www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 14:01

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 94 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 31 sij 2008 09:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
zozy napisao:
Ljubiti sva stvorenja je jednostavno kada u njima ljubimo Gospodina.

Često mi je bilo teško shvatiti kako ljubiti onog tko me prezire, tko mi čini zlo, tko me svjesno vrijeđa.
Suprotno tomu jednostavno i lako mi je bilo ljubiti Isusa jer je on položio svoj život za mene. - Pa opet nisam Ga ljubila dovoljno, često sam više ljubila sebe i svoj grijeh.
Razmišljajući o svom životu shvaćam da kad je došao trenutak moje ispraznosti i ništavnosti, trenutak spoznaje grijeha i trenutak spoznaje da ne ljubim -tada me Isus zagrlio.
Gospodin mi je rekao:"Ne gledaj svoje grijehe, gledaj u mene"
I pogledah Ga - i tek tad progledah.

Od tad Ga vidim svagdje i svuda, u svim stvorenjima i svim stvarima.
Gledam ljude na način da i kada su prema meni prezreni i vrijeđaju me pripisujem to ljudskoj slabosti i sklonosti grijehu i gledam u njima Gospodina koji ih je stvorio i koliko god da lutaju u njima prebiva On koji ih zove na obraćenje, pruža im ruku da se podignu kad padaju.
I ponekad, samo ponekad ta oruđe u Gospodinovoj ruci sam i ja. Slavljen i hvaljen Gospod koji nas koristi kao oruđe u Svojim rukama.

Molim te Gospodine da me iskoristiš za ostvarenje svog plana.
Potpuno se prepuštam Tebi i puštam da me vodiš i upravljaš kako je volja Tvoja.

HVALA TI ISUSE.Amen.B.B. :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2008 08:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Božji put ti je pretežak. Grozničavo razmišljaš riječima "zašto" i ne nalaziš rješenja. Naći ćeš ga ako kažeš Bogu, svojem Ocu. Ti si jedini mudar i zato je tvoj put uvijek pravi. Ti me Bože, ljubiš! Samo ti znaš što je zapravo najbolje za mene i ti mi činiš najbolje. Ako tako govoriš u molitvi, dat ćeš time Bogu za pravo i dati mu čast. Kad dajemo Bogu čast, sotona mora sa svojim napastima bježati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2008 16:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala ti Rebeka na ovim riječima u kojima sam našla odgovor na današnje kušnje. smajlic13


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 vel 2008 19:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Hvala svima,koji doprinose...da nam uljepsaju dan..



Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 vel 2008 08:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Tko teško vjeruje u Božju milosrdnu ljubav, neka misli na to da će nam Bog gore na nebu i najmanje nagraditi, a ako nam zapravo ne bi trebao ništa uzvratiti. Kako bi nam tek bilo, kada bi vagao naša djela! Kad bi u jednu posudu stavio naše grijehe, naše zatajenje, a u drugu ono što smo posijali dobroga, iz ljubavi prema njemu. Onda bi posuda s grijesima uvijek daleko pretegnula. Ipak, on nas nagrađuje, uzvraća i najmanju čašu vode koju smo pružili bratu. To nam pomaže da vjerujemo, usprkos svim našim grijesima i našem očajanju, da Bog ne postupa po našim grijesima, nego po svojoj velikoj milosti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 vel 2008 09:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Kad bi Bog gledao na nase grijehe,neznam dali bi itko opstao,pa kad bi gledao i na tezinu nasih grijeha,nitko se nebi spasio,ali kad je Bog rekao-IDI I NE GRIJESI VISE-On nas je oprao da smo bjeliji od snjega,samo te Njegove rijeci uvijek moramo imati na pameti,a na njih itekako cesto zaboravljamo.Bog je htio spasiti ljude i zato je poslao svoga jedinorodenog Sina u svijet da nas spasi i svojom smrcu na krizu otkupi od prokletstva.To sto smo mi slabi i precesto zaboravljamo na Njegove zapovjedi sigurno su kusnje,ali sve je dobro dok priznamo te nase slabosti i iskreno se za njih pokajemo,isplacemo i gledamo da ipak zivimo koliko got je najvise moguce bez grijeha.Amen.

ISUSE UZDAMO SE U TEBE-HVALA TI ISUSE


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 vel 2008 09:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
LJEPO SI TO REKLA VIŠNJA,BTB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 vel 2008 18:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
[0"Zaista, zaista, kažem vam: tko god u ovčinjak ne ulazi na vrata, nego negdje drugdje preskače, kradljivac je i razbojnik. 2 A tko na vrata ulazi, pastir je ovaca. 3 Tome vratar otvara i ovce slušaju njegov glas. On ovce svoje zove imenom pa ih izvodi. 4 A kad sve svoje izvede, pred njima ide i ovce idu za njim jer poznaju njegov glas. 5 Za tuđincem, dakako, ne idu, već bježe od njega jer tuđinčeva glasa ne poznaju." 6 Isus im kaza tu poredbu, ali oni ne razumješe što im htjede time kazati. 7 Stoga im Isus ponovno reče: "Zaista, zaista, kažem vam: ja sam vrata ovcama. 8 Svi koji dođoše prije mene, kradljivci su i razbojnici; ali ih ovce ne poslušaše. 9 Ja sam vrata. Kroza me tko uđe, spasit će se: i ulazit će i izlaziti i pašu nalaziti. 10 Kradljivac dolazi samo da ukrade, zakolje i pogubi. Ja dođoh da život imaju, u izobilju da ga imaju." 11 "Ja sam pastir dobri. Pastir dobri život svoj polaže za ovce. 12 Najamnik - koji nije pastir i nije vlasnik ovaca - kad vidi vuka gdje dolazi, ostavlja ovce i bježi, a vuk ih grabi i razgoni: 13 najamnik je i nije mu do ovaca. 14 Ja sam pastir dobri i poznajem svoje i mene poznaju moje, 15 kao što mene poznaje Otac i ja poznajem Oca i život svoj polažem za ovce. 16 Imam i drugih ovaca, koje nisu iz ovog ovčinjaka. I njih treba da dovedem i glas će moj čuti i bit će jedno stado, jedan pastir. 17 Zbog toga me i ljubi Otac što polažem život svoj da ga opet uzmem. 18 Nitko mi ga ne oduzima, nego ja ga sam od sebe polažem. Vlast imam položiti ga, vlast imam opet uzeti ga. Tu zapovijed primih od Oca svoga." 19 Među Židovima ponovno nasta podvojenost zbog tih riječi. 20 Mnogi su od njih govorili: "Zloduha ima pa mahnita! Što ga slušate?" 21 Drugi su govorili: "Nisu to riječi opsjednuta. Zar zloduh može slijepima oči otvoriti?" VI. BLAGDAN POSVETE HRAMA Isus se proglašava Sinom Božjim 22 Svetkovao se tada u Jeruzalemu Blagdan posvećenja. Bila je zima. 23 Isus je obilazio Hramom po trijemu Salomonovu. 24 Okružili ga Židovi i govorili mu: "Dokle ćeš nam dušu držati u neizvjesnosti? Ako si ti Krist, reci nam otvoreno!" 25 Isus im odgovori: "Rekoh vam pa ne vjerujete. Djela što ih ja činim u ime Oca svoga - ona svjedoče za mene. 26 Ali vi ne vjerujete jer niste od mojih ovaca. 27 Ovce moje slušaju glas moj; ja ih poznajem i one idu za mnom. 28 Ja im dajem život vječni te neće propasti nikada i nitko ih neće ugrabiti iz moje ruke. 29 Otac moj, koji mi ih dade, veći je od svih i nitko ih ne može ugrabiti iz ruke Očeve. 30 Ja i Otac jedno smo." 31 Židovi ponovno pograbiše kamenje da ga kamenuju. 32 Isus im odgovori: "Mnoga vam dobra djela Očeva pokazah. Za koje me od tih djela kamenujete?" 33 Odgovoriše mu Židovi: "Zbog dobra te djela ne kamenujemo, nego zbog hule: što ti - čovjek - sebe Bogom praviš." 34 Odgovori im Isus: "Nije li pisano u vašem Zakonu: Ja rekoh: bogovi ste! 35 Ako bogovima nazva one kojima je riječ Božja upravljena - a Pismo se ne može dokinuti - 37 Ako ne činim djela Oca svoga, nemojte mi vjerovati. 38 Ali ako činim, sve ako meni i ne vjerujete, djelima vjerujte pa uvidite i upoznajte da je Otac u meni i ja u Ocu." 39 Nato ga ponovno nastojahu uhvatiti, ali im on izmaknu iz ruku. Isus se povlači u Pereju 40 I ode ponovno na onu stranu Jordana - na mjesto gdje je prije Ivan krstio. I osta ondje. 41 A mnogi dođoše k njemu i rekoše mu: "Ivan doduše ne učini nijednog znamenja, ali se sve obistinilo što je rekao o ovome." 42gi ondje povjerovaše u njega. Lazarova bolest i smrt

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2008 12:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

Osjećaš da više ne možeš nositi svoj teret. Slušaj što ti utješno poručuje Otac kao svojem djetetu: Uskoro ćeš proći kroz mračnu dolinu. Uskoro te očekuje svjetleća radost i blaženstvo. Suze će biti zamijenjene smijehom. Zato, "Blaženi oni koji sada plaču, jer će se veseliti" (Lk 6, 21). Očekuj vrijeme kada će se plač zamijeniti veseljem. Dolazi čas i jednom u vječnosti ne će biti kraja radosti. Međutim ta radost očekuje te već ovdje na zemlji - možda već sutra.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 vel 2008 12:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

Osjećaš da više ne možeš nositi svoj teret. Slušaj što ti utješno poručuje Otac kao svojem djetetu: Uskoro ćeš proći kroz mračnu dolinu. Uskoro te očekuje svjetleća radost i blaženstvo. Suze će biti zamijenjene smijehom. Zato, "Blaženi oni koji sada plaču, jer će se veseliti" (Lk 6, 21). Očekuj vrijeme kada će se plač zamijeniti veseljem. Dolazi čas i jednom u vječnosti ne će biti kraja radosti. Međutim ta radost očekuje te već ovdje na zemlji - možda već sutra.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 94 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 23 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr