www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 07:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 04 stu 2014 07:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Tri su cilja Godine posvećenog života:
Prvi je "sa zahvalnošću se spomenuti nedavne prošlosti", počevši od Drugog vatikanskog sabora i 50.-te obljetnice objavljivanja Dekreta Perfectae caritatis o obnovi posvećenog života.

Drugi je cilj "s nadom prigrliti budućnost", sa sviješću da kriza kroz koju prolazi društvo i sama Crkva dotiče u punini i posvećeni život.

Treći je cilj "sa strašću živjeti sadašnjost", a to podrazumijeva zaljubljenost, istinsko prijateljstvo, duboko zajedništvo, sve ono što "čini lijepim život tolikih muškaraca i žena koji zavjetuju evanđeoske savjete i iz bližeg slijede Krista u tom životnom staležu".

Preuzeto iz časopisa "Veritas"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2014 07:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1350
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Svi ponekad, tko više tko manje, kritiziraju svoje svećnike. Pa već kada znamo govoriti o onome što ne valja onda bismo se mogli i koji puta pomoliti za njih. Molitva je isto tako preuzeta iz časopisa "Veritas".

Svemogući i vjekovječni Bože!

Pogledaj na lice svoga Sina, Velikog i Vječnog Svećenika, i zbog njegove neizmjerne ljubavi svojim svećenicima udijeli milost vjernosti. Spomeni se, milosrdni Bože, da su samo slaba i krhka ljudska bića. Uresi ih darovima Duga Svetoga i uzvisi u milosti njihova poziva, koja im je ulivena polaganjem biskupovih ruku. Čuvaj ih u svome Srcu da ih u bitci za duše ne bi svladao neprijatelj pa da ne bi počinili išta od onoga što bi i na koji način bilo nedostojno njihova uvzišenoga svećeničkog poziva.

Isuse, Dobri Pastiru, molim za tvoje vjerne i gorljive svećenike; za tvoje nejverne i mlake svećenike; za one koji služe u domovini i u dalekim zemljama; za one koji se nalaze u kušnjama; za usamljene i napuštene svećenike; za progonjene i oklevetane svećenike; za mlade svećenike; za bolesne i umiruće svećenike; za duše tvojih svećenika koje su u čistilištu.

Iznad svega, preporučujem ti one svećenike koji su mi najdraži: onoga koji me krstio; one koji su me odriješivali od grijeha;sve one na čijim sam Misama slušao Tvoju Riječ i koji su mi podjeljivali Tvoje Presveto Tijelo i Krv pod prilikama kruha i vina; svećenike koji su me poučavali i odgajali, pomagali i hrabrili; sve svećenike koji su me na bilo koji način zadužili. Na osobit način preporučujem ti i onog svećenika koji će mi pred kraj moga života podijeliti popudbinu i otpratiti moje tijelo do posljednjeg počivališta.

Isuse, Veliki i Vječni Svećeniče, sve ih sačuvaj u svome božanskom Srcu i obilato ih blagoslovi u vremenu i vječnosti.

Marijo, Majko svećenika, kao što si pratila svoga Sina na Kalvariju, gdje je Ocu sebe prikazao kao živu Žrtvu za grijehe svijeta, do posljednjeg daha čuvaj one koji se Bogu posvetiše, osobito ovogodišnje mladomisnike. Tebe, zvijezdo nove evangelizacije, koja si svome Sinu bila najveća potpora u ostvarenju Očeve volje, molimo za današnje obitelji da u svojoj djeci njeguju i podržavaju klicu duhovnih zvanja koja će u ohladnjelim srcima zapaliti novi žar za Krista po uzoru na Sv. Franju.

Sv. Josipe, brižni čuvaru Svete Obitelji i zaštitniče naše Domovine, obdari naše obitelji novim duhovnim zvanjima.
Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr