www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:12

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 12 stu 2010 09:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Vjecna devetnica Gospi od Cudotvorne medaljice

Slika

Vjecna devetnica
Bezgrijesna Djevica je cudotvornom medaljicom zapocela jedno djelo koje je okupilo milijune vjernika i privelo ih k Bogu.A to je vjecna devetnica.U godinama prije drugog svjetskog rata provincijal misionara sv.Vinka u sad-U;KOJI JE KASNIJE BIO VRHOVNI POGLAVAR Druzbe misionara,odabrao je nekoliko svecenika i dao im zadau da u zupama propovjedaju devet dana uzastopce o cudotvornoj medaljici i o stovanju Bezgresne.
Tu je zamisao Marija Obasula izvarednim zrakama svojih milosti.Vec su prvi pocetci urodili prekrasnim plodovima.U SAD-u ima danas vec puno misionara koji imaju prvotnu Zadacu da u zupe uvede vjecnu devetnicu.
Posto bi Misionar devet dana propovjedao duhovni je pastir odredio jedan dan u tjednu i na taj dan poboznosti u cast Bezgresnoj nastavlja se redovito svaki tjedan.otud ime vjecna devetnica.

I.Svrha devetnice;-Prva je svrha u vjernicima razvijati i uslisavati poboznost i ljubav prema Mariji.Medaljica nam pokazuje Mariju kao posrednicu svih milosti.

II.Svrha devetnice;-Poticati vjernike da se u nevoljama danasnjice utjecu molitvi,i to organiziranoj molitvi.Ono sto je marija govrila s.Katarini u prvom ukazanju,vrijedi i danas;
„Vremena su teska:velike nesrece potrest ce cijeli svijet.Kriz ce biti izlozen porugama,po cestama ce teci krv,citav Kriz bit ce zastrt u tugu“
Marija nas u svim nevoljama zove pred Svetohraniste ,preko medaljice nas poziva na neprekidnu molitvu .Mir medju narodima jedna je od najvaznijih nakana ove devetnice.

III.Sverha devetnice:-Preko medaljice gajiti krscanski vjerski zivot u obiteljima.U SAD-u izdali su lijepu sliku Bezgresne:sva obitelj kleci pred Njom,a Ona se ljubazno prigiba i s majcinskom dobrotom pruza svoje ruke,kao da se zeli zagrliti svoju duhovnu obitelj.

Plodovi devetnice:-Odaziv vjernika u mnogim je zupama neocekivano porastao.Dolaze i vjernici koji godinama nisu obavljali vjerske duznosti.Ucesnici se sve snaznije osjecaju povezani medjusobnom krscanskom ljubavlju.Tu povezanost ostvaruje zajednicka molitva .Svi se mole na nakane svakog pojednica,a svaki pojedinac moli na nakanu svih ostalaih.Uzajamno si daju lijep primjer.Tako se produbljuje vjernicka svijet o odgovornosti za druge.Devetnica se satoji od tri glavna djela;nagovor svecenika prisutnima,citanje nakana i uslisanja,zajednicke molitve.U cjeloviti program se uplicu kitice Marijine pjesme.na kraju se svima daje blagoslov s Presvetim.

Slika


Zadnja izmjena: rebeka; 12 stu 2010 10:09; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 stu 2010 09:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika

Vjecna Devetnica-na cast nase Gospe od Cudotvorne Medaljice..
( Svi pjevaju)
Djevice nevina, Majčice blaga,
pogledaj ovaj nevoljni svijet!
Koji te zaziva, majčice draga,
i moli za tvoj zagovor svet.
(Objave i uslisanja)
(Svecenik)
U ime Oca i Sinai Duha Svetoga.Amen.
Dođi, Duše Sveti, napuni srca svojih vjernika; i užezi. U njima oganj svoje ljubavi .

- Pošalji Duha svoga i postat će.
(svi)
- I obnovit ćeš lice zemlje.
(Svecenik)
Pomolimo se. Bože, koji si Svjetlošću
Duha Svetoga poučio srca vjernih, daj
da u tom istom Duhu što je pravo
mislimo i njegovoj se utjehi vazda
radujemo. Po Kristu Gospodinu našem.
Amen.
"O MARIJO,O BEZ GRIJEHA ZACETA, MOLI ZA NAS, KOJI SE TEBI UTJECEMO".
O Marijo ,bez grijeha zaceta,moli za nas ,koji se tebi utjecemo.( tri puta)
(svi)
Gospodine Isuse Kriste koji si htio da se preblazena Djevica Marija Majka Tvoja od iskona neokaljana ,proslavi bezbrojnim cudesima –daj da,vazda zahvaljujuci njezinu zastitu,postignemo vjecnu radost.Amen.
Gospodine Isuse Kriste koji si izabrao sto je slabo pred svijetom da dovrsi svoja najveca djela –da se ne hvali nijedan covjek pred licem tvojim –i koji si htio da bude blazenoj Katarini Labure’ objavljena Cudotvorna Medaljica –da bi se bolje i na sve strane prosirilo vjerovanje u bezgresno zacece tvoje Majke-daj,molimo te ,da puni iste poniznosti i mi ovu tajnu rijecju i djelom proslavljamo.Amen.
Spomeni se,o predobrostiva djevice Marijo, kako se nije nikad čulo da si ikoga zapustila koji se k tebi u zaštitu utekao, tvoju pomoć zatražio i tvoj zagovor zamolio. Ovim pouzdanjem obodren utječem se i ja k tebi, Djevice djevica; k tebi, Majko, dolazim; pred tobom et stojim ja grešnik i uzdišem:Nemoj, Majko vječne Riječi, prezreti mojih riječi, već ih milostivo poslušaj i usliši.Amen
(svi pjevaju)
Ah ne ogluši se, uslišaj Djevo,
ponizne molbe smjerni nam glas.
Zaštiti bijedne grešnike, evo,
što pomoć ištu u ovaj čas.
Molitva devetnice
(svi)
Bezgresna Djevice Marijo ,majko naseg Gospodina Isusa Krista i Majko nasa,nepokolebljivo se i cvrsto pouzdajemo u tvoj svemocni i sigurni zagovor –sto ga tako cesto ocitujes preko Cudotvorne medaljice .Mi te kao ljubazna djeca puni povjerenja molimo da nam isprosis milosti i blagodati za koje u ovoj devetnici molimo-ako je to na korist neumrlih dusa nasih,i onih za koje molimo .(nacini nakanu)Ti znas da su nase duse svetiste tvoga Sina-koji mrzi zlo.Zato nam isprosi duboku mrznju na grijeh,te onu cistocu srca koja ce nas priljubiti samo uz Boga-tako da svaka nasa misao,rijec i djelo sluze na sve vecu njegovu slavu.Isprosi nam takodjer duh molitve i samoprijegora-da pokorom opet postignemo ono sto smo grijesima izgubili,te da konacno stignemo u ono prebivaliste u kojemu si ti Kraljica andjela i ljudi.Amen.
(Svecenik)
Posveta nasoj Gospi Cudotvorne Medaljice.
(svi)
Djevicanska Majko Bozja ,bezgresna marijo ,tebi nasoj Gospi od Cudotvorne Medaljice-prikazujemo se i posvecujemo.Neka bude ova medaljica za svakoga od nas siguran znak tvoje ljubavi i trajna opomena na nase duznosti prema tebi.Ucini da ostanemo pod tvojom ljubaznom zastitom i u milosti tvoga Sina dokle god je budemo nosili.O mocna djevice i majko naseg Spasitelja-zadrzi nas tijesno uza se svakog trenutka naseg zivota.Isprosi nam djeci svojoj milost sretne smrti tako da uzmognemo zejedno s tobom uzivati nebesko blazenstvo u vjeka.Amen.
(Svecenik)
O Marijo ,bez grijeha zaceta,moli za nas ,koji se tebi utjecemo.( tri puta)
(svi pjevaju)
Ljubljena Djevice, ti srećo naša,
gdje put pravi vodi nas vijek.
Molba nek sveta tvoja donaša
blagoslov svima, bolnima lijek

( sljedi kratka propovjed .Zatim svi mole)

O Gospođo moja, o Majko moja, tebi se sasvim prikazujem. I da ti se pokažem kako sam ti odanim, posvećujem ti danas svoje oči, svoja usi ,svoja usta, svoje srce: upravo svega sebe. Kada sam, dakle, sav tvoj, o dobra moja Majko, čuvaj me i brani kao stvar i svojinu svoju. Amen.
(svi pjevaju)
Precita Djevice,Isusa moli da nas po smrti primi u raj
Da nam za patnje suzne te doli,
u carstvu svome utisa vaj! (Na kraju blagoslov s Presvetim)


Zadnja izmjena: rebeka; 12 stu 2010 09:58; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 stu 2010 09:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Slika


Himan Cudotvornoj Gospi
(prijevod sa spanjolskog)

Pogledaj ,o cudotvorna,pogledaj o Majko nas,
pogledaj jer Tvoj je pogled prava sreca za nas!

Tvoje oci sjajne zvijeze,
sto noci zalosti,
pune svako srce ljudsko,
pravom svetom radosti.

Pogledaj ,o cudotvorna,pogledaj o Majko nas,
pogledaj jer Tvoj je pogled prava sreca za nas!

S tvojih ruku raskriljenoh,
sjaju zrake svijetlosti,
to su Majko divni dari,
Tvoga Sina milosti.

Pogledaj ,o cudotvorna,pogledaj o Majko nas,
pogledaj jer Tvoj je pogled prava sreca za nas!

Cudotvorna nase molbe,
Sto u pjesmi saljemo,
Vrati nam ih uslisane
Pune rajskih milosti.

Pogledaj ,o cudotvorna,pogledaj o Majko nas,
pogledaj jer Tvoj je pogled prava sreca za nas!

Tebe rese sjajne zvijezde,pravi vjenac kraljevski.
Ti si nasa divna Majka,
uzor svake svetosti…

Cudotvornu si medalju
Cudotvornu si medalju,
dala nama Ti na dar.
Dusa puna svih trpljenja
Prima toplih nade zar.

O,bez grijeha Ti zaceta,Tebi se utjecemo ,
k Tebi ,k Tebi ,k Tebi se utjecemo ,Tebi se utjecemo..

O,bez grijeha Ti zaceta,
moli ,moli sad za nas.
Ti si dobra,Ti si sveta,
nas obara grijeha mraz.

O,bez grijeha Ti zaceta,Tebi se utjecemo ,
k Tebi ,k Tebi ,k Tebi se utjecemo ,Tebi se utjecemo

Tebi Majko,dozivamo,
Ti osvijetli tuge noc.
Majko,daj da upoznamo,
milost Tvoju vlast i moc..

O,bez grijeha Ti zaceta,Tebi se utjecemo ,
k Tebi ,k Tebi ,k Tebi se utjecemo ,Tebi se utjecemo..

(Molitvenik-Naklada sv.Antuna-Sunakladnik-Provincijat Marijinih sestara...)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 stu 2010 10:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Ovo je druga varijantan-koju sam pronasla na internetu-

ČUDOTVORNA MEDALJICA
Ovo se dogodilo u ponedjeljak, 27. studenog 1989 godine!
Susret je bio samo za molitvenu grupu kod Plavog Križa u 22 sata. Poruku nam je prenijela vidjelica Marija, koja je zamjenjivala Ivana, koji je otišao u Ameriku!

Gospa je došla radosna ! Rekla je slijedeće:

ŽELIM DA NA POSEBAN NAČIN MOLITE OVIH DANA ZA SPASENJE DUŠA. DANAS JE DAN ČUDOTVORNE MEDALJICE I ŽELIM DA VI POSEBNO MOLITE ZA SPASENJE SVIH ONIH KOJI NOSE MEDALJICU.

ŽELIM DA VI GOVORITE DA SE PROŠIRI POBOŽNOST I NOŠENJE ČUDOTVORNE MEDALJICE, DA BI SE SPASIO ŠTO VEĆI BROJ DUŠA, A NA POSEBAN NAČIN DA MOLITE!

U mom dnevniku stoje kopirane stranice sa slikom medaljice s obje strane, kako je nastala pobožnost i sve molitve! Prepisujem doslovno:

Godine 1830. ukaza se Majka Božja dva puta mladoj novakinji KATARINI LABOURE u ulici Rue du Bac u PARIZU. Za vrijeme drugog ukazanja vidje ona kako se oko Presvete Djevice stvara od svjetla ovalni okvir, a u polukrugu oko Nje natpis:

"O MARIJO, BEZ GRIJEHA ZAČETA, MOLI ZA NAS KOJI SE TEBI UTJEČEMO"

Tada začuje glas, koji joj reče: "Pobrini se da se načini medaljica po ovom modelu! Osobe, koje budu nosile tu medaljicu, zadobiti će velike milosti, ako je budu nosile s blagoslovom i ako budu pobožno molile ovu kratku molitvu. Obilje milosti primiti će one osobe, što je budu nosile s pouzdanjem!"Za trenutak učini mi se - pripovijeda Katarina sama - da se slika okrenula. Na drugoj strani medalje vidjeh monogram Presvete Djevice načinjen od znaka"M", a nad slovom "M" stoji Križ, ispod su dva srca, Srca Isusa i Marije, koje sam razlikovala, jer je jedno bilo okruženo trnovom krunom, a drugo probodeno mačem. Unaokolo bilo je dvanaest zvijezda."
Tada je nestalo svega. Katarina je ostala klečeći u mračnoj crkvi. Katarina obavijesti o svemu svog ispovjednika, koji, nakon relog razmišljanja, uvjeren da se ukazanje doista dogodilo, pođe k biskupu, velikom štovatelju Marijinom, te mu ispripovijedi događaj u pojedinostima. Po želji biskupovoj, medaljice su načinjene 1832. godine.

Upravo u to vrijeme borio se sa smrću bivši nadbiskup Mechelna. Bio je on otpadnik od vjere.Zato je biskup htio odmah iskušati moć medaljice (to jest zagovora Marijina po toj medaljici). Pođe s medaljicom k umirućem, ali ga ovaj odmah odbije. Sad biskup kod kuće klekne na koljena da moli: "Marijo pomozi! Pokaži svoju moć preko te medaljice kao što si obećala!" Dugo je molio i vapio za obraćenje. Tek što je ustao od molitve, javiše mu da ga umirući apostata zove k sebi! I doista, mogao mu je još pravodobno podijeliti sakramente umirućih i još iste noći umre negdašnji nadbiskup, u miru s Bogom.

Poslije tog prvog čuda, započelo je pobjedničko putovanje medaljice diljem čitavog svijeta. Javljalo se sa svih strana svijeta o čudesnim obraćenjima, ozdravljenjima i pomoći u svim mogućim prigodama!

O ostalim čudesima koja su se dogodila po ovoj pobožnosti, neću pisati, jer ih ima i previše...Papa Pio XII. proglasio je 19. srpnja 1947. Katarinu Laboure svetom. Radije da prepišem od riječi do riječi molitvu:
VJEČNA DEVETNICA I UVIJEK VRIJEDNA
"ČUDOTVORNE MEDALJICE"
Original: "Immerwahrende Novenne der Wundertätigen Medaille". S dopuštenjem biskupa Seckauera od 01.07.1956.)-Tko ovu pobožnost obavlja, dobit će veliki blagoslov i pratit će ga izvanredne milosti.

Kad se devetnica obavlja javno u crkvi, tad je određen ovaj redoslijed:

1. Pjeva se jedna pjesma.
2. Nagovor.
3. Moli se jedan dio Krunice (bolje je moliti sva tri dijela Krunice).
4. Zazivi.
5. Posveta obitelji Bezgrješnom Srcu Marijinu.
6. Molitva našoj ljubljenoj Gospi od Čudotvorne medalje.
7. Pjeva se pjesma.
8. Presveti euharistijski blagoslov.
(Kad ovu devetnicu moliš sam, treba da izmoliš sve molitve iz ove pobožnosti!)

ZAZIVI:
Svećenik: O MARIJO, BEZ GRIJEHA ZAČETA!
Svi: MOLI ZA NAS KOJI SE K TEBI UTJEČEMO!

Svećenik: Gospodine Isuse Kriste, Ti, koji imaš za Majku Blaženu Djevicu Mariju, bez grijeha začetu, dopusti nam da Njezin zagovor zazovemo i po njemu k vječnoj radosti dospijemo i vječno blaženstvo zadobijemo! Koji živiš i kraljuješ u sve vijeke vjekova! Amen!

Svi: Spomeni se, o predobrostiva Djevice Marijo, kako se još nikada nije čulo da si ikoga zapustila, koji se k Tebi u zaštitu utekao, Tvoju pomoć zatražio i Tvoj zagovor zaprosio! Tim pouzdanjem obodren, utječem se i ja k Tebi, Djevice djevica, k Tebi Majko, dolazim, pred Tobom stojim ja grješnik i uzdišem: nemoj, Majko Riječi Božje, prezreti mojih riječi, nego ih milostivo primi i usliši! Amen!


http://www.myhomemedjugorje.org/Miracul ... vatski.htm


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2014 12:00 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 sij 2014 12:19
Postovi: 42
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ova devetnica doista jest cudotvorna,uvijek molim ovu drugu verziju,jer sam ju nasla u svom molitveniku..a medaljicu uvijek nosim oko vrata..Jednom dok sam bila na putu u Italiji,nisam je nosila oko vrata jer mi je pukao lancic,nego sam medaljicu nosila u dzepu. Dan prije povratka kuci sam je iz dzepa odlozila na stolu u sobi,i sutradan kad smo se spremali,mislila sam je staviti u dzep ponovno,ali su me zabavile stvari i spremanje . U putu doma,odjednom sam se sjetila kako sam zaboravila medaljicu uzeti sa stola ,tj.da mi je ostala u sobi :( Nije mi bilo nimalo drago sto sam se od Italije do Hercegovine vracala bez zastite nase drage Gospe..No,gle cuda! Kad sam dosla doma,raspremajuci stvari,odjednom mi iz dzepa ispadne medaljica! ta moja medaljica koju sam bila zaboravila.. Sestra me uvjeravala da sam je mahinalno stavila,ali ja znam da nisam,jer se tome stolu nisam nikako primicala nakon sto sam stvari spremila! Bilo je jos jedno slicno iskustvo ,a i citajuci svjedocanstva o njoj,i ja mogu posvjedociti o cudotvornosti ove medaljice! :a1250: Ako je nemate,nabavite si i blagoslovite je,Gospa po njoj izvrsava ono sto je obecala sv.Katarini Laboure :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr