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 kol 2012 11:06 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 pro 2010 00:07
Postovi: 56
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
angel5 napisao:
Ako molim svaki dan zaredom drugo otajstvo, a ima ih 3. Jel igra ikakvu ulogu ako me zapadne da molim zalosno otajstvo PON ili NED npr... ili je bitno samo da molim svaki dan drugo otajstvo!? Nije vazno koje se otajstvo moli kojim danom kao u Krunici obicnoj?


I mene ovo zanima!!! smajlic25


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 lis 2012 22:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 lis 2012 18:10
Postovi: 87
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Upravo se spremam na devetnicu Gospi od svete Krunice, s obzirom da sam 'početnik' :oops: neizmjerno se veselim :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lis 2012 21:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 lis 2012 18:10
Postovi: 87
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Porcijunkula napisao:
Bok
Izdanje je 2008. Napravila sam si tablicu po danima. Samo je prije, za mene, bilo manje komplicirano jer su tri otajstva i 27 dana. To je tri devetnice, a u tih devet dana se izvrte tri cijele krunice.
Knjizica kaze da se devetnica sastoji od moljenja pet desetica krunice uzastopno kroz 27 dana za milost, a zatim pet desetica kronce kroz 27 dana za zahvalu. Svaki dan razmatra se drugo otajstvo: radosno, svjetla, zalosno i slavno i tako naizmjence

Prije bi se po zavrsetku zaokruzila cijela krunica, a sad devetnica zavrsava na pola..a mozda to nije niti vazno :?



Ni meni ovo baš nije jasno...ako su se molila 3 otajstva cemu sada ubaceno i 4 otajstvo :l30: . Vjerujem tj. nadam se da je i jedno i drugo ispravno.... :?:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2012 08:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 vel 2012 14:53
Postovi: 50
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Jutro!

evo, ovako...kako sam to lijepo bila zakomplicirala :)

Pocela s devetnicom u lipnju i nakon dvetnice za molbu zapocela devetnicu za zahvalu tako da sam nastavila sa sljedecim otajstvom. A devetnica za zahvalu je zavrsila cini mi se s otajstvom svjetla, pa sam je produzila jos dva dana (ukupno 56 dana) i tako si rijesila dvojbu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 110 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr