www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 27 tra 2008 16:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ja bi volia negdi ovako otic pomagat gladnima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 tra 2008 16:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lis 2006 16:52
Postovi: 156
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dobro je da je Luki otvorio ovu temu i mislim da bi bilo dobro da je ovakvih tema još više a tako i konkretnih akcija pomoći,
samo je prava šteta da je tema ostala dosta nezamjećena
i da prevladavaju teme koje u odnosu na ovu potresnu i uznemirujuću što ovdje vidimo i čitamo nisu nimalo važne.
Često se događa da ignoriramo ili ne vidimo ove i slične teme i da poklanjamo pažnju nekim.. jednostavnim i lakšim temama,poput onih
tko voli neko jelo ili tko voli ovu ili onu šminku,a
to je upravo ono o čemu sam pisao u nekim postovima i na što sam upozoravao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 tra 2008 22:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
moj stari upozorava na veliku glad za 5, 10 godina zbog nafte...budite upozoreni
sad mi se cini jasnije ona slika koju je navodno prorok raymond aguilera dobio od Boga, a to je da je vidio sliku djece negdje u engleskoj u birminghamu u 19. stoljeću ja mislim gdje su se djeca sama brinula za sebe i udruzivala se kako bi zajedno radeci zaradila za kruh. Bog dodaje da je to i buducnost covjecanstva, i to skora.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 svi 2008 07:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 lis 2006 16:52
Postovi: 156
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Inače, mogao bi netko reći: "Ti imaš vjeru, a ja imam djela. Pokaži mi svoju vjeru bez djela, a ja ću tebi djelima pokazati svoju vjeru. Ti vjeruješ da je jedan Bog. Dobro činiš. I đavli vjeruju i dršću!"





ovo gore je super napisano thompsonovče :b41:
češće piši postove jer se ovaj tekst mora češće viđati
samtram da ga mnogi nisu ni vidjeli niti ikad čuli
za njega


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 svi 2008 07:57 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 tra 2008 11:55
Postovi: 49
Lokacija: Klc.
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da, istina je da se nekim laganim i šaljivim temama pridaje veća pažnja. Mislim da je to posljedica toga što smo polagano preuzeli sve loše vrijednosti američkog društva u kojem vlada kult tijela i teror ljepote, zakon novca i moći, zakon jačeg i beskrupuloznijeg...

Pa otuda i dolaze one poznate izreke koje su se i kod nas uvriježile- Žena nikada ne može biti previše lijepa, a muškarac nikada ne može biti previše bogat.
Vođeni takvim idejama i razmišljanjima kao žene smo beskrajno nesretne jer nismo visoke, vitke, plave, zanosne i savršene ili barem izoperirane,
a muškarci su nesretni ako ne zarade basnoslovne pare,
promjene nekoliko ljubavnica, obilaze kockarnice itd...

I kada ljudi idu za niskim strastima tko još ima vremena i srca razmišljati o gladi i siromaštvu tamo negdje u dalekoj crnoj Africi ili Južnoj Americi...

Totalno je mrtav-hladan za te ljude jer ga vodi u glavi samo lova, lova, lova... Pa potrošio je sve živce zbog pada dionica na burzi, izgubio je lovu na kladionici, nije uspio prevariti slabijeg od sebe... i sada se ždere!

Tako je mrtva-hladna za te ljude jer joj bruji u mozgu samo lijepa, lijepa, lijepa....
Pa izludila je samu sebe jer ima preveliki nos, premalene oči, prekratke trepavice, pretanka usta, preširoki struk, preravnu kosu, prekovrčavu kosu, prenisko čelo, prejeftinu obleku....

Pa tko bi uz tolike "probleme" mislio na siromaštvo i glad... na tamo neke jadnike koji su zadovoljni sami sa sobom, ali nemaju što jesti, koji mole i puze radi zdjelice riže... :cry:

To su dva različita svijeta. A postoji netko tko nas spaja, naš zajednički Bog Otac! To je naša najsnažnija veza!
I zato te molim, Bože, da ne budemo slijepi za patnje svoga brata i sestre! Molim te, da ne dođemo pred Tvoje lice, a da smo samoživo proveli svoj život! Molim te da najviše ljubimo Tebe i bližnjega svoga...da nikada ne pokleknemo pred zlim svjetovnim nasladama. Hvala ti Oče, što nam otvaraš oči srca!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 svi 2008 08:47 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 tra 2007 22:54
Postovi: 66
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja ne bih tako generalizirala kao vi. Tko smo to "mi" koji mislimo sami na sebe, a ne na bliznje u nevolji?
Mnogi daju potrebitijima od sebe ali o tome ne pisu. Ja sam o tome pisala, pa odmah "neki" priskoce s komentarima u stilu "neka ti ne zna ljevica sto ti radi desnica" , kao da ja za to nisam nikad cula.
Imam osjecaj da nikad nije dobro, sto god napises, kako god se izjasnis. Uvijek ima neko potrebu davati (cesto nepotrebne) komentare.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 svi 2008 09:34 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 tra 2008 11:55
Postovi: 49
Lokacija: Klc.
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ma, gledaj nina22 nisam time mislila uvrijediti nikoga, niti sam htjela nekome pametovati s visoka... kao ja velika pravednica!Baš sam zato upotrijebila zamjenicu MI, a ne VI jer tu uključujem i samu sebe! Kada kažem MI ne mislim samo na TT- ovce, nego na naše hrvatsko društvo, na Europu, Ameriku...sve koji nismo zemlje trećeg svijeta...

Ja sam već pisala da izdvajam za papinske misije, ali mi je dugo trebalo da se odlučim na to, jer sam imala razno razne izgovore...pa trebam si kupiti ovo ili ono, štediti za nešto drugo što mi je jaaaaakoo potrebno... pa baš sada nisam pri novcu....pa ne moram ovaj mjesec nego neki drugi koji nikako da dođe...itd... Sve dok nisam prelomila odluku u sebi da ću zbilja svaki mjesec davati za siromašne i gladne...
(s takvom plaćom kakvu imam, a imam prosječnu plaću).
Ne mislim da ne treba svjedočiti milosrđe jer će možda moje ili tvoje svjedočanstvo potaknuti nekoga da učini isto...

Znam da se u Hrvatskoj ne živi lako, i da nije lako s ispodprosječnim plaćama i malim penzijama, ali neki puta smo nezahvalni i pruveličavamo svoje siromaštvo. Npr., moja susjeda u penziji koja ne jede ništa lošije nego ja ili bilo koji prosječni Hrvat, izjavila da je gladna...želeći naglasiti kako joj je teško živjeti od penzije. Mislim da je to grijeh jer meni bi bilo strah Boga reći da sam gladna...ne kažem da u Hrvatskoj nema ljudi koji možda i jesu gladni...razumiješ što hoću reći...


Eto, samo sam htjela potaknuti nekoga na razmišljanje! Nisam mislila da ćeš se ti ili netko drugi naći osobno uvrijeđeni. Ako sam te možda uvrijedila ja se ispričavam...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 svi 2008 09:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 tra 2007 22:54
Postovi: 66
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ma, nisam se ja uvrijedila, vec sam malo zbunjena, jer ako kazes da dajes za gladne, onda si arogantan, a ako ne kazes, onda si misle da si opet arogantan jer ne dajes, itd, itd.
Prije par tjedana sam bila u Hrvatskoj i malo me razalostio ondasnji mentalitet ljudi. Pa, samo svi kukaju kak'im je lose, a ja mislim da im i nije tako lose ako imaju krov nad glavom i sta za jesti, nego je to izraz nezadovoljstva. Nije da im je tako lose, nego bi svi VISE htjeli. I tu je izvor nezadovoljstva i sebicnosti.
Ja imam jako, jako puno iskustava da mi Bog daje puno vise natrag nego sto mi je potrebno, sto ja vise otvorim srce, - i svoj novcanik. Imam stvarno puno malih cudesa u zivotu, otkako me vise nije strah da ja necu imati dovoljno ako dajem drugima. Zivim u blagostanju, imam i vise nego mi je potrebno, Bozjom miloscu, a pocela sam s davanjem drugima od onda kada nisam niti sama imala za kruh... doslovce! Otkako sam ja otvorila svoje srce, otvorio je Bog svoje riznice za mene i mnoge druge, po meni, sluzi beskorisnoj.
Samo me mi je malo neugodno moja iskustva opisati, jer uvijek ima onih osornih koji svoje frustracije na meni misle iskaljivati. Koji misle da je njihova interpretacija Biblije samo ona prava.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 svi 2008 10:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nina22 napisao:
ma, nisam se ja uvrijedila, vec sam malo zbunjena, jer ako kazes da dajes za gladne, onda si arogantan, a ako ne kazes, onda si misle da si opet arogantan jer ne dajes, itd, itd.

uvijek ima onih osornih koji svoje frustracije na meni misle iskaljivati. Koji misle da je njihova interpretacija Biblije samo ona prava.


..za ovu prvu recenicu..-ne treba te toliko biti briga sta ljudi misle o tebi :grlim te:

...a sto se tice ove zadnje bit cu slobodna da kazem da je malo drska..bar sto se tice tt-ovaca..mislim da nikom nije bilo u cilju kako kazes na tebi lijeciti frustracije i iskaljivati se..sorry nina al amlo mi bezze ova recenica...nemoj se ljutit :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 svi 2008 10:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 tra 2008 11:55
Postovi: 49
Lokacija: Klc.
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pa recimo, mene jako zanimaju tvoja svjedočanstva o milosrđu. Bilo bi mi jako drago da ih podijeliš s nama. Sigurno bi dotakla nečije srce i potaknula ga da počne darivati potrebitima. I ja te molim da pišeš o tome što više!

Mene je potaknulo svjedočanstvo prof. Tomislava Ivančića. Da ga nisam čula tko zna bih li se ikada odlučila na milodar. A on definitivno nije arogantan ili bahat. U njemu i njegovom svjedočanstvu nalazim potvrdu da treba svjedočiti. Vidim da je njegovo svjedočanstvo kod mene urodilo plodom, a vjerovatno i kod mnogih drugih.

Znači ne svjedočim da bi mi se drugi divili ili da se pravim važna pred njima nego da bi i oni mogli primiti Božji blagoslov po djelima milosrđa...da bi bili bliži Bogu i čovjeku.

Što se tiče mentaliteta ljudi u Hrvatskoj u potpunosti se slažem s tobom.
Kada ljudi prestanu tražiti materijalno bogatstvo, te počnu iskreno vapiti i tražiti Boga doći će do promjene u našem narodu.

BTB!

:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr