www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:30

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 14 vel 2011 15:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2009 14:13
Postovi: 771
Lokacija: hercegovina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dragi moji, listajući po interntu sam naišla na tekst,
o čudesnoj tajni svete krunice.
Tekst se nalazi na duhovnom forumu ALFA I OMEGA.
Zamolila bih nekog od članova foruma da stavi link, jer
ja ne znam a čitav članak se nalazi pod ovim imenom.
Mene je ovaj tekst dirnuo, iako molim krunicu svaki dan
ali samo jedan deseterac u molitvenom lancu, odlučila sam
moliti komplet krunicu.
Mislim kad pročitate ova svjedočanstva da će većina da
počme moliti krunicu radosnu,žalosnu i slavna otajstva.
MIR I DOBRO svim ljudima dobre volje!
Nadam se da ćemo zaista moliti ove krunice.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 vel 2011 17:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 lip 2010 21:51
Postovi: 333
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mislim da je ovo
http://alfaiomegaduhovniforum.forums-fr ... t3772.html


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2011 08:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2009 14:13
Postovi: 771
Lokacija: hercegovina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Hvala ti marija-elena, to je taj tekst,
ko god ima vremena da pročita ova svjedočanstva,
ne može ostati ravnodušan.
Neka nam zagovor Blažene Djevice Marije pomogne da iskreno
molomo krunucu za obraćenje i mir među ljudima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 svi 2011 21:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Čudesna tajna svete krunice za obratiti se i spasiti se



Predgovor

Krunica zauzima jako važno mjesto u duhovnom iskustvu, apostolatu i spisima sv. Ljudevita Marije Grigniona Montfortskoga. Svetac u Raspravi govori o Krunici kao o jednoj pobožnoj praksi koja ima veliku važnost u duhovnom životu. U izvornim pravilima koja je svetac napisao za svoju družbu misionara Ružarij je opisan kao najpogodnije sredstvo za obnovu kršćanskog duha među samim kršćanima (RM 56).

Dirljivo je svjedočanstvo samoga sveca: “Što se tiče mene koji ovo pišem, osobno sam vidio djelotvornost ove molitve za obraćanje najtvrdokornijih srdaca. Tijekom jednih misija susreo sam ljude koji nisu bili nimalo dirnuti propovijedima o najstrašnijim istinama, ali su prihvatili moj savjet da svakog dana mole Krunicu te su se potom obratili i potpuno se predali Bogu. Čak sam uočio i ogromnu razliku u ponašanju među stanovništvom župa u kojima sam propovijedao misije: jedni su, napustivši molitvu Krunice ponovno zapali u grijeh; drugi su, ustrajući u njenoj molitvi, sačuvali Božju milost i iz dana u dan rastu u kreposti”( Čudesna tajna svete Krunice za obratit se i spasiti se 113.).

Da bi potakao širenje pobožnosti među kršćanima pred kraj svoga života Montfort je napisao djelo Čudesna tajna svete Krunice za obratit se i spasiti se. Montfort je svjestan da je ovo njegov spis u kojem se najviše poslužio drugim autorima, na poseban način spisom dominikanca A. Thomasa, Mistični ružičnjak.

Sv. Ljudevit je bio pučki misionar te sva njegova dijela, a posebno ovo o sv. Krunici odišu tim pastoralnim duhom. U tom smislu i knjiga obiluje izvješćima o izvanrednim događajima koje svetac ne istražuje kritičkim duhom. On sam daje jedno pravilo razumijevanja tih izviješća. “Ne treba biti previše lakovjeran, ali ni previše kritički nastrojen i u svemu treba održavati zlatnu sredinu ako se želi saznati gdje su istina i krepost” (Čudesna tajna…33.). Izvještaji o čudesima su samo primjeri i poticaji na molitvu svete Krunice.

Ono što je bitno u ovom dijelu jesu nutarnji elementi i dinamike molitve svete Krunice koje svetac kao veliki molitelj Ružarija potanko i fino opisuje. Krunica je za Montforta vrsna molitva koja, ako se moli po uputama koje on daje, dovodi dušu sigurnim putem do visokog stupnja molitve i kontemplacije s velikim zaslugama i plodovima. Na posebno dubok način sv. Ljudevit duhovno tumači Oče naš i Zdravo Mariju, te u Petoj desetici vodi dušu vjernu molitvi svete krunice kroz sve kušnje i prepreke koje se mogu javiti kod njenog moljenja.

Dao Bog da po Marijom zagovoru i ova knjiga koja se po prvi puta objavljuje na hrvatskom jeziku donese obilje duhovnih plodova, pomogne onima koji već mole Krunicu da rastu u duhu molitve te potakne mnoge druge da prigrle tu divnu molitvu koja je toliko draga kršćanskom katoličkom puku ali i mnogim svecima. Pobožnost prema Majci Božjoj i molitva svete Krunice su na poseban način obilježili hrvatski katolički duh. Objavljivanje ove knjižice želi biti jedan čin zahvalnosti za sve milosti koje je Hrvatski narod u svojoj stoljetnoj tradiciji dobio po zagovoru Majke Božje i molitvi svete Krunice i jedan poticaj svima na obnovljenu ljubav prema Mariji i Krunici.


Uvod



BIJELA RUŽA



Svećenicima

1. Poslanici Svevišnjeg, propovjednici istine, glasnici Evanđelja, dopustite da vam predstavim bijelu ružu ove male knjige kako bih vam jednostavno i skromno stavio u srce i na usne istine koje su u njoj izložene. U srce, kako biste vi sami pobožno prihvatili molitvu svete Krunice i tako kušali njene plodove. Na usne, kako biste drugima prenijeli njezinu uzvišenost da biste ih na taj način mogli obratiti.

Pazite, molim vas, da ne smatrate ovu svetu i pobožnu vježbu beznačajnom i bezvrijednom, kako to čine mnoge neznalice, pa čak i mnoge učene oholice. Ona je uistinu velika, uzvišena i božanstvena. Samo nebo nam ju je dalo, baš za obraćenje najokorijelijih grješnika i najtvrdokornijih krivovjernika. Bog je uz nju povezao milost u ovom životu i slavu u drugom. Sveci su je molili, a pape odobrili.

Sretan li je svećenik i duhovni vođa, kojemu je Duh Sveti objavio ovu tajnu koju većina ljudi ne poznaje ili poznaje vrlo površno! Ako je on bude uistinu iskustveno poznavao, molit će krunicu svaki dan i činit će tako da je i drugi mole. Bog i njegova sveta Majka ulijevat će mu obilje milosti u dušu kako bi ga učinili sredstvom svoje slave; svojom riječju, iako jednostavnom, postići će više plodova u mjesec dana, nego što će ostali postići propovijedajući godinama.

2. Draga braćo, nemojmo se dakle zadovoljiti time da drugima preporučimo krunicu; nego je mi sami moramo moliti. Ako mi, iako teoretski uvjereni u važnost svete Krunice, prvi ne molimo ovu molitvu, drugi će obraćati jako malo pažnje na ono što im savjetujemo, jer nitko ne može dati ono što nema. Isus je činio i učio (Dj 1,1): nasljedujmo dakle Isusa Krista, koji je najprije činio pa onda učio. Nasljedujmo Apostola koji je poznavao i propovijedao samo razapetoga Isusa Krista. Mi ćemo to učiniti, propovijedajući svetu Krunicu koja, kao što ćete kasnije vidjeti, nije samo slijed Očenaša i Zdravomarija, već je božanski sažetak otajstava života, muke, smrti i slave Isusa i Marije.

Kada bih znao, da vas osobno iskustvo koje mi je Bog udijelio, o učinkovitosti propovijedanja Krunice za obraćenje duša, može uvjeriti da propovijedate svetu Krunicu, unatoč suprotnoj sklonosti propovjednika, tada bih vam ispričao čudesna obraćenja koja sam doživio propovijedajući svetu Krunicu. Ograničiti ću se da vam, u ovoj knjizi, donesem nekoliko starih i sigurno dokazanih događaja. Sam sam, radi vaše koristi, umetnuo podosta latinskih tekstova uzetih od dobrih autora, koji potvrđuju ono što objašnjavam narodu na francuskom jeziku.



CRVENA RUŽA



Grešnicima

3. Vama, grešnici i grešnice, jedan koji je griješio više od vas pruža ovu ružu, crvenu od krvi Kristove, kako biste njome okitili i spasili. Bezbožnici i nepokajani grešnici stalno viču: Okrunimo se ružama!( Mud 2,8) I mi pjevamo: Okrunimo se ružama svete Krunice. Ali koliko su drugačije njihove crvene ruže od naših! Njihove su ruže sjetilni užici, isprazne časti, prolazna bogatstva koje će brzo uvenuti i istrunuti.

Naše su pak ruže Oče Naš i Zdravo Marijo, koje ako su dobro izmoljene i popraćene dobrim djelima pokore, nikada neće uvenuti niti proći. Za sto, za tisuću godina njihova će ljepota i dalje blistati kao danas. Njihove toliko opjevane ruže samo sliče ružama: ustvari one su trnje koje bode uz grižnju savjesti kroz čitav život, koje u trenutku smrti probada uz oplakivanje, koje vječno gori u bijesu i očaju. Ako naše ruže i imaju trnje, to je trnje od Isusa Krista koje on pretvara u ruže. Ako naše ruže bodu, one bodu samo nekoliko trenutaka, jedino zato da bi nas ozdravile od grijeha i da bi nas spasile.

4. Natječimo se kako bismo se okrunili tim rajskim ružama, moleći svaki dan Ružarij, odnosno tri krunice od pet desetica, s isto toliko vjenčića od cvijeća: 1. da bismo častili tri krune Isusa i Marije: krunu milosti Isusove u Utjelovljenju, njegovu trnovu krunu u trpljenju, njegovu krunu slave na nebu, i trostruku krunu koju je Marija dobila na nebu od Presvetog Trojstva; 2. da bismo dobili od Isusa i Marije tri krune: krunu zasluga u ovom životu, krunu mira u trenutku smrti, rajsku krunu slave u Nebu.

Ako budete vjerno i pobožno molili Krunicu sve do svoje smrti, unatoč množine vaših grijeha, vjerujte mi: primit ćete neuveli vijenac slave (1 Pt 5,4). Ako se nalazite na rubu ponora ili s jednom nogom u Paklu, čak i ako ste prodali dušu đavlu kao kakav vrač ili ste okorjeli i tvrdokorni krivovjernik kao kakav demon, prije ili kasnije ćete se obratiti i spasiti. Samo ako, ponavljam i dobro pripazite na riječi moga savjeta, svakodnevno do smrti pobožno molite svetu Krunicu, da biste upoznali istinu, zadobili milost pokajanja i oproštenje svojih grijeha. U ovoj knjizi naći ćete više primjera velikih grešnika koji su se obratili pomoću svete Krunice. Pročitajte ih i razmislite o njima. Bog sam.



MISTIČNI RUŽIČNJAK


Vjernicima

5. Pobožne duše, prosvijetljene Duhom Svetim, neka vam ne bude žao ako vam ponudim mali mistični ružičnjak, koji je nebeskog porijekla, da biste ga vi presadili u vrt vaše duše. On neće škoditi miomirisnom cvijeću vaših kontemplacija.2 Jako je mirisan i posve božanstven: neće nimalo pokvariti plan vaših lijeha. Prečist i dobro uređen on sve dovodi u sklad i blistavost. Ako ga svaki dan zalijevamo i pravilno obrađujemo, on čudesno raste i širi se tako ne samo da ne priječi sve ostale pobožnosti, već ih čuva i usavršava. Vi koji ste duhovni, razumijete me! Ovaj su ružičnjak Isus i Marija u životu, smrti, vječnosti.

6. Zeleno lišće ovog ružičnjaka označava radosna otajstva Isusa i Marije; trnje, žalosna; a cvijeće, slavna. Ružini pupoljci podsjećaju na djetinjstvo Isusa i Marije, procvale ruže predstavljaju Isusa i Mariju u trpljenju, potpuno otvorene ruže označavaju Isusa i Mariju u slavi i pobjedi. Ruža razveseljuje svojom ljepotom: evo Isusa i Marije u radosnim otajstvima. Ona bode svojim trnjem: evo ih u žalosnim otajstvima. Ona nas raduje ugodnošću svog mirisa: evo ih konačno slavnim otajstvima.

Ne prezrite, dakle, moju malu blagoslovljenu i božansku biljku u cvatu. Posadite je i vi sami u svoju dušu odlučni da ćete moliti Krunicu. Uzgajajte i zalijevajte je moleći je vjerno svaki dan, čineći dobra djela. Primijetit ćete da će ovo sjeme, koje sada izgleda tako malo, s vremenom postati veliko stablo, gdje će se ugnijezditi i nastaniti nebeske ptice, odnosno predodređene duše visokih kontemplacija. U njegovom hladu biti će zaštićene od sunčeve žege, na njegovim će vrhovima naći utočište od divljih zemaljskih zvijeri i otkrit će fini ukus njegovog ploda; Isus dostojan štovanja, kojem neka je svaka čast i slava u vjeke vjekova. Amen. Tako neka bude. Bog sam.



RUŽIN PUPOLJAK


Djeci

7. Vama djeco pružam jedan lijepi ružin pupoljak. To je jedno od malih zrnaca vaše krunice, koja se vama čini sitnicom. Ali kako je vrijedno to zrnce! Kako je divan ovaj pupoljak! Kako će se pupoljak potpuno otvoriti ako pobožno molite Zdravo Marijo! Kad bih vam savjetovao da svakog dana molite Ružarij4 tražio bih previše. Barem pažljivo molite svaki dan krunicu od pet desetica, što predstavlja jedan mali vijenac od ruža kojeg stavljate Isusu i Mariji na glavu. Poslušajte me. A sada poslušajte ovu lijepu priču i ne zaboravite je.

8. Dvije su sestrice stajale na ulazu kuće, pobožno moleći Krunicu, kada se ukaza lijepa Gospođa i približi se mlađoj, koja je imala otprilike sedam godina, uze je za ruku i povede sa sobom. Starija sestra, začuđena, odmah ju je stala tražiti; ne našavši je vratila se kući plačući da javi da je sestra oteta. Tata i mama tri dana su je uzalud tražili, sve dok je trećeg dana uvečer nisu našli na pragu kuće. Bila je vesela i radosna lica. Pitali su je otkuda dolazi, a ona je odgovorila da ju je Gospođa, kojoj je molila svoju Krunicu, odvela u jedno lijepo mjesto, dala joj je jesti finih jela i položila joj u ruke dražesno dijete koje je ona puno puta poljubila. Roditelji, koji su se prije malo vremena obratili, pozvali su oca isusovca koji ih je poučio u vjeri i pobožnosti Krunice te mu ispričali što se dogodilo. Upravo smo od njega saznali za ovaj događaj koji se dogodio u Paraguayu.

Djeco, ugledajte se na ove dvije sestrice. Kao i one, molite svakoga dana Krunicu i zaslužit ćete doći u Raj, da vidite Isusa i Mariju, ako ne baš u ovom životu onda sigurno nakon smrti, vječno i zauvijek. Tako neka bude. Učeni i neuki, pravedni i grešnici, veliki i mali, svi dakle neka dan i noć slave i pozdravljaju Isusa i Mariju sa svetom Krunicom. “Pozdravite Mariju koja se za vas mnogo mučila” (usp.Rim 16,6).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lip 2017 10:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 lip 2017 23:13
Postovi: 14
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Belive napisao:
veki napisao:
Krunica zauzima jako važno mjesto u duhovnom iskustvu, apostolatu i spisima sv. Ljudevita Marije Grigniona Montfortskoga. Svetac u Raspravi govori o Krunici kao o jednoj pobožnoj praksi koja ima veliku važnost u duhovnom životu. U izvornim pravilima koja je svetac napisao za svoju družbu misionara Ružarij je opisan kao najpogodnije sredstvo za obnovu kršćanskog duha među samim kršćanima (RM 56).

Sv. Ljudevit je bio pučki misionar te sva njegova dijela, a posebno ovo o sv. Krunici odišu tim pastoralnim duhom. U tom smislu i knjiga obiluje izvješćima o izvanrednim događajima koje svetac ne istražuje kritičkim duhom. On sam daje jedno pravilo razumijevanja tih izviješća. “Ne treba biti previše lakovjeran, ali ni previše kritički nastrojen i u svemu treba održavati zlatnu sredinu ako se želi saznati gdje su istina i krepost” (Čudesna tajna…33.).

Ono što je bitno u ovom dijelu jesu nutarnji elementi i dinamike molitve svete Krunice koje svetac kao veliki molitelj Ružarija potanko i fino opisuje. Krunica je za Montforta vrsna molitva koja, ako se moli po uputama koje on daje, dovodi dušu sigurnim putem do visokog stupnja molitve i kontemplacije s velikim zaslugama i plodovima. Na posebno dubok način sv. Ljudevit duhovno tumači Oče naš i Zdravo Mariju, te u Petoj desetici vodi dušu vjernu molitvi svete krunice kroz sve kušnje i prepreke koje se mogu javiti kod njenog moljenja.


Iako oduvijek moleći, zahtijevajući i vapeći Bogu – zadnjih godina moj molitveni život poprima kakve-takve obrise. Iskreno, meni sasvim logične – no, niti ima potrebe da sad ja na dugo i naširoko o tome pišem, niti (iskreno) smatram da bi netko tko to čita mogao u cijelosti (što je i razumljivo) to „shvatiti“.

Sada sa svojih dvadeset i kusur godina mogu reći da sam kao tinejdžerica molila i ne molila – vrhunac molitvi mi je bio Oče naš, Zdravo Marijo, Slava Ocu i Anđele čuvaru. No, rastući i odrastajući pomalo sam upoznavala i druge forme molitvi. Dobar trening ustrajnosti, kontinuiteta i vremena „potrošenog“ u molitvi „pokupila sam“ moleći godinu dana molitve svete Brigite i moleći Tridesetodnevnu pobožnost svetom Josipu (iznova i iznova), a jednim dijelom zahvaljujući upravo jednom monfortancu koji mi je često „nudio pomoć i ljubav, utjehu“ Majke Božje, molio za mene Majku Božju i sama sam počela osjećati i poštovanje i povezanost pa i utjehu u Majci Božjoj te sam potaknuta svim navedenim, ali i jednim dijelom svjesna da sama više ništa ne mogu napraviti (da se situacije koje me muče razriješe) - odlučila moliti 54 dana (27 dana molbe + 27 dana zahvale) Pompejske devetnice (ili kako se još naziva: Devetnica Kraljici svete krunice).

U svim danima mole se sva tri otajstva krunice; radosno, žalosno i slavno. U zamjenu se može moliti i otajstvo svijetla, no važno je da se dnevno izmole tri različita otajstva krunice. Molitvu otajstva može se podijeliti na više razdoblja u danu.
Moli se za jednu određenu milost koja se prepozna kao važna potreba. Specifičnost je da ne nabrajamo mnoštvo nakana već da izaberemo jednu važnu i konkretnu nakanu.
(više o svemu, o čemu ja govorim imate na ovom linku) – https://www.padrepio.hr/pompejska-devetnica/ i https://hr.wikisource.org/wiki/Devetnica_Gospi_od_Svete_Krunice

„Svugdje ću svjedočiti milosrđe koje si mi iskazala! Koliko ću moći, širit ću pobožnost svete krunice. Svima ću navještati kako si mi bila dobra tako da bi i ostali, poput mene nedostojni grešnici, s pouzdanjem mogli doći k Tebi.“

I eto, nakon izmoljena svoja 54 dana – želim samo napisati par riječi koje će možda i druge potaknuti.
Prvo, molitva nije magija i molitvom bez vlastita angažmana (vjera i djela) vrlo lako da ono što molite (posebno ako tražite nešto konkretno i materijalno) preko noći neće nastati. Molitvom neće svi "problemi" nestati, molitva neće "učiniti" da više nikada u životu ne naiđete na teške situacije i sl.
No, ova molitva će vam donijeti mir, donijet će vam vjeru, donijet će vam snagu da postupate onako kako „Bog zapovijeda“, donijet će vam hrabrost da koračate naprijed, da ne posustajete, donijet će vam elana da zaboravite na vlastite strahove, donijet će vam pouzdanje, možda i nećete biti svjesni, ali (ako uistinu s vjerom bez da „biflate i nabrajate“ pristupite i obratite se Majci Božjoj) svakim danom mijenjati će vaša srca i možda nećete istog trena to „vidjeti“ ali primit ćete mnoge milosti. Vi, osobe u vašoj blizini i osobe do kojih vam je stalo.
Možda neće biti onako kako ste prvotno zamislili (usudila bih se reći da 99,9% neće tako biti), ali imajte na umu i da je Majka Božja, koja zna što kome treba, čula vašu molitvu. Nećete moliti uzalud, to je sigurno.
Molitva nije laka ni kratka, meni osobno je bilo dana kad sam se zbog nedostatka vremena dizala ujutro prije 5.30h da bih bar jedno otajstvo uspjela izmoliti, s obvezama mi je bilo teško sve uskladiti – ali ako stvarno krenete s vjerom u srcu i pouzdanjem – vjerujem da i onda kad mislite da vam je previše – oni od Gore vam neće dati da odustanete.



Oprosti molim te ako može pitanje: (Imam jaku želju izmoliti tu pobožnost 54 dana svete Krunice) da li si svaki dan molila sva tri otajstva tj. četiri? Razumjela sam da jesi ali evo ipak pitam za svaki slučaj:) i da li se moraju sva otajstva svaki dan ili si ti tako po svojoj želji?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 lip 2017 12:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 lip 2017 23:13
Postovi: 14
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nisam bila stisnula taj link :/ tu sve pise oprosti. Imam tu knjizicu u sebe ali ovo mi je nesto novo bas me zacudilo jer nisam znala da bi trebalo sva otajstva.. ugl ovo mi je nesto novo u s vezi te poboznosti.. Hvala. Lijepi pozdrav


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 sij 2024 23:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Evo jedan predivan topic, pa ga izvlacim iz "naftalina".

Imam predivna iskustva u moljenju krunice.


Evo jedan jako dobar video u vezi Pompejske devetnice.


https://www.youtube.com/watch?v=i6q3fer ... rVeritatis


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 sij 2024 23:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Radosna otajstvo

Znak križa, Zdravo Marijo.


Za molbu

Zdravo Kraljice Svete Krunice, Majko moja Marijo, zdravo! Ponizno klečim pred tvojim nogama da ti poklonim molitveni vijenac od snježno-bijelih pupoljka, koji će te podsjetiti na tvoje radosti – svaki pupoljak te podsjeća na jedno sveto otajstvo. Svakih deset spleteno je u molbu za posebnu milost. Sveta Kraljice, posrednice milosti i Majko svih koji te zazivaju. Ti vidiš moj poklon i znaš kako je spleten. Primajući moj dar, primi i moju molbu. U svojoj dobroti uslišat ćeš mi molbu koju ti tako usrdno i pouzdano upravljam. Čvrsto se nadam da ću postići što molim. Pokaži se majkom!


U zahvalu

Zdravo Kraljice Svete Krunice, Majko moja Marijo, zdravo! Klečim zahvalno pred tvojim nogama da ti poklonim molitveni vijenac od snježno-bijelih pupoljka, koji će te podsjetiti na otajstva tvojih radosti – svaki pupoljak te podsjeća na jedno sveto otajstvo. Svakih deset spleteno je u zahvalu za posebnu milost. Sveta Kraljice, posrednice milosti i Majko svih koji te zazivaju. Ti vidiš moj poklon i znaš kako je spleten. Primajući moj dar, primi i moju zahvalu. U svojoj dobroti si uslišala molbu koju sam ti tako usrdno i pouzdano upravio. Nisam sumnjao da ću postići što tražim. Pokazala si se majkom!


Vjerovanje, Oče naš, 3 Zdravo Marije, Slava Ocu.

I. Navještenje

Blažena Djevice, razmišljajući o otajstvu navještenja, dati ti je Anđeo Gabrijel donio vijest da ćeš postiti Majkom Božjom pozdravljajući te uzvišenim pozdravom «Zdravo milosti puna, Gospodin s tobom» u jad su se spremno odazvala volji Očevoj govoreći «Evo službenice Gospodnje, neka mi bude po riječi tvojoj», pouzdano molimo:

Oče naš, 10 Zdravo Marijo, Slava Ocu, Fatimska molitva.

Povezujem ove molitvene snježno-bijele pupoljke u molbu za krepost PONIZNOSTI i polažem ovaj rukovet molitava pred tvoje noge.


II. Pohod Elizabeti

Blažena Djevice Marijo, razmišljajući o otajstvu pohoda, kad te tvoja rođakinja Elizabeta pozdravila proročkim riječima «Blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje», a ti si odgovorila pjesmom nad pjesmama «Veliča kuša moja Gospodina»,pouzdano molim:

Oče naš, 10 Zdravo Marijo, Slava Ocu, Fatimska molitva.

Povezujem ove molitvene snježno-bijele pupoljke u molbu za krepost LJUBAVI i polažem ovaj rukovet molitava pred tvoje noge.


III. Rođenje Isusovo

Blažena Djevice Marijo, razmišljajući o otajstvu rođenja našega Gospodina, kad si donijela na svijet Spasitelja svijeta u betlehemskoj štalici i kad su zborovi anđela zapjevali radosnu pjesmu «Slava Bogu na visini i na zemlji mir ljudima miljenicima njegovim», pouzdano molim:

Oče naš, 10 Zdravo Marijo, Slava Ocu, Fatimska molitva.

Povezujem ove molitvene snježno-bijele pupoljke u molbu za krepost NEVEZANOSTI NA SVIJET i polažem ovaj rukovet molitava pred tvoje noge.


IV. Prikazanje Isusovo u hramu

Blažena Djevice Marijo, razmišljajući o otajstvu prikazanja, kad si iz poslušnosti prema Mojsijevu zakonu prikazala Isusa u hramu, gdje je sveti starac Šimun uzeo dijete u naručaj, zahvalio Bogu što ga je uzdržao na životu da vidi Spasitelja te prorekao tvoje patnje riječima «I tvoju će dušu probosti mač…», pouzdano molim:

Oče naš, 10 Zdravo Marijo, Slava Ocu, Fatimska molitva.

Povezujem ove molitvene snježno-bijele pupoljke u molbu za krepost ČISTOĆE i polažem ovaj rukovet molitava pred tvoje noge.


V. Dijete Isus pronađen u hramu

Blažena Djevice Marijo, razmišljajući o otajstvu Isusova pronalaska u hramu, kad se tvoje srce nakon trodnevnog traženja obradovalo našavši ga u hramu gdje razgovara s učiteljima i kad se vratio u Nazaret i bio ti poslušan, pouzdano molim:

Oče naš, 10 Zdravo Marijo, Slava Ocu, Fatimska molitva.

Povezujem ove molitvene snježno-bijele pupoljke u molbu za krepost POSLUŠNOSTI VOLJI BOŽJOJ i polažem ovaj rukovet molitava pred tvoje noge.

Duhovna pričest :"Isuse, stvarno prisutan u Presvetom Oltarskom Sakramentu, ne mogu te sada primiti pod sakramentalnim prilikama, molim te srcem punim ljubavi da duhovno dođeš u moju dušu preko Bezgrešnog Srca tvoje presvete Majke i da ostaneš zauvijek sa mnom; ti u meni i ja u tebi po Mariji, sada i u vječnosti.


Za molbu

Blažena Djevice Marijo, prikazujem ti ovu duhovnu pričest da povežeš ove moje molitvene rukoveti u vijenac koji će resiti tvoje čelo. Majko moja, pogledaj milostivo na moj dar i u svojoj ljubavi usliši mi ovu molbu (navedi ono što tražiš).


U zahvalu

Blažena Djevice Marijo, prikazujem ti ovu duhovnu pričest da povežeš ove moje molitvene rukoveti u vijenac koji će resiti tvoje čelo u zahvalu za (navedi što si tražio) koju si mi u svojoj ljubavi uslišala.


Zdravo Kraljice


Molitva Bože, tvoj je jedinorođenac svoji životom, smrću i uskrsnućem postigao za nas vječni život. Dopusti, molimo te, da razmišljajući o ovim otajstvima u svetoj krunici, uzmognemo nasljedovati ono što sadrže i zadobiti što obećavaju. Po istom Kristu Gospodinu našemu. Božanska pomoć ostala uvijek s nama. Amen. A duše svih vjernih mrtvih po milosrđu Božjem počivale u miru. Amen. S dragim Sinom neka Djeva Mati, blagoslov nam udostoji se dati . U ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Amen.


Žalosna otajstvo

Znak križa, Zdravo Marijo.


Za molbu

Zdravo Kraljice Svete Krunice, Majko moja Marijo, zdravo! Ponizno klečim pred tvojim nogama da ti poklonim molitveni vijenac od ruža crvenih poput krvi da te podsjete na trpljenje tvoga božanskoga Sina, u kojem si i ti sudjelovala – svaka ruža neka te podsjeti na jedno sveto otajstvo. Svakih deset spleteno je u molbu za posebnu milost. Sveta Kraljice, posrednice milosti i Majko svih koji te zazivaju. Ti vidiš moj poklon i znaš kako je spleten. Primajući moj dar, primi i moju molbu. U svojoj dobroti uslišat ćeš mi molbu koju ti tako usrdno i pouzdano upravljam. Čvrsto se nadam da ću postići što molim. Pokaži se majkom!


U zahvalu


Zdravo Kraljice Svete Krunice, Majko moja Marijo, zdravo! Ponizno klečim pred tvojim nogama da ti poklonim molitveni vijenac od ruža crvenih poput krvi da te podsjete na trpljenje tvoga božanskog Sina u kojem si i ti sudjelovala – svaka ruža neka te podsjeti na jedno sveto otajstvo. Svakih deset spleteno je u zahvalu za posebnu milost. Sveta Kraljice, posrednice milosti i Majko svih koji te zazivaju. Ti vidiš moj poklon i znaš kako je spleten. Primajući moj dar, primi i moju zahvalu. U svojoj dobroti uslišala si molbu koju sam ti tako usrdno i pouzdano upravio. Nisam sumnjao da ću postići što tražim. Pokazala si se majkom!


Vjerovanje, Oče naš, 3 Zdravo Marije, Slava Ocu.

I. Smrtna muka

Žalosna Majko Marijo, razmišljajući o otajstvu smrtne muke našega Gospodina, kad je u Maslinskom Vrtu imao pred očima grijehe svijete, koje mu je sotona prikazao da ga odvrati od žrtve, kad je njegova duša uzdrhtala pred prizorom, a krvavi ga znoj oblio zbog patnji i smrti koju je imao podnijeti, kad je zbog svojih osobnih patnji i budućih patnji Crkve, Tijela svoga povikao «Abba! Oče, ako je moguće, neka me mimoiđe ovaj kalež», dodajući odmah, predan u volju Očevu «Ali ne kako ja hoću, nego kako ti hoćeš», pouzdano molim:

Oče naš, 10 Zdravo Marijo, Slava Ocu, Fatimska molitva.

Povezujem ove molitvene poput krvi crvene ruže u molbu za krepost PREDANJA U VOLJU BOŽJU i polažem ovaj rukovet molitava pred tvoje noge.


II. Bičevanje

Žalosna Majka Marijo, razmišljajući o otajstvu bičevanja našega Gospodina, kad je na Pilatovu zapovijed tvoj božanski Sin bio lišen svoje odjeće i privezan uz stup bio izranjen bičevima ikad je njegovo tijelo bilo izudarano do obamrlosti te više nije moglo podnositi bičeve, pouzdano molim:

Oče naš, 10 Zdravo Marijo, Slava Ocu, Fatimska molitva.

Povezujem ove molitvene poput krvi crvene ruže u molbu za krepost MRTVLJENJA i polažem ovaj rukovet molitava pred tvoje noge.


III. Krunjenje trnovom krunom

Žalosna Majko Marijo, razmišljajući o trnovom krunjenju našega Gospodina, kad su mu vojnici stavili oko glave krunu od oštrog trnja i udarali ga po plavi da dublje zabodu to trnje u glavu, kad su klecali pred njega i porugljivo govorili «Zdravo kralju židovski», pouzdano molim: Oče naš, 10 Zdravo Marijo, Slava Ocu, Fatimska molitva.

Povezujem ove molitvene poput krvi crvene ruže u molbu za krepost PONIZNOSTI i polažem ovaj rukovet molitava pred tvoje noge.


IV. Nošenje križa

Žalosna Majko Marijo, razmišljajući o otajstvu nošenja križa, kad je s teškim drvenim teretom na ramenima tvoj božanski sin, uz pogrde naroda, bio vođen ulicama Jeruzalema prema Kalvariji, slab i izmučen, a ipak strpljiv, kada je često padao i bio tjeran okrutnim udarcima svojih krvnika, pouzdano molim:

Oče naš, 10 Zdravo Marijo, Slava Ocu, Fatimska molitva.

Povezujem ove molitvene poput krvi crvene ruže u molbu za krepost STRPLJIVOSTI U PROTIVŠTINAMA i polažem ovaj rukovet molitava pred tvoje noge.


V. Razapinjanje

Žalosna Majko Marijo, razmišljajući o otajstvu razapinjanja, kad je tvoj božanski Sin, lišen svoje odjeće, bio pribijen na križ na kojem je umro nakon trosatne teške agonije i molio Oca da oprosti njegovim neprijateljima, pouzdano molim:

Oče naš, 10 Zdravo Marijo, Slava Ocu, Fatimska molitva.

Povezujem ove molitvene poput krvi crvene ruže u molbu za krepost LJUBANI PREMA NEPRIJATELJIMA i polažem ovaj rukovet molitava pred tvoje noge.


Duhovna pričest :"Isuse, stvarno prisutan u Presvetom Oltarskom Sakramentu, ne mogu te sada primiti pod sakramentalnim prilikama, molim te srcem punim ljubavi da duhovno dođeš u moju dušu preko Bezgrešnog Srca tvoje presvete Majke i da ostaneš zauvijek sa mnom; ti u meni i ja u tebi po Mariji, sada i u vječnosti.


Za molbu Blažena Djevice Marijo, prikazujem ti ovu duhovnu pričest da povežeš ove moje molitvene rukoveti u vijenac koji će resiti tvoje čelo. Majko moja, pogledaj milostivo na moj dar i u svojoj ljubavi usliši mi ovu molbu (navedi ono što tražiš).

U zahvalu

Blažena Djevice Marijo, prikazujem ti ovu duhovnu pričest da povežeš ove moje molitvene rukoveti u vijenac koji će resiti tvoje čelo u zahvalu za (navedi što si tražio) koju si mi u svojoj ljubavi uslišala.


Zdravo Kraljice


Molitva Bože, tvoj je jedinorođenac svoji životom, smrću i uskrsnućem postigao za nas vječni život. Dopusti, molimo te, da razmišljajući o ovim otajstvima u svetoj krunici, uzmognemo nasljedovati ono što sadrže i zadobiti što obećavaju. Po istom Kristu Gospodinu našemu. Božanska pomoć ostala uvijek s nama. Amen. A duše svih vjernih mrtvih po milosrđu Božjem počivale u miru. Amen. S dragim Sinom neka Djeva Mati, blagoslov nam udostoji se dati . U ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Amen.

Slavno otajstvo

Znak križa, Zdravo Marijo.

Za molbu

Zdravo Kraljice Svete Krunice, Majko moja Marijo, zdravo! Ponizno klečim pred tvojim nogama da ti poklonim molitveni vijenac od bijelih ruža u punom cvatu s crvenom nijansom trpljenja da te podsjete na slavu tvoga Sina i na tvoju slavu, plod njegova trpljenja – svaka ruža neka te podsjeti na jedno sveto otajstvo. Svakih deset spleteno je u molbu za posebnu milost. Sveta Kraljice, posrednice milosti i Majko svih koji te zazivaju. Ti vidiš moj poklon i znaš kako je spleten. Primajući moj dar, primi i moju molbu. U svojoj dobroti uslišat ćeš mi molbu koju ti tako usrdno i pouzdano upravljam. Čvrsto se nadam da ću postići što molim. Pokaži se majkom!


U zahvalu

Zdravo Kraljice Svete Krunice, Majko moja Marijo, zdravo! Ponizno klečim pred tvojim nogama da ti poklonim molitveni vijenac od bijelih ruža u punom cvatu s crvenom nijansom trpljenja da te podsjete na slavu tvoga Sina i na tvoju slavu, plod njegova trpljenja – svaka ruža neka te podsjeti na jedno sveto otajstvo. Svakih deset spleteno je u zahvalu za posebnu milost. Sveta Kraljice, posrednice milosti i Majko svih koji te zazivaju. Ti vidiš moj poklon i znaš kako je spleten. Primajući moj dar, primi i moju zahvalu. U svojoj dobroti uslišala si molbu koju sam ti tako usrdno i pouzdano upravio. Nisam sumnjao da ću postići što tražim. Pokazala si se majkom!

Vjerovanje, Oče naš, 3 Zdravo Marije, Slava Ocu


I.Kristovo uskrsnuće

Slana Majko Marijo, razmišljajući o otajstvu uskrsnuća našega Gospodina, kad je u osvit trećega dana, nakon svoje smrti uskrsnuo od mrtvih te se tebi ukazao, ispunivši ti srce velikom radošću, kad se pokazao svetim ženama i svojim učenicima koji ga prepoznaše i pokloniše mu se kao Bogu, pouzdano molim:

Oče naš, 10 Zdravo Marijo, Slava Ocu, Fatimska molitva.

Povezujem ove molitvene ruže u punom cvatu u molbu za krepost VJERE i polažem ovaj rukovet molitava pred tvoje noge.


II. Uzašašće

Slavna Majko Marijo, razmišljajući o otajstvu uzašašća, kad je tvoj božanski Sin četrdeseti dan po uskrsnuću pošao s tobom i svojim učenicima na Maslinsku Goru, gdje ga posljednju puta vidjeste, kad je obećao ostati s učenicima do svršetka svijeta i kad je ispružio svoje izranjene ruke na posljednji blagoslov te uzišao na nebo na očigled sviju, pouzdano molim:

Oče naš, 10 Zdravo Marijo, Slava Ocu, Fatimska molitva.

Povezujem ove molitvene ruže u punom cvatu u molbu za krepost NADE i polažem ovaj rukovet molitava pred tvoje noge.


III. Silazak Duha Svetoga

Slavna Majko Marijo, razmišljajući o otajstvu silaska Duha Svetoga, kad su se apostoli s tobom sabrali u kući u Jeruzalemu i kad je Duh Sveti sišao na njih u obliku plamenih jezika, ražarajući im srca vatrom božanske ljubavi, uvodeći ih u svu istinu, dajući im dar jezika i ispunjajući tebe svojom milošću nadahnuo te da moliš za apostole i za prvu Crkvu, pouzdano molim:

Oče naš, 10 Zdravo Marijo, Slava Ocu, Fatimska molitva.

Povezujem ove molitvene ruže u punom cvatu u molbu za krepost LJUBAVI i polažem ovaj rukovet molitava pred tvoje noge.


IV. Uznesenje Marijino na nebo

Slavna Majko Marijo, razmišljajući o otajstvu tvoga uznesenja, kad se – zapaljena željom da se sjediniš sa svojim božanskim Sinom u nebu – tvoja duša odijelila od tijela i sjedinila se s onim koga si rodila, čije je djevičansko tijelo bilo njegovo prvo svetište i kad je uzeo i to tijelo u nebo sjedinivši ga zajedno s dušom na radost svetih anđela, pouzdano molim:

Oče naš, 10 Zdravo Marijo, Slava Ocu, Fatimska molitva.


V. Blažena djevica Marija na nebu okrunjena

Slavna Majko Marijo, razmišljajući o otajstvu tvoga krunjenja, kad si po uznesenju na nebo, nakon svoje smrti, bila trostruko okrunjena za uzvišenu kraljicu neba; od Boga Oca kao njegova voljena Kći, od Boga Sina kao njegova predraga Majka, od Boga Duha Svetoga kao njegova izabrana Zaručnica da se kao najsavršeniji klanjatelj Presvetoga Trojstva zauzimaš za nas kao naša moćna i milosrdna Majka, pouzdano molim:

Oče naš, 10 Zdravo Marijo, Slava Ocu, Fatimska molitva.

Povezujem ove molitvene ruže u punom cvatu u molbu za krepost SJEDINJENJA S TOBOM i polažem ovaj rukovet molitava pred tvoje noge.


Duhovna pričest

Isuse, stvarno prisutan u Presvetom Oltarskom Sakramentu, ne mogu te sada primiti pod sakramentalnim prilikama, molim te srcem punim ljubavi da duhovno dođeš u moju dušu preko Bezgrešnog Srca tvoje presvete Majke i da ostaneš zauvijek sa mnom; ti u meni i ja u tebi po Mariji, sada i u vječnosti.


Za molbu

Blažena Djevice Marijo, prikazujem ti ovu duhovnu pričest da povežeš ove moje molitvene rukoveti u vijenac koji će resiti tvoje čelo. Majko moja, pogledaj milostivo na moj dar i u svojoj ljubavi usliši mi ovu molbu (navedi ono što tražiš).


U zahvalu

Blažena Djevice Marijo, prikazujem ti ovu duhovnu pričest da povežeš ove moje molitvene rukoveti u vijenac koji će resiti tvoje čelo u zahvalu za (navedi što si tražio) koju si mi u svojoj ljubavi uslišala.

Zdravo Kraljice


Molitva Bože, tvoj je jedinorođenac svoji životom, smrću i uskrsnućem postigao za nas vječni život. Dopusti, molimo te, da razmišljajući o ovim otajstvima u svetoj krunici, uzmognemo nasljedovati ono što sadrže i zadobiti što obećavaju. Po istom Kristu Gospodinu našemu. Božanska pomoć ostala uvijek s nama. Amen. A duše svih vjernih mrtvih po milosrđu Božjem počivale u miru. Amen. S dragim Sinom neka Djeva Mati, blagoslov nam udostoji se dati . U ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2024 10:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
veki napisao:
Evo jedan predivan topic, pa ga izvlacim iz "naftalina".

Imam predivna iskustva u moljenju krunice.


Evo jedan jako dobar video u vezi Pompejske devetnice.


https://www.youtube.com/watch?v=i6q3fer ... rVeritatis


Krunica je vrh 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 9 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 6 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr