www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 13:16

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 21 svi 2008 09:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lis 2006 16:52
Postovi: 156
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Miriam napisao:
poslanik napisao:
Prestanimo žaliti, već učinimo nešto!


...Uključila sam se u "Zdenac života"...imam jedno malo
tamnoputo kumče.... :D ....




Ovo je predobro :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lip 2008 10:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Iz KKC:

"Sve je zlo koje čine opaki zabilježeno - da oni to i ne znaju. U dan kad Bog neće šutjeti (Ps 50,3) (...) okrenut će se prema zlima: "Ja sam, reći će im, na zemlju postavio svoje siromahe, zbog vas. Ja sam, njihov gospodar, stolovao na nebu zdesna svojega Oca - a moji su udovi na zemlji bili gladni. Da ste dali mojim udovima, vaš bi dar bio došao sve do Glave. Kad sam postavio svoje siromahe na zemlju, učinio sam ih vašim dostavljačima, da donose vaša dobra djela u moju riznicu: vi niste ništa položili u njihove ruke, zato kod mene ništa ne posjedujete." sv. Augustin


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 lip 2008 10:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
S obzirom da u mom srcu posebno mjesto zauzimaju djeca koju su roditelji napustili šaljem vam ovo. Radi se o djeci koja su smještena u Majčino selo u Međugorju i također možete postati kum nekome od njih.

Kako pomoći?

“Draga djeco! Danas vas pozivam da činite djela milosrđa s ljubavlju i iz ljubavi prema meni i vašoj i mojoj braći i sestrama.“ (25. studenog 1990.)

1. Djeci u "Majčinom selu" dobri ljudi pomažu MOLITVOM. Dolaze iz vrlo složenih, teških i uništenih obitelji te u sebi nose veliku potrebu za ljubavlju, samopoštovanjem, za pozitivnim pogledom na sebe i svijet oko njih. Samo čista Božja ljubav može dodirnuti i zaliječiti ranjeni svijet tih malih duša.

2. Djeci u "Majčinom selu" možete pomoći i vašim MATERIJALNIM PRILOZIMA. I sami znate što je sve potrebno za normalan, svakodnevni život i rad djeteta u kući, školi, u igri...

3. Djeci u "Majčinom selu" možete pomoći i vašim NOVČANIM PRILOZIMA. Potrebno je djeci osigurati normalne uvjete života, a to znači da imaju struju, vodu, grijanje... Svi se ti troškovi pokrivaju vašim doprinosima.

Iz BIH Vaše uplate možete slati na:

UniCredit Bank d.d.
conto: 3381202201005284
adresa: «MAJČINO SELO»
88266 Bijakovići – Međugorje, BiH


Iz Inozemstva Vaše uplate možete slati na:

UniCredit Bank d.d.
s.w.i.f.t.: UNCRBA 22
IBAN: BA393380604802781703
Account No.: 5020120/48-06-027817
Adresa: Ustanova za predškolski odgoj i skrb "Majčino selo", 88266 Bijakovići – Međugorje, Bosna i Hercegovina


4. Djeci u "Majčinom selu" možete pomoći i ako postanete kum, odnosno kuma jednom određenom djetetu. To prije svega znači da želite s djetetom uspostaviti poseban odnos i prijateljstvo i pomalo preuzeti brigu za njegovu budućnost. Ukoliko ste zainteresirani za ovo «usvajanje na daljinu» popunite FORMULAR o USVAJANJU i pošaljite nam na našu adresu, a mi ćemo vam nakon toga poslati podatke o djetetu. form.pdf (Za pohranu dokumenta, desni klik na mišu pa odaberite "Pohranite kao..." or "Save Target As")

link: http://www.mothersvillage.org/index.php ... &Itemid=35


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lip 2008 11:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sinoc sam u dnevniku gledao prilog o gladi u svijetu i izjavi da se proizvodnja hrane mora povećati za 50% da bi se prehranilo svjetsko stanovništvo. Onda sam malo razmislio o svojoj situaciji i činjenici da svaki dan imam šta jesti i da uz to nešto hrane i propadne. Dobio sam poprilični osjećaj krivice. Ali tada su krenile misli osuđivanja - pa oni bacaju milijarde na oružje umjesto na proizvodnju hrane, to nije moj problem...
Maloprije sam pročitao ovo:
ivka22 napisao:
Djeco draga znam da vas boli nepravda koja je na svijetu,da vas boli srce kad gledate veliko zlo na svijetu kao sto su gladna nevina djecica. Molite za njih puno i neprestano. Takoder molite z apoliticare koji imaju moc da to promjene molite da im se srca smeksaju.


Hvala ti Gospodine


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lip 2008 12:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
LJudi moji sve živo i neživo poskupljuje, glad će biti učestala pojava i u drugim zemljama, sve će više biti gladnih. Hrana je preskupa i još će poskupjeti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lip 2008 12:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Thompsonovac napisao:
LJudi moji sve živo i neživo poskupljuje, glad će biti učestala pojava i u drugim zemljama, sve će više biti gladnih. Hrana je preskupa i još će poskupjeti


da ali to nije razlog da se bojimo za nas koje se uzdamo u Bozje milosrde da cemo ostati gladni i bosi... ako i ostanemo gladni razlog tome je da POCNEMO cijeniti to sto imamo a ne razbacivati se okolo... kad pocenmo cijeniti tada cemo znati i dijeliti od SRCA jer smo okusili kako je to biti gladan i necemo imati srca gledati brata i sestru gladnu...

ja priznajem da neznam cijeniti jer nikada nisam ostao bez hrane... i zato olako odbacujem hranu i crna vreca zdere ostatke... samo zato sto ne cijenim pa bi dobro dosla ova kusnja svakome od nas...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lip 2008 12:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
BiTLorD napisao:
Thompsonovac napisao:
LJudi moji sve živo i neživo poskupljuje, glad će biti učestala pojava i u drugim zemljama, sve će više biti gladnih. Hrana je preskupa i još će poskupjeti


da ali to nije razlog da se bojimo za nas koje se uzdamo u Bozje milosrde da cemo ostati gladni i bosi... ako i ostanemo gladni razlog tome je da POCNEMO cijeniti to sto imamo a ne razbacivati se okolo... kad pocenmo cijeniti tada cemo znati i dijeliti od SRCA jer smo okusili kako je to biti gladan i necemo imati srca gledati brata i sestru gladnu...

ja priznajem da neznam cijeniti jer nikada nisam ostao bez hrane... i zato olako odbacujem hranu i crna vreca zdere ostatke... samo zato sto ne cijenim pa bi dobro dosla ova kusnja svakome od nas...


tako je


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 lip 2008 21:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 tra 2008 14:41
Postovi: 482
Lokacija: težak put
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pogledajte vrapce na grani i ljiljane u polju...
ma znate već.
i evo prva rečenica koju sam zapamtila iz Biblije: NE ŽIVI ČOVJEK SAMO O KRUHu, NEGO O SVAKOJ RIJEČI KOJA IZLAZI IZ BOŽJIH USTA!

neka milostivi Isus i njegova presveta majka budu uz tu malu dječicu... neka im pomognu... ja ne mogu, ali ON je svemoćan, a oni su Njegova premila dječica... BOže, blagoslovi ih!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 lis 2011 11:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Ako tko još želi pomagati siromašnima u Africi, može to učiniti i preko udruge "Kolajna ljubavi". Moj dečko i ja preko njih, od ove godine imamo jedno slatko kumče. Tek je pošla u malu školu, zove se Tumiani Kaibai..živi sa mnogobrojom obitelji..
Prije par mjeseci ponovno smo dobili njenu sličicu..i malo pisamce od nje..mali dječiji crteži, nakrivljena slova, pogužvan papir...ali prije svega, osjetiš ljubav tog djeteta :) Eeeee, koji je to bio osjećaj..teško je opisati riječima. Ako budemo u mogućnosti, ostajemo kumovi dok za cijelo njeno školovanje...

Jer, ako pomogneš svom bratu u nevolji..vratit će ti se stostruko....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 12 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr