www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 01:38

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 28 ožu 2008 16:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
i tvoja patnja....smisla ima!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 ožu 2008 00:32 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 sij 2008 21:08
Postovi: 36
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vikica napisao:
i tvoja patnja....smisla ima!


Ne vidim ni jednu bez smisla...
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 tra 2008 10:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
ovo je pismo moje prijateljice...moli vas da komentirate i napišete joj ponešto...ona nas čita...

Neznam kako početi moju priču.Cijeli život mama me je učila budi pokorna ,budi dobra nemoj se svađat .Više ne mogu šutit .Moj muž nikad samnom nije vodio neki razgovor u vezi naše obitelji .Kad se nešto trebalo kupit tu su bili njegovi mama i tata sad kad roditelji više ne mogu onda je došla sestra . Pitam se dokle tako .Muž samnom ne razgovara već 3 mjeseca,a ta afera traje već četiri godine . I sve zato što se zaljubio u drugu.Ponižavala sam se i trpila sve zbog djece sad više neznam što da radim.Toliko sam ogorčena i tužna da se pitam ZAŠTO?. Ja sam dežurni krivac zas sve.Molim se i za njega i za nju da ga ostavi na miru ali ja vidim da je to samo sve gore.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 tra 2008 10:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2006 21:09
Postovi: 580
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
marija-nada napisao:
ovo je pismo moje prijateljice...moli vas da komentirate i napišete joj ponešto...ona nas čita...

Neznam kako početi moju priču.Cijeli život mama me je učila budi pokorna ,budi dobra nemoj se svađat .Više ne mogu šutit .Moj muž nikad samnom nije vodio neki razgovor u vezi naše obitelji .Kad se nešto trebalo kupit tu su bili njegovi mama i tata sad kad roditelji više ne mogu onda je došla sestra . Pitam se dokle tako .Muž samnom ne razgovara već 3 mjeseca,a ta afera traje već četiri godine . I sve zato što se zaljubio u drugu.Ponižavala sam se i trpila sve zbog djece sad više neznam što da radim.Toliko sam ogorčena i tužna da se pitam ZAŠTO?. Ja sam dežurni krivac zas sve.Molim se i za njega i za nju da ga ostavi na miru ali ja vidim da je to samo sve gore.


Mama te je ucila da ides laksim, sirim putem. Najlakse je ne svadjati se i prihvacati sve sto drugi kazu, ali ne kazu ostali uvijek dobro. Treba se znati usprotiviti, izraziti svoje misljenje. Bit ce ti tesko, ni neces moci, niti je dobro da odjednom se promijenis. Polako, dan za dan, onako kako kroz molitvu vidis da je najbolje da izreagiras, tako cini.

A sto se tice muza tvoga, i te njegove afere. Vas dvoje ste vezani bracnim zavjetima, obvezala si se pred Bogom da ces biti s njim ma sto bilo, dobro ili zlo. Ne predbacuj mu, ne prigovaraj, ali budi lijepsa od te njegove koju je nasao sa strane. Ti si mu zena, sredi se, malo rimela, mrvu pudera. Ako imas koje kilo viska skini, nemoj naglit samo s tim :), napravi lijepu frizuru, napravi iz ljubavi stvari koje dosada nisi radila, pitaj kako je bilo na poslu. Zabezeknit ces ga, nece znati otkud sad to, kako to sad odjednom. Pocet ce preispititvat svoje stavove, uvidjat svoju gresnost, ali ti ga ne kudi, ne osudjuj, neka rijeci iz tvojih usta budu rijeci utjehe i prastanja. Onda ces opet imati svoga muza koji ce te voljeti.

Tesko je ovo, nemoguce. Ali sto je nama ljudima nemoguce nije Bogu. Moli Boga svim srcem i zeljom. Prastaj i vidjet ces, Bog ce doci, uslisat ce tvoje zelje na najbolji moguci nacin, dat ce ti ono najbolje. Imaj vjere.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 tra 2008 10:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
draga sestro molit cu za tebe i tvoju obitelj....to je jedino sto mogu. Savjete davati u tako teskoj situaciji je jako tesko, jedini mjerodavan da bilo kome sudi je Bog. A na nama je da oprastamo uz Njegovu pomoc. Prilazi sa ljubavlju svima oko sebe koliko god to tesko bilo, blagoslivljaj ali isto tako nikad ne zaboravi da si dragocjena u Bozjim očima, da si Njegova ljubljena kćer i ne dozvoli da te se gazi. Bog bio s tobom i tvojom obitelji. Neka se rijeka Božjeg blagoslova izlije na tvoga muža i dovede ga ponovno tebi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 tra 2008 11:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Tesko je ulaziti u tude zivote,ali jedno ti mogu reci.Sigurno je Bog tako htio da ti budes ta koja ce trpjeti za nekoga i zbog nekoga.Znam i vjerujem da ti je tesko,ali ipak prihvati taj svoj kriz sa cvrstom vjerom i molitvom da ce Bog okrenuti sve na dobro.Otidi na jednu duhovnu obnovu i ponesi u svome srcu sve one koji te maltretiraju i predaj ih Gospodinu i sve im oprosti.Preispitaj najprije sebe samu,dali je u tebi jos kakav neispovjedeni grijeh,jer grijeh razara dusu.Pitaj se koliko ljubis svojega muza i svoje bliznje i kako im prastas ?Bog je ljubav i kad covjek moze da ljubi svoje bliznje i da im prasta,mora doci do promjene na bolje,a bez problema nitko ne zivi,samo se moramo znati nositi sa tim problemima,nikada ne pasti,a i kad padnes podigni se i idi uz Bozju pomoc dalje.Moli Isusa da ti da snage i oprosti svom suprugu za sve sto cini,kazi mu da ga volis i pokazi mu tu ljubav.Nije uvijek sve tako crno kako izgleda.Procitaj malo vise nasa svjedocanstva pa mozda pronades i sebe i vidis da nisi jedina sa tim problemima,nazalost ali nas zivotni put je takav da se moramo znati sa svime nositi.Molitve cine cuda,bitno je moliti i trpjeti,a od Boga dolazi nagrada.Bog te blagoslovio i cuvao,dao ti snage,ljubavi i mira za dalje. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 tra 2008 13:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
odgovor moje prijateljice:

Hvala na lijepim riječima. Plakala sam i čitala. Sve sam ja to pokušavala. Bude dobro par dana i onda nas obična sitnica posvađa. Sve mu smeta. Neznam kako čovjek može biti takav da šuti i ništa ne govori. Nisam vam napisala da sam prije godinu i pol dana bila bolesna. Operirala sam dojku-rak dojke. Mislila sam da se smirio, da je bolji postao, ali nije. Nisam tada reagirala, borila sam se za život. Međutim, on je i onda bio s njom u vezi. Boli me to što ja nisam po njegovoj priči ništa učinila u životu. Živila sam na njihovoj "grbači". Ja sam u braku 22 godine. Rodila sam troje djece. Radim. Sve što sam radila ništa se ne broji. Sve su druge žene jadne, sve imaju problema sa svekrvama, a moja je meni najbolja.Sve su to njegove riječi. Ima tu puno toga što mi je rekao, uglavnom ja po njemu ne vrijedim ništa. Pokušavali smo se i miriti. Molila ga da se smiri. Nikad mi nije htio obećati. Uvijek bi mi govorio da nema ništa s njom. Ja sam ga puno puta uhvatila kako s njom kradomice razgovara na mobitel.
Prigovarao mi je kako mi je sve u životu dao, vodio me na kemoterapije i zračenja. Sve mi je kupovao što je trebalo. Kao da sam ja susjeda, a ne njegova žena. Žao mi je moje djece. Starija kći je bila na njegovoj strani. Čak se družila s tom ženom. Išla je kod nje na kavu. Sad se malo smirila poslije moje bolesti. Mlađi blizanci su jako tužni, pogotovo djevojčica. Ona je jako osjetljiva. Koliko god mogu, ja im pričam da ih tata voli. Oni stalno govore da mene više vole. Bilo im je jako teško kad dvije godine nije htio samnom spavati u istoj sobi. Sad se vratio u sobu, ali neće imati samnom ništa.
Molim se Bogu, Bog mi je puno puta pomogao, ali ovaj križ jako teško nosim. Često padam, moja me prijateljica, a vaša Marija Nada pomaže koliko god može. Prošle godine na Veliku Gospu sam se ispovijedila životno, mogla bih sad opet. I poslije sam se ispovijedala. Nešto me "koči" ili zaboravim, neznam kako to sve reći. Znam da i drugi ljudi imaju probleme i vidjela sam u bolnicama puno gorih bolesti. Kažem Bogu hvala ti što su mi djeca zdrava.
Ogorčena sam na moje ukućane. Puno toga pomislim što nije u redu i onda kažem -Bože oprosti mi.
Kako početi razgovor s njim kad sve što ja kažem on okrene protiv mene.
Ako ga pitam šta je bilo na poslu kaže šta te briga za mene. Moram napomenuti da on ne ide u Crkvu. Molila sam ga i bio je obećao da će ići, ali ništa od toga. Sad i kad bi ga upitala ne bi mi odgovorio.
Kako može šutiti puna tri mjeseca? Da li u njemu ima neke gorčine. Vjerovatno ima, ali nikad nismo razgovarali kao bračni parovi. Njegovi roditelji su ga uvijek odvlačili od mene i oni su se dogovarali kako su htjeli. Mene nikad niko nije pitao šta bih ja. često puta sam znala doći u kuću a oni bi onda zašutili. Ako sam se s njegovim roditeljima posvađala, ja sam šutila ili ako bi mu rekla oni su uvijek bili u pravu. Kako dalje?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 tra 2008 13:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Zao mi te je i srce mi place kad cujem tvoj zivotni problem,
neznam vise sto reci jedino da odes kod fra. Linica u Samobor
i s njim porazgovaras os svojim problemima pa da ti on da
blagoslov i savjet ili kod Profesora Ivancica u Zagreb na
razgovor i daj moliti mise za obitelj,nesto ce ti pomoci.Molit
cu i ja za tebe ,a vjerujem i nasa zajednica TT pa ce ti biti
lakse.Bog ti ipak daje snagu ,vidis da te je i ozdravio,zahvaljuj mu
i budi strpljiva,naci ce se resenje sigurno.Bog te blagoslovio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 tra 2008 14:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Ogorčena sam na moje ukućane. Puno toga pomislim što nije u redu i onda kažem -Bože oprosti mi.
Kako početi razgovor s njim kad sve što ja kažem on okrene protiv mene.
Ako ga pitam šta je bilo na poslu kaže šta te briga za mene. Moram napomenuti da on ne ide u Crkvu.



..draga , marija nadina prijateljice..
..ovako..

1.Prvo moraš zavoljeti sebe..da bi mogla voljeti i njih..

2.Drugo, voljeti druge , ne znači biti budala..

3.Neuzvraćanje ljubavi od strane tvojih ukućana..je znak...
..da se OSAMOSTALIŠ.. i da POČNEŠ ŽIVJETI ZA SEBE..

4.Prihvati sva ta događanja s osmijehom..i sa razumijevanjem..
..jer bacanjem sebe u očaj...NIŠTA NEĆEŠ PROMIJENTI..
...samo ćeš sama sebi učiniti , loše...

..MOŽDA to zvuči nemoguće...ali nije...

..moraš misliti i na sebe..i biti da ne kažem i malo bezobrazna..
..no to znači samo STIL PONAŠANJA...
..ali BEZ MRŽNJE U SRCU..

..prihvati ih takve grešne i oprosti im
., SVIMA...SVE ŠTO SU TI UČINILI..to je OBAVEZNO...
..OPROSTITI ZNAČI I ZABORAVITI..OBAVEZNO...

...Zamolit ćeš Gospodina ISUSA...u molitvi da ti pomogne da
..im OPROSTIŠ...

..sjedi u miru svoje sobe i napravi REVIZIJU..

..kreni od mladosti.. SVE ŠTO SE SIJEĆAŠ ..
...izgovori to što ti je netko učinio...
..i reci " JA TI ......(ime osobe ) , opraštam"
..OPROSTI
..mužu, njegovoj šoci, njegovim roditeljima, djeci, itd..

..ta se promijena mora DOGODITI U TVOM SRCU..

..jer pravo praštanje je Božanska konotacija..
..jer ..praštanjem..ti prihvaćaš to jadno , griješno biće..s razumijevanjem..i možda ga tvoj potpuni oprost...spasi od ..
..paklenog ognja...
...a spas duše je važnije od bilo ČEGA MATERIJALNOG...
..bilo koje veze , krvne ili braka...SPAS DUŠE..
.TO JEST NAJVAŽNIJE..


..eto pa je to i tvoje POSLANJE....SPAS DUŠA SVOJIH BLIŽNJI...

...KAD OPROSTIŠ , OSJETIT ĆEŠ NEIZMJERNU RADOST..
.A.OZDRAVIT ĆEŠ I TI
..

..TAKO ĆE SE GOSPODIN ISUS MOĆI ZAUVIJEK NASTANITI U TVOM SRCU..I DATI TI MIR KOJI TI TREBA...


..pa eto kreni radosno u novi dan s GOSPODINOM ISUSOM...
..pa ćeš svoje , bližnje gledati drugim očima..

..neka nema ljutnje...jala u tebi..
..radi svoj posao..
..kuhaj za sebe..i za onog tko te poštuje.
..tko s tobom ne želi pričati, NE MORA..pa kaj te briga...
..okreni se prema miru u svom srcu..
..i moli se za njih..
..i SVE ĆE BITI DOBRO..
..i moli se SAMO ZA DOBRO...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 tra 2008 14:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
O Isuse dobri, Ti si BOG KOJI SPASAVA; dođi Ljubavi i zagrli našu sestricu, daj joj snage i ljubavi, Tvoja milost neka siđe na nju; Hvala Ti Isuse što nas slušaš, što TI IMAŠ POVJERENJA U NAS, ŠTO NAS VOLIŠ, ŠTO SI NAS IZABRAO DA BUDEMO TVOJE ORUĐE; ISUSE HVALA TI; što nama oholicama otvaraš srce preko križa - sestrice kad sam čitala tvoj križ - i kako hrabro ga nosiš, i vaše savjete bračo, moj križ mi se učinio tako malim, da me je sram pred Isusom to opće nazvati križem...Sestrice hvala ti, jer takvi kao ti drže ovaj naš svijet, drže nas povezani s ISUSOM;


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 89 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 38 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr