www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 08:15

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2008 10:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dragi Bog ima za svakoga od nas svoj plan,neki upoznaju Bozju ljubav jos u ranoj mladosti i ostaju na putu vjere i prisne ljubavi sa Bogom ,neki padaju,traze i ne nalaze,vrludaju amo,tamo dok ne dode taj dan kad Bog kaze STOP.Od sada si moje dijete,nedam te vise nikome,dosta je bilo kusnji,sad pocni novi zivot u mojoj ljubavi.Znaci Bog daje svoju milost svakom covjeku ali ne kada bi to mi htjeli,vec kad to On-nas Bog hoce.To vidimo po primjerima svetaca,kolike su kalvarije morali proci do svog obracenja.Sama sveta Monika je godinama molila za svoga sina,nije to bilo sad cu malo moliti i biti ce.NE.Nista odjednom nije doslo pa nemoze odjednom ni proci.Sve prema zaslugama,a jedini Bog zna kada.Nase je da molimo i vjerujemo i da prepustimo sve u Bozje ruke.Umojoj obitelji ima svega i svacega,nekada sam se jako zato sekirala,bila zivcana,nisam mogla spavati,uvijek sam mislila pa zasto to mora tako da bude,ali odkada sam se obratila,tako je Bog htio,eto 48 godina sam cekala na to obracenje,ali tada sam predala sve u Bozje ruke i rekla -ISUSE ja vise neznam i nemogu dalje-Ti sada nastavi gdje sam ja stala i od toga dana vjerujte ja samo molim,ponekad znam nekome postaviti pitanje zna li on kako dalje i sta moliti za obracenje moje djece ili vec osobe koja je u potrebi i uvijek dobivam uvijek isti odgovor-moli i budi strpljiva,sta vise koga pitati.Opet ostaje ono moje-predaj Isusu sve brige i moli dalje,budi strpljiva i vjeruj.Amen.

ISUSE UZDAM SE U TEBE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 vel 2008 21:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Možda kažeš: u svojem životu primio sam premalo dobra iz Božje ruke. On mi je malo želja ispunio. U čemu je problem da je tvoj život tako siromašan? U Bogu sigurno ne. Dozvoli da Bog tebe pita: Jesi li moju želju izvršio i činio po mojoj volji i naredbama? Jesi li me stavio na prvo mjesto u svojem životu i ljubio iznad svega? Jesi li ljubio svoje bližnje ljubavlju koja sve podnosi, sve trpi, koje se ne ljuti? Jesi li poštivao roditelje, nisi li tajio, lagao, krao, činio preljub?
Postoji jedan stih u bibliji koji kaže, da od Boga prima dobro onaj koji ga moli. Stih kaže: "Posjedujemo radost, koju primamo, ako ju izmolimo, ako držimo njegove zapovjedi i činimo ono što je njemu ugodno" (1 Iv 3, 21-22).
Čini volju Božju i iskusit ćeš istinitost njegove riječi: "Zadovoljstvo mu je da im čini dobro" (Jer 32, 41).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 vel 2008 07:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Muče te brige, kako ćeš proći kroz pustinju svog života u osamljenosti, suprotstavljanjima, nemogućnostima i bolestima. Božje misli za nas u tim trenucima nisu brige, jer on kaže: AKO SI U PUSTINJI, POKAZAT ĆU TI SE KAO OTAC, KOJI DAJE JAREBICE I MANU U DANIMA NEVOLJE. Na najtamnijem putu ići ću pred tobom u stupu oblaka i vatre i poravnat ću ga. Moja prisutnost pribavit će ti utjehu i osvježenje. Je li ti to dovoljno?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2008 07:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Tko tesko vjeruje u Bozju milosrdnu ljubav, neka misli na to da ce nam Bog gore na nebu i najmanje nagraditi, a ako nam zapravo ne bi trebao nista uzvratiti. Kako bi nam tek bilo, kada bi vagao nasa djela! Kad bi u jednu posudu stavio nase grijehe, nase zatajenje, a u drugu ono sto smo posijali dobroga, iz ljubavi prema njemu. Onda bi posuda s grijesima uvijek daleko pretegnula. Ipak, on nas nagradjuje, uzvraca i najmanju casu vode koju smo pruzili bratu. To nam pomaze da vjerujemo, usprkos svim nasim grijesima i nasem ocajanju, da Bog ne postupa po nasim grijesima, nego po svojoj velikoj milosti..

Znamo poneki puta reci Bog ima nesto protiv nas, jer nam nista ne uspijeva. Ali upravo tada Bog ima neki veliki plan s nama. On te zeli sada, kao nekad Jakova, udariti u bedro, kako bi onda, kao pomilovani, sao u susret suncu, prema jednom novom sjajnom jutru.

Bog-Otac zeli imati svoju djecu kraj sebe. Zato nam salje razne nevolje i udarce, da bi nas doveo blize k sebi, ali mi ne zelimo te glasnike njegove ceznje za nama, vec postajemo prkosni izli. Onda se cudimo kad ne osjecamo Ocevu ljubav, ne primamo ocekivane darove i njegovu pomoc kada nam on izgleda daleko. Slusajmo u svakoj nevolji, koja nam dolazi kroz razlicite okolnosti ili ljude, glas Oceve ljubavi koji nam porucuje: Vrati se, vrati se kuci! Nacini onda preokret. Bozja ocinska ljubav tezi za nama, da nas privuce u svoju zajednicu. Zeli nas uciniti sretnima u iskrenoj povezanosti s Bogom za koju smo, kao njegova stvorenja, stvoreni i otkupljeni kroz Isusa Krista. Zato prihvati glasnike njegovog poziva koji nam salje..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2008 08:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mozda mrmljas u svome srcu da ti Bog ne salje nikakvu utjehu niti pomoc u tvojim patnjama.Ali upravo tvoje mrmljanje,tuzenje i pobuna protiv Bozjeg vodstva i tereta kriza stavljaju branu protiv Boga tako da pomoc i utjeha koju ti je namjenio,ne mogu strujati u tvoje srce.Predaj mu se potpuno,prihvativsi svoj put i Bozje djelovanje u tebi.Tada ce put biti slobodan za dolazeci blagoslov u patnjama koje te snadu.

ISUSE UZDAM SE U TEBE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 vel 2008 08:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Meni se desilo prije par dana kao da me odjednom Isus napustio a ja znam da to nije ISTINA i znam da je samnom i da ce biti do moga zadnjeh izdisaja na ovoj zemlji... odjednom nastala je tisina... kao da moje molitve su postale nedovoljne... neznam kako da vam to opisem... inace uvijek kada sam molio krunicu i drzao isusa u svojoj ruci osjecao sam veliku toplinu nesto sto se rijecima neda opisat i odjednom sve je to prestalo... i mislim si pa Boze pa sto sam ja to krivo napravio sto sam ja to nesvjesno sagrijesio protiv Tebe... i dode utorak navecer, skola i sat vjeronauka... gledali smo emisliju o egzorcizmu koja je bila neki dan na novoj TV ono 10 do 8 sta piocinje... i odjenom gledajuci to ponovo osjetim Isusovu nazocnost koji mi je rekao ne boj se jer ja sam s Tobom.... i izvukao se iz jame u koju sam iz dana u dan sve dublje padao... zavrsio je sat i otisao sam malo razgovarati sa vjerouciteljem o svemu sto mi se desavalo u proteklih par mjeseci... nakon tog razgovora bio sam presretan zbog cinjenice jer sam napokon sreo osobu s kojom mogu razgovarati o Bogu i svojim problemima jer znam da ce me razumjeti i podrzati... (uzasno mi treba neka osoba sastrane s kojima mogu razgovarati uzivo)
HVALA Ti Dragi Boze na prekrasnom vjeroucitelju!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 ožu 2008 17:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Bog nikada nikoga ne napusta.On nam je dao na volju hocemo li ili ne i sve ovisi o nama samima.Mi biramo i mi odredujemo nas zivot po vlastitoj volji.Sve sto radimo,radimo savjesno i kada molimo i vapijemo Ocu nebeskomu sve ide lako.Svako jutro predajmo sve u ruke Gospodnje i zahvaljujmo za sve milosti i darove koje dobivamo.Blagoslivljajmo sve i svakoga i nas zivot ce biti lagan,pa i problemi koji naidu bit ce nam lako rjesivi.Moras biti siguran i vjerovati da te Bog nikada ne napusta,da mu u svakoj potrebi mozes prici i vidjet ces uvijek sretan izlazak,jer Bog sve okrece na dobro.Hvala mu i slava.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 ožu 2008 08:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Njegova djeca moraju biti svjesna,da ce Bog Otac u najvecim poteskocama upotrjebiti svoju slavu da se njegovo ime"divni(Iz 9,6) proslavi u njegovoj djeci kroz ucinjena cudesa i znakove njegove pomoci. U najvecoj nevolji dokazat ce, da su mu podredene sve sile tame,vjetrovi i valovi. On ce svoje izabrane, koji ga dnevno prizivaju, koji dan i noc vapiju k njemu, sve ako i odgada stvar njihovu(Lk 18,7), cudesno izbaviti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ožu 2008 09:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
BOG JE SVE DOBRO STVORIO

Neki vojvoda znao bi govoriti:"Cemu je samo Bog stvorio te muhe i pauke ? Takve zivotinjice ne koriste covjeku,i da mogu,sve bih potamanio."
Jednom je morao taj vojvoda bjezati ispred neprijatelja u ratu.Umoran od silnog bjezanja legne pod jedno drvo i zaspi.Neprijatelj se sve vise priblizavao i jedan od vojnika dovuce se s golim macem do vojvode da ga ubije.U taj mah pecne vojvodu muha u obraz tako,da se odmah probudio.Skocio je na noge te za vremena jos pobjegne i sakrije se u jednu pecinu u istoj sumi. Pauk je te noci isprepletao ulazak u tu pecinu.Zorom ranom eto vojnika od neprijateljske strane,da potraze vojvodu.Oni dodose do pecine i vojvoda ih je cuo kako govore:"Pogledaj samo",rece jedan od njih"Taj se mozda tu sakrio".-"To ne moze biti,"rece drugi"nije on tu"jer da je unutra ulazio,morao bi pokidati mrezu paukovu...Kad se vojnici razidose, sklopi vojvoda ruke, a oci digne k nebu i rece: "Kako da Ti zahvalim Boze ! Jucer si mi zivot spasio muhom ,a danas paukom !Kako je sve dobro i korisno sto si stvorio !"


Koliko li puta mi samo razmisljamo o mnogo cemu zasto ovo tako,
zasto nije ovako,a vidimo li sada primjer u ovoj prici kako je sve
korisno sto je Bog stvorio pa cak i muhe i pauki.Hvala Ti Boze za sve.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 ožu 2008 12:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
super Višnjo hvala za ovu priču..muhe i pauke.. a valjda ću u Nebu saznati ČEMU KOMARCI?!?!? :x


:wink:

BTB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr