www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 13 kol 2022 06:29

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 105 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 13 sij 2022 14:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Čemu služi mjesečnica - Rajko Bundalo

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2022 19:29 
Odsutan

Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo

Dokolica je lijenost prošlih vremena, a vožnja biciklom po gradu bez odredišta duboki izraz egoizma. Poduzetnička klima uništila je u čovjeku, na koncu, ono najprofinjenije, osjećaj da ima vremena – i da ne gubi vrijeme ako u danom trenutku ne radi ništa…

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2022 16:14 
Odsutan

why napisao:
Uvodno samo da kažem, već i prije sam ti želio reći, da pišeš šarmantno, čak i zavodljivo..

To kaj ona piše ti Whu nemereš razmeti. Znaš zake nemereš razmeti?! Zato jer ste ti i ona udaljeni svjetlosnim godinama. Da, baš tak. Svjetlosne godine mjere udaljenost između vas. Gde si najviše pogrešio Whu?! Znaš gde?! Sad ću ti reći - kad si počeo pisati o ljubavi. Mala te pročitala nakon dvije rečenice. Zamisli to! Mala te doslovno pročitala nakon nekoliko redaka. A toliko se ponosiš što misliš svojom glavom. Ona ne misli svojom glavom, ona misli katoličkom glavom, i to pravovjernom. U tome je razlika između tebe i nje. Ti si pisao o uzvišenosti ljubavi, osjećajima bla bla. Ne. Whu! Preračunao si se. Dok je tebe drugarica u sedmom razredu osnovne škole učila što je ljubav, ona je čitala Tomu Akvinskog i Hans Urs von Balthasara. Znaš kako se jedna knjiga od Hans Urs von Balthasara zove?! Zove se "Samo je ljubav vjerodostojna". To je rečenica koju ti Whu nemereš razmeti. Niti znaš šta ja ljubav, niti pa znaš kaj bi to riječ "vjerodostojna" značila. Ti tvrdiš da znaš?! U daljnjoj raspravi ću ti pokazati da ne znaš. Podsjećaš me na tvog prijatelja slinavog a.k.a. Musavi. On je pisao o životu i vječnosti kao što ti pišeš o ljubavi. Ti Whu, a bome i Slinavi, nemate pojima o čemu pričate. Da imate, nikad ne bi pisali što pišete. Vidi kako ti se prijatelj sramoti, citiram;

musavi napisao:
Meni osobno vjecni zivot u kojem je sve predoređeno i rijeseno i sretno izgleda totalno besmislen. Nakon prvih 12 milijuna godina bi mi stvarno bilo dosta, pozelio bi neku promjenu, neki kraj.

musavi napisao:
Uzmimo da ima nesto sta je vjecno - ako to znaci da traje beskonacno, to je muka - nakon odredjenog vremena ti sve dosadi. A ako je to neko skamenjeno, nepomicno stanje, cak i da je blazeno, jedan sjaj bez misli, bez promjene, bez zivota, pa ... to je necu rec besmisleno, ali nama toliko strano i ne-ljudski da ne vidim kako se o tome moze govoriti kao smislenom ili besmislenom. Kako mi, kao ljudi koji sad jesmo, mozemo to dozivjeti. Ni ne mozemo - misljenje je neko kretanje, a u skamenjenoj beskonacnosti nema kretanja - dakle nema ni ljudske svijesti. Mozda ce to dozivjet neka "dusa", ali ne ja i ti, u imalo slicnom obliku u kojem smo sad, kao dva covjeka. Moja osobnost, um, ljudskost, osjecaji, sve sta me cini to sta jesam, u toj vjecnosti ne moze zivjeti.

Nisi u pravu Musavi. Nemerem ti to dati za pravo. :-|

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 sij 2022 08:13 
Odsutan

why napisao:
S tobom bi, Belive, htio nastaviti na private.
Javio bih se sutra, ako nemaš ništa protiv.
U tom smislu želim ti ugodnu ovu noć.

why napisao:
Evo ja bih, Belive, primio jednu tvoju pomoć, ako si je spremna dati.

why napisao:
Da, lijepo pišeš.

why napisao:
Belive, ovaj moj tekst i odgovor danas bit će dug zato što ću u njemu napisati one bitne, temeljne, postavke koje sam ti od početnog posta htio napisati.
Uvodno samo da kažem, već i prije sam ti želio reći, da pišeš šarmantno, čak i zavodljivo..

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 16 sij 2022 00:28 
Odsutan

why napisao:
E, kad bi znala kako je vrhunski taj osjećaj kako kaže Fromm, kad dvije osobe koje su do tada bile stranci dopuste da se sruše zidovi između njih. E, to je ona ljubav o kojoj si tražila definiciju.
Kako da joj onda uskratiš tijelo.
Kad bi znala kako je vrhunski u krevetu tada, ako je iskreno s obje strane. Ne ako je netko tu da se prođe dvije večeri s nekim, nego iskreno ga gleda u oči. Kako je lijepo u krevetu. Orgazam je kao raj. Nema boljega opisa raja kad je u zanosu dviju osoba koje se vole. Tko bi se toga lišio. I zašto?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2022 15:18 
Odsutan

musavi napisao:
Meni osobno vjecni zivot u kojem je sve predoređeno i rijeseno i sretno izgleda totalno besmislen. Nakon prvih 12 milijuna godina bi mi stvarno bilo dosta, pozelio bi neku promjenu, neki kraj.

Konju jedan! Slika Vječnost ne znači trajati nego biti. :roll:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 sij 2022 22:44 
Odsutan

Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: Solo
Evo malo klauna;

https://kamenjar.com/rajko-bundalo-zagr ... ao-sotoni/

Dokolica je lijenost prošlih vremena, a vožnja biciklom po gradu bez odredišta duboki izraz egoizma. Poduzetnička klima uništila je u čovjeku, na koncu, ono najprofinjenije, osjećaj da ima vremena – i da ne gubi vrijeme ako u danom trenutku ne radi ništa…

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2022 14:43 
Odsutan

why napisao:
Da li će meni, kao potencijalnom tvome mužu, biti važno ili napeto, da li misliš da se pitam u krevetu, pored toga što si lijepa u licu, koji je broj tvojih grudi i kako su ti postavljene? Je li to pitanje nešto skroz drsko kao moj muški interes? A recimo detalj da li imaš upadljivo uvučene bradavice ili baš naprotiv, jako fino prema vani naglašene na koje se palim. Smijem li slutiti o tome uopće? Ili, možda nešto važnije: pojma neću imati da ti ne uspiješ doživjeti vrhunac nego u najrjeđim trenucima, trudiš se, udovoljit ćeš partneru, ali ti sama nema šanse da postižeš zadovoljstvo, neka greška koju vučeš od trauma iz djetinjstva…

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 19 sij 2022 14:35 
Odsutan

why napisao:
Kardinalno sam impotentan, kad uspijem nekako s tom erekcijom, svršim čim penetriram i beznadežno to ne uspijevam riješiti. A ti baš jako senzibilizirana i seksualno jako aktivna. Ono, jedva izdržiš dočekati muža iza posla. A od mene skoro pa ništa. Osim dobre želje.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2022 21:59 
Odsutan

why napisao:
Belive, ja tebi odgovaram izravno, a ti meni?
a) "Da li palac gore za seks prije braka?" Ne na taj način definirano, nego palac gore za seks u ljubavi. A ljubav je više od braka. Naime brak u kojemu je nestalo ljubavi je prazna posuda, (takvih ima i kršćanski ozakonjeni traju), a ljubav i bez braka i u braku - blagodat. Dakle: seks u ljubavi.
b) Seks se ne može obuhvatiti svetošću i to sam elaborirao. Seks je produkt evolucije.

why napisao:
..ti meni jedno obećanje: ako se ikad poseksaš prije braka i to bude strast u ljubavi, napišeš mi pp na ovom Forumu.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 105 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]