www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 15:03

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 110 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 lis 2012 08:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 pro 2011 16:27
Postovi: 172
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Porcijunkula napisao:
Jutro!

evo, ovako...kako sam to lijepo bila zakomplicirala :)

Pocela s devetnicom u lipnju i nakon dvetnice za molbu zapocela devetnicu za zahvalu tako da sam nastavila sa sljedecim otajstvom. A devetnica za zahvalu je zavrsila cini mi se s otajstvom svjetla, pa sam je produzila jos dva dana (ukupno 56 dana) i tako si rijesila dvojbu.



A kad si molila devetnicu za molbu ili za zahvalu, svejedno, jeli molila tri ili četri otajstva?
Mene ovo skroz buni... Kupila sam molitvenik i onda tamo piše 4 otajstva 27 dana :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2012 08:41 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 lis 2012 18:10
Postovi: 87
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
jesen77 napisao:
Porcijunkula napisao:
Jutro!

evo, ovako...kako sam to lijepo bila zakomplicirala :)

Pocela s devetnicom u lipnju i nakon dvetnice za molbu zapocela devetnicu za zahvalu tako da sam nastavila sa sljedecim otajstvom. A devetnica za zahvalu je zavrsila cini mi se s otajstvom svjetla, pa sam je produzila jos dva dana (ukupno 56 dana) i tako si rijesila dvojbu.



A kad si molila devetnicu za molbu ili za zahvalu, svejedno, jeli molila tri ili četri otajstva?
Mene ovo skroz buni... Kupila sam molitvenik i onda tamo piše 4 otajstva 27 dana :roll:



Potpisujem :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2012 10:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 vel 2012 14:53
Postovi: 50
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Draga!

4 otajstva sam molila, vozi po tome, a na kraju je najbitnija namjera..hehe


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2012 10:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 pro 2010 00:07
Postovi: 56
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam molila ovu devetnicu sa tri otajstva, za dva dana je zavrsavam devetnicu za zahvalu...moja zelja je vec ostvarena :D
Hvala ti Gospe!! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2012 10:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 pro 2011 16:27
Postovi: 172
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Porcijunkula napisao:
Draga!

4 otajstva sam molila, vozi po tome, a na kraju je najbitnija namjera..hehe



Ali onda ide 36 dana molbe pa 36 dana zahvale? Ili kako? Malo sam.... zbunjena :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2012 10:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 vel 2012 14:53
Postovi: 50
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ne, molis 27 dana 4 otajstva. 27. dan zavrsava sa zalosnim otajstvom i tu prestaje devetnica za molbu. 28. dan izmolis slavno tajstvo i time si zapocela devetnicu za zahvalu. 54. dan zavrsavas sa otajstvom svjetla, ali sam ja da bude komplet krunica izmolila jos zalosno i slavno otajstvo. nisam koplicirat htjela, a ionako se cijelo to vrijeme nitko nije javljao po tom pitanju dvojbe, pa sam po svom.
ne sekiram se, dobila sam odgovor u sebi da cu dobiti sto trazim, samo moram jos cekati.

Eto, nadam se da si koliko-toliko zadovoljna!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2012 11:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 pro 2011 16:27
Postovi: 172
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Porcijunkula napisao:
Ne, molis 27 dana 4 otajstva. 27. dan zavrsava sa zalosnim otajstvom i tu prestaje devetnica za molbu. 28. dan izmolis slavno tajstvo i time si zapocela devetnicu za zahvalu. 54. dan zavrsavas sa otajstvom svjetla, ali sam ja da bude komplet krunica izmolila jos zalosno i slavno otajstvo. nisam koplicirat htjela, a ionako se cijelo to vrijeme nitko nije javljao po tom pitanju dvojbe, pa sam po svom.
ne sekiram se, dobila sam odgovor u sebi da cu dobiti sto trazim, samo moram jos cekati.

Eto, nadam se da si koliko-toliko zadovoljna!



Hvala ti! Ja nikako to nisam uspjela razrješit sama sa sobom... A vidila sam da si i ti tražila odgovor ali očito niko nije znao...
Ma imaš pravo, i ja ću tako napraviti...
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2012 11:18 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 pro 2011 11:57
Postovi: 17
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Preporucujem svima molitvu ovu devetnice, Gospa je pretvorila nemoguce u moguce (naravno u pozitivnom smislu), nesto nevjerovatno...

BB :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2012 11:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 pro 2011 16:27
Postovi: 172
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
....mislim da ova tema već negdje postoji na forumu...
ovaj izvor naveden je staro izdanje jer sad u novijim izdanjima se navodi da se mole sva četri otajstva
znači po novom se moli i otajstvo svjetla, koje do sad nije bilo...
malo sam se raspitivala o tom pa su mi neki rekli da je to zbog toga što zapravo prije nije ni postojalo otajstvo svjetla, i kad je nastajala ova devetnica nastala je sa tri otajstva koja su u to vrijeme i postojala....
u novije vrijeme je ubačeno još i otajstvo svijetla, ali bez obzira na to i dalje se moli 27 dana molbe pa 27 dana zahvale...
bez obzira što onda neka otajstva neće biti do kraja izmoljena kroz devetnicu....
eto....to su moja saznanja o ovoj devetnici...
inače, ja sam je isto počela moliti prije tjedan dana....nek nam Gospodin da snage da izdržimo... :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2012 13:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
jesen77 napisao:
....mislim da ova tema već negdje postoji na forumu...

i meni se čini :wink:
jesen77 napisao:
ovaj izvor naveden je staro izdanje jer sad u novijim izdanjima se navodi da se mole sva četri otajstva
znači po novom se moli i otajstvo svjetla, koje do sad nije bilo...
malo sam se raspitivala o tom pa su mi neki rekli da je to zbog toga što zapravo prije nije ni postojalo otajstvo svjetla, i kad je nastajala ova devetnica nastala je sa tri otajstva koja su u to vrijeme i postojala....
u novije vrijeme je ubačeno još i otajstvo svijetla, ali bez obzira na to i dalje se moli 27 dana molbe pa 27 dana zahvale...
bez obzira što onda neka otajstva neće biti do kraja izmoljena kroz devetnicu....
eto....to su moja saznanja o ovoj devetnici...
inače, ja sam je isto počela moliti prije tjedan dana....nek nam Gospodin da snage da izdržimo... :a1250:


Da, otajstvo svjetla je uveo Ivan Pavao II. I ja počinjem ovih dana i planiram kupiti u Verbumu knjižicu http://verbum.hr/knjige/devetnica-gospi-od-svete-krunice-3345/ da ima sve lijepo na jednom mjestu. Mislim da se na kraju čak nalazi i tablica za označavanje kako se koji dan izmoli...nisam sigurna, kad kupim javim :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 110 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 8 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr