www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 11:20

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 59 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 03 tra 2008 10:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Svo vrijeme svijeta...vrijeme je milosno jer njime vlada ON-SVEMOGUĆI-BOG!
Imamo svo vrijeme svijeta-jer imamo Njega!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 tra 2008 11:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dobar je nas Bog i milostiv,uvijek je uz nas
i sve nam grijehe oprasta ako Ga u poniznosti
molimo i cijeli mu se prepustimo,dusom i tjelom.
Milostiv je nas Gospodin i vjeran u sve dane
zivota nasega.Vjerujmo Gospodinu,molimo ga
jer On je Milosrdan i dobar.Aleluja.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 tra 2008 12:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 sij 2008 15:01
Postovi: 103
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Obicno se za korizmeno vrijeme kaze da je vrijeme milosti. Sto to znaci, hm, bas i ne bi znala. Osjecam samo sto zelim ciniti u to vrijeme. Zelim se vise okrenuti Bogu, zelim se vise moliti, zelim vise citati duhovnu literaturu, zelim Ga osjecati blizu. Tako nam nesto i savjetuju svecenici kroz to vrijeme; da zivimo pokornicki. Da li nasa draga Gospa to podrazumijeva kad govori da je vrijeme milosti? Imam osjecaj da da. Vrijeme u kojem zivimo je takvo da nas vrlo lako odvlaci od Bozje blizine. Vjerujem da ostanak u Njegovoj blizini je sve tezi i tezi. Bas zato, pokornickim zivotom osvijestavamo si koji nam je zapravo cilj; Bog u svoj svojoj punini, sad i nakon smrti.

Nadovezala bi se i da krunica Bozanskom Milosrdju zapocinje bas u to vrijeme. I to je nekakav znak. Mislim da nam Gospa ukazuje na Njegovo Milosrdje i moli nas da ostanemo pripravni.

A vjerujem (nadam se da cu jednog dana i saznati, ne na ovom svijetu :) ) da u vrijeme korizme, a prema Gospi i u ovo vrijeme u kojem zivimo, obilje milosti dolazi s Neba, kroz Gospina ukazanja, lokucije, objave, kroz dobre duse i da je moguce da je i to milost koju nam Bog daruje da ostanemo vjerni i pripravni.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 tra 2008 07:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
zozy napisao:
Da je ovo vrijeme kada se ljubav Božija prema čovjeku jače očituje, vrijeme milosne ljubavi božije.
Vrijeme nove Pedesetnice kada Bog šalje Duha Svetoga da snagom svoje ljubavi ovije naše duše, osvjetli tamu grijeha i raskaje mnoga srca.
Vrijeme kada nam Gospodin očituje svoju ljubav, oživljava nas nanovo, nanovo nas rađa.
Vrijeme ostavljeno za milost pokajanja, vrijeme buđenja, vrijeme kad iz mlakih postajemo vrući ako se prepustimo Gospodinu, vrijeme velikih obraćenja i vrijeme kad nas Bog poziva da se odlučimo čiji smo Njegovi ili...
Ne znam kako je po vašim župama, ali ja svedočim da u posljednjih par godina, u mom gradu svaka crkva je prepuna, ne samo nedeljom nego i svakim danom.
Mnogo ljudi ide svaki dan na misu, redovito blaguje Tijelo Kristovo, češće se ispovjeda....
Kako sam zbog tog sretna, jer Gospodin nas sve zove stalno, nije umoran od našeg odbijanja da krenemo za Njim, On Bog strpljiv čeka na nas, naš Bog ponizan i milosrdan, svemoguć, a opet tako bliz svima - u njemu je sva milost i milosrđe


draga zozy,

odlično si rekla
slažem se u cjelosti :grlim te: :b206: smajlic22

sam dolazak Gospe prostorno nama tako blizu je velika milost
na nama je prihvatiti tu milost i povjerovati u sve poruke koje nam Gospa daje preko vidioca
svi glavni stupovi vjere KC sadržani su u porukama koje Gospa daje svijetu
hvala Bogu i Gospi što nam još jednom ukazuju na bit naše vjere

na nama je moliti da većina svećenika uoči tu milost i ne gasi proročki duh koji izlazi iz međugorja
molimo se za biskupa perića, don bulata i druge koji ne vide što mnogi drugi grešnici , obraćenici i vjernici vide
:a1250:

Slika

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 tra 2008 11:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
i sama sam "svjedok" vremena milosti....
i plod sam te milosti sama ja nakon povratka iz Međugorja..

bio je to osječaj kao sljepac kad progleda... ali to su MILOSTi, nutarnje!

nešto nevjerojatno...

Svjedok sam i ljudi oko mene koji sve više traže Boga.. svoj IZVOR ŽIVOTA...

sve više ih se obraća... sve više ih "progledava"..ali sve je to zahvaljujuči MILOSTI Božjoj i vremenu milosrđa koje nam je dano...

Mislm da je Gospa u Međugorju rekla kako je OVO vrijeme Božje milosti.. nakon kojeg dolazi SUD....

a evo jučer za utjehu meni sam imala čitanje Biblije baš dio koji me se dojmio i dao mi nadu i bio je: "u sudnji dan bit će spašen svatko tko god zazove IME GOSPODNJE"
(mislim da je iz neke poslanice Pavlove)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 tra 2008 22:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Imam oči za svjetlo. Za zelenilo proljeća i bjelinu snijega. Za sivilo oblaka i plavetnilo neba. Za zvijezde u noći i za nevjerojatno čudo - da me okružuje toliko divnih ljudi.

Usta imam da govorim dobre riječi na koje drugi čeka. Usne imam za poljubac, ruke da nježno i s ljubavlju pružim siromahu kruh i utjehu.

Imam noge da krenem bližnjemu. I srce - za ljubav, toplinu - za one koji žive u samoći i hladni.

Imam tijelo da se približim drugima. Bez tijela ne mogu nikamo.

Ništa nije bez smisla. Sve ima svoje duboko značenje.

Zašto onda nisi sretan? Jesu li ti oči zatvorene? Usta gorka? Ruke "hvataljke" bez srca? Ili ti se srce osušilo? - Ne znaš li - STVORENI SMO ZA RADOST!?

Phil Bosmans


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 svi 2008 22:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Ljubi me kakav jesi!

Isus:
Poznajem tvoju bijedu, borbe i nevolje tvoje duše, nedostatke i nemoć tvoga tijela. Znam tvoju krhkost i lomnost, tvoje grijehe, i svejedno ti kažem: Daj mi svoje srce.
LJUBI ME KAKAV JESI…

Ako čekaš da budeš anđeo kako bi se prepustio ljubavi, nikad nećeš ljubiti. Iako si plašljiv, preuzeo si obvezu prakticirati vrline. Iako često upadaš u one grijehe koje ne bi želio više činiti,
NE DOPUŠTAM TI DA ME NE LJUBIŠ.

Ljubi me kakav jesi. U svakom trenu i u bilo kojoj situaciji, u gorljivosti ili suhoći, u vjernosti ili nevjernosti, ljubi me…kakav jesi…Hoću ljubav tvog siromašnog srca.
AKO ČEKAŠ DA BUDEŠ SAVRŠEN, NEĆEŠ ME NIKADA LJUBITI.

Zar ja ne bih mogao stvoriti od svakog zrna pijeska po jednog anđela blistavog čistoćom, plemenitošću i ljubavlju? Nisam li ja svemoguć? I ako mi se sviđa ostaviti na ništa ona predivna bića i više voljeti siromašnu ljubav tvoga srca, nisam li ja gospodar svoje ljubavi? Pusti me da ljubim, hoću tvoje srce.
S VREMENOM ĆU TE SIGURNO PROMIJENITI, ALI ZA SADA TE LJUBIM TAKVOG KAKAV JESI…

DANAS STOJIM NA VRATIMA TVOGA SRCA kao prosjak: ja, Kralj kraljeva. Kucam i čekam; požuri mi otvoriti. Nemoj trnuti svoju bijedu: kad bi ti poznavao savršeno svoje siromaštvo, umro bi od bola.

RAČUNAM NA TEBE, DARUJ MI RADOST…
Ne brini se ako ne posjeduješ vrline; dat ću ti svoje. Kad budeš morao trpjeti, dat ću ti snage. Dao si mi ljubav, dat ću ti da znaš ljubiti više no što možeš sanjati… Ali sjeti se…
LJUBI ME KAKAV JESI…

DAO SAM TI SVOJU MAJKU; DOPUSTI NEKA PROĐE, dopusti neka prođe sve iz njezinog srca - tako čistog. Bilo što da se dogodi, nemoj čekati biti svet kako bi se prepustio ljubavi, jer me ne bi ljubio nikada.

Idi…
LJUBI ME KAKAV JESI!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2008 11:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Gospodine, tužim ti se da tražim slobodu - jer sam zarobljen čovjek.
Robujem stotinama svojih lanaca, stoga sam tako privezan uz svoju sitnu slobodu.

Htio bih živjeti, zato robujem svojoj vlastitoj volji.
Zato se branim i bježim od strahota.
Ti si predao svoju volju. Pomozi da s tobom pružim ruke onome tko me želi vezati.
Z nam ne veže ih nikakva bezimena sudbina, nikakva zemaljska sila.
Vežeš ih ti jedini.

Ne pouzdajem se u tebe zato što me vežeš,
nego zato što me svojim zahvatom oslobađaš.

Čujem kako govoriš: Ne boj se. Ti si iskusio tjeskobu. Vjerujem ti kad mi to kažeš.
Čujem kako govoriš: Pođi za mnom. Ti poznaješ put kojim ideš.
Vjerujem ti kad me zoveš!

Jörg Zink


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2008 13:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Žarko trebam vrijeme milosti i zbog tog se trudim ne griješiti , jer grijesima gubimo Božju milost


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 lip 2008 22:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Thompsonovac napisao:
Žarko trebam vrijeme milosti i zbog tog se trudim ne griješiti , jer grijesima gubimo Božju milost


Al djelima ljubavi brises svoje grijehe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 59 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr