www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 05 vel 2023 01:23

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 165 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Poruka
PostPostano: 22 sij 2023 17:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Bonifacije napisao:
Ove sezone radio sam na moru i tamo se zaljubio u jednu mladu curu.A ona se jos vise zaljubila u mene. Tako da me sad ne zanima ni jedna druga cura. Mozda mi je sunce i more udarilo u glavu. Mislio sam da cu je zaboravit kad se vratim u Zagreb,ali mi bas i ne ide. Cesto sam bio u napasti da je pozovem kod sebe u stan,ali sam se ipak suzdrzao. Bio bi to smrtni grijeh koji mi Bog mozda nikad ne bi oprostio.Nisam zelio preuzeti odgovornost za vjecnu propast jedne mlade djevojke. Stalno mi je bila na pameti ova misao:'Pravi muskarac djevojku vodi Bogu a ne u krevet.' A mislio sam i na onu misao iz Valtortinih objava:'Prava je ljubav uvijek cista. A cistoca zdruzena s ljubavlju povlaci za sobom cijeli niz drugih kreposti.' Tako da mi je i Valtorta pomogla da se suzdrzim.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 24 sij 2023 15:09 
Odsutan

why napisao:
Belive, ja tebi odgovaram izravno, a ti meni?
a) "Da li palac gore za seks prije braka?" Ne na taj način definirano, nego palac gore za seks u ljubavi. A ljubav je više od braka. Naime brak u kojemu je nestalo ljubavi je prazna posuda, (takvih ima i kršćanski ozakonjeni traju), a ljubav i bez braka i u braku - blagodat. Dakle: seks u ljubavi.
b) Seks se ne može obuhvatiti svetošću i to sam elaborirao. Seks je produkt evolucije.

why napisao:
..ti meni jedno obećanje: ako se ikad poseksaš prije braka i to bude strast u ljubavi, napišeš mi pp na ovom Forumu.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2023 19:15 
Odsutan

Bonifacije napisao:
Inace sam s tratincicom imao odlicnu komunikaciju i gotovo u svemu smo imali isto misljenje.

tratinčicamala napisao:
Bonifacije tebi triba psihološka pomoć. Nažalost prisilna. Sablažnjavaš druge. Ti imaš problem. I nemoj se ljutit ali 250 kn ti je sat.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2023 19:14 
Odsutan

Bonifacije napisao:
Mislim da je jako dobro sto se ela bredi nije udala za frana 26 jer s tim covjekom nikako ne bi bila sretna. Bolje da ostane i cijeli zivot sama nego da se uda za nekog poput frana 26. To bi joj bila pokora za cijeli zivot. A buduci da on nikako ne moze shvatit da je bludnost i u braku opasan i sramotan porok,onda bi ju vjerovatno povukao za sobom u pakao. Hvala dragom Bogu sto je ova djevojka na vrijeme prepoznala opasnost i odlucila radije ostati sama nego zivjeti u braku s takvim covjekom.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2023 18:51 
Odsutan

Belive napisao:
..dok za pms njonjaste dane uvik se vratim Extreme-u i vjecitoj More than words.

Nipošto ne želim ulazit u tvoju intimu, odnosno, u kakvim si ti sada danima, želim ti samo stavit;

Da si me htjela, i nježnije stvari od "More Than Words" bi ti puštao. love10 Ja sam jackpot prema onom Whu koji ti se nabacivao. Ne krivo! Ja sam EuroJackpot prema tome otrpancu. Nježno bi postupao prema tebi, dok za tog ateističkog balvana nisam previše siguran koliko nježnosti ima u njemu. Siguran sam samo u to da je poprilično praznoglav, što i baš nije neka odlika. Sad sam pročitao čitavu našu raspravu iz prosinca 2017. godinice na ovom forumu. Sve. Od prve do posljednje stranice. Bila su to vremena. Jednom si mi napisala, citiram;

Belive napisao:
Najgore što možeš biti je biti kukavica.

Sad razmišljam o tim riječima. Na to sam odgovorio;

Fran26 napisao:
Poslije 1897. pokušaja, riječ kukavica ne zvuči isto kao što zvuči nakon desetog ili dvadesetog. A nisam vjerovao onima koji su mi to govorili.

Baš me zanima šta danas misliš o svemu tome. Sjećam se kako si napisala, citiram;

Belive napisao:
...ja prije nisam znala za Boga onako kako danas znam.

Na što sam ti odgovorio;

Fran26 napisao:
Tu istu rečenicu budeš napisala za dvije godine, i onda opet nakon pet godina. Tu rečenicu budeš ponavljala kroz cijeli život svakih nekoliko godina. Naravno, ako se putem ne izgubiš i ako ostaneš u vjeri. I budeš vidila koliko toga nisi znala za Boga onako kako znaš danas.

Kaže svetac;

Koliko si novoga otkrio! - Ipak si na mahove naivan, misliš da si vidio sve, da si već u sve upućen... S vremenom, dodirnut ćeš vlastitim rukama jedinstvena i neizmjerna bogatstva Gospodnja koja će ti uvijek pokazivati "novine", ako budeš uzvraćao ljubavlju i tankoćutnošću: i tada ćeš shvatiti da si na počecima puta, jer se svetost sastoji u poistovjećivanju s Bogom, s tim našim Bogom, koji je neizmjeran i neiscrpiv. Sv. Josemaria Escriva "Brazda"

O tome ti pričam. Zato sam ti napisao da ćeš svakih nekoliko godina pisat tu rečenicu, uvijek iznova. Kako li si danas, pet godina od te rasprave?! Pišeš li i danas negde rečenicu;

Belive napisao:
...ja prije nisam znala za Boga onako kako danas znam.

Poprilično sam siguran da je odgovor potvrdan. Kaže Peltrasius baš za tebe;

Peltrasius napisao:
Nemam vremena baš često al kad ulovim rado pročitam kaj "believe" piše..ugl..jedna je od inteligentnijih osoba koje su bile na TT, naravno ženskih osoba.

Slažem se. Dobro ti je napisao. Sjećaš se koliko puta sam ti samo citirao Kafkinu rečenicu;

Nastojim uistinu biti onaj koji očekuje milost. Očekujem i gledam. Možda će ona doći, a možda i neće. Možda je već i samo ovo katkada spokojno, a katkada nestrpljivo iščekivanje znak milosti. Ne znam. Franz Kafka (cit. Prema: "Crkva u svijetu", prosinac 1966.)

Želim ti reći da je kod mene ta milost došla. Jednostavno je došla, ničim zaslužena, kako i priliči samoj milosti. Iskreno ti želim da se to i tebi dogodi, ako ti se već nije dogodilo. Zašto baš sada, zašto ne prije pet ili deset godina, zašto ne sutra, nego baš sada?! Doista ne znam odgovor. Uvijek sam sa Sv. Pavlom i Sv. Augustinom ponavljao da je sve milost. I ponovo sam se uvijerio u to. Sjećaš se one priče koju si mi ispričala;

Belive napisao:
Ma moram ti nešto ispričati - znaš što mi se jučer „dogodilo“? Mene baš dotaklo i mislim se da ako idem pisat – nećeš mi vjerovati, ali moram. Možda glupo zvuči, ali srce mi je tako ispunjeno – ma ne mogu se izraziti uopće. Dakle, u ostavštinu kada je otišla u samostan, prija mi je stavila relikviju (njenog duhovnog oca) Padre Pija, a od jučer imam i od sv. Faustine.
Naime, na kraju polugodišta se u školi uvijek neki zaostatci rješavaju, danas sjednica (i domjenak ;) ) i tako, a sinoć sam u školskoj knjižnici sređivala neke knjige na polici koja se ovo polugodište nije takla. Tu su Krležina djela koja nisu obvezna lektira i nitko ih ne posuđuje.

Bezveze sam pomaknula par knjiga i na polici, među knjigama sam pronašla relikviju sv. Faustine. :a1250:
Pitala sam odmah svećenika smijem li ja to uzeti (mislim – tko zna koliko tu stoji, i ne znam čija je – da znam vratila bih je) i kad kaže on meni – „čekala je na te“. Uglavnom, je ili nije – ne znam, ali za mene je to malo božićno čudo pogotovo u ovom nekom razdoblju, a molila sam krunicu božanskog milosrđa na proljeće i pred ljeto koje mi je bilo onako teško.
Na poleđini piše „Gebet um gnaden durch die fürbitte der heiligen Schwester Faustina“ tj. „Molite za milosrđe kroz zagovor svetice sestre Faustine“ i u dnu: Imprimatur: Franciszek kardinal Macharski; Krakau, den 20, Januar 2000.

Nadam se da i dalje moliš ovu prekrasnu krunicu i litanije. Zadnji zaziv kaže;

Božansko milosrđe, neiscrpivi izvore čudesa.

O Bože, koliko li istine u ovim riječima. Kao i litanije presvetog Srca Isusova kad kaže;

Srce Isusovo, bogato za sve koji zazivaju Tebe.

Sad se pitam zašto ti uopće sve ovo pišem?! Čitao sam onu raspravu iz 2017 god. pa sam se svega spomenutog prisjetio. Ti si sad već vjerovatno nečija "Milena". Kafka je dva puta bio u pravu, prvi put za Milenu, drugi put za tebe. :-|

Why, Milena, do you write about our common future which will never be, or is that why you write about it? Even when we were discussing it in Vienna one evening, I had the feeling we were looking for somebody we knew very well and missed very much and whom we consequently kept calling with the most beautiful names, but there was no answer; how could he answer, since he wasn’t there, nor anywhere nearby. Few things are certain, but one is that we’ll never live together, share an apartment, body to body, at a common table, never, not even in the same city. Franz Kafka "Letters To Milena"

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 165 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Vrijeme na UTC [LJV]