www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 01 svi 2008 11:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
samo se ti nina22 otvori nama, ja cu te cuvati. smajlic5

Bog vas dragi moji blagoslovio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 svi 2008 13:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lis 2006 16:52
Postovi: 156
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Puno toga ste lipoga rekli i mislim da je dobro da se o dobrim djelima govori,a kao što je rekla i ann mary,nitko tko se osjeća katolikom to neće reći zbog svoje sile nego da potakne i ostale na to i da se osjeti jedan pomak u pomoći i da se osjeti jedno pravo katoličko ozračje..
da osjetimo pozitivne pomake..

Bog nam je isto tako rekao da kad molimo,molimo u tišini
pa nas to ne spriječava da molimo i javno
a tako isto možemo i moramo govoriti o potrebnima i o načinima kako im
pomoći.
Slobodno govorite i svjedočite,istina vas oslobađa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 svi 2008 06:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lis 2006 16:52
Postovi: 156
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nina22 napisao:
Samo me mi je malo neugodno moja iskustva opisati, jer uvijek ima onih osornih koji svoje frustracije na meni misle iskaljivati. Koji misle da je njihova interpretacija Biblije samo ona prava.









Mislim da ovo gore što je Nina 22 izrekla,nije dobro.
Treba svjedočiti o dobrim djelima jer ćemo tako navesti i ostale na dobra djela.
Tako možemo i na naslovnoj stranici TT-a vidjeti kako je udruga pomogla
siromašnima u požeškom kraju,kao i u Africi.
Ne vjerujem da je itko napao udrugu TT zbog toga što su to objavili
ili je zbog toga na njima liječio svoje frustracije.
Al pustimo sad to.

Jutros tražim neku temu gdje ću moći napisati par riječi o potrebi da pomognemo žrtvama tragedije u Mianmaru i da nastavimo sa pomaganjem gdje god možemo.
Našao sam ovu divnu temu,ali vidi tragedije.. na zadnjem mjestu.
Pitam se kako to ?? i koliko smo to mi divni ljudi ??neki ovdje na TT-u otvaraju teme o divnim dušama muškaraca i žena TT-a.
Već sam rekao što mislim o tome i izazvao buru negodovanja.
Stoga vas neću time uznemiravati.

Pitam se koliko ima smisla pisati nešto ovakvo,ovdje,na zadnjem mjestu.
Tko će to primjetiti i koliko će nas uopće pročitati a kamoli pomoći.
A opet vjerujem da ako i makar jednu osobu potaknem na dobro djelo,da sam učinio dobro.

Braćo,pomozimo koliko možemo,a možemo napraviti puno više nego što činimo.
Evo vam i broj telefona, mislim da većina nas,ma u koliko lošoj ekonomskoj situaciji bili može barem nazvati,
jednom za svakog člana obitelji.
DONATORSKI TELEFON ZA ŽRTVE MIANMARA=060 60 20 90 (cijena 6,82 kn s PDV-om)
link gdje možete pročitati vijesti.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/i-hr ... 85786.aspx


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 svi 2008 09:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
(Veritas..)
Pomozimo Mianmaru!

Hrvatski Caritas poziva na prikupljanje novčanih sredstava za pomoć stradalima u Mianmaru

Više desetaka tisuća poginulih i ozlijeđenih i stotine tisuća ljudi bez pitke vode i krova nad glavom – posljedica je razornog djelovanja ciklona Nagris, koji je 3. svibnja zahvatio deltu rijeke Irrawaddy u Mianmaru (Burmi). Neka su područja te zemlje još odsječena od svijeta te se pravi razmjeri katastrofe još ne mogu naslutiti.


Vjetar koji je puhao brzinom od gotovo 200 kilometara na sat prouzročio je i velike štete na zgradama i infrastrukturi glavnoga petmilijunskoga grada Yangona (Rangoona). Unatoč političkoj zatvorenosti zemlje - kojom još od 1958. godine vlada vojna vlast, koja godinama sprječava uspostavu demokratske vlade, te napose od 1990. pojačava njenu izolaciju, što rezultira uvođenjem gospodarskih sankcija 2003. a što je sve Mianmar učinilo jednom od najsiromašnijih zemalja na svijetu – o razmjerima razaranja i potreba stanovništva svjedoči spremnost vlasti da se otvori inozemnoj pomoći.


"U ovom je trenutku presudno utvrditi prave razmjere stradanja i materijalne štete kako bismo mogli žurno dopremiti hranu, pitku vodu, medicinsku pomoć i uspostaviti privremeni smještaj za postradalo stanovništvo, prije svih djecu i starce", izjavila je Dolores Halpin-Bachmann, voditeljica Odjela za žurnu pomoć Caritasa Internationalis, koji koordinira humanitarne napore 164 nacionalne Caritasove organizacije diljem svijeta. "Iskustvo predhodnih akcija, poput velikog pothvata pomoći postradalom stanovništvu u zemljama zahvaćenima tsunamijem 2004. godine, navodi nas da što prije stupimo u akciju kako bi stotine tisuća ljudi moglo biti spašeno."


Hrvatski Caritas stoga, kao i u brojnim dosadašnjim međunarodnim akcijama solidarnosti s ljudima u nevolji, poziva sve građane Hrvatske, sve ljude dobre volje i sućutna srca, da i ovaj put posvjedoče spremnost da ljudima u nevolji, makar i u tako udaljenoj zemlji, priskoče u pomoć svojim novčanim darom. Hrvatski će Caritas preko svoje mreže konkretno i djelotvorno pretvoriti prikupljena sredstva u najprimjerenije oblike pomoći stradalim stanovnicima Mianmara, te o tijeku i rezultatima poduzetih aktivnosti, kao i dosadašnjim akcijama, obavijestiti hrvatsku javnost.
Pomoć postradalima u Mianmaru može se uputiti:

Uplatom na žiro-račun Hrvatskoga Caritasa kod PBZ 2340009-1100080340, poziv na broj 658
Novčanim darom u svakoj katoličkoj župi, s napomenom: Za postradale u Mianmaru
Pozivom na donacijski telefon Hrvatskoga Caritasa 060 9010 (cijena poziva 6,10kn)
Kontakt: Ured Hrvatskoga Caritasa, tel. 4812 022

06.05.2008.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 svi 2008 18:47 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 tra 2008 09:12
Postovi: 15
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja ču punooooooooooo više moliti za izgladnjelu djecu
pogotovo kada znam da se neki razbacuju sa hranom
bog če sigurno biti uz njih
:grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 svi 2008 19:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 tra 2008 14:41
Postovi: 482
Lokacija: težak put
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
mene ove slike diraju u srce... izazivaju neopisivu tugu...
koliko ljudi daje stotine eura (kn ili KM) za kreme, šminke, parfeme, odjeću... neki plaćaju 100 000 eura za nožiće za linoleum... a ima ljudi koji nemaju kruha, nemaju vode, nemaju ništa... nikoga da ih utješi, nikoga da ih nasmije... najbolji im je prijatelj glad... majka tuga...

užas. ja sam osoba jako ograničenih sredstava... jedva ižicam roditelje za malo veći džeparac... a što radim s njime?
bože, jesam okrutna. bože, udjeli mi millost. bože, pomozi ovim našim malim tamnoputim sestrama i braći. pomozi našim misionarakama i misionarima u Africi... daj da se i moja želja ostvari...

idem odmah na telefon... za promjenu neću zvati prijateljicu...
HVALA VAM PUNO NA INFORMACIJAMA, BVB :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 svi 2008 21:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
http://www.voanews.com/croatian/2008-04-30-voa7.cfm

Meni smetaju ,Vrhovne svjetske sile...kojima je sve dobro poznato..
puno prije,nego je izneseno u javnost...a ipak se prepucavaju...
u medijima, kako i na koji nacin pomoci,kako izgraditi semu...
za pomaganje...???
To sam procitala na njemckim stranicama, a ovo o gladi sam stavila,da vidimo, kako je dobro poznato,sta sve ocekuje buducnost...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 svi 2008 21:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 tra 2008 14:41
Postovi: 482
Lokacija: težak put
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
sve su to polodovi ljudske taštine, egoizma, hedonizma, narcisoidnosti...
neki ljudi imaju milijarde i milijarde koje čuvaju u bankama i neće ih potrošiti dok su živi, ma kako oni trošili... a užasno troše. a neki ljudi nemaju ništa... ne očekivaju ništa, jer ništa nikad ne stiže... ne osjećaju ništa jer nitko njih ne osjeća... nitko ne mari... blagoslovljeni pojedinci... a onda neki napadaju crkvu... govore da svećenici vozaju mercedese, imaju najskuplje mobitele, žive ko bubreg u loju... slažem se. zar oni ne bi trebali odreći se se svega da bi sljedili isusa, da bi mu pomogli:
bijah gladan, ne nahraniste me,
bijah žedan, ne napojiste me...
ljudi koji su samo rječima Isusovi. samo jezikom.

ali isto tako: rugala se sova sjenici. što su ti ljudi ikada dali za tu djecu?

plačem kad vidim pojedince koji govore kako im je teško, kako nemaju prebijene pare... sve lijenčine koje nikad prsta nisu digli za druge, a troše novce na trivijalne i banalne... kako mi je to teško gledati i slušati...
ne hvalim se da sam ja mnogo davala... kada bi ja i obitelj, sestre ponešto sakupile... prošle je godine organizirano sakupljanje novaca u mom razredu, tokom korizme. mene su zadužili za skupljanje, i bila je to lijepa mala svotica. a ove godine... ja se ponadala, sad ću još više davati, ove im je godine još potrebnije... a kad tamo, nitko neće! svi su shvatili da su mogli nešto zaraditi skupljajući za sebe...

sebičnost. užas. a toliko gladi, jada, tuge i smrti oko nas. pa što smo mi? zar smo bića bez srca? treba li nam sve što imamo? što nam sve treba? nitko ne zna... prevršili smo mjeru toliko da više nitko ne vidi početak...

slažem se sa jednom malom i nadam se da će dragi Bog biti uz tu djecu... dragi oče, blagoslovi ih i pomozi im! pošalji im nekoga, pošalji im mene, ako ništa bolje, neka im netko pomogne!!

a vama, moja divna braćo, veeeeeelika hvala na tome što nešto radite za njih. tisuću puta hvala. BVB i platio vam. :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 svi 2008 21:31 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Evo, udruga Zdenac nam je poslala sliku koju stavljam ispod. Preko naše Udruge, uplatili ste 3.160,00 kn za pomoć misijama u Africi, stoga nam dolazi jedno kumče, koje se zahvaljuje.

Klikni na sliku za prikaz u punoj veličini!

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 svi 2008 23:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Ovo je lijepo od udruge Zdenac da su nam poslali sliku i pismo, na ovaj način imamo potvrdu da smo nekome zaista pomogli. Bogu hvala!

Slika

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr